calendar - en to fy translation catalogue (199 entries)

en: Badly formatted header color
fy: Ferkearde kopkleur

en: Badly formatted today color
fy: Ferkearde hjoedkleur

en: Badly formatted event color
fy: Ferkearde foarfalkleur

en: Badly formatted day color
fy: Ferkearde deikleur

en: Day view start time must come before end time
fy: Dei starttiid moat earder wêze as eintiid

en: Unknown
fy: Unbekend

en: Emergency
fy: Needgefal

en: Urgent
fy: Urgint

en: Serious
fy: Serieus

en: Important
fy: Wichtich

en: Normal
fy: Normaal

en: Secondary
fy: Sekondêr

en: Low
fy: Leech

en: Insignificant
fy: Unbetsjuttend

en: Ignore
fy: Negeare

en: Days
fy: Dagen

en: Weeks
fy: Wiken

en: Months
fy: Moannen

en: Years
fy: Jierren

en: Event Created Successfully
fy: Foarfal súksesfol oanmakke

en: Event Updated Successfully
fy: Foarfal súksesfol bywurke

en: Personal Calendar for %s
fy: Persoanlijke agenda foar %s

en: Today
fy: Hjoed

en: All Day
fy: Hiele dei

en: Calendar
fy: Aginda

en: Calendar Preferences
fy: Aginda foarkarren

en: Change the way your calendars behave and are displayed, including the miniature calendar beneath the folder list.
fy: Ynstellingen en werjefte fan jo aginda's, ynklusyf de miniatueraginda ûnder de mappenlist.

en: Calendar Administration
fy: Aginda-administraasje

en: Create and maintain shared calendars. Edit holidays, assign calendar access by user, or create publicly available calendars.
fy: Meitsje dielde agenda's oan en behear se. Bewurkje feestdagen, wiis per brûker agindatagong ta of meitsje publyklik tagonklike aginda's.

en: Sunday
fy: snein

en: Monday
fy: moandei

en: Tuesday
fy: tiisdei

en: Wednesday
fy: woansdei

en: Thursday
fy: tongersdei

en: Friday
fy: freed

en: Saturday
fy: sneon

en: %s hr.
fy: %s oere

en: %s day
fy: %s dei

en: %s days
fy: %s dagen

en: %s wk.
fy: %s.wk.

en: Could not load external calendar
fy: Kin eksterne aginda net lade

en: Could not load external calendar; bad address
fy: Kin eksterne aginda net lade, fout adres

en: Converting old calendar. . .
fy: Alde aginda omsette...

en: Problem converting old calendar; please contact your administrator (%s)
fy: Probleem mei omsetten fan âlde aginda. Nim kontakt op mei jo systeembehearder (%s).

en: Can't rename %s to %s
fy: Kin %s net werneame nei %s

en: Problem converting old calendar; please contact your administrator (cannot execute %s)
fy: Probleem mei omsetting fan âlde aginda. Nim kontakt op mei jo systeembehearder (kin %s net útfiere).

en: Can't find old personal calendar: %s
fy: Kin âlde persoanlike aginda net fine: %s

en: Successfully merged calendar into "%s"
fy: Agenda súksesfol gearfoege mei "%s"

en: You already have a calendar with the same ID.  Are you sure you don't want to merge/synch the calendar you are uploading?
fy: Jo hawwe al in aginda mei dy namme.  Binne jo wis dat jo dy gearfoegje/syngronisearje wolle mei de aginda dy't jo oerbringe?

