SquirrelMail HEAD - en to nb translation catalogue (1371 entries)

en: Address Book
nb: Adressebok

en: All
nb: Alle

en: To
nb: Til

en: Cc
nb: Kopi til

en: Name
nb: Navn

en: E-mail
nb: E-post

en: Info
nb: Informasjon

en: Source
nb: Kilde

en: Bcc
nb: Blindkopi til

en: Use Addresses
nb: Bruk adresser

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Address Book Search
nb: Søk i adressebok

en: Search for
nb: Søk etter

en: in
nb: i

en: All address books
nb: Alle adressebøker

en: Search
nb: Søk

en: List all
nb: Vis alle

en: Unable to list addresses from %s
nb: Klarte ikke å liste adresser fra %s

en: Your search failed with the following error(s)
nb: Søket ditt feilet med følgende feilmelding(er)

en: No persons matching your search were found
nb: Ingen personer som samsvarer med søket ditt ble funnet

en: Return
nb: Tilbake

en: Close
nb: Lukk

en: Nickname
nb: Kallenavn

en: Must be unique
nb: Må være unikt

en: E-mail address
nb: E-postadresse

en: Last name
nb: Etternavn

en: First name
nb: Fornavn

en: Additional info
nb: Tilleggsinformasjon

en: Add to:
nb: Legg til i %s

en: No personal address book is defined. Contact administrator.
nb: Ingen personlig adressebok er definert. Ta kontakt med administrator.

en: You can only edit one address at the time
nb: Du kan bare endre en adresse om gangen.

en: Update address
nb: Oppdater adresse

en: ERROR
nb: FEIL

en: Please select address that you want to edit
nb: Vennligst velg den adressen du vil endre

en: Add address
nb: Legg til adresse

en: Edit selected
nb: Endre valgte

en: Delete selected
nb: Slett valgte

en: sort by nickname
nb: sorter etter kallenavn

en: sort by name
nb: sorter etter navn

en: sort by email
nb: sorter etter e-post

en: sort by info
nb: sorter etter info

en: Add to %s
nb: Legg til i %s

en: %s wrote:
nb: %s skrev:

en: quote
nb: sitat

en: who
nb: hvem

en: On %s, %s wrote:
nb: Den %s skrev %s:

en: Subject
nb: Emne

en: From
nb: Fra

en: Date
nb: Dato

en: Original Message
nb: Opprinnelig melding

en: Draft Email Saved
nb: E-postkladd lagret

en: Could not move/copy file. File not attached
nb: Kunne ikke flytte/kopiere fil. Fil ikke vedlagt

en: Your draft has been saved.
nb: Utkastet ditt er lagret.

en: Your mail has been sent.
nb: Meldingen din er sendt.

en: From:
nb: Fra:

en: To:
nb: Til:

en: Cc:
nb: Kopi til:

en: Bcc:
nb: Blindkopi til:

en: Subject:
nb: Emne:

en: Attach:
nb: Legg ved:

en: Add
nb: Legg til

en: Delete selected attachments
nb: Slett valgte vedlegg

en: Because PHP file uploads are turned off, you can not attach files to this message. Please see your system administrator for details.
nb: Fordi PHP-filopplasting er skrudd av kan du ikke legge ved filer til denne meldingen. Kontakt systemadministratoren din for detaljer.

en: Priority
nb: Prioritet

en: High
nb: Høy

en: Low
nb: Lav

en: Receipt
nb: Kvittering

en: On Read
nb: Ved lesing

en: On Delivery
nb: Ved levering

en: Signature
nb: Signatur

en: Addresses
nb: Adresser

en: Save Draft
nb: Lagre kladd

en: You have not filled in the "To:" field.
nb: Du har ikke fylt ut "Til:" feltet.

en: Error: Draft folder %s does not exist.
nb: Feil: Kladd-mappen %s eksisterer ikke.

en: Message not sent.
nb: Meldingen ble ikke sendt.

en: Server replied:
nb: Tjeneren svarte:

en: Illegal folder name. Please select a different name.
nb: Ugyldig mappenavn. Vennligst velg et annet navn.

en: Click here to go back
nb: Klikk her for å gå tilbake

en: You have not selected a folder to delete. Please do so.
nb: Ingen mapper er valgt for sletting. Vennligst gjør det.

en: Delete Folder
nb: Slett mappe

en: Are you sure you want to delete %s?
nb: Er du sikker på at du vil slette %s?

en: Yes
nb: Ja

en: No
nb: Nei

en: Folders
nb: Mapper

en: Subscribed successfully.
nb: Vellykket påmelding.

en: Unsubscribed successfully.
nb: Vellykket avmelding.

en: Deleted folder successfully.
nb: Mappen er slettet.

en: Created folder successfully.
nb: Mappen er opprettet.

en: Renamed successfully.
nb: Mappens navn er skiftet.

en: Subscription Unsuccessful - Folder does not exist.
nb: Abonnering ufullstendig - Mappe eksisterer ikke.

en: refresh folder list
nb: oppdater mappeliste

en: Create Folder
nb: Opprett mappe

en: as a subfolder of
nb: som en undermappe til

en: None
nb: Ingen

en: Let this folder contain subfolders
nb: La denne mappen inneholde undermapper

en: Create
nb: Opprett

en: Rename a Folder
nb: Skift navn på mappe

en: Select a folder
nb: Velg en mappe

en: Rename
nb: Endre navn

en: No folders found
nb: Ingen mapper funnet

en: Delete
nb: Slett

en: Unsubscribe
nb: Fjern

en: Subscribe
nb: Legg til

en: No folders were found to unsubscribe from!
nb: Fant ingen mapper å fjerne

en: No folders were found to subscribe to!
nb: Fant ingen mapper å legge til

en: Subscribe to:
nb: Abonner på:

en: You have not selected a folder to rename. Please do so.
nb: Ingen mapper er valgt for navneskifte. Vennligst gjør det.

en: Rename a folder
nb: Navne om en mappe

en: New name:
nb: Nytt navn:

en: Submit
nb: Utfør

en: ERROR: Help files are not in the right format!
nb: FEIL: Hjelp-filer er ikke i riktig format!

en: Help
nb: Hjelp

en: Help is not available in the selected language. It will be displayed in English instead.
nb: Hjelpen er ikke tilgjengelig på det valgte språket. Den vil derfor vises på engelsk.

en: Help is not available. Please contact your system administrator for assistance.
nb: Hjelpen er ikke tilgjengelig. Kontakt din systemadministrator for assistanse.

en: This chapter is not available in the selected language. It will be displayed in English instead.
nb: Dette kapittelet er ikke tilgjengelig på det valgte språket. Det vil derfor vises på engelsk.

en: This chapter is missing
nb: Dette kapittelet mangler

en: For some reason, chapter %s is not available.
nb: Av en eller annen grunn er ikke kapittel %s tilgjengelig.

en: Table of Contents
nb: Innholdsfortegnelse

en: Previous
nb: Forrige

en: Next
nb: Neste

en: Top
nb: Topp

en: Viewing an image attachment
nb: Viser vedlagt bilde

en: View message
nb: Vis melding

en: Download this as a file
nb: Last ned dette som en fil

en: INBOX
nb: Innboks

en: Purge
nb: Rydd opp

en: Last Refresh
nb: Sist oppdatert

en: Check mail
nb: Sjekk e-post

en: Login
nb: Logg inn

en: %s Logo
nb: %s logo

en: SquirrelMail version %s
nb: SquirrelMail versjon %s

en: By the SquirrelMail Project Team
nb: Utviklet av SquirrelMail-teamet

en: %s Login
nb: %s innlogging

en: Name:
nb: Konto:

en: Password:
nb: Passord:

en: No messages were selected.
nb: Ingen valgte meldinger.

en: Options
nb: Innstillinger

en: Message Highlighting
nb: Uthevelse av meldinger

en: New
nb: Ny

en: Done
nb: Ferdig

en: To or Cc
nb: Til eller Kopi

en: subject
nb: emne

en: Edit
nb: Rediger

en: Up
nb: Opp

en: Down
nb: Ned

en: No highlighting is defined
nb: Ingen utheving er definert

en: Identifying name
nb: Beskrivende navn

en: Color
nb: Farge

en: Dark Blue
nb: Mørk blå

en: Dark Green
nb: Mørk grønn

en: Dark Yellow
nb: Mørk gul

en: Dark Cyan
nb: Mørk cyan

en: Dark Magenta
nb: Mørk lilla

en: Light Blue
nb: Lys blå

en: Light Green
nb: Lys grønn

en: Light Yellow
nb: Lys gul

en: Light Cyan
nb: Lys cyan

en: Light Magenta
nb: Lys lilla

en: Dark Gray
nb: Mørk grå

en: Medium Gray
nb: Medium grå

en: Light Gray
nb: Lys grå

en: White
nb: Hvit

en: Other:
nb: Annen:

en: Ex: 63aa7f
nb: Eks.: 63aa7f

en: Matches
nb: Treff

en: Editing identities is disabled.
nb: Redigering av identiteter er deaktivert.

en: Default Identity
nb: Hovedidentitet

en: Alternate Identity %d
nb: Alternativ identitet %d

en: Add a New Identity
nb: Legg til en identitet

en: Advanced Identities
nb: Avanserte identiteter

en: Full Name
nb: Fullt navn

en: E-Mail Address
nb: E-postadresse

en: Reply To
nb: Svar-til-adresse

en: Save / Update
nb: Lagre / oppdater

en: Make Default
nb: Gjør standard

en: Move Up
nb: Flytt opp

en: Index Order
nb: Visningsrekkefølge

en: Checkbox
nb: Avmerkingsboks

en: Flags
nb: Flagg

en: Size
nb: Størrelse

en: The index order is the order that the columns are arranged in the message index. You can add, remove, and move columns around to customize them to fit your needs.
nb: Indeksrekkefølge er rekkefølgen kolonnene vil bli vist i meldingslisten. Du kan legge til, fjerne og flytte kolonnene slik du ønsker.

en: up
nb: opp

en: down
nb: ned

en: remove
nb: fjern

en: Return to options page
nb: Tilbake til alternativmeny

en: Personal Information
nb: Personlig informasjon

en: Display Preferences
nb: Valg for visning

en: Folder Preferences
nb: Valg for mapper

en: Error(s) occurred while saving your options
nb: En eller flere feil oppsto ved lagring

en: Some of your preference changes were not applied.
nb: Noen av dine endringer ble ikke lagret

en: Successfully Saved Options
nb: Instillingene er lagret

en: Refresh Folder List
nb: Oppdater mapper

en: Refresh Page
nb: Laste siden på nytt

en: This contains personal information about yourself such as your name, your email address, etc.
nb: Dette inneholder personlig informasjon om deg selv, slik som navn, e-postadresse osv.

en: You can change the way that SquirrelMail looks and displays information to you, such as the colors, the language, and other settings.
nb: Du kan endre måten SquirrelMail ser ut og viser informasjon, slik som farger, språk og andre valg.

en: Based upon given criteria, incoming messages can have different background colors in the message list. This helps to easily distinguish who the messages are from, especially for mailing lists.
nb: Basert på gitt kriterier kan innkommende meldinger ha forskjellig bakgrunnsfarge i meldingslisten. Dette er praktisk for å se hvem meldingen er fra, spesielt i forbindelse med mailinglister.

en: These settings change the way your folders are displayed and manipulated.
nb: Dette er valg for hvordan mapper vises og kan endres.

en: The order of the message index can be rearranged and changed to contain the headers in any order you want.
nb: Justering av hvilke kolonner som vises i meldingslisten og rekkefølgen på disse.

