forum - en to nl translation catalogue (37 entries)

en: Threads
nl: Discussies

en: Last thread
nl: Laatste discussie

en: Discussion board
nl: Discussiebord

en: A browser-based administrative interface.
nl: Een browser-gebaseerde administratieve interface.

en: Forum list
nl: Forumlijst

en: New thread
nl: Nieuwe discussie

en: Current Page:
nl: Huidige pagina:

en: of
nl: van

en: Previous
nl: Vorige

en: Next
nl: Volgende

en: &nbsp;Subject
nl: &nbsp;Onderwerp

en: Views
nl: Weergaven

en: Posts
nl: Artikelen

en: Last post
nl: Laatste artikel

en: by
nl: door

en: Please fill in the name and the description.
nl: Voer de naam en beschrijving in.

en: Options - Discussion board
nl: Opties - discussiebord

en: Modify forum
nl: Forum aanpassen

en: Name:
nl: Naam:

en: Description:
nl: Beschrijving:

en: Forum will be visible
nl: Forum is zichtbaar

en: Selected forum:
nl: Forum selecteren:

en: Confirm delete of selected forum?
nl: Verwijderen van geselecteerd forum bevestigen?

en: Confirm delete
nl: Verwijderen bevestigen

en: Create forum
nl: Forum aanmaken

en: Add this forum
nl: Dit forum toevoegen

en: Forum name
nl: Forumnaam

en: Modify
nl: Wijzigen

en: Delete
nl: Verwijderen

en: No forum found.
nl: Geen forum gevonden

en: Please fill in the subject and the body.
nl: Vul het onderwerp en bericht in.

en: Thread list
nl: Discussielijst

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Post new topic
nl: Nieuw onderwerp plaatsen

en: Please fill in the body of your reply.
nl: Vul het bericht van uw antwoord in.

en: Reply
nl: Beantwoorden

en: Post message
nl: Bericht plaatsen
