calendar - en to nn translation catalogue (196 entries)

en: Badly formatted header color
nn: Dårleg val av toptekstfarge

en: Badly formatted today color
nn: Dårlag val av idagfarge

en: Badly formatted event color
nn: Dårleg val hendingfarge

en: Badly formatted day color
nn: Dårleg val av dagfarge

en: Day view start time must come before end time
nn: Start tid må kome før slutt tid ved dagvising

en: Unknown
nn: Ukjent

en: Emergency
nn: Krisetilfelle

en: Urgent
nn: Hastar

en: Serious
nn: Seriøst

en: Important
nn: Viktig

en: Secondary
nn: Andre

en: Low
nn: Låg

en: Insignificant
nn: Ikkje nok

en: Ignore
nn: Ignorer

en: Days
nn: Dagar

en: Weeks
nn: Veker

en: Months
nn: Månader

en: Years
nn: År

en: Event Created Successfully
nn: Merknad lagt inn

en: Event Updated Successfully
nn: Meknad oppdatert

en: Personal Calendar for %s
nn: Personleg kalender for %s

en: Today
nn: Idag

en: All Day
nn: Alle dagar

en: Calendar
nn: Kalendar

en: Calendar Preferences
nn: Kalendarinnstillingar

en: Change the way your calendars behave and are displayed, including the miniature calendar beneath the folder list.
nn: Endra måten kalendaren virkar og utsjånaden, inkludert minikalendaren under mappelista.

en: Calendar Administration
nn: Kalendaradministrasjon

en: Create and maintain shared calendars. Edit holidays, assign calendar access by user, or create publicly available calendars.
nn: Lag og rediger delt kalendar. Redigere heilagdagar, leggje til brukartilgang til kalendaren, eller lage til offentlege tilgjengelege kalendarar.

en: Sunday
nn: Sundag

en: Monday
nn: Måndag

en: Tuesday
nn: Tysdag

en: Wednesday
nn: Onsdag

en: Thursday
nn: Torsdag

en: Friday
nn: Fredag

en: Saturday
nn: Laurdag

en: %s hr.
nn: %s time.

en: %s day
nn: %s dag

en: %s days
nn: %s dagar

en: %s wk.
nn: %s veke

en: Could not load external calendar
nn: Kan ikkje laste opp ekstern kalendar

en: Could not load external calendar; bad address
nn: Kan ikkje laste opp ekstern kalendar, feil adresse

en: Converting old calendar. . .
nn: Konverterer gamal kalendar. . .

en: Problem converting old calendar; please contact your administrator (%s)
nn: Problem med konvertering av gamal kalendar, kontakt administrator (%s)

en: Can't rename %s to %s
nn: Kan ikkje omdøype %s til %s

en: Problem converting old calendar; please contact your administrator (cannot execute %s)
nn: Problem med konvertering av gamal kalendar, kontakt administrator (kan ikkje kjøyre %s)

en: Can't find old personal calendar: %s
nn: Kan ikkje finna gamal personleg kalendar: %s

en: Successfully merged calendar into "%s"
nn: Vellukka fletting av kalendar inni "%s"

en: You already have a calendar with the same ID.  Are you sure you don't want to merge/synch the calendar you are uploading?
nn: Det finst allereie ein kalendar med same ID. Er du sikker på at du ikkje vil fletta/synkronisera kalendaren som du lastar opp?

en: Must have domain information
nn: Må ha domeneinformasjon

en: Valid event type must be specified
nn: Gyldig merketype må spesifiserast.

en: Must specify valid recurrence type
nn: Må spesifisera gyldig tilbakefalltype

en: Overall end of recurrence for recurring events must come after end of initial occurrence
nn: Samla slutt av tilbakekall for merka tilbakekall må koma etter slutten av start hendinga

en: Must specify valid recurrence interval
nn: Må spesifisera gyldig tilbakefallintervall

en: Event must have a summary/title
nn: Merknad må ha oppsummering/tittel

en: Must specify valid event priority
nn: Må spesifisera gyldig merknadprioritet

en: Event must have a valid start date/time
nn: Merknad må ha gyldig start dato/tid

en: Event must have a valid end date/time
nn: Merknad må ha gyldig slutt dato/tid

en: End date/time must come after start date and time
nn: Slutt dato/tid må koma etter start dato og tid

en: At least one parent calendar must be given
nn: Mist ein forelderkalendar må spesifiserast

en: Event must have a creator
nn: Merknad må ha ein skapar

en: Event must have a creation date
nn: Merknad må ha ein oppretta dato

en: Event must have at least one owner
nn: Merknad må minst ha ein eigar

en: Error:
nn: Feil:

en: Create New Calendar
nn: Lag ny kalendar

en: Name
nn: Namn

en: Create
nn: Laga

en: Calendar Setup
nn: Kalendar oppsett

en: Create shared access calendars for select users
     or public calendars for all users.
nn: Lag delt tilgang til kalendar for valgte brukarar 
     eller offentlege kalendar for alle brukarar.

