address_add 1.9 - en to sk translation catalogue (12 entries)

en: Add
sk: Pridať

en: Add to Addressbook
sk: Pridať adresu

en: Personal address book
sk: Osobný adresár

en: Global address book
sk: Globálny adresár

en: Add to %s
sk: Pridať do: %s

en: Nickname
sk: Prezývka

en: Must be unique
sk: Musí byť jedinečná

en: E-mail address
sk: E-mailová adresa

en: First name
sk: Meno

en: Last name
sk: Priezvisko

en: Additional info
sk: Ďalšie informácie

en: Add address
sk: Pridať adresu
