SquirrelMail HEAD - en to eu translation catalogue (1481 entries)

en: Address Book
eu: Helbide Liburua

en: All
eu: Guztiak

en: To
eu: Nori

en: Cc
eu: Kopia

en: Name
eu: Izena

en: E-mail
eu: E-posta

en: Info
eu: Informazioa

en: Source
eu: Jatorria

en: Bcc
eu: Ezkutuko kopia

en: Use Addresses
eu: Helbideak erabili

en: Cancel
eu: Utzi

en: Address Book Search
eu: Helbide Liburuan bilatu

en: Search for
eu: Honakoa bilatu:

en: in
eu: hemen:

en: All address books
eu: Helbide liburu guztiak

en: Search
eu: Bilatu

en: List all
eu: Guztiak zerrendatu

en: Unable to list addresses from %s
eu: Ezin izan dira %s(e)tik helbideak zerrendatu

en: Your search failed with the following error(s)
eu: Bilaketak hurrengo errorea(k) izan d(it)u

en: No persons matching your search were found
eu: Ez da bilaketarekin bat datorren pertsonarik aurkitu

en: Return
eu: Itzuli

en: Close
eu: Itxi

en: Nickname
eu: Ezizena

en: Must be unique
eu: Bakarra izan behar du

en: E-mail address
eu: E-posta helbidea

en: Last name
eu: Abizena

en: First name
eu: Izena

en: Additional info
eu: Informazio gehigarria

en: Add to:
eu: Hona gehitu:

en: No personal address book is defined. Contact administrator.
eu: Ez da helbide liburu pertsonalik definitu. Jar zaitez administratzailearekin harremanetan.

en: You can only edit one address at the time
eu: Helbide bakarra alda dezakezu aldi berean.

en: Update address
eu: Helbidea eguneratu

en: ERROR
eu: ERROREA

en: Please select address that you want to edit
eu: Hautatu aldatu nahi duzun helbidea

en: Add address
eu: Helbidea gehitu

en: Edit selected
eu: Hautatutakoa(k) aldatu

en: Delete selected
eu: Hautatutakoa(k) ezabatu

en: sort by nickname
eu: Ezizenez ordenatu

en: sort by name
eu: Izenez ordenatu

en: sort by email
eu: E-postaz ordenatu

en: sort by info
eu: Informazioz ordenatu

en: Add to %s
eu: %s(e)ra gehitu

en: %s wrote:
eu: %s(e)k idatzi zuen:

en: quote
eu: hitzordua

en: who
eu: nork

en: On %s, %s wrote:
eu: %s-(e)an %s(e)k idatzi zuen:

en: Subject
eu: Gaia

en: From
eu: Nork

en: Date
eu: Data

en: Original Message
eu: Jatorrizko mezua

en: Draft Email Saved
eu: Zirriborroa gorde da

en: Could not move/copy file. File not attached
eu: Ezin izan da fitxategia mugitu/kopiatu. Fitxategia ez da erantsi

en: Your draft has been saved.
eu: Zirriborroa gorde da.

en: Your mail has been sent.
eu: Mezua bidali da.

en: From:
eu: Nork:

en: To:
eu: Nori:

en: Cc:
eu: Kopia:

en: Bcc:
eu: Ezkutuko kopia:

en: Subject:
eu: Gaia:

en: Send
eu: Bidali

en: Attach:
eu: Erantsi:

en: Add
eu: Gehitu

en: Delete selected attachments
eu: Ezabatu hautatutako eransketak

en: Because PHP file uploads are turned off, you can not attach files to this message. Please see your system administrator for details.
eu: PHP bidezko fitxategi igoera ezgaiturik dagoenez, ezin diozu mezu honi fitxategirik erantsi. Hau konpontzeko, administratzailearekin harremanetan jar zaitez.

en: Priority
eu: Lehentasuna

en: High
eu: Altua

en: Normal
eu: Normala

en: Low
eu: Baxua

en: Receipt
eu: Baieztapena

en: On Read
eu: Irakurritakoan

en: On Delivery
eu: Jasotakoan

en: Signature
eu: Sinadura

en: Addresses
eu: Helbideak

en: Save Draft
eu: Zirriborroa gorde

en: You have not filled in the "To:" field.
eu: Ez duzu "Nori:" kutxa bete

en: Error: Draft folder %s does not exist.
eu: Errorea: Ez dago '%s' zirriborro karpetarik

en: Message not sent.
eu: Mezua ez da bidali.

en: Server replied:
eu: Zerbitzariaren erantzuna:

en: Illegal folder name. Please select a different name.
eu: Karpeta izen ezegokia. Aukeratu beste izen bat.

en: Click here to go back
eu: Itzultzeko sakatu hemen

en: You have not selected a folder to delete. Please do so.
eu: Ez duzu ezabatu nahi duzun karpeta hautatu.

en: Delete Folder
eu: Karpeta ezabatu

en: Are you sure you want to delete %s?
eu: Ziur zaude %s ezabatu nahi duzula?

