twc_weather 1.3 beta 3 - en to sv translation catalogue (59 entries)

en: Above folder list
sv: Ovanf&ouml;r mapplistan

en: Add Location
sv: L&auml;gg till plats

en: Add a new location to get started
sv: B&ouml;rja med att l&auml;gga till en ny plats

en: Barometer:
sv: Lufttryck:

en: Below folder list
sv: Nedanf&ouml;r mapplistan

en: Box Width:
sv: F&ouml;nsterbredd:

en: Cache Time:
sv: Uppdateringsintervall:

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Color - Background:
sv: Bakgrundsf&auml;rg:

en: Color - Foreground:
sv: F&ouml;rgrundsf&auml;rg:

en: Color - Labels:
sv: Rubrikf&auml;rg:

en: Color - Values:
sv: F&auml;rg p&aring; v&auml;rden:

en: Conditions:
sv: F&ouml;rh&aring;llanden:

en: Delete
sv: Radera

en: Dew Point:
sv: Daggpunkt:

en: Display Position:
sv: Visningsposition:

en: Done
sv: Klar

en: Edit
sv: &Auml;ndra

en: Edit Location
sv: &Auml;ndra plats

en: Extended Forecast Days:
sv: Ut&ouml;kad prognos, antal dagar:

en: Feels Like:
sv: K&auml;nns som:

en: For the location, you can enter a US Zip code, a city, state/country (or some combination to search). For example you could use either: "94521", "San Francisco, CA", "New York", "Rome, Italy", etc.
sv: Ange en stad, land eller postadress (US Zip) eller en kombination f&ouml;r att s&ouml;ka platsen. Du kan t.ex. s&ouml;ka p&aring; "94521",  "San Francisco, CA",  "Stockholm",  "Visby, Sweden" osv.

en: Forecast:
sv: Prognos:

en: Friday
sv: Fredag

en: Hide
sv: G&ouml;m

en: Humidity:
sv: Luftfuktighet:

en: Location:
sv: Plats:

en: Location: <b>%s</b>
sv: Plats: <b>%s</b>

en: Margin - Bottom:
sv: Nedre marginal:

en: Margin - Left:
sv: V&auml;nster marginal:

en: Margin - Right:
sv: H&ouml;ger marginal:

en: Margin - Top:
sv: &Ouml;vre marginal:

en: Metric SI Units:
sv: Metriska SI enheter:

en: Monday
sv: M&aring;ndag

en: Narrow Forecast:
sv: Begr&auml;nsa prognostexten:

en: New
sv: Ny

en: Options
sv: Inst&auml;llningar

en: Saturday
sv: L&ouml;rdag

en: Select which of the following information you want displayed for this location:
sv: V&auml;lj vilken information som ska visas f&ouml;r den h&auml;r platsen:

en: Setup the weather displaying options. You can add all the cities you want to monitor as well as various options to display.
sv: Inst&auml;llningar f&ouml;r v&auml;dervisning. H&auml;r kan du l&auml;gga till dom platser som ska bevakas och vad som ska visas.

en: Show
sv: Visa

en: Show this location:
sv: Visa den h&auml;r platsen:

en: Submit
sv: Spara

en: Sunday
sv: S&ouml;ndag

en: Temperature:
sv: Temperatur:

en: The following options are to control the appearance of the display
sv: Inst&auml;llningar f&ouml;r storlek, f&auml;rger osv. p&aring; v&auml;dervisningen.

en: Thursday
sv: Torsdag

en: Today
sv: I dag

en: Tomorrow
sv: I morgon

en: Tomorrow night
sv: I morgon natt

en: Tonight
sv: I natt

en: Tuesday
sv: Tisdag

en: Visibility:
sv: Sikt:

en: Weather Icon:
sv: V&auml;dersymbol:

en: Wednesday
sv: Onsdag

en: Wind:
sv: Vind:

en: box. If the field is left blank, the default values will be used. In
sv: D&auml;r f&auml;lt l&auml;mnas blanka kommer standardv&auml;rden

en: the case of the colors, the default values are based on the current
sv: att anv&auml;ndas. F&auml;rger baseras i s&aring; fall p&aring;

en: theme.
sv: nuvarande "tema" i SquirrelMail.
