avelsieve - en to nn translation catalogue (196 entries)

en: You have to define at least one header match text.
nn: Du må definera minst ein topptekst til søket.

en: You have not defined the name for the new folder.
nn: Du har ikkje definert namnet på den nye mappa.

en: Please try again.
nn: Prøv på nytt.

en: Illegal folder name.  Please select a different name
nn: Ikkje tillate mappenamn. Vel eit anna namn

en: Add New Rule
nn: Legg til ny regel

en: New Rule Wizard - Step
nn: Ny regel hjelpar - Steg

en: of
nn: av

en: Rule Type
nn: Regel type

en: Condition
nn: Vilkår

en: Action
nn: Handling

en: Confirmation
nn: Stadfesting

en: <p>You have chosen to keep every mail. This is the default action anyway, so you might want to start over with a rule that makes more sense. Select &quot;finished&quot; to save this rule nonetheless.</p>
nn: <p> Du har valgt å ta vare på alle meldingane. Dette er standard val, så viss du vil starta på nytt med ein regel som har meir meining. Velg &quot;Ferdig&quot; for å lagre denne regelen.</p>

en: Please use the buttons on the bottom instead of your browser's reload, back and forward buttons, to build a rule.
nn: Bruk knappane nederst istaden for nettlesaren sin oppdater, tilbake og framover knappar, for å lage ein regel.

en: Clear this Form
nn: Tøm dette skjema

en: Start Over
nn: Start på nytt

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Add SPAM Rule
nn: Legg til SPAM regel

en: Move back to step
nn: Flytt tilbake til steg

en: Finished
nn: Ferdig

en: Move on to step
nn: Flytt vidare til steg

en: None
nn: Ingen

en: What kind of rule would you like to add?
nn: Kva type regel vil du leggja til?

en: The rule will trigger if the following addresses appear anywhere in the message's headers:
nn: Denne regelen slår inn viss nokon av adressene finst i meldingshovudet:

en: To: or Cc
nn: Til: eller Kopi til

en: AND (Every item must match)
nn: OG (Alle element må passe)

en: OR (Either item will match)
nn: ELLER (Eit av elementa må passe)

en: The condition for the following rules is:
nn: Vilkåret for følgjande regel er:

en: The header
nn: Topptekst

en: Less...
nn: Mindre...

en: More...
nn: Meir...

en: This rule will trigger if message is
nn: Denne reglene slår inn viss meldinga er

en: bigger
nn: Større

en: smaller
nn: mindre

en: than
nn: enn

en: KB (kilobytes)
nn: KB (KiloBytes)

en: MB (megabytes)
nn: MB (MegaBytes)

en: The following action will be applied to <strong>all</strong> incoming messages that do not match any of the previous rules.
nn: Følgjande handling vert brukt til <strong>alle</strong> medlingar som ikkje har fått treff på nokre av dei andre reglane.

en: This rule will trigger upon the occurrence of one or more strings in the body of an e-mail message.
nn: Denne regelen går på førekomst av eit eller fleire ord i sjølve e-post-teksten.

en: Choose what to do when this rule triggers, from one of the following:
nn: Vel kva som skal gjerast nå denne regelen slår inn, frå ein av følgjande:

en: Keep (Default action)
nn: Ta vare på (Standard handling)

en: Discard Silently
nn: Stille Sletting

en: Reject, sending this excuse to the sender:
nn: Nekt å motta; send dette svaret til avsendaren

en: Please do not send me large attachments.
nn: Ikkje send meg store vedlegg.

en: Redirect to the following email address:
nn: Vidaresend til følgjande e-postadressa:

en: someone@example.org
nn: nokon@eksempel.no

en: Keep a local copy as well.
nn: Også lagre ein lokal kopi

en: Move message into
nn: Flytt meldinga til

en: the existing folder
nn: eksisterande mappe

en: a new folder, named
nn: ei ny mappe; med namn

en: created as a subfolder of
nn: laga som ei undermappe i

en: Also keep copy in INBOX, marked as deleted.
nn: Hald også ein kopi i Innboksen, merk som sletta.

