change_pass 3.0 - en to it translation catalogue (14 entries)

en: Change Password
it: Cambia password

en: Connection error: %s
it: Errore connessione: %s

en: Current Password:
it: Password corrente:

en: New Password:
it: Nuova password:

en: Password change was not successful!
it: La modifica della pasword non è andata a buon fine!

en: Use this to change your email password.
it: Usa questo per cambiare la password della tua casella email.

en: User's Password
it: Password utente

en: Verify New Password:
it: Verifica nuova password:

en: You must also type in your new password in the verify box.
it: Devi inserire la nuova password nel campo di verifica.

en: You must type in a new password.
it: Devi inserire una nuova password.

en: You must type in your current password.
it: Devi inserire la password corrente.

en: Your current password is not correct.
it: La password corrente non è corretta.

en: Your new password does not match the verify password.
it: La nuova password e la verifica non corrispondono.

en: Your new password should be %s to %s characters long.
it: La nuova password deve essere lunga da %s a %s caratteri.