en: Message not printable
nb: Meldingen kan ikke skrives ut

en: Attachments:
nb: Vedlegg:

en: Unknown sender
nb: Ukjent avsender

en: Info:
nb: Informasjon:

en: Size:
nb: Størrelse:

en: Invalid URL
nb: Ugyldig URL

en: Printer Friendly
nb: Printervennlig

en: Print
nb: Skriv ut

en: View Printable Version
nb: Vis printervennlig versjon

en: Read:
nb: Lest:

en: Your message
nb: Din melding

en: Sent
nb: Sendt

en: Was displayed on %s
nb: Ble vist %s

en: less
nb: mindre

en: more
nb: mer

en: Mailer
nb: E-postleser

en: Read receipt
nb: Kvittering når meldingen er

en: sent
nb: sendt

en: requested
nb: forespurt

en: The message sender has requested a response to indicate that you have read this message. Would you like to send a receipt?
nb: Avsender har bedt om kvittering når du har lest meldingen. Vil du sende kvittering?

en: Send read receipt now
nb: Send kvittering

en: Search Results
nb: Søkeresultat

en: Message List
nb: Meldingsliste

en: Resume Draft
nb: Fortsett kladd

en: Edit Message as New
nb: Rediger som ny melding

en: View Message
nb: Vis melding

en: Forward
nb: Videresend

en: Forward as Attachment
nb: Videresend som vedlegg

en: Reply
nb: Svar

en: Reply All
nb: Svar til alle

en: View Full Header
nb: Vis meldingshode

en: Attachments
nb: Vedlegg

en: You must be logged in to access this page.
nb: Du må være logget inn for å få tilgang til denne siden!

en: Folder:
nb: Mappe:

en: Saved Searches
nb: Lagrede søk

en: edit
nb: rediger

en: search
nb: søk

en: delete
nb: slett

en: Recent Searches
nb: Siste Søk

en: save
nb: lagre

en: forget
nb: glem

en: Current Search
nb: Valgt Søk

en: All Folders
nb: Alle mapper

en: Body
nb: Meldingskropp

en: Everywhere
nb: Overalt

en: No Messages Found
nb: Fant ingen meldinger

en: Please enter something to search for
nb: Vennligst skriv inn en søkestreng

en: Signout
nb: Logg ut

en: Sign Out
nb: Logg ut

en: You have been successfully signed out.
nb: Du er nå logget ut.

en: Click here to log back in.
nb: Klikk her for å logge inn igjen.

en: Viewing a Business Card
nb: Viser visittkort

en: vCard Version %s is not supported. Some information might not be converted correctly.
nb: vCard versjon %s er ikke støttet. Noen opplysninger kan være feilkonvertert.

en: Title
nb: Tittel

en: Web Page
nb: Hjemmeside

en: Organization / Department
nb: Organisasjon / Avdeling

en: Address
nb: Adresser

en: Work Phone
nb: Telefon jobb

en: Home Phone
nb: Telefon hjem

en: Cellular Phone
nb: Mobiltelefon

en: Fax
nb: Faks

en: Note
nb: Notat

en: Add to address book
nb: Legg til i adressebok

en: Title &amp; Org. / Dept.
nb: Tittel &amp; organisasjon / avdeling

en: Viewing Full Header
nb: Viser meldingshoder

en: Viewing a text attachment
nb: Viser et tekstvedlegg

en: View Unsafe Images
nb: Vis usikre bilder

en: Could not include PEAR database functions required for the database backend.
nb: Klarte ikke å inkludere PEAR databasefunksjoner som er nødvendig for databasemotoren.

en: Is PEAR installed, and is the include path set correctly to find %s?
nb: Er PEAR installert, og er include-stien oppsatt riktig til å finne %s?

en: Please contact your system administrator and report this error.
nb: Vennligst kontakt systemadministrator og rapporter denne feilen.

en: Personal address book
nb: Personlig adressebok

en: Database error: %s
nb: Databasefeil: %s

en: Address book is read-only
nb: Adresseboken er ikke skrivbar

en: User "%s" already exists
nb: Brukeren «%s» eksisterer allerede

en: User "%s" does not exist
nb: Brukeren «%s» eksisterer ikke

en: User '%s' already exist.
nb: Brukeren «%s» eksisterer allerede.

en: Not a file name
nb: Ikke et filnavn

en: No such file or directory
nb: Filen eller katalogen finnes ikke

en: Open failed
nb: Feilet ved åpning av fil

en: Write failed
nb: Feil ved lagring

en: Unable to update
nb: Kunne ikke oppdatere

en: Address book is corrupted. Required fields are missing.
nb: Adresseboken ødelagt. Påkrevde felt mangler.

en: Address book entry is too big
nb: Adressebokoppføringen er for stor

en: Could not lock datafile
nb: Kunne ikke låse datafil

en: Write to address book failed
nb: Feilet ved skriving til adressebok

en: Error initializing address book database.
nb: Feil under oppstart av adressebokdatabasen.

en: Error opening file %s
nb: Feil ved åpning av fil %s

en: Global address book
nb: Global adressebok

en: Error initializing global address book.
nb: Feil under oppstart av global adressebok.

en: Error initializing LDAP server %s:
nb: Feil ved tilkobling til LDAP server %s:

en: Click here to change the sorting of the address list
nb: Trykk her for å endre sortering av adresseslisten

en: Invalid input data
nb: Ugyldige inndata

en: Name is missing
nb: Navn mangler

en: E-mail address is missing
nb: E-postadresse mangler

en: Nickname contains illegal characters
nb: Kortnavn inneholder ugyldige tegn

en: View
nb: vis

en: View Business Card
nb: Vis visittkort

en: Your session has expired, but will be resumed after logging in again.
nb: Din økt har utgått, men vil bli gjenopptatt når du logger inn igjen.

en: Sunday
nb: søndag

en: Monday
nb: mandag

en: Tuesday
nb: tirsdag

en: Wednesday
nb: onsdag

en: Thursday
nb: torsdag

en: Friday
nb: fredag

en: Saturday
nb: lørdag

en: Sun
nb: søn

en: Mon
nb: man

en: Tue
nb: tir

en: Wed
nb: ons

en: Thu
nb: tor

en: Fri
nb: fre

en: Sat
nb: lør

en: January
nb: januar

en: February
nb: februar

en: March
nb: mars

en: April
nb: april

en: May
nb: mai

en: June
nb: juni

en: July
nb: juli

en: August
nb: august

en: September
nb: september

en: October
nb: oktober

en: November
nb: november

en: December
nb: desember

en: Jan
nb: jan

en: Feb
nb: feb

en: Mar
nb: mar

en: Apr
nb: apr

en: Ma&#121;
nb: mai

en: Jun
nb: jun

en: Jul
nb: jul

en: Aug
nb: aug

en: Sep
nb: sep

en: Oct
nb: okt

en: Nov
nb: nov

en: Dec
nb: des

en: D, F j, Y g:i a
nb: D, F j, Y, H:i

en: D, F j, Y H:i
nb: D, F j, Y, H:i

en: M j, Y
nb: d. M Y

en: g:i a
nb: H:i

en: D, g:i a
nb: d, H:i

en: D, H:i
nb: d, H:i

en: Preference database error (%s). Exiting abnormally
nb: Feil med preferansedatabasen (%s). Avslutter med feil.

en: Click here to return to %s
nb: Klikk her for å gå tilbake til %s

en: Go to the login page
nb: Gå til innlogginssiden

en: Preference file, %s, does not exist. Log out, and log back in to create a default preference file.
nb: Fil for lagring av valg (%s) ikke funnet. Logg ut og inn igjen for å opprette filen.

en: Preference file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
nb: Innstillingsfil, %s, kunne ikke åpnes. Vennligst kontakt systemadministrator for å løse dette problemet.

en: Preference file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
nb: Innstillingsfil, %s, kunne ikke lagres. Vennligst kontakt systemadministrator for å løse dette problemet.

en: Preference file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
nb: Innstillingsfil, %s, kunne ikke kopieres fra midlertidig fil, %s. Vennligst kontakt systemadministrator for å løse dette problemet.

en: Error opening %s
nb: Feil under åpning av %s

en: Default preference file not found or not readable!
nb: Innstillingsfil uleselig eller ikke funnet!

en: Could not create initial preference file!
nb: Feil ved opprettelse av instillinger

en: %s should be writable by user %s
nb: %s skal være skrivbar av bruker %s

en: Signature is too big.
nb: Signatur er for stor.

en: Signature file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
nb: Signaturfil, %s, kunne ikke åpnes. Vennligst kontakt systemadministrator for å løse dette problemet.

en: Signature file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
nb: Signaturfil, %s, kunne ikke lagres. Vennligst kontakt systemadministrator for å løse dette problemet.

en: Signature file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
nb: Signaturfil, %s, kunne ikke kopieres fra midlertidig fil, %s. Vennligst kontakt systemadministrator for å løse dette problemet.

en: You need to have PHP installed with the multibyte string function enabled (using configure option --enable-mbstring).
nb: Du trenger PHP installert med multibyte strengfunksjon aktivert (benytt configure opsjon --enable-mbstring).

en: ERROR: No available IMAP stream.
nb: FEIL: Ingen tilgjengelig datastrøm fra IMAP-tjeneren.

en: ERROR: Connection dropped by IMAP server.
nb: FEIL: Tilkobling avsluttet av IMAP-tjeneren.

en: ERROR: Could not complete request.
nb: FEIL: Klarte ikke fullføre forespørsel.

en: Query:
nb: Spørring:

en: Reason Given:
nb: Feilmelding:

en: ERROR: Bad or malformed request.
nb: FEIL: Feil eller misformet forespørsel.

en: Server responded:
nb: Tjeneren svarte:

en: ERROR: IMAP server closed the connection.
nb: FEIL: IMAP-tjeneren lukket tilkoblingen.

en: ERROR: Unknown IMAP response.
nb: FEIL: Ukjent svar fra IMAP-tjeneren.

en: Error connecting to IMAP server: %s.
nb: Kunne ikke koble til IMAP server: %s.

en: The IMAP server is reporting that plain text logins are disabled.
nb: IMAP-serveren rapporterer at klartekst-innlogging er deaktivert.

en: Using CRAM-MD5 or DIGEST-MD5 authentication instead may work.
nb: Prøv istedenfor å autentisere med CRAM-MD5 eller DIGEST-MD5.

en: Also, the use of TLS may allow SquirrelMail to login.
nb: I tillegg kan det hende at bruken av TLS tillater SquirrelMail å logge inn.

en: Bad request: %s
nb: Feil i forespørsel: %s

en: Unknown error: %s
nb: Ukjent feil: %s

en: Read data:
nb: Lest data:

en: Unknown user or password incorrect.
nb: Ukjent bruker eller feil passord.

en: ERROR: Could not append message to
nb: FEIL: Klarte ikke tilføye melding til

en: Solution:
nb: Løsning:

en: Remove unneccessary messages from your folders. Start with your Trash folder.
nb: Fjern unødvendige meldinger fra mappen din. Start med din søppelkurv.

en: Invalid mailbox name: %s
nb: Ugyldig postboksnavn: %s

en: (no subject)
nb: (uten emne)

en: Unknown Sender
nb: Ukjent avsender

en: Unknown response from IMAP server:
nb: Ukjent svar fra IMAP-tjeneren:

en: The server couldn't find the message you requested.
nb: Tjeneren kunne ikke finne meldingen du spurte etter.

en: Most probably your message list was out of date and the message has been moved away or deleted (perhaps by another program accessing the same mailbox).
nb: Mest sannsynlig er meldingslisten din ikke oppdatert og meldingen er blitt flyttet eller slettet (kanskje av et annet program som benytter den samme e-postkontoen).

en: Unknown date
nb: Ukjent dato

en: A
nb: SV

en: Thread sorting is not supported by your IMAP server.
nb: Serverbasert trådsortering er ikke støttet av din IMAP-server.

en: Server-side sorting is not supported by your IMAP server.
nb: Serverbasert sortering er ikke støttet av din IMAP-server.

en: THIS FOLDER IS EMPTY
nb: DENNE MAPPEN ER TOM

en: Move Selected To
nb: Flytt valgte til

en: Transform Selected Messages
nb: Endre status på markerte meldinger til

en: Move
nb: Flytt

en: Expunge
nb: Tøm

en: Read
nb: Lest

en: Unread
nb: Ulest

en: Unthread View
nb: Ikke sorter

en: Thread View
nb: Sorter etter tråd

en: Toggle All
nb: Velg alle

en: Unselect All
nb: Fjern avkryssinger

en: Select All
nb: Velg alle

en: Viewing Messages: %s to %s (%s total)
nb: Viser meldinger: %s til %s (%s totalt)

en: Viewing Message: %s (%s total)
nb: Viser melding: %s (%s totalt)

en: Paginate
nb: Vis flere sider

en: Show All
nb: Vis alle

en: SquirrelMail could not decode the bodystructure of the message
nb: SquirrelMail kunne ikke dekode brødteksten i meldingen

en: The bodystructure provided by your IMAP server:
nb: Strukturen for meldingskroppen oppgitt av din IMAP-tjener:

en: Body retrieval error. The reason for this is most probably that the message is malformed.
nb: Kunne ikke hente meldingskropp. Dette er sannsynlighvis på grunn av en feil i meldingen.

en: Command:
nb: Kommando:

en: Response:
nb: Svar:

en: Message:
nb: Melding:

en: FETCH line:
nb: HENT linje:

en: Hide Unsafe Images
nb: Skjul usikre bilder

en: Download
nb: last ned

en: sec_remove_eng.png
nb: sec_remove_nb_NO.png

en: This external link will open in a new window
nb: Denne eksterne lenken vil åpnes i et nytt vindu

en: Option Type '%s' Not Found
nb: Instillings type ikke funnet ('%s')

en: Current Folder
nb: Valgt mappe

en: Compose
nb: Ny melding

en: Error creating directory %s.
nb: Kunne ikke opprette katalog %s.

en: Could not create hashed directory structure!
nb: Kunne ikke opprette sortert katalogstruktur!

en: Email delivery error
nb: Feil ved levering av e-post

en: Can't execute command '%s'.
nb: Klarte ikke utføre kommande «%s».

en: Can't open SMTP stream.
nb: Klarte ikke åpne SMTP-strøm.

en: Service not available, closing channel
nb: Tjeneste utilgjengelig, lukker kanal

en: A password transition is needed
nb: Passordovergang er nødvendig

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
nb: Ønsket e-postkommando ikke utført: postboks utilgjengelig

en: Requested action aborted: error in processing
nb: Ønsket kommando avbrutt: feil under behandling

en: Requested action not taken: insufficient system storage
nb: Ønsket kommando ikke utført: manglende systemkapasitet

en: Temporary authentication failure
nb: Midlertidig autentiseringsfeil

en: Syntax error; command not recognized
nb: Syntaksfeil; kommando ikke gjenkjent

en: Syntax error in parameters or arguments
nb: Syntaksfeil i parametre eller argumenter

en: Command not implemented
nb: Kommando ikke implementert

en: Bad sequence of commands
nb: Feil rekkefølge av kommandoer

en: Command parameter not implemented
nb: Kommandoparameter ikke implementert

en: Authentication required
nb: Autentisering nødvendig

en: Authentication mechanism is too weak
nb: Autentiseringsmekanisme er for svak

en: Authentication failed
nb: Autentiseringsfeil

en: Encryption required for requested authentication mechanism
nb: Kryptering nødvendig for ønsket autentiseringsmekanisme

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
nb: Ønsket kommando ikke utført: postboks utilgjengelig

en: User not local; please try forwarding
nb: Bruker er ikke lokal; prøv videresending

en: Requested mail action aborted: exceeding storage allocation
nb: Ønsket e-post kommando avbrutt: overskrider lagringskapasitet

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
nb: Ønsket kommando ikke utført: postboksnavn ikke tillatt

en: Transaction failed
nb: Transaksjonsfeil

en: Unknown response
nb: Ukjent respons

en: General Display Options
nb: Valg for visning

en: Theme
nb: Tema

en: Default
nb: Standard

en: Custom Stylesheet
nb: Brukerdefinert stilark

en: Language
nb: Språk

en: Use Javascript
nb: Bruk Javascript

en: Autodetect
nb: Oppdag automatisk

en: Always
nb: Alltid

en: Never
nb: Aldri

en: Mailbox Display Options
nb: Alternativer for visning av meldinger

en: Number of Messages per Page
nb: Antall meldinger per side

en: Enable Alternating Row Colors
nb: Vis forskjellig farge annenhver rad

en: Enable Page Selector
nb: Aktiver sidevelger

en: Maximum Number of Pages to Show
nb: Ikke vis flere sider enn

en: Always Show Full Date
nb: Alltid hvis full dato

en: Length of From/To Field (0 for full)
nb: Lengde på Fra/Til-felt (0 for full)

en: Length of Subject Field (0 for full)
nb: Lengde på Emne-felt (0 for full)

en: Message Display and Composition
nb: Lesing og skriving av meldinger

en: Wrap Incoming Text At
nb: Bryt innkommende tekst ved

en: Width of Editor Window
nb: Bredde på redigeringsvindu

en: Height of Editor Window
nb: Høyde på redigeringsvindu

en: Location of Buttons when Composing
nb: Plassering av knapper i editor

en: Before headers
nb: Før meldingshode

en: Between headers and message body
nb: Mellom meldingshode og meldingskropp

en: After message body
nb: Etter meldingskropp

en: Address Book Display Format
nb: Visningsformat for adresseboken

en: No prefix/Address only
nb: Inten prefiks/kun adresser

en: Nickname and address
nb: Kallenavn og adresse

en: Full name and address
nb: Fullt navn og adresse

en: Show HTML Version by Default
nb: Vis HTML versjon som standard

en: Enable Forward as Attachment
nb: Aktiver videresend som vedlegg

en: Include Me in CC when I Reply All
nb: Send meg kopi når jeg svarer til alle

en: Enable Mailer Display
nb: Vis avsenders e-postleser

en: Display Attached Images with Message
nb: Vis vedlagte bilder i meldingen

en: Enable Printer Friendly Clean Display
nb: Aktiver printervennlig visningsformat

en: Enable Mail Delivery Notification
nb: Aktiver leveringsrapporter

en: Compose Messages in New Window
nb: Skriv meldinger i nytt vindu

en: Width of Compose Window
nb: Bredde på Ny melding vindu

en: Height of Compose Window
nb: Høyde på Ny melding vindu

en: Prepend Signature before Reply/Forward Text
nb: Plasser signatur før sitat-tekst

en: Prefix for Original Message when Replying
nb: Prefiks for original melding ved svar

en: Cursor Position when Replying
nb: Innsettingspunkt ved svar

en: To: field
nb: Til: felt

en: Focus in body
nb: Fokus på meldingskropp

en: Select body
nb: Velg meldingskropp

en: No focus
nb: Ingen fokus

en: Sort by Received Date
nb: Sortering på grunnlag av mottatt dato

en: Enable Thread Sort by References Header
nb: Aktiver trådsortering på grunnlag av referanse-hode

en: Special Folder Options
nb: Spesielle mapper

en: Folder Path
nb: Sti til mapper (folder path)

en: Do not use Trash
nb: Ikke bruk søppelkurv

en: Trash Folder
nb: Søppelkurv

en: Do not use Drafts
nb: Ikke bruk Kladd

en: Draft Folder
nb: Mappe for kladd

en: Do not use Sent
nb: Ikke bruk mappe for sendte meldinger

en: Sent Folder
nb: Mappe for sendte meldinger

en: Folder List Options
nb: Mappe-alternativer

en: Location of Folder List
nb: Plassering av mappeliste

en: Left
nb: Venstre

en: Right
nb: Høyre

en: pixels
nb: punkter

en: Width of Folder List
nb: Bredde på mappeliste

en: Minutes
nb: minutter

en: Seconds
nb: sekunder

en: Minute
nb: minutt

en: Auto Refresh Folder List
nb: Automatisk oppdatering av mappeliste

en: Enable Unread Message Notification
nb: Gi beskjed om uleste meldinger

en: No Notification
nb: Ingen beskjed

en: Only INBOX
nb: Kun Innboks

en: Unread Message Notification Type
nb: Beskjedtype for uleste meldinger

en: Only Unseen
nb: Kun uleste

en: Unseen and Total
nb: Uleste og totalt antall

en: Enable Collapsable Folders
nb: Bruk sammenleggbare mapper

en: Enable Cumulative Unread Message Notification
nb: Aktiver varsling for kumulative uleste meldinger

en: Show Clock on Folders Panel
nb: Vis klokke i mappeliste

en: International date and time
nb: Internasjonal dato og tid

en: American date and time
nb: Amerikansk dato og tid

en: European date and time
nb: Europeisk dato og tid

en: Show weekday and time
nb: Vis ukedag og tid

en: Show time with seconds
nb: Vis tid med sekunder

en: Show time
nb: Vis tid

en: No Clock
nb: Ingen klokke

en: Hour Format
nb: Klokke

en: 12-hour clock
nb: 12-times klokke

en: 24-hour clock
nb: 24-timers klokke

en: Memory Search
nb: Minne søk

en: Disabled
nb: Deaktivert

en: Folder Selection Options
nb: Mappevisnings-alternativer

en: Selection List Style
nb: Stil på utvalgsliste

en: Long:
nb: Lang:

en: Folder
nb: Mappe

en: Subfolder
nb: Undermappe

en: Indented:
nb: Innrykk:

en: Delimited:
nb: Separert:

en: You can't select INBOX as Trash folder.
nb: Du kan ikke velge Innboks som søppelkurv.

en: You can't select INBOX as Sent folder.
nb: Du kan ikke velge Innboks som Sendt-mappe.

en: You can't select INBOX as Draft folder.
nb: Du kan ikke velge Innboks som Kladd-mappe.

en: Name and Address Options
nb: Navn og adresse alternativer

en: E-mail Address
nb: E-postadresse

en: Edit Advanced Identities
nb: Rediger avanserte identiteter

en: (discards changes made on this form so far)
nb: (endringer gjort på denne siden vil bli borte)

en: Multiple Identities
nb: Flere identiteter

en: Same as server
nb: Samme som server

en: Error opening timezone config, contact administrator.
nb: Feil ved åpning av tidssone-konfigurasjon, kontakt administrator.

en: Timezone Options
nb: Tidssoner

en: Your current timezone
nb: Din tidssone

en: Reply Citation Options
nb: Valg for svarsitat

en: Reply Citation Style
nb: Svarsitat stil

en: No Citation
nb: Ingen sitering

en: AUTHOR Wrote
nb: FORFATTER skrev

en: On DATE, AUTHOR Wrote
nb: På DATO skrev FORFATTER

en: Quote Who XML
nb: Siter hvem XML

en: User-Defined
nb: Brukerdefinert

en: User-Defined Citation Start
nb: Brukerdefinert siterings-start

en: User-Defined Citation End
nb: Brukerdefinert siterings-stopp

en: Signature Options
nb: Alternativer for signatur

en: Use Signature
nb: Bruk signatur

en: Prefix Signature with '-- ' Line
nb: Start signatur med skillelinje

en: Take Address
nb: Lagre adresse

en: Address Book Take:
nb: Lagre adresse i adressebok:

en: Try to verify addresses
nb: Prøv å verifisere adresse

en: Config File Version
nb: Konfigurasjonsfil versjon

en: SquirrelMail Version
nb: SquirrelMail versjon

en: PHP Version
nb: PHP versjon

en: Organization Preferences
nb: Organisasjon innstillinger

en: Organization Name
nb: Organisasjon navn

en: Organization Logo
nb: Organisasjon logo

en: Organization Logo Width
nb: Organisasjon logo bredde

en: Organization Logo Height
nb: Organisasjon logo høyde

en: Organization Title
nb: Organisasjon tittel

en: Signout Page
nb: Utloggingsside

en: Provider Link URI
nb: Leverandørlenke (URI)

en: Provider Name
nb: Leverandørnavn

en: Top Frame
nb: Øvre ramme

en: Server Settings
nb: Serverinnstillinger

en: Mail Domain
nb: E-postdomene

en: IMAP Server Address
nb: IMAP-tjener adresse

en: IMAP Server Port
nb: IMAP-tjener port

en: IMAP Server Type
nb: IMAP-tjener type

en: Cyrus IMAP server
nb: Cyrus IMAP-tjener

en: University of Washington's IMAP server
nb: University of Washington's IMAP-tjener

en: Microsoft Exchange IMAP server
nb: Microsoft Exchange IMAP-tjener

en: Courier IMAP server
nb: Courier IMAP-tjener

en: Mac OS X Mailserver
nb: Mac OS X e-posttjener

en: hMailServer IMAP server
nb: hMailServer IMAP-tjener

en: Mercury/32 IMAP server
nb: Mercury/32 IMAP-tjener

en: Binc IMAP server
nb: Binc IMAP-tjener

en: Dovecot IMAP server
nb: Dovecot IMAP-tjener

en: Not one of the above servers
nb: Ingen av serverne ovenfor

en: IMAP Folder Delimiter
nb: IMAP-mappe separator

en: Use &quot;detect&quot; to auto-detect.
nb: Bruk &quot;oppdag&quot; for å automatisk oppdage.

