forum 1.1 - en to it translation catalogue (38 entries)

en: &nbsp;Forums
it: &nbsp;Forum

en: Threads
it: Discussioni

en: Last thread
it: Ultima discussione

en: Discussion board
it: Forum di discussione

en: A browser-based administrative interface.
it: Un' interfaccia amministrativa via browser.

en: Forum list
it: Lista forum

en: New thread
it: Nuova discussione

en: Current Page:
it: Pagina corrente:

en: of
it: di

en: Previous
it: Precedente

en: Next
it: Successivo

en: &nbsp;Subject
it: &nbsp;Oggetto

en: Views
it: Visite

en: Posts
it: Messaggi

en: Last post
it: Ultimo messaggio

en: by
it: di

en: Please fill in the name and the description.
it: Per favore inserisci il nome e la descrizione.

en: Options - Discussion board
it: Opzioni - Forum di discussione

en: Modify forum
it: Modifica forum

en: Name:
it: Nome:

en: Description:
it: Descrizione:

en: Forum will be visible
it: Il forum sar&agrave; visibile

en: Selected forum:
it: Forum selezionato:

en: Confirm delete of selected forum?
it: Confermi l'eliminazione dei forum selezionati?

en: Confirm delete
it: Conferma eliminazione

en: Create forum
it: Crea forum

en: Add this forum
it: Aggiungi questo forum

en: Forum name
it: Nome forum

en: Modify
it: Modifica

en: Delete
it: Cancella

en: No forum found.
it: Nessun forum trovato.

en: Please fill in the subject and the body.
it: Per favore inserisci l'oggetto e il testo.

en: Thread list
it: Lista discussioni

en: Subject
it: Oggetto

en: Post new topic
it: Invia nuova discussione

en: Please fill in the body of your reply.
it: Per favore inserisci il testo della tua risposta.

en: Reply
it: Rispondi

en: Post message
it: Invia messaggio