en: Must have domain information
fy: Domein ynformaasje fereaske

en: Valid event type must be specified
fy: Jou in jildich foarfaltype op

en: Must specify valid recurrence type
fy: Jou in jildich werheltype op

en: Overall end of recurrence for recurring events must come after end of initial occurrence
fy: De ein fan de werhelling moat nei de ein fan de startperioade komme

en: Must specify valid recurrence interval
fy: Jou in jildich werhellingsynterfal op

en: Event must have a summary/title
fy: Jou it foarfal in gearfetting of titel

en: Must specify valid event priority
fy: Jou in jildige foarfalprioriteit op

en: Event must have a valid start date/time
fy: Foarfal moat in jildige begjintiid/datum hawwe

en: Event must have a valid end date/time
fy: Foarfal moat in jildige eintiid/datum hawwe

en: End date/time must come after start date and time
fy: Eintid/datum moat nei de begjintiid/datum komme

en: At least one parent calendar must be given
fy: Der moat minstens ien haadaginda opjûn wurde

en: Event must have a creator
fy: Yn it foarfal moat de makker neamd wurde

en: Event must have a creation date
fy: Yn it foarfal moat de oanmakdatum neamd wurde

en: Event must have at least one owner
fy: It foarfal moat minstens ien eigener hawwe

en: Error:
fy: Fout:

en: Create New Calendar
fy: Nije aginda oanmeitsje

en: Name
fy: Namme

en: Create
fy: Oanmeitsje

en: Calendar Setup
fy: Aginda ynstelle

en: Create shared access calendars for select users
     or public calendars for all users.
fy: Meitsje in dielde aginda oan foar de selektearre brûkers
     of in publike aginda foar alle brûkers.

en: Manage user permissions for your shared calendars.
fy: Behear brûkerspermisjes foar jo dielde aginda's.

en: Calendars
fy: Aginda's

en: Users
fy: Brûkers

en: <b>Shared</b> calendars can be assigned to users with read only or read/write access. To manage user access to your shared calendars, use the "Users" button.
fy: <b>Dielde</b> aginda's kinne mei lês/skriuwtagong oan brûkers tawiisd wurde. Om de tagong ta jo aginda's te behearen, klik op de knop "Brûkers".

en: <b>Public</b> calendars are available to all users in addition to their private personal calendar.
fy: <b>Publyk</b> aginda's binne beskikber foar alle brûkers as oanfolling op harren persoanlike aginda.

en: Shared Calendars
fy: Dielde aginda's

en: Shared calendars
fy: Dielde aginda's

en: No Shared Calendars Defined
fy: Gjin dielde aginda's definiearre

en: Public Calendars
fy: Publike aginda's

en: Public calendars
fy: Publike aginda's

en: No Public Calendars Defined
fy: Gjin publike aginda's omskreaun

en: Delete
fy: Wiskje

en: Add a new calender
fy: In nije aginda taheakje

en: make <b>PUBLIC</b> (read/write for all users)
fy: <b>PUBLYK</b> meitsje (lês/skriuwber foar alle brûkers)

en: Add
fy: Taheakje

en: <b>To delete one or more users</b> from a calendar, check the box next to each username and click the 'Delete Users' button.
fy: <b>Om ien of mear brûkers</b> út in aginda te <b>wiskjen</b>, selektearje it fakje rjochts njonken elke brûkersnamme en klik op de knop 'Brûkers wiskje'.

en: <b>To add a user</b> to a calendar, type in the username below the calendar, choose the user's access level, and click the 'Add User' button.
fy: <b>Om ien brûker</b> oan in aginda <b>ta te heakjen</b>, typ de brûkersnamme yn ûnder de aginda, kies it tagongsnivo foar de brûker en klik op de knop 'Brûker taheakje'.

en: Note that you may use wildcards in user names: * means "zero or more characters" and ? means "exactly one alphanumeric character". For example, "*@mydomain.com" will give everyone in "mydomain.com" access to the calendars you assign to that username.
fy: Opmerking: jo meie jokertekens brûke yn brûkersnammen. * betsjut "nul of mear lettertekens" en ? betsjut " eksakt ien alfanumeryk letterteken". Bygelyks, "*domein.nl" jout eltsenien binnen "myndomein.nl" tagong ta de aginda's dy't oan dy brûkersnamme tawiist binne.

