address_add 1.9 - en to is translation catalogue (12 entries)

en: Add
is: Bæta

en: Add to Addressbook
is: Bæta netfangi við netfangaskrá

en: Personal address book
is: Persónuleg netfangaskrá

en: Global address book
is: Allar nafnaskrár

en: Add to %s
is: Bæta við %s

en: Nickname
is: Gælunafn

en: Must be unique
is: Verður að vera einkvæmt

en: E-mail address
is: Netfang

en: First name
is: Fornafn

en: Last name
is: Eftirnafn

en: Additional info
is: Aðrar upplýsingar

en: Add address
is: Bæta við netfangi