en: Use TLS for IMAP Connections
nb: Bruk TLS for IMAP-tilkoblinger

en: Requires PHP 4.3.x! Experimental.
nb: Krever PHP 4.3.x! Experimental.

en: IMAP Authentication Type
nb: IMAP-autentiseringstype

en: IMAP login
nb: IMAP innlogging

en: Use Sendmail Binary
nb: Bruk sendmail programfil

en: Choose &quot;no&quot; for SMTP
nb: Velg &quot;nei&quot; for SMTP

en: Sendmail Path
nb: Sendmail sti

en: Sendmail Arguments
nb: Sendmail argumenter

en: SMTP Server Address
nb: SMTP-server adresse

en: SMTP Server Port
nb: SMTP-server port

en: Use TLS for SMTP Connections
nb: Bruk TLS for SMTP-tilkoblinger

en: SMTP Authentication Type
nb: SMTP-autentiseringstype

en: No SMTP auth
nb: Ingen SMTP autentisering

en: Login (plain text)
nb: Innlogging (klartekst)

en: Custom SMTP AUTH username
nb: Tilpasset SMTP AUTH-brukernavn

en: Custom SMTP AUTH password
nb: Tilpasset SMTP AUTH-passord

en: POP3 Before SMTP?
nb: POP3 før SMTP?

en: Header Encryption Key
nb: Hodekrypteringsnøkkel

en: Invert Time
nb: Inverter tid

en: Folders Defaults
nb: Mappestandarder

en: Default Folder Prefix
nb: Standardmappe forstavelse

en: Show Folder Prefix Option
nb: Vis valg for mappeforstavelse

en: By default, move to trash
nb: Flytt til søppelkurven som standard

en: By default, move to sent
nb: Flytt til sent som standard

en: By default, save as draft
nb: Lagre som utkast som standard

en: List Special Folders First
nb: Vis spesielle mapper først

en: Show Special Folders Color
nb: Vis spesielle mapper i farge

en: Auto Expunge
nb: Rydd opp automatisk

en: Default Sub. of INBOX
nb: Standard undermappe av Innboks

en: Show 'Contain Sub.' Option
nb: Vis 'inneholder undermappe'-opsjon

en: Default Unseen Notify
nb: Varsling for standard usett

en: Default Unseen Type
nb: Type for standard usett

en: Auto Create Special Folders
nb: Automatisk lag spesialmapper

en: Auto delete folders
nb: Slett mapper automatisk

en: Enable /NoSelect folder fix
nb: Aktiver /NoSelect fiks for mappe(r)

en: General Options
nb: Generelle innstillinger

en: Data Directory
nb: Datamappe

en: Temp Directory
nb: Temp-mappe

en: Hash Level
nb: Hash nivå

en: Hash Disabled
nb: Hash ikke tillatt

en: Moderate
nb: Moderer

en: Default Left Size
nb: Standard venstre størrelse

en: Usernames in Lowercase
nb: Brukernavn i små bokstaver

en: Allow use of priority
nb: Tillat bruk av prioritet

en: Hide SM attributions
nb: Gjem SM hyllester

en: Enable use of delivery receipts
nb: Tillat bruk av leveringsrapporter

en: Allow editing of identities
nb: Tillat redigering av identiteter

en: Allow editing of full name
nb: Tillat redigering av fullt navn

en: Remove username from headers
nb: Fjern brukernavn fra hode

en: Used only when identities can't be modified
nb: Brukes kun når identifiteter ikke kan endres

en: Use server-side sorting
nb: Bruk sortering på server

en: Use server-side thread sorting
nb: Bruk serverbasert trådsortering

en: Allow server charset search
nb: Tillatt tegnsett søk på server

en: UID support
nb: UID støtte

en: PHP session name
nb: PHP sesjon-navn

en: Location base
nb: Adressebase

en: Message of the Day
nb: Dagens melding

en: Address book DSN
nb: Adressebok DSN

en: Address book table
nb: Adressebok tabell

en: Preferences DSN
nb: Innstillinger DSN

en: Preferences table
nb: Innstillinger tabell

en: Preferences username field
nb: Innstillinger brukernavn-felt

en: Preferences key field
nb: Innstillinger nøkkel-felt

en: Preferences value field
nb: Innstillinger verdi-felt

en: Global address book DSN
nb: Global adressebok DSN

en: Global address book table
nb: Global adressebok tabell

en: Allow writing into global address book
nb: Tillat skriving til global adressebok

en: Allow listing of global address book
nb: Tillat visning av global adressebok

en: Language settings
nb: Språkinnstillinger

en: Default Language
nb: Standard språk

en: Default Charset
nb: Standard tegnsett

en: Enable lossy encoding
nb: Tillat "lossy" innkoding

en: Address Books
nb: Adressebøker

en: Default Javascript Addressbook
nb: Standard Javascript adressebok

en: Global address book file
nb: Global adressebok-fil

en: Allow writing into global address book file
nb: Tillat skriving til global adressebok

en: Themes
nb: Tema

en: Style Sheet URL (css)
nb: Stilark URL (css)

en: Default theme
nb: Standard tema

en: Use index number of theme
nb: Bruk indeksnummer til tema

en: Configuration Administrator
nb: Konfigurasjonsadministrator

en: Note: it is recommended that you configure your system using conf.pl, and not this plugin. conf.pl contains additional information regarding the purpose of variables and appropriate values, as well as additional verification steps.
nb: Advarsel: det er anbefalt å konfigurere systemet ditt med conf.pl, og emet ditt med conf.pl, og ikke med denne plugin. conf.pl inneholder tilleggsinformasjon om intensjonen med variablene og passende verdier, i tillegg til ekstra steg med verifisering.

en: Run or consult conf.pl should you run into difficulty with your configuration.
nb: Kjør eller konsultér conf.pl dersom du har problemer med din konfigurasjon.

en: Theme Name
nb: Temanavn

en: Theme Path
nb: Temasti

en: Plugin directory could not be found: %s
nb: Plugin-katalog ble ikke funnet: %s

en: Change Settings
nb: Endre innstillinger

en: Test Configuration
nb: Test konfigurasjon

en: Config file can't be opened. Please check config.php.
nb: Konfigurasjonsfil kan ikke åpnes. Vennligst sjekk config.php.

en: Administration
nb: Administrasjon

en: This module allows administrators to manage SquirrelMail main configuration remotely.
nb: Denne modulen tillater administrator fjern-vedlikehold av SquirrelMail hovedkonfigurasjon

en: Submit a Bug Report
nb: Send en feilrapport

en: Before you send your bug report, please make sure to check this checklist for any common problems.
nb: Vær sikker på at du har sjekket denne listen over vanlige problemer før du sender en feilrapport,

en: Make sure that you are running the most recent copy of %s. You are currently using version %s.
nb: Vær sikker på at du benytter den nyeste versjonen av %s. Du bruker for øyeblikket versjon %s.

en: Check to see if your bug is already listed in the %sBug List%s on SourceForge. If it is, we already know about it and are trying to fix it.
nb: Sjekk om en feilen allerede er i %soversikten%s på SourceForge. Hvis den er i listen vet vi allerede om den og prøver å fikse den.

en: Try to make sure that you can repeat it. If the bug happens sporatically, try to document what you did when it happened. If it always occurs when you view a specific message, keep that message around so maybe we can see it.
nb: Vær sikker på at du kan gjenta feilen. Prøv å dokumenter hva som skjedde hvis feilen skjer sporadisk. Hvis det alltid skjer med en spesiell melding, prøv å oppbevar denne, slik at vi kan se den hvis nødvendig.

en: If there were warnings displayed above, try to resolve them yourself. Read the guides in the %s directory where SquirrelMail was installed.
nb: Hvis du ser noen advarsler over, prøv å finn ut av dem selv. Les anvisningene i %s-mappen hvor SquirrelMail er installert.

en: Pressing the button below will start a mail message to the developers of SquirrelMail that will contain a lot of information about your system, your browser, how SquirrelMail is set up, and your IMAP server. It will also prompt you for information. Just fill out the sections at the top. If you like, you can scroll down in the message to see what else is being sent.
nb: Dersom du trykker på knappen under vil det bli opprettet en e-postbeskjed til utviklerne av SquirrelMail med mange opplysninger om systemet ditt, nettleseren din, hvordan SquirrelMail er satt opp og din IMAP-server. Du vil også bli spurt om opplysninger. Bare fyll inn seksjonene på toppen. Du kan bla nedover i meldingen dersom du ønsker å se hva som ellers blir sendt.

en: Please make sure to fill out as much information as you possibly can to give everyone a good chance of finding and removing the bug. Submitting your bug like this will not have it automatically added to the bug list on SourceForge, but someone who gets your message may add it for you.
nb: Vennligst fyll ut så mye som mulig informasjon som du kjenner til, slik at vi alle har en god sannsynlighet for å finne feilen og rette den. Å sende over feilmeldingen på denne måten vil ikke automatisk legge den til på listen over feil hos SourceForge, men det kan hende noen som ser meldingen gjør det for deg.

en: This bug involves:
nb: Denne feilen innebærer:

en: the general program
nb: det generelle programmet

en: a specific plugin
nb: en spesiell plugin

en: Start Bug Report Form
nb: Send en feilrapport

en: Bug
nb: Feil

en: Bug Reports:
nb: Feilrapporter:

en: Show button in toolbar
nb: Vis knapp i knapperad

en: Could not write calendar file %s
nb: Kunne ikke skrive til kalender-fil %s

en: TODAY
nb: I DAG

en: Go
nb: Gå

en: l, F j Y
nb: D, F j, Y, H:i

en: ADD
nb: LEGG TIL

en: EDIT
nb: REDIGER

en: DEL
nb: SLETT

en: Start time:
nb: Starttid:

en: Length:
nb: Lengde:

en: Priority:
nb: Prioritet:

en: Title:
nb: Tittel:

en: Set Event
nb: Sett hendelse

en: Event Has been added!
nb: Hendelse har blitt lagt til!

en: Date:
nb: Dato:

en: m/d/Y
nb: m/d/Å

en: Time:
nb: Tid:

en: Day View
nb: Dagsvisning

en: Do you really want to delete this event?
nb: Vil du virkelig slette denne hendelsen?

en: Event deleted!
nb: Hendelse slettet!

en: Nothing to delete!
nb: Ingenting å slette!

en: Update Event
nb: Oppdater hendelse

en: Do you really want to change this event from:
nb: Vil du virkelig endre denne hendelsen fra:

en: to:
nb: til:

en: Event updated!
nb: Hendelse oppdatert!

en: Month View
nb: Månedsvisning

en: 1 hr.
nb: 1 t.

en: 1.5 hr.
nb: 1.5 t.

en: 2 hr.
nb: 2 t.

en: 2.5 hr.
nb: 2.5 t.

en: 3 hr.
nb: 3 t.

en: 3.5 hr.
nb: 3.5 t.