en: Vacation
nn: Ferie

en: The notice will be sent only once to each person that sends you mail, and will not be sent to a mailing list address.
nn: Denne meldinga vert sendt kun ei gang til kvar person som sender e-post til deg, og vil ikkje verta sendt til e-postliste adresser.

en: Addresses: Only reply if sent to these addresses:
nn: Adresser: Bare svar viss adressa er til ein av desse adressene:

en: Days: Reply message will be resent after
nn: Dagar:  Svar vil verta sendt att etter

en: days
nn: dagar

en: Use the following message:
nn: Bruk følgjande melding:

en: This is an automated reply; I am away and will not be able to reply to you immediately.
nn: Dette er eit automatisk svar; Eg er borte og kan ikkje gi deg eit svar før seinare.

en: I will get back to you as soon as I return.
nn: Eg vil svare så snart eg er tilbake.

en: Additional Actions
nn: Andre handlingar

en: STOP
nn: STOPP

en: If this rule matches, do not check any rules after it.
nn: Viss denne regelen gjeld; ikkje sjekk fleire reglar.

en: Notify me, using the following method:
nn: Varsle meg på følgjande måte:

en: Notification ID
nn: Vaslings ID

en: Destination
nn: Mål

en: Message
nn: Melding

en: Help: Valid variables are:
nn: Hjelp: Gyldige variablar er:

en: Your new rule states:
nn: Din nye regel uttrykker:

en: If this is what you wanted, select Finished. You can also start over or cancel adding a rule altogether.
nn: Viss dette er kva du ynskjer; vel Ferdig. Du kan også starte på nytt eller avbryte.

en: Configure Anti-SPAM Protection
nn: Set opp Anti SPAM vernet.

en: All incoming mail is checked for unsolicited commercial content (SPAM) and marked accordingly. This special rule allows you to configure what to do with such messages once they arrive to your Inbox.
nn: Alle meldinger som kjem inn vert spontant sjekka for reklame (SPAM) ogmerka. Denne spesielle regelen lar deg velje kav du skal gjera med slike meldinger når dei kjem til inboksen.

en: Select %s to add the predefined rule, or select the advanced SPAM filter to customize the rule.
nn: Vel %s for å leggja til ferdiglaga regel; eller vel avansert SPAM filtrering for å skreddersy regelen.

en: Add Spam Rule
nn: Legg til Spam regel

en: Advanced Spam Filter...
nn: Avansert SPAM filter....

en: Target Score
nn: Poeng

en: Messages with SPAM-Score higher than the target value, the maximum value being %s, will be considered SPAM.
nn: Meldingar med poeng høgare enn grenseverdien vert tolka som SPAM, maksimun verdi er %s.

en: SPAM Lists to check against
nn: SPAM liste å sjekka mot

en: Whitelist
nn: Kviteliste

en: Messages that match any of these header rules will never end up in Junk Folders or regarded as SPAM.
nn: Melding som treff ein av desse topptekst reglane vil aldri koma i søppel mappa eller rekna som søppel.

en: Apply Changes
nn: Tilføy endringar

en: Error Encountered
nn: Feil oppstod.

en: is
nn: er

en: is not
nn: ikkje

en: contains
nn: inneheld

en: does not contain
nn: Inneheld ikje

en: matches
nn: passar

en: does not match
nn: passar ikkje

en: is greater than
nn: er større enn

en: is greater or equal to
nn: er større eller lik

en: is lower than
nn: er mindre enn

en: is lower or equal to
nn: er mindre eller lik

en: is equal to
nn: er lik

en: is not equal to
nn: er ikkje lik

en: matches the regural expression
nn: passar med &quot;regular expression&quot;

en: does not match the regural expression
nn: passar ikkje med &quot;regular expression&quot;

en: exists
nn: eksisterer

en: does not exist
nn: eksisterer ikkje

en: For <strong>ALL</strong> incoming messages;
nn: For <strong>ALLE</strong> innkommande meldingar;

en: All messages considered as <strong>SPAM</strong> (unsolicited commercial messages)
nn: Alle meldingar tolkast som <strong>SPAM</strong> (spontane reklame meldingar)

en: unless
nn: utan

en: or
nn: eller

en: matching the Spam List(s):
nn: treff i Spam lista:

en: and with score greater than %s
nn: og med poeng høgare en %s

en: will be
nn: er

en: stored in the Junk Folder.
nn: lagra i søppelmappa.