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Folders
eu: Karpetak

en: Subscribed successfully.
eu: Harpidetza burutu da.

en: Unsubscribed successfully.
eu: Harpidetza uztea burutu da.

en: Deleted folder successfully.
eu: Karpeta ezabatu da.

en: Created folder successfully.
eu: Karpeta sortu da.

en: Renamed successfully.
eu: Izena aldatu da.

en: Subscription Unsuccessful - Folder does not exist.
eu: Harpidetza ez da burutu - Karpeta ez dago.

en: refresh folder list
eu: karpeten zerrenda eguneratu

en: Create Folder
eu: Karpeta sortu

en: as a subfolder of
eu: ondorengoaren menpeko karpeta bezala

en: None
eu: Baterez

en: Let this folder contain subfolders
eu: Karpeta honi baimendu menpeko karpetak izatea

en: Create
eu: Sortu

en: Rename a Folder
eu: Karpeta berrizendatu

en: Select a folder
eu: Aukeratu karpeta

en: Rename
eu: Berrizendatu

en: No folders found
eu: Ez da karpetarik aurkitu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Unsubscribe
eu: Baja eman

en: Subscribe
eu: Izen eman

en: No folders were found to unsubscribe from!
eu: Ez dago baja eman daitekeen karpetarik!

en: No folders were found to subscribe to!
eu: Ez dago izena eman daitekeen karpetarik!

en: Subscribe to:
eu: Izena eman:

en: You have not selected a folder to rename. Please do so.
eu: Ez dezu ezabatu nahi duzun karpeta aukeratu.

en: Rename a folder
eu: Karpeta berrizendatu

en: New name:
eu: Izen berria:

en: Submit
eu: Bidali

en: ERROR: Help files are not in the right format!
eu: ERROREA: Laguntza fitxategiak ez daude formatu egokian!

en: Help
eu: Laguntza

en: Help is not available in the selected language. It will be displayed in English instead.
eu: Laguntza ez da %s -ra itzulia izan.Beraz, ingelesez erakutsiko da.

en: Help is not available. Please contact your system administrator for assistance.
eu: Laguntza ez dago erabilgarri. Jakinarazi informatika arduradunari.

en: This chapter is not available in the selected language. It will be displayed in English instead.
eu: Kapitulu hau ez da %s -ra itzulia izan.Beraz, ingelesez erakutsiko da.

en: This chapter is missing
eu: Kapitulu hau falta da

en: For some reason, chapter %s is not available.
eu: Arrazoi baten bategatik %s kapitulua ez dago eskuragarri.

en: Table of Contents
eu: Edukien taula

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Top
eu: Gora

en: Viewing an image attachment
eu: Erantsitako irudia ikusten

en: View message
eu: Mezua ikusi

en: Download this as a file
eu: Mezu hau fitxategi modura jeitsi

en: INBOX
eu: SARRERA

en: Purge
eu: Garbitu

en: Last Refresh
eu: Azken eguneratzea

en: Check mail
eu: Posta begiratu

en: Login
eu: Sartu

en: %s Logo
eu: %s -ren logotipoa

en: SquirrelMail version %s
eu: SquirrelMail %s bertsioa

en: By the SquirrelMail Project Team
eu: SquirrelMail garapen taldeak egina

en: %s Login
eu: %s sartu

en: Name:
eu: Izena:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: No messages were selected.
eu: Ez dago mezurik aukeratuta.