en: 4 hr.
nb: 4 t.

en: 5 hr.
nb: 5 t.

en: 6 hr.
nb: 6 t.

en: Calendar
nb: Kalender

en: Delete &amp; Prev
nb: Slett &amp; forrige

en: Delete &amp; Next
nb: Slett &amp; neste

en: Move to:
nb: Flytt til:

en: Delete/Move/Next Buttons:
nb: Slett- og navigasjons-knapper:

en: Display at top
nb: Vis på toppen

en: with move option
nb: med flyttefunksjon

en: Display at bottom
nb: Vis på bunnen

en: COMMERCIAL - This list contains servers that are verified spam senders. It is a pretty reliable list to scan spam from.
nb: KOMMERSIELL - Denne listen inneholder servere som er verifisert som spamavsendere. Det er ganske sikkert å benytte denne til spam-sjekking.

en: COMMERCIAL - Servers that are configured (or misconfigured) to allow spam to be relayed through their system will be banned with this. Another good one to use.
nb: KOMMERSIELL - Servere som er konfigurert (eller feilkonfigurert) til å godta videresending av spam vil bli blokkert med denne. En annen god en å bruke.

en: COMMERCIAL - Dial-up users are often filtered out since they should use their ISP's mail servers to send mail. Spammers typically get a dial-up account and send spam directly from there.
nb: KOMMERSIELL - Oppringt-brukere blir ofte filtrert ut, siden de skal bruke sin internett-leverandørs e-postserver til å sende e-post. Spammere skaffer seg oppringt-kontoer og sender spam direkte fra disse.

en: COMMERCIAL - RBL+ Blackhole entries.
nb: KOMMERSIELL - RBL+Blackhole oppføringer.

en: COMMERCIAL - RBL+ OpenRelay entries.
nb: KOMMERSIELL - RBL+OpenRelay oppføringer.

en: COMMERCIAL - RBL+ Dial-up entries.
nb: KOMMERSIELL - RBL+oppringt oppføringer.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Direct SPAM sources.
nb: GRATIS - Five-Ten-sg.com - Direkte søppelpostkilder.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Dial-up lists - includes some DSL IPs.
nb: GRATIS - Five-Ten-sg.com - Oppringingslister - inkluderer noen DSL IP-er.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Bulk mailers that do not use confirmed opt-in.
nb: GRATIS - Five-Ten-sg.com - Masseutsendere som ikke bruker bekreftet opt-in.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Other misc. servers.
nb: GRATIS - Five-Ten-sg.com - Andre diverse tjenere.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Single Stage servers.
nb: GRATIS - Five-Ten-sg.com - En-nivås tjenere.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - SPAM Support servers.
nb: GRATIS - Five-Ten-sg.com - Søppelpost støttetjenere.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Web Form IPs.
nb: GRATIS - Five-Ten-sg.com - Nettskjema IP-er.

en: FREE - SPAMhaus - A list of well-known SPAM sources.
nb: GRATIS - SPAMhaus - En liste over velkjente søppelpostkilder.

en: WARNING! You must enter something to search for.
nb: ADVARSEL! Du må skrive inn noe å søke etter.

en: WARNING! Header filters should be of the format &quot;Header: value&quot;
nb: ADVARSEL! Filtere for meldingshoder skal være i formatet &quot;Hode: verdi&quot;

en: Saved Scan type
nb: Lagret skanningstype

en: Message Filtering
nb: Filtrering av meldinger

en: What to Scan:
nb: Hva som skal skannes:

en: All messages
nb: Alle meldinger

en: Only unread messages
nb: Kun uleste meldinger

en: Save
nb: Lagre

en: Match:
nb: Treff:

en: Header
nb: Meldingshode

en: Contains:
nb: Inneholder:

en: If %s contains %s then move to %s
nb: Hvis %s inneholder %s, flytt i såfall til %s

en: Message Filters
nb: Meldingsfiltre

en: Filtering enables messages with different criteria to be automatically filtered into different folders for easier organization.
nb: Filtrering gjøre det mulig å legge meldinger automatisk i forskjellige mapper basert på visse kriterier

en: SPAM Filters
nb: Spam-filtre

en: SPAM filters allow you to select from various DNS based blacklists to detect junk email in your INBOX and move it to another folder (like Trash).
nb: Abonner på tjenester som filtrerer SPAM rett i en spesifisert mappe, f.eks søppelkurven.

en: You must select a spam folder.
nb: Du må velge en mappe for spam.

en: You must select a scan type.
nb: Du må velge en sjekkemetode.

en: Spam Filtering
nb: Spamfilter

en: WARNING! Tell the administrator to set the %s variable.
nb: ADVARSEL! Be administrator sette opp variabelen %s.

en: Move spam to:
nb: Flytt spam-meldinger til:

en: Moving spam directly to the trash may not be a good idea at first, since messages from friends and mailing lists might accidentally be marked as spam. Whatever folder you set this to, make sure that it gets cleaned out periodically, so that you don't have an excessively large mailbox hanging around.
nb: Å flytte spam direkte til søppelkurven anbefales ikke i starten, siden meldinger fra venner og e-postlister har en større sannsynlighet til å bli markert som spam. Uansett hvilken mappe du setter dette, sørg for at den blir tømt regelmessig, slik at du ikke har en unødvendig stor postkasse liggende å slenge.

en: Unread messages only
nb: Kun uleste meldinger

en: The more messages scanned, the longer it takes. It's recommended to scan unread messages only. If a change to the filters is made, it's recommended to set it to scan all messages, then go view the INBOX, then come back and set it to scan unread messages only. That way, the new spam filters will be applied and even the spam you didn't catch with the old filters will be scanned.
nb: Jo flere meldinger man sjekker, jo lengre tid tar det. Det anbefales å sjekke kun uleste meldinger. Dersom filtrene blir endret, anbefales det å endre den til å sjekke alle meldinger, gå til innboksen, for deretter å komme tilbake å sette den til å sjekke kun uleste meldinger igjen. På den måten blir de nye filtrene aktivisert og spam som du ikke fant med de gamle filtrene vil bli sjekket på nytt.

en: Spam is sent to %s.
nb: Spam blir sendt til %s.

en: not set yet
nb: ikke valgt enda

en: Spam scan is limited to %s.
nb: Spamsjekking er begrenset til %s.

en: ON
nb: PÅ

en: OFF
nb: AV

en: %s is not found.
nb: %s ble ikke funnet.

en: Today's Fortune
nb: Dagens beskjed

en: Fortunes:
nb: Beskjeder:

en: Show fortunes at top of mailbox
nb: Hvis beskjeder på toppen av postboksen

en: Plugin is disabled.
nb: Plugin er deaktivert.

en: IMAP server information
nb: IMAP-server informasjon

en: Run some test IMAP commands, displaying both the command and the result. These tests use the SquirrelMail IMAP commands and your current SquirrelMail configuration. Custom command strings can be used.
nb: Kjør noen test-IMAP-kommandoer, viser både kommando og resultat. Disse testene bruker SquirrelMail IMAP-kommandoer og din nåværende SquirrelMail-konfigurasjon. Egendefinerte kommandoer kan benyttes.

en: This will send a message to %s requesting help for this list. You will receive an emailed response at the address below.
nb: Dette vil sende en melding til %s med forespørsel om hjelp for denne listen. Du vil motta svar på e-post på adressen under.

en: This will send a message to %s requesting that you will be subscribed to this list. You will be subscribed with the address below.
nb: Dette vil sende en melding til %s med forespørsel om påmelding til denne listen. Du vil bli påmeldt med adressen under.

en: This will send a message to %s requesting that you will be unsubscribed from this list. It will try to unsubscribe the adress below.
nb: Dette vil sende en melding til %s med forespørsel om avmelding av denne listen. Den vil forsøke å melde av adressen under.

en: Unknown action: %s
nb: Ukjent hendelse: %s

en: Mailinglist
nb: Meldingsliste:

en: Send Mail
nb: Send e-post

en: Post to List
nb: Send til listen

en: Reply to List
nb: Svar til listen

en: List Archives
nb: Listearkiv

en: Contact Listowner
nb: Kontakt eier av listen

en: Mailing List
nb: Meldingsliste:

en: No server specified
nb: Ingen server spesifisert

en: Error
nb: Feil

en: no login ID submitted
nb: intet brukernavn spesifisert

en: connection not established
nb: tilkobling ikke opprettet

en: No password submitted
nb: Passord er ikke sendt

en: No connection to server
nb: Ingen forbindelse til server

en: No login ID submitted
nb: Ingen login ID sendt

en: No server banner
nb: Intet serverbanner

en: abort
nb: avbryt

en: apop authentication failed
nb: apop autentiseringsfeil

en: Premature end of list
nb: Forhastet slutt på liste

en: Empty command string
nb: Tom kommandostreng

en: connection does not exist
nb: forbindelsen finnes ikke

en: No msg number submitted
nb: Intet meldingsnummer spesifisert

en: Command failed
nb: Kommando feilet

en: Remote POP server Fetching Mail
nb: Hent mail fra en annen POP server

en: Select Server:
nb: Velg server:

en: Password for
nb: Passord for

en: Fetch Mail
nb: Hent mail

en: Fetching from
nb: Henter fra

en: Oops,
nb: Obs,

en: Opening IMAP server
nb: Kobler til IMAP server

en: Opening POP server
nb: Kobler til POP server

en: Login Failed:
nb: Tilkobling feilet

en: Login OK: No new messages
nb: Tilkobling vellykket: Ingen nye meldinger

en: Login OK: Inbox EMPTY
nb: Tilkobling vellykket: Innboks tom

en: Login OK: Inbox contains %s messages
nb: Innlogging OK: Innboksen inneholder %s meldinger

en: Fetching UIDL...
nb: Henter UIDL...

en: Server does not support UIDL.
nb: Server støtter ikke UIDL.

en: Leaving mail on server...
nb: Legger igjen meldinger på tjener ...

en: Deleting messages from server...
nb: Sletter meldinger fra server...

en: Fetching message
nb: Henter melding

en: Server error. Disconnect
nb: Tjenerfeil. Frakoblet

en: Reconnect from dead connection
nb: Gjenkobling av død tilkobling

en: Saving UIDL
nb: Lagrer UIDL

en: Refetching message
nb: Gjentar henting av melding

en: Error Appending Message!
nb: Feil ved utvidelse av melding!

en: Closing POP
nb: Lukker POP

en: Logging out from IMAP
nb: Logger ut fra IMAP

en: Message appended to mailbox
nb: Meldig lagt til mailboks

en: Message %d deleted from remote server!
nb: Melding %d slettet fra ekstern tjener!

en: Delete failed:
nb: Sletting feilet:

en: Remote POP server settings
nb: Alternativer for ekstern POP server

en: You should be aware that the encryption used to store your password is not perfectly secure. However, if you are using pop, there is inherently no encryption anyway. Additionally, the encryption that we do to save it on the server can be undone by a hacker reading the source to this file.
nb: Vær klar over at krypteringen som blir brukt for å lagre passordet ikke er 100% sikker. Dette har ikke så mye å si, da passordet vanligvis blir sendti klartekst til POP-servere. I tillegg så kan krypteringsmetoden vi benytter på denne serveren bli omgjort av en hacker som har tilgang til kildekoden til denne filen.

en: If you leave password empty, it will be asked when you fetch mail.
nb: Hvis du lar passordfeltet være tomt, blir du spurt hver gang du henter e-post.

en: Encrypt passwords (informative only)
nb: Krypter passord (kun informasjon)

en: Add Server
nb: Legg til server

en: Alias:
nb: Kortnavn:

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Store in Folder:
nb: Lagre i mappe:

en: Leave mail on server
nb: Legg igjen meldingene på tjeneren

en: Check mail at login
nb: Sjekk e-post ved innlogging

en: Check mail at folder refresh
nb: Se etter nye meldinger ved oppdateringer av mapper

en: Modify Server
nb: Endre server

en: Server Name:
nb: Servernavn:

en: Modify
nb: Endre

en: No servers known.
nb: Ingen kjente tjenere.