en: stored in the Trash Folder.
nn: lagra i papirkorga

en: discarded.
nn: forkast.

en: If
nn: viss

en: <em>any</em> of the following mail headers match:
nn: <em>nokon</em> av dei følgjande topteksten eksisterer:

en: <em>all</em> of the following mail headers match:
nn: <em>alle</em> av dei følgjande topteksten eksisterer:

en: the header
nn: toptekst

en: the size of the message is
nn: storleiken på meldinga er

en:  bigger
nn:  større

en:  smaller
nn:  mindre

en: then
nn: enn

en: <em>keep</em> it.
nn: <em>ta vare på</em> den.

en: <em>discard</em> it.
nn: <em>forkast</em> den.

en: <em>reject</em> it, sending this excuse back to the sender:
nn: <em>nekt</em> den, og send dette svaret tilbake til avsendaren:

en: <em>redirect</em> it to the email address
nn: <em>send vidare</em> til e-postadressa

en: <em>file</em> it into the folder <strong>
nn: <em>lagre</em> i mappa <strong>

en: reply with this vacation message:
nn: svar med denne automatisk-svar-meldinga:

en: Also keep a local copy.
nn: Også lager ein lokal kopi

en:  Also keep a copy in INBOX, marked as deleted.
nn:  lagre også ei melding i Innboksen, merk som sletta.

en:  Also notify using the method
nn:  Varlse også med denne metoden

en: with
nn: med

en: priority and the message
nn: prioritet og meldinga

en:  Then <strong>STOP</strong> processing rules.
nn:  <strong>STOPP</strong> å prosessere reglar.

en: Address Match
nn: Adresse treff

en: Perform an action depending on email addresses appearing in message headers.
nn: Utfør ei handling på grunnlag av adressa i topteksten.

en: Header Match
nn: Toptekst treff

en: Perform an action on messages matching a specified header (From, To etc.).
nn: Utfør ei handling på grunnlag av treff i ein spesifisert toptekst (Fra, Til osb.).

en: Size
nn: Storleik

en: Perform an action on messages depending on their size.
nn: Utfør ei handling på meldinga som avheng av storleiken på meldinga.

en: All Messages
nn: Alle meldingar

en: Perform an action on <strong>all</strong> incoming messages.
nn: Utfør ei handling på <strong>alle</strong> meldingar som kjem inn.

en: Body Match
nn: Treff i meldinga

en: Perform an action on messages depending on their content (body text).
nn: Utfør ei handling på meldingar som avheng av innhaldet (hoved tekst).

en: wildcard
nn: jokerteikn

en: regexp
nn: regulært uttrykk

en: verbose
nn: ordrik

en: terse
nn: klar

en: Mobile Phone Message (SMS)
nn: Mobiltelefon melding (SMS)

en: Email notification
nn: Melding via e-post

en: Notification via Zephyr
nn: Meldig via Zephyr

en: Notification via ICQ
nn: Melding via ICQ

en: Low
nn: Låg

en: High
nn: Høg

en: Delete
nn: Slett

en: Edit
nn: Rediger

en: Duplicate
nn: Duplisere

en: Move Up
nn: Flytt opp

en: Move to Top
nn: Flytt til Topp

en: Move Down
nn: Flytt ned

en: Move to Bottom
nn: Flytt til Botn

en: Junk Folder
nn: SøppelMappe

en: Store SPAM message in your Junk Folder. Messages older than %s days will be deleted automatically.
nn: Lagre SPAM meldignar i søppelmappa. Meldingar eldre enn %s dagar vert automatisk sletta.