en: Options
eu: Aukerak

en: Message Highlighting
eu: Mezuen nabaritzea

en: New
eu: Berria

en: Done
eu: Eginda

en: To or Cc
eu: Norentzat edo CC

en: subject
eu: gaia

en: Edit
eu: Idatzi

en: Up
eu: Gora

en: Down
eu: Behera

en: No highlighting is defined
eu: Nabarmentzea ez dago definituta

en: Identifying name
eu: Ezagutze izena

en: Color
eu: Kolorea

en: Dark Blue
eu: Urdin iluna

en: Dark Green
eu: Berde iluna

en: Dark Yellow
eu: Hori iluna

en: Dark Cyan
eu: Cyan iluna

en: Dark Magenta
eu: Magenta iluna

en: Light Blue
eu: Urdin argia

en: Light Green
eu: Berde argia

en: Light Yellow
eu: Hori argia

en: Light Cyan
eu: Cyan argia

en: Light Magenta
eu: Magenta argia

en: Dark Gray
eu: Gris iluna

en: Medium Gray
eu: Gris arrunta

en: Light Gray
eu: Gris argia

en: White
eu: Zuria

en: Other:
eu: Beste bat:

en: Ex: 63aa7f
eu: Adib: 63AA7F

en: Matches
eu: Kointzidentzia

en: Editing identities is disabled.
eu: Nortasuna editatzea ezgaiturik dago.

en: Default Identity
eu: Besterik ezeko nortasuna

en: Alternate Identity %d
eu: Beste nortasuna %d

en: Add a New Identity
eu: Nortasun bat gehitu

en: Advanced Identities
eu: Nortasun bereziak

en: Full Name
eu: Izen osoa

en: E-Mail Address
eu: Posta elektronikoaren helbidea

en: Reply To
eu: Nori erantzun:

en: Save / Update
eu: Gorde / Eguneratu

en: Make Default
eu: Besterik ezean jarri

en: Move Up
eu: Gora mugitu

en: Index Order
eu: Indizearen ordena

en: Flags
eu: Adierazleak

en: Size
eu: Neurria

en: The index order is the order that the columns are arranged in the message index. You can add, remove, and move columns around to customize them to fit your needs.
eu: Indizearen ordenak mezuen indizean zutabeak nola agertzen diren azaltzen du. Zutabe goriek gehitu, kendu eta mugitu ditzakezu zuk nahi duzun erara.

en: up
eu: gora

en: down
eu: behera

en: remove
eu: kendu

en: Return to options page
eu: Aukera orrira bueltatu

en: Personal Information
eu: Informazio Pertsonala

en: Display Preferences
eu: Pantaila Hobespenak

en: Folder Preferences
eu: Karpeten Hobespenak

en: Error(s) occurred while saving your options
eu: Erroreren bat gertatu da zure aukerak gordetzerakoan

en: Some of your preference changes were not applied.
eu: Hobespen aldaketetako zenbait ez dira ezarri.

en: Successfully Saved Options
eu: Aukerak eguneratuak

en: Refresh Folder List
eu: Karpetak eguneratu

en: Refresh Page
eu: Orria eguneratu

en: This contains personal information about yourself such as your name, your email address, etc.
eu: Atal honek zure informazio pertsonala jasotzen da,besteak beste,zure izena, e-posta helbidea etab.

en: You can change the way that SquirrelMail looks and displays information to you, such as the colors, the language, and other settings.
eu: SquirrelMail-ek ematen eta azaltzen dizun informazioa alda dezakezu, besteak beste, kolorea,hizkuntza eta beste konfigurazioak.

en: Based upon given criteria, incoming messages can have different background colors in the message list. This helps to easily distinguish who the messages are from, especially for mailing lists.
eu: Emandako irizpideei jarraituz jasotako mezuak atzeko plano kolore ezberdinak izan ditzakete. Nork bidalia diren jakiten laguntzen digu, bereziki posta zerrendatik bidaliak badira.

en: These settings change the way your folders are displayed and manipulated.
eu: Aukera hauek karpetak aldatzeko eta azaltzeko era moldatzen dute

en: The order of the message index can be rearranged and changed to contain the headers in any order you want.
eu: Indizearen ordena alda dezakezu zuk nahi duzun erara egokitzeko eta edozeinorriburu jarriz.

en: Message not printable
eu: Mezu hau ezin da imprimatu

en: Attachments:
eu: Eranskinak:

en: Unknown sender
eu: Bidaltzaile ezezaguna

en: Info:
eu: Argibideak:

en: Size:
eu: Tamaina:

en: Type:
eu: Mota:

en: Invalid URL
eu: URL baliogabea

en: Printer Friendly
eu: Inprimatze itxura

en: Print
eu: Inprimatu

en: View Printable Version
eu: Bertsio inprimagarria ikusi

en: Read:
eu: Irakurrita:

en: Your message
eu: Zure mezua

en: Sent
eu: Bidalia

en: Was displayed on %s
eu: %s erakutsi zen

en: less
eu: gutxiago

en: more
eu: gehiago

en: Mailer
eu: Bezeroa

en: Read receipt
eu: Irakurtze baieztapena

en: sent
eu: bidalia

en: requested
eu: eskatuta

en: The message sender has requested a response to indicate that you have read this message. Would you like to send a receipt?
eu: Mezua bidali duen pertsonak irakurri duzula adierazten duen irakurtzebaieztapena eskatzen du. Bidali nahi duzu orain?

en: Send read receipt now
eu: Bidali irakurtze baieztapena

en: Search Results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Message List
eu: Mezuen zerrenda

en: Resume Draft
eu: Zirriborroa berreskuratu

en: Edit Message as New
eu: Idatzi Mezu berria balitz bezala

en: View Message
eu: Mezua ikusi

en: Forward
eu: Berbidali

en: Forward as Attachment
eu: Eranskina bezala birbidali

en: Reply
eu: Erantzun

en: Reply All
eu: Denei erantzun

en: View Full Header
eu: Ikusi goiburu guztia

en: Attachments
eu: Gehituriko fitxategiak

en: You must be logged in to access this page.
eu: Erabiltzailearen izen eta pasahitza behar dituzu sartzeko.

en: Folder:
eu: Karpeta:

en: Saved Searches
eu: Gordetako Bilaketak

en: edit
eu: idatzi

en: search
eu: bilatu

en: delete
eu: ezabatu

en: Recent Searches
eu: Azken bilaketak

en: save
eu: gorde

en: forget
eu: ahaztu

en: Current Search
eu: Oraingo bilaketa

en: All Folders
eu: Karpeta guztiak

en: Body
eu: Gorputza

en: Everywhere
eu: Leku guztiak

en: No Messages Found
eu: Ez da mezurik aurkitu

en: Please enter something to search for
eu: Mesedez idatzi bilatzeko zerbait

en: Signout
eu: Saioa amaitu

en: Sign Out
eu: Saioa amaitu

en: You have been successfully signed out.
eu: Saioa behar bezala amaitu da.

en: Click here to log back in.
eu: Sakatu hemen berriz sartzeko

en: Viewing a Business Card
eu: Bisita txartela ikusten

en: vCard Version %s is not supported. Some information might not be converted correctly.
eu: vCard %s bertsioa ez da onartzen. Datu batzuek agian ez dira behar bezala bihurtuko.

en: Title
eu: Izenburua

en: Web Page
eu: Web orria

en: Organization / Department
eu: Enpresa / Dptua.

en: Address
eu: Helbidea

en: Work Phone
eu: Laneko telefonoa

en: Home Phone
eu: Etxeko telefonoa

en: Cellular Phone
eu: Sakeleko telefonoa

en: Fax
eu: Faxa

en: Note
eu: Oharra

en: Add to address book
eu: Helbide liburura gehitu

en: Title &amp; Org. / Dept.
eu: Postua eta Enpr. / Dptua.

en: Viewing Full Header
eu: Ikusi goiburu guztiak

en: Viewing a text attachment
eu: Gehitutako testu bat ikusi

en: View Unsafe Images
eu: Ikusi segurtasunik gabeko irudiak

en: Could not include PEAR database functions required for the database backend.
eu: Ezinezkoa datubase interfazerako beharrezko PEAR datubase funtzioak sartzea.

en: Is PEAR installed, and is the include path set correctly to find %s?
eu: PEAR instalaturik eta %s aurkitzeko bidea zuzena al da?

en: Please contact your system administrator and report this error.
eu: Mesedez, jakinarazi iezaiozu errore hau informatika arduradunari.

en: Personal address book
eu: Helbide liburu pertsonala

en: Database error: %s
eu: Datu basearen errorea: %s

en: Address book is read-only
eu: Helbide liburua irakurtzeko baino ez da

en: User "%s" already exists
eu: Badago beste "%s" erabiltzaile bat

en: User "%s" does not exist
eu: Ez dago "%s" erabiltzailerik

en: User '%s' already exist.
eu: Badago '%s' erabiltzaile bat dagoeneko.

en: Not a file name
eu: Ez da fitxategi izena

en: No such file or directory
eu: Ez da aurkitu fitxategi edo direktorioa

en: Open failed
eu: Irekitzean errorea

en: Write failed
eu: Idazketak huts egin du

en: Unable to update
eu: Ezin da eguneratu

en: Address book is corrupted. Required fields are missing.
eu: Helbide liburua hondaturik dago. Beharrezko eremuak falta dira.