en: Fetching Servers
nb: Henter servere

en: Confirm Deletion of a Server
nb: Bekreft sletting av server

en: Selected Server:
nb: Valgt server:

en: Confirm delete of selected server?
nb: Bekreft sletting av valgt server?

en: Confirm Delete
nb: Bekreft sletting

en: Leave Mail on Server
nb: La det være kopi av meldingene på server

en: Undefined Function
nb: Udefinert funksjon

en: The function you requested is unknown.
nb: Funksjonen du forespurte er ukjent.

en: Fetch
nb: Hent post

en: Warning,
nb: Advarsel,

en: Mail Fetch Result:
nb: Resultat av e-posthenting:

en: POP3 Fetch Mail
nb: Hent e-post fra andre POP3-servere

en: This configures settings for downloading email from a POP3 mailbox to your account on this server.
nb: Her setter du opp innstillingene for å hente ned e-post fra andre POP3-kontoer til kontoen din på denne serveren.

en: Message Details
nb: Meldingsdetaljer

en: Bodystructure
nb: Struktur på brødtekst

en: Entity
nb: Entitet

en: RFC822 Message body
nb: RFC822 Meldingstekst

en: Close Window
nb: Lukk vindu

en: Save Message
nb: Lagre melding

en: View Message details
nb: Vis meldingsdetaljer

en: New Mail Notification
nb: Ny e-post-varsel

en: The %s option will check ALL of your folders for unseen mail, not just the inbox for notification.
nb: Valget %s vil sjekke ALLE mappene dine for varsel ulest e-post, ikke bare innboksen.

en: Check all boxes, not just INBOX
nb: Sjekk alle mapper, ikke bare innboksen

en: Selecting the %s option will enable the showing of a popup window when unseen mail is in your folders (requires JavaScript).
nb: Valget %s vil aktivere visning av en popup-vindu når ulest e-post blir funnet i en av dine mapper (krever JavaScript).

en: Show popup window on new mail
nb: Vis nytt vindu når du får ny e-post

en: Count only messages that are RECENT
nb: Ta bare med meldinger som har ankommet nylig

en: Change title on supported browsers
nb: Endre vindutittel på støttende nettlesere

en: Select %s to turn on playing a media file when unseen mail is in your folders. When enabled, you can specify the media file to play in the provided file box.
nb: Velg %s for å spille av en lyd når det er ulest e-post i en av mappene dine. Du kan velge hvilken lydfil som skal spilles av når denne innstillingen er aktivert.

en: Enable Media Playing
nb: Spill lyder

en: Select from the list of %s the media file to play when new mail arrives. If no file is specified, %s, no sound will be used.
nb: Velg fra listen over %s, mediafilen som skal spilles når ny e-post kommer. Hvis ingen fil oppgies, %s, vil ingen lyd bli brukt.

en: Select server file
nb: Velg fil på tjener

en: (none)
nb: (ingen)

en: requires JavaScript to work
nb: trenger JavaScript for å virke

en: Width of popup window:
nb: Bredde på oppsprettvindu:

en: If set to 0, reverts to default value
nb: Tilbakestilles til standard verdi når den settes til 0.

en: Height of popup window:
nb: Høyde på oppsprettvindu:

en: Try
nb: Prøv

en: Current File:
nb: Valgt fil:

en: New Mail
nb: Ny e-post

en: SquirrelMail Notice:
nb: SquirrelMail beskjed:

en: You have %s new message | You have %s new messages
nb[0]: Du har %s ny melding
nb[1]: Du har %s nye meldinger

en: You have %s new messages
nb: Du har %s nye meldinger

en: NewMail Options
nb: Valg for meldingsvarsel

en: This configures settings for playing sounds and/or showing popup windows when new mail arrives.
nb: Her kan du sette opp avspilling av lyder og/eller åpning av nye vinduer for å varsle nye meldinger.

en: %s New Messages
nb: %s nye meldinger

en: %s New Message | %s New Messages
nb[0]: %s ny melding
nb[1]: %s nye meldinger

en: Test Sound
nb: Test lyd

en: No sound specified
nb: Ingen lyd spesifisert

en: Loading the sound...
nb: Henter lyden...

en: Sent Subfolders Options
nb: Innstillinger for undermapper for sendte meldinger

en: Use Sent Subfolders
nb: Bruk undermapper for sendte meldinger

en: Monthly
nb: Månedlig

en: Quarterly
nb: Kvartalsvis

en: Yearly
nb: Årlig

en: Base Sent Folder
nb: Basismappe for sendte meldinger

en: Enabled
nb: Aktiver

en: Disable it
nb: Deaktiver den

en: Enable it
nb: Aktiver den

en: Spam reporting
nb: Spamrapportering

en: SpamCop link is:
nb: SpamCop lenke er:

en: Delete spam when reported:
nb: Slett spam ved rapportering:

en: Only works with email-based reporting
nb: Virker bare ved e-post-basert rapportering

en: Spam Reporting Method:
nb: Spam rapporteringsmetode:

en: Quick email-based reporting
nb: Rask e-post-basert rapportering

en: Thorough email-based reporting
nb: Grundig e-post-basert rapportering

en: Web-based form
nb: Web-basert skjema

en: Save Method
nb: Lagringsmetode

en: Your SpamCop authorization code:
nb: Din SpamCop autorisasjonskode:

en: see below
nb: se under

en: Save ID
nb: Lagre ID

en: About SpamCop
nb: Om SpamCop

en: SpamCop is a free service that greatly assists in finding the true source of the spam and helps in letting the proper people know about the abuse.
nb: SpamCop er en gratis tjeneste som forenkler prosessen med å finne ut den virkelige kilden til spam og hjelper til med å la de rette personene bli informert.

en: To use it, you must get a SpamCop authorization code. There is a free %ssign up page%s so you can use SpamCop.
nb: For å bruke tjenesten, må du få en autorisasjonskode fra SpamCop. Benytt %sinnmeldingsside%s, som er gratis, for å bruke SpamCop.

en: Before you sign up, be warned
nb: Vær klar over før du melder deg inn

en: Email-based reporting
nb: E-post-basert rapportering

en: Web-based reporting
nb: Web-basert rapportering

en: SpamCop service type
nb: Type SpamCop-tjeneste

en: More information
nb: Mer informasjon

en: For more information about SpamCop, it's services, spam in general, and many related topics, try reading through SpamCop's %sHelp and Feedback%s section.
nb: For mer informasjon om SpamCop, deres tjenester, søppelpost generelt og mange relaterte emner, les SpamCop sin %sHelp and Feedback%s-seksjon.

en: Report as Spam
nb: Rapporter som Spam

en: SpamCop - Spam Reporting
nb: SpamCop - Spamrapportering

en: Cancel / Done
nb: Avbryt / Ferdig

en: Send Spam Report
nb: Send spam rapport

en: SpellChecker Options
nb: Innstillinger for stavekontroll

en: Here you may set up how your personal dictionary is stored, edit it, or choose which languages should be available to you when spell-checking.
nb: Velg hvilken ordbok som skal brukes, legg til og fjern ord.

en: Check Spelling
nb: Stavekontroll

en: Back to &quot;SpellChecker Options&quot; page
nb: Tilbake til &quot;Innstillinger for ordbok&quot; siden

en: ATTENTION:
nb: OBS:

en: Delete my dictionary and start a new one
nb: Slett ordboken min og start på nytt

en: Decrypt my dictionary with my old password:
nb: Dekrypter ordboken med det gammle passordet mitt

en: Proceed
nb: Fortsett

en: You must make a choice
nb: Du må gjøre et valg

en: You can either delete your dictionary or type in the old password. Not both.
nb: Du kan enten slette din ordliste eller skrive din ordliste eller skrive inn det gamle passordet. Ikke begge deler.

en: This will delete your personal dictionary file. Proceed?
nb: Dette vil slette din personlige ordboksfil. Fortsett?

en: Error Decrypting Dictionary
nb: Feil ved dekryptering av ordboken

en: Could not run the spellchecker command (%s).
nb: Klarte ikke kjøre stavekontrollkommande (%s).

en: Error while writing to pipe.
nb: Feil under skriving til rør.

en: Could not open temporary file '%s'.
nb: Klarte ikke åpne midlertidig fil «%s».

en: Error while writing to temporary file '%s'.
nb: Feil under skriving til midlertidig fil «%s».

en: I tried to execute '%s', but it returned:
nb: Jeg prøvde å utføre '%s', men den returnerte:

en: SquirrelSpell is misconfigured.
nb: SquirrelSpell er feilkonfigurert.

en: Spellcheck completed. Commit changes?
nb: Stavekontroll fullført. Godkjenn endringer?

en: No changes were made.
nb: Ingen endringer ble utført.

en: Now saving your personal dictionary... Please wait.
nb: Lagrer din personlige ordbok... Vennligst vent.

en: SquirrelSpell Results
nb: SquirrelSpell resultater

en: Found %s errors
nb: Fant %s feil

en: Line with an error:
nb: Linje med feil:

en: Error:
nb: Feil:

en: Suggestions:
nb: Forslag:

en: Suggestions
nb: Foreslag:

en: Change to:
nb: Skift til:

en: Occurs times:
nb: Finnes antall ganger:

en: Change this word
nb: Bytt dette ordet

en: Change
nb: Skift

en: Change ALL occurances of this word
nb: Endre alle tilfeller av dette ordet

en: Change All
nb: Bytt alle

en: Ignore this word
nb: Ignorer dette ordet

en: Ignore
nb: Overse

en: Ignore ALL occurances this word
nb: Ignorer alle treffene på dette ordet

en: Ignore All
nb: Ignorer alle

en: Add this word to your personal dictionary
nb: Legg dette ordet til ordboken din

en: Add to Dic
nb: Legg til i ordbok

en: Close and Commit
nb: Lukk og godkjenn

en: The spellcheck is not finished. Really close and commit changes?
nb: Stavekontrollen er ikke ferdig. Virkelig lukke og godkjenne endringer?

en: Close and Cancel
nb: Avbryt og lukk

en: The spellcheck is not finished. Really close and discard changes?
nb: Stavekontrollen er ikke ferdig. Virkelig lukke og kansellere endringer?

en: No errors found
nb: Ingen feil funnet

en: Your personal dictionary was erased.
nb: Ordboken din er slettet

en: Dictionary Erased
nb: Ordbok slettet

en: Your personal dictionary was erased. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
nb: Din personlige ordbok ble slettet. Lukk dette vinduet og klikk «Stavekontroll»-knappen igjen for å starte stavekontrollen igjen.

en: Close this Window
nb: Lukk dette vinduet

en: Successful re-encryption
nb: Omkryptering gjennomført OK

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
nb: Din personlig ordbok ble rekryptert. Lukk dette vinduet og klikk «Stavekontroll»-knappen igjen for å starte stavekontrollen igjen.

en: Dictionary re-encrypted
nb: Ordbok omkryptert

en: Your personal dictionary has been encrypted and is now stored in an encrypted format.
nb: Ordboken din er blitt kryptert og er nå lagret i et kryptert format.

en: Your personal dictionary has been decrypted and is now stored as plain text.
nb: Ordboken din har blitt dekryptert og er nå lagret i klartekst.

en: No action requested.
nb: Ingen handlinger forespurt.

en: Personal Dictionary Crypto Settings
nb: Ordbok og krypterings innstillinger

en: Personal Dictionary
nb: Egen ordbok

en: No words in your personal dictionary.
nb: Det er ingen ord i ordbok din

en: Please check any words you wish to delete from your dictionary.
nb: Vennligst marker de ordene du vil fjerne fra ordboken

en: %s dictionary
nb: %s ordbok

en: Delete checked words
nb: Slett valgte ord

en: Edit your Personal Dictionary
nb: Rediger ordboken din

en: Please make your selection first.
nb: Vennligst utfør ditt valg først.

en: This will encrypt your personal dictionary and store it in an encrypted format. Proceed?
nb: Dette vil kryptere din personlige ordbok og lagre den i et kryptert format. Fortsett?

en: This will decrypt your personal dictionary and store it in a plain text format. Proceed?
nb: Dette vil dekryptere din personlige ordbok og lagre den i klartekst. Fortsette?

en: Your personal dictionary is currently encrypted.
nb: Ordboken din er nå kryptert.

en: Please decrypt my personal dictionary and store it in a clear-text format.
nb: Vennigst dekrypter ordboken min og lagre den i klar-tekst.

en: Change crypto settings
nb: Skift krypterings innstillinger

en: Your personal dictionary is currently not encrypted.
nb: Ordboken din er nå ukryptert.

en: Please encrypt my personal dictionary and store it in an encrypted format.
nb: Vennligst krypter og lagre ordboken min.

en: Deleting the following entries from %s dictionary:
nb: Sletter følgende ord fra ordboken %s:

en: All done!
nb: Alt utført!

en: Personal Dictionary Updated
nb: Ordbok oppdatert

en: No changes requested.
nb: Ingen endringer forespurt.

en: Please wait, communicating with the server...
nb: Vennligst vent, kommuniserer med server...

en: Please choose which dictionary you would like to use to spellcheck this message:
nb: Vennligst velg hvilken ordbok du vil bruke til stavekontrollen:

en: SquirrelSpell Initiating
nb: Stavekontroll startet

en: Settings adjusted to: %s with %s as default dictionary.
nb: Innstillinger justert to: %s med %s som standard ordbok.

en: Using %s dictionary (system default) for spellcheck.
nb: Bruker ordboken %s (standard) for stavekontroll.

en: International Dictionaries Preferences Updated
nb: Alternativer for international ordbok oppdatert

en: Please check any available international dictionaries which you would like to use when spellchecking:
nb: Vennligst marker hvilken ordbok du vil bruke til stavekontroll:

en: Make this dictionary my default selection:
nb: Bruk denne ordboken som standard:

en: Make these changes
nb: Lagre endringene

en: Add International Dictionaries
nb: Legg til international ordbok

en: Please choose which options you wish to set up:
nb: Hva vil du gjøre?

en: Edit your personal dictionary
nb: Rediger ordboken din

en: Set up international dictionaries
nb: Sett opp internationale ordbøker

en: Encrypt or decrypt your personal dictionary
nb: Krypter eller dekrypter ordboken din

en: Personal dictionary encryption options are not available
nb: Innstillinger for kryptering av personlig ordbok er ikke tilgjengelig

en: SquirrelSpell Options Menu
nb: Oppsett for ordbok

en: Translator
nb: Oversetter

en: Saved Translation Options
nb: Lagrede oversettelsesvalg

en: Your server options are as follows:
nb: Følgende servervalg er tilgjengelige:

en: Maximum of 150 words translated, powered by Systran
nb: Maks 150 ord oversettes, benytter Systran

en: Number of supported language pairs: %s
nb: Antall støttede språkpar: %s

en: No known limits, powered by Systran
nb: Ingen kjente begrensninger, benytter Systran

en: No known limits, powered by Translation Experts' InterTran
nb: Ingen kjente begrensninger, benytter Translation Experts InterTran

en: Number of supported languages: %s
nb: Antall støttede språk: %s

en: Hellenic translations, no known limits, powered by Systran
nb: Greske oversettelser, ingen kjente begrensninger, utført av Systran

en: Russian translations, maximum of 500 characters translated
nb: Russiske oversettelser, maks 500 bokstaver oversettes

en: You also decide if you want the translation box displayed, and where it will be located.
nb: Du kan også velge om du vil vise oversettingsboksen,og hvor på skjermen den skal være.

en: Select your translator:
nb: Velg oversetter

en: When reading:
nb: Ved lesing:

en: Show translation box
nb: Vis oversettingsboks

en: to the left
nb: til venstre

en: in the center
nb: i midten

en: to the right
nb: til høyre

en: Translate inside the SquirrelMail frames
nb: Oversett på innsiden av SquirrelMails rammer

en: Translation Options
nb: Oversettelsesvalg

en: Which translator should be used when you get messages in a different language?
nb: Hvilken oversetter skal brukes ved oversetting til forskjellige språk?

en: %s to %s
nb: %s til %s

en: Chinese, Simplified
nb: Kinesisk (forenklet)

en: English
nb: Engelsk

en: Chinese, Traditional
nb: Kinesisk (tradisjonell)

en: Dutch
nb: Nederlandsk

en: French
nb: Fransk

en: German
nb: Tysk

en: Greek
nb: Gresk

en: Italian
nb: Italiensk

en: Japanese
nb: Japansk

en: Korean
nb: Koreansk

en: Portuguese
nb: Portugisisk

en: Russian
nb: Russisk

en: Spanish
nb: Spansk

en: Translate
nb: Oversett

en: Brazilian Portuguese
nb: Brasiliansk Portugisisk

en: Bulgarian
nb: Bulgarsk

en: Croatian
nb: Kroatisk

en: Czech
nb: Tjekkisk

en: Danish
nb: Dansk

en: Finnish
nb: Finsk

en: Hungarian
nb: Ungarsk

en: Icelandic
nb: Islandsk

en: Latin
nb: Latinsk

en: Latin American Spanish
nb: Latin Amerikansk Spansk

en: Norwegian
nb: Norsk

en: Polish
nb: Polsk

en: Romanian
nb: Romansk

en: Serbian
nb: Serbisk

en: Slovenian
nb: Slovensk

en: Swedish
nb: Svensk

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Welsh
nb: Walisisk

en: Indonesian
nb: Indonesisk

en: to English
nb: til engelsk

en: from English
nb: fra engelsk

en: Interface language
nb: Språk for brukergrensesnitt

en: Translation direction
nb: Oversettelsesretning

en: Arabic
nb: Arabisk

en: About SquirrelMail %s
nb: Om SquirrelMail %s

en: SquirrelMail is the name of the program that provides access to your email via the web.
nb: SquirrelMail er navnet på programmet som gir deg tilgang til e-posten din på nettet.

en: If you have questions about or problems with your mail account, passwords, abuse etc, please refer to your system administrator or provider%s.
nb: Hvis du har spørsmål om eller problemer med din e-postkonto, passord, misbruk, osv, kontakt din systemadministrator eller tilbyder%s.

en: System information
nb: Systeminformasjon

en: You are using SquirrelMail version: %s
nb: Dui bruker SquirrelMail versjon: %s

en: The administrator installed the following plugins:
nb: Administratoren har installert følgende tillegg:

en: none installed
nb: ingen installert

en: Nothing to search
nb: Ingenting å søke

en: SquirrelMail Webmail
nb: SquirrelMail nette-post

en: The %s logo
nb: %s logoen

en: Add New Identity
nb: Legg til ny identitet

en: Received
nb: Mottatt

en: Compose Preferences
nb: Skriveinnstillinger

en: Folder list should automatically %srefresh%s.
nb: Mappelisten skal %soppdateres%s automatisk.

en: This page should automatically %srefresh%s.
nb: Denne siden skal %soppdateres%s automatisk.

en: Welcome to %s. Please supply your full name and email address.
nb: Velkommen til %s. Oppgi ditt fulle navn og e-postadresse,

en: Read Receipt
nb: Les kvittering

en: deleted
nb: slettet

en: answered
nb: besvart

en: draft
nb: kladd

en: flagged
nb: flagget

en: View as plain text
nb: Vis som klartekst

en: View as HTML
nb: Vis som HTML

en: There must be at least one criteria to search for
nb: Det må være minst ett kriterie å søke etter

en: Error in criteria argument
nb: Feil i kriterieargument

en: (Illegal date)
nb: (Ugyldig dato)

en: (Wrong date)
nb: (Feil dato)

en: In
nb: I

en: (Missing argument)
nb: (Manglende argument)

en: (Spurious argument)
nb: (Rart argument)

en: Missing
nb: Mangler

en: Standard Search
nb: Standard søk

en: Advanced search
nb: Avansert søk

en: Add New Criteria
nb: Legg til nytt kriterie

en: Remove Excluded Criteria
nb: Fjern ekskluderingskriterie

en: Remove All Criteria
nb: Fjern alle kriterier

en: Not
nb: Ikke

en: Answered
nb: Svart

en: Before
nb: Før

en: Message Body
nb: Meldingskropp

en: Deleted
nb: Slettet

en: Draft
nb: Kladd

en: Flagged
nb: Flagget

en: Sent By
nb: Sendt av

en: Header Field
nb: Meldingshode-felt

en: Keyword
nb: Nøkkelord

en: Larger Than
nb: Større enn

en: Old
nb: Gammel

en: On
nb: På

en: Recent
nb: Nylig

en: Seen
nb: Sett

en: Sent Before
nb: Sendt før

en: Sent On
nb: Sendt på:

en: Sent Since
nb: Sendt siden

en: Since
nb: Siden

en: Smaller Than
nb: Mindre enn

en: Subject Contains
nb: Emne inneholder

en: Header and Body
nb: Hode og meldingskropp

en: Sent To
nb: Sendt til

en: And In
nb: Og inn

en: Or In
nb: Eller inn

en: And
nb: Og

en: Or
nb: Eller

en: No RPC action given
nb: Ingen RPC-handling oppgitt

en: No deletion ID given
nb: Ingen slette-ID oppgitt

en: No mailbox given
nb: Ingen postboks oppgitt

en: RPC action not understood
nb: Forstod ikke RPC-handling.

en: PHP install does not have LDAP support.
nb: PHP-installasjonen har ikke LDAP-støtte.

en: Removing entry from address book failed
nb: Klarte ikke slette oppføring fra adressebok

en: LDAP rename failed
nb: Klarte ikke endre navn i LDAP

en: Unable to remove some field values
nb: Klarte ikke slette noen feltverdier

en: Unable to rename user "%s" to "%s"
nb: Klarte ikke endre navn på bruker «%s» til «%s»

en: Error initializing other address books.
nb: Feil under åpning av andre adressebøker.

en: Unknown address book backend
nb: Ukjent bakstykke for adressebok

en: Could not open temporary file to store attachment. Contact your system administrator to resolve this issue.
nb: Klarte ikke åpne midlertidig fil for lagring av vedlegg. Kontakt systemadministrator for å løse dette problemet.

en: %s should be writable by user %s.
nb: %s skal være skrivbar av bruker %s.

en: Illegal folder name.
nb: Ugyldig mappenavn.

en: The name may not contain any of the following: %s
nb: Navnet kan ikke inneholde noe av det følgende: %s

en: Please select a different name.
nb: Velg et annet navn.

en: You have not selected a folder to subscribe. Please do so.
nb: Ingen mapper er valgt for påmelding. Vennligst gjør det.

en: You have not selected a folder to unsubscribe. Please do so.
nb: Ingen mapper er valgt for avmelding. Vennligst gjør det.

en: Possible reason:
nb: Mulig grunn:

en: ERROR: Bad function call.
nb: FEIL: Galt funksjonskall.

en: Reason:
nb: Grunn:

en: IMAP STARTTLS is enabled in SquirrelMail configuration, but used IMAP server does not support STARTTLS.
nb: IMAP STARTTLS er aktivert i oppsett for SquirrelMail, men den brukte IMAP-tjeneren støtter ikke STARTTLS.

en: Unable to start TLS.
nb: Klarte ikke starte TLS.

en: Trash
nb: Søppelkurv

en: Drafts
nb: Kladd

en: Unknown recipient
nb: Ukjent mottaker

en: Unflag
nb: Fjern flagg

en: Flag
nb: Flagg

en: Undelete
nb: Angre sletting

en: Bypass Trash
nb: Forbigå søppelkurven

en: Copy
nb: Kopi

en: unavailable
nb: ikke tilgjengelig

en: Error
nb: Feil

en: Terminating SquirrelMail due to a fatal error
nb: Avslutter SquirrelMail på grunn av en fatal feil

en: TLS session is already activated.
nb: TLS-økta er allerede aktivert.

