address_add 1.9 - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Add
it: Aggiungi

en: Add to Addressbook
it: Aggiungi alla rubrica

en: Personal address book
it: Rubrica personale

en: Global address book
it: Tutte le rubriche

en: Add to %s
it: Aggiungi a %s

en: Nickname
it: Soprannome

en: Must be unique
it: Deve essere unico

en: E-mail address
it: Indirizzo E-mail

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Additional info
it: Informazioni supplementari

en: Add address
it: Aggiungi l'indirizzo