en: Address book entry is too big
eu: Helbide-liburu sarrera handiegia da

en: Could not lock datafile
eu: Ezin izan da datu fitxategia blokeatu

en: Write to address book failed
eu: Ezin izan da helbide liburuan idatzi

en: Error initializing address book database.
eu: Errorea helbide liburua irekitzerakoan.

en: Error opening file %s
eu: Errorea %s fitxategia irekitzean

en: Global address book
eu: Helbide liburu orokorra

en: Error initializing global address book.
eu: Errorea helbide liburu orokorra irekitzean.

en: Error initializing LDAP server %s:
eu: Errorea %s LDAP zerbitzaria irekitzean:

en: Click here to change the sorting of the address list
eu: Hemen sakatu helbide zerrenda sailkapena aldatzeko

en: Invalid input data
eu: Datu sarrera baliogabea

en: Name is missing
eu: Izena falta da

en: E-mail address is missing
eu: Posta elektronikoaren helbidea falta da

en: Nickname contains illegal characters
eu: Goitizenak onartezinak diren hizkiak ditu

en: View
eu: Ikusi

en: View Business Card
eu: Bisita txartela ikusi

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Sun
eu: Iga

en: Mon
eu: Ale

en: Tue
eu: Aar

en: Wed
eu: Aaz

en: Thu
eu: Oste

en: Fri
eu: Ost

en: Sat
eu: Lar

en: January
eu: Urtarrila

en: February
eu: Otsaila

en: March
eu: Martxoa

en: April
eu: Apirila

en: May
eu: Maiatza

en: June
eu: Ekaina

en: July
eu: Uztaila

en: August
eu: Abuztua

en: September
eu: Iraila

en: October
eu: Urria

en: November
eu: Azaroa

en: December
eu: Abendua

en: Jan
eu: Urt

en: Feb
eu: Ots

en: Apr
eu: Api

en: Ma&#121;
eu: Mai

en: Jun
eu: Eka

en: Jul
eu: Uzt

en: Aug
eu: Abu

en: Sep
eu: Ira

en: Oct
eu: Urr

en: Nov
eu: Aza

en: Dec
eu: Abe

en: D, F j, Y g:i a
eu: D, j \d\e F \d\e Y, g:i a

en: D, F j, Y H:i
eu: D, j \d\e F \d\e Y, G:i

en: M j, Y
eu: j/m/Y

en: H:i
eu: G:i

en: D, H:i
eu: D, G:i

en: Preference database error (%s). Exiting abnormally
eu: Hobespen datu-basea errorea (%s). Sistematik gaizki ateratzen.

en: Click here to return to %s
eu: Sakatu hemen berriz %s -ra itzultzeko

en: Go to the login page
eu: Sarrera orrira joan

en: Preference file, %s, does not exist. Log out, and log back in to create a default preference file.
eu: Hobespen fitxategia, %s ez da existitzen. Atera eta sartu berriz berez fitxategia berregiteko.

en: Preference file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
eu: Hobespen fitxategia, %s, ezin izan da ireki. Jakinarazi iezaiozu errore hau informatika arduradunari.

en: Preference file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
eu: Hobespen fitxategia, %s ezin izan da idatzi. Jakinarazi iezaiozu errore hau informatika arduradunari.

en: Preference file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
eu: Hobespen fitxategia, %s, ezin izan da aldiroko %s fitxategitik kopiatu. Jakinarazi iezaiozu errore hau sistema kudeatzaileari.

en: Error opening %s
eu: Errorea %s irekitzean

en: Default preference file not found or not readable!
eu: Lehentsiriko hobespen fitxategia ez da aurkitzen!

en: Could not create initial preference file!
eu: Ezin izan da hobespen hasiera fitxategia sortu!

en: %s should be writable by user %s
eu: Idazketa baimanek eman behar zaizkio %s erabiltzaileari %s direktorioan

en: Signature is too big.
eu: Sinadura handiegia da.

en: Signature file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
eu: Sinadura %s fitxategia, ezin da ireki. Jakinarazi iezaiozu errore hau informatika arduradunari.

en: Signature file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
eu: Sinadura %s fitxategia, ezin da idatzi. Jakinarazi iezaiozu errore hau informatika arduradunari.

en: Signature file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
eu: Sinadura %s fitxategia, ezin da aldiroko %s fitxategitik kopiatu. Jakinarazi iezaiozu errore hau sistema kudeatzaileari.

