yelp 1.0 - en to bn translation catalogue (20 entries)

en: Annoyance level
bn: অসন্তোষ স্তর

en: Arrrgh, nothing works, fix it now!
bn: অসহ্য, কিছুই কাজ করছে না, এখনই ঠিক করুন!

en: Description:
bn: বর্ণনা:

en: High
bn: উচ্চ

en: I'll do my best to fix it.
bn: এটি ঠিক করতে আমি আমার সর্বোচ্চ চেষ্টা করবো।

en: I'm not really fussed
bn: আমি আসলেই উত্তেজিত নই

en: It's really rubbing me the wrong way
bn: এটি সত্যিই আমাকে ভূল পথে নিয়ে যাচ্ছে

en: It's stopping me from enjoying squirrelmail
bn: এটি আমাকে squirrelmail উপভোগ করতে বাধাদান করছে

en: Low
bn: নিম্ন

en: Normal
bn: স্বাভাবিক

en: Please Select
bn: অনুগ্রহ করে নির্বাচন করুন

en: Send
bn: প্রেরণ করুন

en: Please press <b>only once</b>! It may take a few seconds to go through...
bn: অনুগ্রহ করে <b>একটি মাত্র</b> চাপুন! এটি চালু হতে কিছু সময় নেবে...

en: Priority:
bn: গুরুত্ব:

en: Subject
bn: বিষয়

en: Thanks for the yelp! I'll have a look at it as soon as possible and try and fix whatever is wrong. If you don't hear from me soon, check that the problem hasn't been fixed. If it hasn't, bug me some more.
bn: সাহায্য চাওয়ার জন্য ধন্যবাদ! যদি শীগ্র সম্ভব আমি এটি দেখব এবং সমস্যা সমাধানে চেষ্টা করবো। যদি শীগ্রই আপনি না জানান হয়, তবে জানবেন সমস্যাটি ঠিক হয়নি। যদি এটি না হয়, তবে আমাকে আরও বেশী বাগ পাঠান।

en: This is mildly annoying
bn: এটি মধ্যবর্তী অসন্তোষ

en: Use this form to yelp about a problem you are having with squirrelmail.
bn: Sruireelmail এ প্রাপ্ত সমস্যা চাইতে এই ফরমটি ব্যবহার করুন।

en: Yelp!
bn: সাহায্য!

en: this doesnt work
bn: এটি কাজ করছে না