en: Your used charset is not supported by your IMAP server.
nb: Ditt tegnsett er ikke støttet av din IMAP-tjener.

en: Out of quota error.
nb: Tom for kvote-feil.

en: Your IMAP server returned an error.
nb: IMAP-tjener returnerte en feil.

en: IMAP server closed the connection.
nb: IMAP-tjener lukket tilkoblingen.

en: General Message Composition
nb: Generell skriving av meldinger

en: Pop-up window
nb: Oppsprettvindu

en: Replying and Forwarding Messages
nb: Svarer og videresender meldinger

en: Strip signature when replying
nb: Fjern signatur ved svar

en: Skin
nb: Skinn

en: Icon Theme
nb: Ikontema

en: Default font style
nb: Standard skriftstil

en: Font style
nb: Skriftstil

en: Font size
nb: Skriftstørrelse

en: Default font size
nb: Standard skriftstørrelse

en: Show Flag / Unflag Buttons
nb: Vis av/på flagg-knapper

en: Enable Message Copy Buttons
nb: Aktiver knapper for kopiering av meldinger

en: Use Compact Page Selector
nb: Bruk kompakt sidevelger

en: Message Display Options
nb: Valg for meldingsvisning

en: Height of inline frame
nb: Høyden for integrert ramme

en: Show 'Delete &amp; Prev/Next' Links
nb: Vis «Slett &amp; forrige/neste»-lenker

en: Translate Special Folders
nb: Oversett spesialmapper

en: Save Replies with Original Message
nb: Lagre svar med opprinnelig melding

en: %d Minute | %d Minutes
nb[0]: %d minutt
nb[1]: %d minutter

en: Show only subscribed folders
nb: Vis bare mapper du abonnerer på

en: IMAP Connection Security
nb: Sikkerhet for IMAP-tilkobling

en: Plain text connection
nb: Klartekst forbindelse

en: Secure IMAP (TLS) connection
nb: Sikker IMAP-tilkobling (TLS)

en: IMAP STARTTLS connection
nb: IMAP STARTTLS tilkobling

en: Requires higher PHP version and special functions. See SquirrelMail documentation.
nb: Nyere versjon av PHP og spesielle funksjoner krever. Se dokumentasjonen for SquirrelMail.

en: SMTP Connection Security
nb: Sikkerhet for SMTP-tilkobling

en: Disable server-side sorting
nb: Deaktiver sortering på tjener

en: Disable server-side thread sorting
nb: Deaktiver trådsortering på tjener

en: Search functions
nb: Søkefunksjoner

en: Only basic search
nb: Bare enkle søk

en: Only advanced search
nb: Bare avanserte søk

en: Both search functions
nb: Begge søkefunksjoner

en: Time Zone Configuration
nb: Oppsett av tidssone

en: Standard GNU C time zones
nb: Standard GNU C tidssoner

en: Strict time zones
nb: Strenge tidssoner

en: Custom GNU C time zones
nb: Tilpassede GNU C tidssoner

en: Custom strict time zones
nb: Tilpassede strenge tidssoner

en: Size of username field
nb: Størrelse på brukernavn-felt

en: Size of key field
nb: Størrelse på nøkkel-felt

en: Size of value field
nb: Størrelse på verdi-felt

en: Show alternative language names
nb: Vis alternative språknavn

en: Enable aggressive decoding
nb: Aktiver aggressiv dekoding

en: Tweaks
nb: Modifikasjoner

en: Use icons
nb: Bruk ikoner

en: Use inline frames with HTML mails
nb: Bruk integrerte rammer med HTML-e-post.

en: Use PHP recode functions
nb: Bruk PHP recode-funksjoner

en: Use PHP iconv functions
nb: Bruk PHP iconv-funksjoner

en: Allow remote configuration test
nb: Tillat ekstern test av oppsett

en: Address book file line length
nb: Adressebok fillinjelengde

en: Templates
nb: Maler

en: Default font set
nb: Standard skriftsett

en: Default template
nb: Standard mal

en: Fallback template
nb: Reserve mal

en: Show System Specifications
nb: Vis systemspesifikasjoner

en: my email account
nb: min e-postkonto

en: Bug Reports
nb: Feilrapporter

en: You must type in a new password.
nb: Du må skrive inn et nytt passord

en: You must also type in your new password in the verify box.
nb: Du må også skrive inn det nye passordet i verifiseringsfeltet

en: Your new password does not match the verify password.
nb: Passordene stemte ikke overens

en: You must type in your current password.
nb: Du må skrive inn ditt nåværende passord

en: Your current password is not correct.
nb: Ditt nåværende passord er ikke korrekt.

en: Your new password should be %s to %s characters long.
nb: Ditt nye passord må være %s til %s tegn langt.

en: Your new password contains invalid characters.
nb: Ditt nye passord inneholder ugyldige tegn.

en: Change Password
nb: Bytt passord

en: Current Password:
nb: Nåværende passord:

en: New Password:
nb: Nytt passord:

en: Verify New Password:
nb: Bekreft nytt passord:

en: Use this to change your email password.
nb: Bruk denne for å endre ditt e-postpassord.

en: User's Password
nb: Brukerens passord:

en: Current configuration requires LDAP support in PHP.
nb: Nåværende oppsett krever LDAP-støtte i PHP.

en: Plugin is not configured correctly.
nb: Tillegg er ikke satt opp korrekt.

en: Unable to use TLS.
nb: Klarte ikke bruke TLS.

en: Error: %s
nb: Feil: %s

en: Unable to use LDAP TLS in current setup.
nb: Klarte ikke bruke LDAP TLS i nåværende oppsett.

en: Server replied: %s
nb: Tjener svarte: %s

en: Unable to connect to LDAP server.
nb: Fikk ikke forbindelse til LDAP-tjener.

en: Search error.
nb: Søkefeil.

en: Multiple userid matches found.
nb: Samsvar med flere bruker-ID-er.

en: ldap_get_dn error.
nb: ldap_get_dn-feil.

en: Unsupported crypto: %s
nb: Ikke-støttet kryptering: %s

en: unknown
nb: ukjent

en: Cannot change password!
nb: Klarte ikke bytte passord!

en: Connection error: %s
nb: Tilkoblingsfeil: %s

en: Invalid uid field.
nb: Ugyldig uid-felt.

en: Invalid password field
nb: Ugyldig passord-felt

en: Invalid domain field
nb: Ugyldig domene-felt

en: Query failed: %s
nb: Spørring feilet: %s

en: Unable to encrypt new password.
nb: Klarte ikke kryptere nytt passord.

en: Unable to set new password: %s
nb: Klarte ikke sette nytt passord: %s

en: Unable to use digest-md5 crypto.
nb: Klarte ikke bruke digest-md5-kryptering.

en: Closing Connection
nb: Lukker tilkobling

en: Connecting to Password Server
nb: Kobler til passord-tjener

en: Invalid user.
nb: Ugyldig bruker.

en: Empty domain
nb: Tomt domene

en: Empty domain password
nb: Tomt domenepassord

en: Empty username
nb: Tomt brukernavn

en: Empty new password
nb: Tomt nytt passord

en: Unable to execute "%s".
nb: Klarte ikke utføre «%s».

en: Server Capability response:
nb: Tjenerens kapabilitetssvar:

en: Select
nb: Velg

en: Test Name
nb: Testnavn

en: IMAP command string
nb: IMAP kommandostreng

en: Request:
nb: Forespørsel:

en: Mailing Lists
nb: E-postlister

en: No POP3 servers configured yet.
nb: Ingen POP3-servere konfigurert enda.

en: Click here to go to the options page.
nb: Klikk her for å gå til innstillings-siden.

en: Fetching from %s
nb: Henter fra %s

en: Can't get mailbox status:
nb: Klarte ikke hente status for postboks:

en: Fetching list of messages...
nb: Henter liste over meldinger ...

en: Login OK: Inbox contains %s message | Login OK: Inbox contains %s messages
nb[0]: Innlogging OK: Innboksen inneholder %s melding
nb[1]: Innlogging OK: Innboksen inneholder %s meldinger

en: Fetching message %s.
nb: Henter melding %s.

en: Warning:
nb: Advarsel:

en: Authentication type:
nb: Sutentiseringstype:

en: APOP or USER
nb: APOP eller USER

en: Connection type:
nb: Tilkoblingsype:

en: Plain text
nb: Klartekst

en: Use TLS
nb: Bruk TLS

en: Use StartTLS
nb: Bruk StartTLS

en: Follow folder preferences
nb: Følg mappeinnstillinger

en: All folders
nb: Alle mapper

en: Special folders
nb: Spesielle mapper

en: Regular folders
nb: Vanlige mapper

en: Check for new messages in:
nb: Se etter nye meldinger i:

en: uploaded media file
nb: lastet opp mediafil

en: none
nb: ingen

en: Upload Media File:
nb: Last opp mediafil:

en: Uploaded Media File:
nb: Opplastet mediafil:

en: %s notice:
nb: %s notis:

en: Warning
nb: Advarsel

en: Sent Subfolders plugin is misconfigured.
nb: «Sent Subfolders» er feil satt opp.

en: SpamCop reporting
nb: SpamCop-rapportering

en: Invalid SquirrelSpell module.
nb: Ugyldig SquirrelSpell modul.

en: Unknown error
nb: Ukjent feil

en: SquirrelSpell error.
nb: SquirrelSpell feil.

en: Found %d error | Found %d errors
nb[0]: Fant %d feil
nb[1]: Fant %d feil

en: Using %s dictionary for spellcheck.
nb: Bruker ordboken %s for stavekontroll.

en: Translation Theme:
nb: Oversettelsestema:

en: Translation Preferences
nb: Oversettelsesinnstillinger

en: Maximum of 25 kilobytes translated, powered by Systran
nb: Maks 25 KB oversatt, utført av Systran

en: No known limits, powered by GPLTrans (free, open source)
nb: Ingen kjente begrensninger, utført av GPLTrans (fri, åpen kildekode)

en: When composing:
nb: Ved redigering:

en: Not yet functional, currently does nothing
nb: Virker ikke enda

en: Address book is empty
nb: Adresseboken er tom

en: Address book search
nb: Søk i adressebok

en: Attachment
nb: Vedlegg

en: Attach
nb: Legg ved

en: Max.
nb: Maks

en: Receipts
nb: Kvitteringer

en: SquirrelMail notice messages
nb: SquirrelMail beskjedmeldinger:

en: Category:
nb: Kategori:

en: Tip:
nb: Tips:

en: More info:
nb: Mer informasjon:

en: No folders were found to unsubscribe from.
nb: Fant ingen mapper å avslutte abonnement på.

en: No folders were found to subscribe to.
nb: Fant ingen mapper å starte abonnement på.

en: Message Flags
nb: Meldingsflagg

en: Click here to change the sorting of the message list
nb: Trykk her for å endre sortering av meldingslisten

en: Add/Edit
nb: Legg til/rediger

en: Rule Conditions
nb: Regelbetingelse

en: Identifying Name
nb: Identifiserende navn

en: To or cc
nb: Til eller Kopi

en: Other
nb: Annen

en: Save Changes
nb: Lagre endringer

en: Requested
nb: Forespurt

en: Send Read Receipt Now
nb: Send lesekvittering nå

en: Viewing HTML formatted email
nb: Viser HTML-formattert e-post

en: As Attachment
nb: Som vedlegg

en: Move To
nb: Flytt til

en: Delete &amp; Previous
nb: Slett &amp; Forrige

en: and subfolders
nb: og undermapper

en: Exclude
nb: Utelukk

en: Fold
nb: Folde sammen

en: Unfold
nb: Folde ut

en: Forget
nb: Glem

en: Email
nb: E-post

en: Additional Info
nb: Tilleggsinformasjon

en: Folder List
nb: Mappeliste

en: Delivery error report
nb: Leveranse feilrapport

en: Undelivered Message Headers
nb: Ikke leverte meldingshoder

en: This image has been removed for security reasons
nb: Dette bildet har blitt fjernet av sikkerhetsgrunner