en: Manage user permissions for your shared calendars.
nn: Administrer brukartilgang til dine delte kalendarar.

en: Calendars
nn: Kalendarar

en: Users
nn: Brukarar

en: <b>Shared</b> calendars can be assigned to users with read only or read/write access. To manage user access to your shared calendars, use the "Users" button.
nn: <b> Delt</b> kalnedarar kan tildelast til brukarar med kun lese-tilgang eller til lese/skrive-tilgang. For å administerer brukar tilgang til delte kalendarar, bruk " Brukar" knappen.

en: <b>Public</b> calendars are available to all users in addition to their private personal calendar.
nn: <b>Offentlege</b> kalendarar er tilgjengelege for alle brukarar i tillegg til dei private personlege kalendarane.

en: Shared Calendars
nn: Delt kalendarar

en: Shared calendars
nn: Delt kalendarar

en: No Shared Calendars Defined
nn: Inga delte kalendar er definert

en: Public Calendars
nn: Offentlege kalendarar

en: Public calendars
nn: Offentlege kalendarar

en: No Public Calendars Defined
nn: Inga offentlege kalendar er definert

en: Delete
nn: Slett

en: Add a new calender
nn: Legg til ny kalendar

en: make <b>PUBLIC</b> (read/write for all users)
nn: lag <b>OFFENTLEG</b> (les/skriv for alle brukarar)

en: Add
nn: Legg til

en: <b>To delete one or more users</b> from a calendar, check the box next to each username and click the 'Delete Users' button.
nn: <b>For å sletta brukarar</b> frå ein kalendar, merk ruta attmed kvar brukar og trykk på 'Slett Brukar' knappen.

en: <b>To add a user</b> to a calendar, type in the username below the calendar, choose the user's access level, and click the 'Add User' button.
nn: <b>For å leggja til ein brukar</b> til ein kalendar, skriv inn brukarnam under kalendaren, velg nivå på tilgangen til brukaren, og trykk 'Legg til Brukar' knappen.

en: Note that you may use wildcards in user names: * means "zero or more characters" and ? means "exactly one alphanumeric character". For example, "*@mydomain.com" will give everyone in "mydomain.com" access to the calendars you assign to that username.
nn: Merk at ein kan bruka jokerteikn i brukarnamn: *  betyr "null eller fleire teiken" og ?  betyr "eksakt eit alfanumerisk teiken". For eksempel, "*@mittdomene.com" vil gi alle i "mittdomene.com" tilgang til kalendaren ein tildele til det brukarnamnet.

en: <b>To update user access levels</b> for a calendar, adjust the 'Access Level' selections, then click the 'Save' button below that calendar.
nn: <b>For å oppdatera brukartilgangen</b> til ein kalendar, juster Tilgangsnivået, trykk på 'Lagre' knappen under kalendaren.

en: Note that only owners of public calendars will have write access to those calendars.
nn: Merk at bare eigarar av offentlege kalendarar vil ha skrive tilgang til desse kalendarane.

en: No Shared Calendars Have Been Defined
nn: Inga delt kalendar har vorte definert

en: Public
nn: Offentleg

en: Edit Holidays
nn: Rediger fridagar

en: User
nn: Brukar

en: Access Level
nn: Tilgangsnivå

en: No users defined for this calendar
nn: Inga brukarar er definert for denne kalendaren

en: Read
nn: Les

en: Write
nn: Skriv

en: Owner
nn: Eigar

en: Delete Users
nn: Slett brukarar

en: Add User
nn: Legg til brukar

en: Save
nn: Lagra

en: <b>To create a holiday,</b> blah blah and click the 'Blah Blah' button.
nn: <b>Lage til fridagar,</b> bla bla og trykk på bla bla knappen

en: Note that you must also add the new holiday to your calendar if desired.
nn: Merk at ein må leggja til dei nye fridagane til kalendaren om nødvendig.

en: <b>To add a holiday</b> to a calendar, blah blah blah and click the 'Blah Blah' button.
nn: <b> Leggja til firdagar</b> til ein kalendar, bla bla og trykk bla bla knappen.

en: <b>To remove a holiday</b> from a calendar, blah blah blah, then click the 'Blah' button below that calendar.
nn: <b>For å fjerna fridagar</b> frå ein kalendar, bla bla bla, trykk 'bla' knappen under kalendaren.

en: No Holidays Have Been Defined
nn: Inga fridagar er definert

en: General Calendar Options
nn: Generelle kalender val

en: First Day of Week:
nn: Første vekedag:

en: Priority at which Events Are Highlighted:
nn: Prioritet kva merknad som er høgast:

en: Show Daily Add Event Buttons in Month View:
nn: Syn dagleg legg til merknad knappen i månadsoversikta:

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Show Week Numbers in Month View:
nn: Syn vekenummer i månadsoversikta:

en: Show Event Start Times in Month View:
nn: Syn Merknad start tid i månadsoversikta:

en: Maximum Number Events Shown Per Day in Month View:
nn: Maksimalt tal på Merknadar vist per dag i månadsoversikta:

en: Click on Event in Month View Goes To:
nn: Trykk på Merknad i månadsoversikta går til:

en: Event View
nn: Syn Merknader

en: Day View
nn: Dagoversikt

en: Show Compacted Time of Day in Day View:
nn: Syn kompkt tid på dagen i dagoversikten:

en: Show Hourly Add Event Buttons in Day View:
nn: Syn timevis Legg til merknadknappen i dagoversikta:

en: Day View Start Time:
nn: Dagoversikt star tid:

en: Day View End Time:
nn: Dagoversikt slutt tid:

en: Clock Skew To Remotely Hosted Calendars:
nn: Skakk klokke for kalender på andre tjenarar:

en: Small Calendar
nn: Liten kalendar

en: Show Small Calendar Under Folder List:
nn: Syn liten kalendar under mappelista:

en: Small Calendar Source:
nn: Liten kalender kilde:

en: Personal
nn: Personleg

en: Small Calendar Size:
nn: Liten kalenderstorleik:

en: Default
nn: Standard

en: Small Calendar Separator:
nn: Liten kalendermellomrom:

en: None
nn: Ingen

en: Horizontal rule
nn: Vassrett strek

en: Box
nn: Boks

en: Show Year Title Above Small Calendar:
nn: Syn Åretittel over liten kalendar:

en: Show Today Link Above Small Calendar:
nn: Syn Idag lenkje over liten kalendar:

en: Show Day Headers Above Small Calendar:
nn: Syn Dag topptekst over lietn kalendar:

en: Use Same Background Colors for Days as Regular Calendar:
nn: Bruk same bakgrunsfarge for dag som regulær kalendar:

en: Header Color:
nn: Farge på topptekst

en: Today Color:
nn: Farge på idag:

en: Event Color:
nn: Fargepå merknad:

en: Day Color:
nn: Farge på dag:

en: Event Text Style:
nn: Merknad tekststil:

en: italic
nn: kursiv

en: Submit
nn: Send

en: Year View
nn: Årsvising

en: Month View
nn: Månadsvising

en: Tasks
nn: Oppgåve

en: Color Picker
nn: Fargeveljar

en: Click a box and the hexadecimal color will be shown below.  Use these hex values for color box settings.
nn: Trykk på ein boks og heksadesimal fargekode vert vist under.  Bruk desse verdiane i fargeboksoppsettet.

en: Hex Value
nn: Hex verdi

en: More
nn: Meir

en: Go
nn: Gå

en: Add Event
nn: Legg til merknad

en: Edit Calendar
nn: Rediger kalendar

en: Update Event
nn: Oppdater merknad

en: Create Event
nn: Lag ny merknad

en: Summary:
nn: Oppsummering:

en: End:
nn: Slutt:

en: Duration:
nn: Levetid:

en: Recurrence:
nn: Tilbakefall:

en: One Time
nn: På tid

en: Recurring Every
nn: Tilbakefall merknad

en: Help
nn: Hjelp

en: On
nn: På

en: Mon
nn: Mån

en: Tue
nn: Tir

en: Wed
nn: Ons

en: Thu
nn: Tor

en: Fri
nn: Fre

en: Sat
nn: Lau

en: End Recurrence:
nn: Slutt på tilbakefall:

en: Recurrence Count:
nn: Tal på tilbakefall:

en: Priority:
nn: Prioritet:

en: Reminder:
nn: Purring:

en: before event start
nn: Før meknad start

en: Description:
nn: Skildring:

en: Delete Event
nn: Slett merknad

en: Last Updated:
nn: Sist oppdatert:

en: Created:
nn: Laga:

en: Reminder not set
nn: Purring ikkje sendt

en: Occurrences
nn: Hendinger

en: Confirm Deletion
nn: Bekreft sletting

en: Calendar Helper
nn: Kalendarhjelp

en: TODAY
nn: IDAG

en: Time Helper
nn: Tidshjelpar

en: Available Calendars
nn: Tilgjengelege kalendarar

en: remove
nn: fjern

en: edit
nn: rediger

en: export
nn: eksporter

en: Add Personal Calendar
nn: Legg til personleg kalendar

en: Add External Calendar
nn: Legg til ekstern kalendar

en: Address:
nn: Adresse:

en: Override Name:
nn: Overstyr namn:

en: Import Calendar
nn: Importer kalendar

en: Synch/Merge With
nn: Synkroniser/Flett med

en: Auto-detect
nn: Auto-detekson

en: cont'd
nn: kan ikkje
