address_add - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Add to %s
nl: Toevoegen aan %s

en: Nickname
nl: Bijnaam

en: Must be unique
nl: Moet uniek zijn

en: E-mail address
nl: E-mailadres

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Additional info
nl: Meer informatie

en: Add address
nl: Adres toevoegen

en: Add to Addressbook
nl: Aan adresboek toevoegen

en: Add
nl: Toevoegen
