address_add 1.9 - en to pt translation catalogue (12 entries)

en: Add
pt: Adicionar

en: Add to Addressbook
pt: Adicionar endereço

en: Personal address book
pt: Livro de Endereços

en: Global address book
pt: Livro de Endereços global

en: Add to %s
pt: Adicionar ao %s

en: Nickname
pt: Alcunha

en: Must be unique
pt: Deve ser único

en: E-mail address
pt: Endereço de e-mail

en: First name
pt: Primeiro Nome

en: Last name
pt: Apelido

en: Additional info
pt: Informação adicional

en: Add address
pt: Adicionar endereço
