twc_weather - en to nn translation catalogue (63 entries)

en: Today
nn: I dag

en: Tomorrow
nn: I morgon

en: Tonight
nn: I natt

en: Tomorrow night
nn: I morgon natt

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: Sunday
nn: Sundag

en: Options
nn: Val

en: TWC Weather
nn: TWC vêr

en: Edit Location
nn: Rediger stad

en: Add Location
nn: Legg til stad

en: New
nn: Ny

en: Done
nn: Ferdig

en: For the location, you can enter a US Zip code, a city, state/country (or some combination to search). For example you could use either: "94521", "San Francisco, CA", "New York", "Rome, Italy", etc.
nn: For nokre stader kan ein skriva inn eit US Postnummer, poststad, delstat/land (eller ein kombinasjon for søk) For eksempel kan ein bruka enten: «94521», «San Francisco, CA»,«Stavanger, Norway», osv.

en: Location:
nn: Stad:

en: * choose one!
nn: * vel ein!

en: * location not found, try again!
nn: * stad finst ikkje, prøv på ny!

en: Display Position:
nn: Vis posisjon:

en: Above folder list
nn: Over mappeliste

en: Below folder list
nn: Under mappeliste

en: Cache Time:
nn: Hurtiglagre tid:

en: Select which of the following information you want displayed for this location:
nn: Vel kvafor opplysning som skal visast for denne staden:

en: Weather Icon:
nn: Vêrikon:

en: Temperature:
nn: Temperatur:

en: Feels Like:
nn: Kjenast som:

en: Conditions:
nn: Vilkår:

en: UV Index:
nn: UV indeks:

en: Wind:
nn: Vind:

en: Dew Point:
nn: Dugpunkt:

en: Humidity:
nn: Vassdampinnhald:

en: Visibility:
nn: Sikt:

en: Forecast:
nn: Vêrvarsel:

en: Extended Forecast Days:
nn: Utvida vêrmeldingdagar:

en: Metric SI Units:
nn: Metrisk SI einingar:

en: The following options are to control the appearance of the display
nn: Val for å setje opp utsjånaden til skjermen

en: box. If the field is left blank, the default values will be used. In
nn: boks. Viss felt er blankt, vil standardverdiar verta brukt. I

en: the case of the colors, the default values are based on the current
nn: for fargar, standardverdiar er basert på noverande

en: theme.
nn: tema.

en: Show this location:
nn: Vis denne staden:

en: Narrow Forecast:
nn: Snever vêrmelding:

en: Box Width:
nn: Boks breidde:

en: Margin - Right:
nn: Høgremarg:

en: Margin - Left:
nn: Venstremarg:

en: Margin - Top:
nn: Toppmarg:

en: Margin - Bottom:
nn: Nedre marg:

en: Color - Background:
nn: Bakgrunnsfarge:

en: Color - Foreground:
nn: Framgrunnsfarge:

en: Color - Labels:
nn: Fargeetiketter:

en: Color - Values:
nn: Fargeverdiar:

en: Submit
nn: Send

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Changes saved.
nn: Endringar lagra.

en: Add a new location to get started
nn: Legg til ny stad for å starta

en: Edit
nn: Rediger

en: Delete
nn: Slett

en: Hide
nn: Gøym

en: Show
nn: Vis

en: Location: <b>%s</b>
nn: Stad: <b>%s</b>

en: Setup the weather displaying options. You can add all the cities you want to monitor as well as various options to display.
nn: Oppsett av vêr-visinga. Ein kan leggja til alle byar ein vill overvåka også val for å vise.