en: Note that you can set the number of days in Folder Preferences.
nn: Merk at ein kan setja talet på dager i Mappe Instillingane.

en: Trash Folder
nn: Papirkurv

en: Store SPAM message in your Trash Folder. You will have to purge the folder yourself.
nn: Lagre SPAM meldingar i Papirkorga. Du må tømme den sjølv.

en: Discard
nn: Forkast

en: Discard SPAM message. You will get no indication that the message ever arrived.
nn: Forkast SPAM meldinga. Du får inga indikasjon på at meldinga har kome inn.

en: Editing Mail Filtering Rule
nn: Rediger regelen for e-post filtrering

en: Message Filters
nn: Meldingsfilter

en: Server-Side mail filtering enables you to add criteria in order to automatically forward, delete or place a given message into a folder.
nn: Tenar filtrering gjer at du kan definera om du vil ha automatisk vidaresending, sletta eller plassera meldinga i ei mappe.

en: Filters
nn: Filter

en: Could not log on to timsieved daemon on your IMAP server
nn: Kunne ikkje logge på timsieved daemonen på IMAP-tenaren

en: Please contact your administrator.
nn: Kontakt system-administrator.

en: Could not set active script on your IMAP server
nn: Kunne ikkje aktivera regelsettet på IMAP tenaren.

en: Unable to load script to server.
nn: Klarte ikkje laste skript til tenaren.

en: Server responded with:
nn: Tenar svara med:

en: Test for Forged Header
nn: Test for falske topptekstar.

en: Current Mail Filtering Rules
nn: Gjeldande filter reglar

en: No Filtering Rules Defined Yet
nn: Inga reglar definert ennå

en: Could not get SIEVE script from your IMAP server
nn: Kunne ikkje henta SIEVE regelsettet fra IMAP-tenaren.

en: (Probably the script is size null).
nn: (Sannsynligvis er regelsettet tomt).

en: All your rules have been deleted
nn: Alle regler er sletta

en: Really delete this rule?
nn: Vil du sletta denne regelen?

en: Delete Selected
nn: Slett valde

en: Server-Side Mail Filtering
nn: Filtrering på tenaren

en: Here you can add or delete filtering rules for your email account. These filters will always apply to your incoming mail, wherever you check your email.
nn: Her kan du leggja til eller sletta filtreringsreglar for din konto. Desse filtrene gjeld for alle nye meldingar, om du sjekker den (Heime, på kontoret, bærar, mobil. m.m)

en: You don't have any rules yet. Feel free to add any with the button &quot;Add a New Rule&quot;. When you are done, please select &quot;Save Changes&quot; to get back to the main options screen.
nn: Du har ingen reglar ennå. Du kan leggja til reglar med knappen &quot;Lag ny Regel&quot;. Når du er ferdig vel &quot;Lagre Endringer&quot; for å gå tilbake til hovedmeny.

en: When you are done with editing, <strong>remember to select &quot;Save Changes&quot;</strong> to activate your changes!
nn: Når du er ferdig med å redigera, <strong>husk å velge &quot;Lagre Endringer&quot;</strong> for å aktivere endringene!

en: Successfully added new rule.
nn: Lagt til ny regel

en: Successfully updated rule #
nn: Regel er oppdatert

en: Successfully deleted rules #
nn: Regler er sletta: #

en: Successfully deleted rule #
nn: Regel er sletta: #

en: The following table summarizes your current mail filtering rules.
nn: I følgjande tabell finn du ein oversikt over gjeldande reglar.

en: No
nn: Nei

en: Description of Rule
nn: Skildring av regel

en: Display as:
nn: Vis som:

en: Options
nn: Innstillingar

en: Add a New Rule
nn: Legg til ny regle

en: When you are done, please click the button below to return to your webmail.
nn: Når du er ferdig, trykk knappen under for å gå tilbake til e-postlsaren.

en: Save Changes
nn: Lagra endringar

en: Created:
nn: Laga:

en: Last modified:
nn: Sist endra:
