address_add 1.9 - en to hu translation catalogue (12 entries)

en: Add
hu: Új

en: Add to Addressbook
hu: Új cím

en: Personal address book
hu: Személyes címtár

en: Global address book
hu: Minden címjegyzék

en: Add to %s
hu: Új %s

en: Nickname
hu: Becenév

en: Must be unique
hu: Egyértelmü kell legyen

en: E-mail address
hu: E-mail cím

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Additional info
hu: Kiegészítö információ

en: Add address
hu: Új cím