en: <b>To update user access levels</b> for a calendar, adjust the 'Access Level' selections, then click the 'Save' button below that calendar.
fy: <b>Om de tagongsnivo's</b> foar in aginda <b>by te wurkjen</b>, pas de seleksjes by 'Tagongsnivo' oan en klik op de knop 'Opslaan' ûnder dy aginda.

en: Note that only owners of public calendars will have write access to those calendars.
fy: Merkbyt dat allinnich de eigeners fan publike aginda's skriuwtagong hawwe ta dy aginda's.

en: No Shared Calendars Have Been Defined
fy: Gjin dielde aginda's ynsteld

en: Public
fy: Publyk

en: Edit Holidays
fy: Fakânsjes bewurkje

en: User
fy: Brûker

en: Access Level
fy: Tagongsnivo

en: No users defined for this calendar
fy: Gjin brûkers fêstlein foar dizze aginda

en: Read
fy: Lêze

en: Write
fy: Skriuwe

en: Owner
fy: Eigener

en: Delete Users
fy: Brûkers wiskje

en: Add User
fy: Brûker taheakje

en: Save
fy: Opslaan

en: <b>To create a holiday,</b> blah blah and click the 'Blah Blah' button.
fy: <b>Om in feestdei ta te heakjen,</b> blah, blah en klik op de knop 'Blah Blah' .

en: Note that you must also add the new holiday to your calendar if desired.
fy: Tink werom dat jo de nije feestdei ek taheakje moatte oan jo eigen aginda as soks winsklik is.

en: <b>To add a holiday</b> to a calendar, blah blah blah and click the 'Blah Blah' button.
fy: <b>Om in feestdei ta te heakjen</b> oan in aginda, blah blah blah en klik op de knop 'Blah Blah'.

en: <b>To remove a holiday</b> from a calendar, blah blah blah, then click the 'Blah' button below that calendar.
fy: <b>Om in feestdei te wiskjen</b> út in aginda, blah blah blah, en klik op de knop 'Blah' ûnder dy aginda.

en: No Holidays Have Been Defined
fy: Gjin feestdagen ynsteld

en: General Calendar Options
fy: Algemiene aginda-opsjes

en: First Day of Week:
fy: Earste dei fan de wike:

en: Priority at which Events Are Highlighted:
fy: Prioriteit werby't foarfallen aksintuearre wurde:

en: Show Daily Add Event Buttons in Month View:
fy: Knop foar deistich ta te heakjen foarfallen yn moannewerjefte toane:

en: Yes
fy: Ja

en: No
fy: Nee

en: Show Week Numbers in Month View:
fy: Wikenûmers yn moannewerjefte toane:

en: Show Event Start Times in Month View:
fy: Begjintiden fan foarfallen yn moannewerjefte toane:

en: Maximum Number Events Shown Per Day in Month View:
fy: Toan Maksimum oantal foarfallen deis yn moannewerjefte:

en: Click on Event in Month View Goes To:
fy: Klik op foarfal yn moannewerjefte giet nei:

en: Event View
fy: Foarfalwerjefte

en: Day View
fy: Deiwerjefte

en: Show Compacted Time of Day in Day View:
fy: Beheinde Deitiid yn deiwerjefte toane:

en: Show Hourly Add Event Buttons in Day View:
fy: Toan elk oere Foarfallen Taheakje yn deiwerjefte:

en: Day View Start Time:
fy: Begjintiid fan deiwerjefte:

en: Day View End Time:
fy: Eintiid fan deiwerjefte

en: Clock Skew To Remotely Hosted Calendars:
fy: Tiidsferskil mei aginda's op ôfstân:

en: Small Calendar
fy: Lytse aginda

en: Show Small Calendar Under Folder List:
fy: Lytse aginda toane ûnder mappenlist:

en: Small Calendar Source:
fy: Boarne fan lytse aginda:

en: Personal
fy: Persoanlik

en: Small Calendar Size:
fy: Ofmjitting fan lytse aginda:

en: Default
fy: Standert

en: Small Calendar Separator:
fy: Skiedsline fan lytse aginda:

en: None
fy: Gjin

en: Horizontal rule
fy: Horizontale line

en: Box
fy: Fak

en: Show Year Title Above Small Calendar:
fy: Jiertal boppe lytse aginda toane:

en: Show Today Link Above Small Calendar:
fy: Hjoedkeppeling boppe lytse aginda toane:

en: Show Day Headers Above Small Calendar:
fy: Deikoppen boppe lytse aginda toane:

en: Use Same Background Colors for Days as Regular Calendar:
fy: Deselde eftergrûnkleuren brûke foar dagen as yn de reguliere aginda:

en: Header Color:
fy: Kopkleur:

en: Today Color:
fy: Hjoedkleur:

en: Event Color:
fy: Foarfalkleur:

en: Day Color:
fy: Deikleur:

en: Event Text Style:
fy: Tekststyl foar foarfallen:

en: normal
fy: normaal

en: italic
fy: skean

en: Submit
fy: Yntsjinje

en: Year View
fy: Jierwerjefte

en: Month View
fy: Moannewerjefte

en: Tasks
fy: Taken

en: Color Picker
fy: Kleurenkiezer

en: Click a box and the hexadecimal color will be shown below.  Use these hex values for color box settings.
fy: Klik op in fakje en de heksadesimale kleurwearde sil ûnderoan toand wurde. Brûk dizze wearde foar de kleurynstellingen.

en: Hex Value
fy: Heks-wearde

en: More
fy: Mear

en: Go
fy: Gean nei

en: Add Event
fy: Foarfal taheakje

en: Edit Calendar
fy: Aginda bewurkje

en: Update Event
fy: Foarfal bywurkje

en: Create Event
fy: Foarfal oanmeitsje

en: Summary:
fy: Gearfetting:

en: Start:
fy: Begjin:

en: End:
fy: Ein:

en: Duration:
fy: Duer:

en: Recurrence:
fy: Werhelling:

en: One Time
fy: Ien kear

en: Recurring Every
fy: Werhelje elke

en: On
fy: Oan

en: Sun
fy: Snein

en: Mon
fy: Moa

en: Tue
fy: Tii

en: Wed
fy: Woa

en: Thu
fy: Ton

en: Fri
fy: Fre

en: Sat
fy: Sneon

en: End Recurrence:
fy: Ein werhelling:

en: Recurrence Count:
fy: Oantal werhellingen:

en: Priority:
fy: Prioriteit:

en: Reminder:
fy: Yn ûnthâld bringe:

en: before event start
fy: foar begjin foarfal

en: Description:
fy: Beskriuwing:

en: Delete Event
fy: Foarfal wiskje

en: Last Updated:
fy: Lêst bywurke:

en: Created:
fy: Oanmakke:

en: Reminder not set
fy: Yn it ûnthâld bringen net set

en: Occurrences
fy: Barren

en: Confirm Deletion
fy: Wiskjen befêstigje

en: Calendar Helper
fy: Agindahelper

en: TODAY
fy: HJOED

en: Time Helper
fy: Tiidhelper

en: Available Calendars
fy: Beskikbare aginda's

en: remove
fy: wiskje

en: edit
fy: bewurkje

en: export
fy: eksportearje

en: Add Personal Calendar
fy: Persoanlike aginda taheakje

en: Add External Calendar
fy: Eksterne aginda taheakje

en: Address:
fy: Adres:

en: Override Name:
fy: Namme oerskriuwe:

en: Import Calendar
fy: Aginda ymportearje

en: Synch/Merge With
fy: Syngronisearje/gearfoegje mei

en: Auto-detect
fy: Autodeteksje

en: cont'd
fy: neisjoen