en: You need to have PHP installed with the multibyte string function enabled (using configure option --enable-mbstring).
eu: PHP multibyte kate funtzioa gaiturik (--enable-mbstring konfigurazio aukera erabiliaz) duela instalaturik izan behar duzu.

en: ERROR: No available IMAP stream.
eu: ERROREA: Ez dago IMAP isuririk eskuragarri.

en: ERROR: Connection dropped by IMAP server.
eu: ERROREA: IMAP zerbitzariak konexioa eten du.

en: ERROR: Could not complete request.
eu: ERROREA: Ezin izan da eskaera burutu.

en: Query:
eu: Galdera:

en: Reason Given:
eu: Emandako arrazoia:

en: ERROR: Bad or malformed request.
eu: ERROREA: eskaera okerra edo formatu okerrarekin.

en: Server responded:
eu: Zerbitzariak hau erantzun du:

en: ERROR: IMAP server closed the connection.
eu: ERROREA: IMAP zerbitzariak konexioa eten du.

en: ERROR: Unknown IMAP response.
eu: ERROREA: IMAP erantzun ezezaguna.

en: Error connecting to IMAP server: %s.
eu: Errrorea IMAP %s zerbitzariarekin konektatzerakoan.

en: The IMAP server is reporting that plain text logins are disabled.
eu: IMAP zerbitzariak testu lau saio hastea ezgaiturik dagoela erantzun du.

en: Using CRAM-MD5 or DIGEST-MD5 authentication instead may work.
eu: Horren ordez CRAM-MD5 edi DIGEST-MD5 autentifikazioa erabiliaz funtzionatu beharko luke.

en: Also, the use of TLS may allow SquirrelMail to login.
eu: Gainera, TLS erabilpenak Squirremail-en saioa hasteko aukera eman behar du.

en: Bad request: %s
eu: %s eskaera okerra

en: Unknown error: %s
eu: Errore ezezaguna: %s

en: Read data:
eu: Irakurri datuak:

en: Unknown user or password incorrect.
eu: Erabiltzaile edo pasahitz okerra.

en: ERROR: Could not append message to
eu: ERROREA: Ezin izan da meza honi gehitu:

en: Solution:
eu: Konponbidea:

en: Remove unneccessary messages from your folders. Start with your Trash folder.
eu: Behar ez dituzun mezuak ezabatu zure karpetetatik. Zakarrontzi karpetatik hasi.

en: Invalid mailbox name: %s
eu: Postakutxa izen baliogabea: %s

en: (no subject)
eu: (gairik gabe)

en: Unknown Sender
eu: Bidaltzaile ezezaguna

en: Unknown response from IMAP server:
eu: IMAP zerbitzariaren erantzun ezezaguna:

en: The server couldn't find the message you requested.
eu: Zerbitzariak ezin du zuk eskatutako mezua aurkitu.

en: Most probably your message list was out of date and the message has been moved away or deleted (perhaps by another program accessing the same mailbox).
eu: Ziurrenik zure mezu zerrenda zaharkiturik zegoen eta mezu hortik mugitu edo ezabatua izan da (agian postakutxa berdina erabiltzen duen beste programa batek).

en: Unknown date
eu: Data ezezaguna

en: A
eu: C

en: Thread sorting is not supported by your IMAP server.
eu: Harizko ordenatzea ez du onartzen IMAP zerbitzariak.

en: Server-side sorting is not supported by your IMAP server.
eu: Zerbitzari aldeko ordenatzea ez du onartzen IMAP zerbitzariak

en: THIS FOLDER IS EMPTY
eu: KARPETA HAU HUTSIK DAGO

en: Move Selected To
eu: Aukeratuak hona mugitu:

en: Transform Selected Messages
eu: Aukeraturiko Mezuekin Hau Egin

en: Move
eu: Mugitu

en: Expunge
eu: Ezabatu

en: Read
eu: Irakurria

en: Unread
eu: Irakurri gabea

en: Unthread View
eu: Gaiaren araberako ordena kendu

en: Thread View
eu: Gaiaren araberako ordena

en: Toggle All
eu: Denak aldatu

en: Unselect All
eu: Ez-aukeratu Guztiak

en: Select All
eu: Guztiak aukeratu

en: Viewing Messages: %s to %s (%s total)
eu: Mezu hauek ikusten: %s-tik %s-ra (guztira %s)

en: Viewing Message: %s (%s total)
eu: Mezu hau ikusten: %s (guztira %s)

en: Paginate
eu: Orrialde ezberdinetan banatu

en: Show All
eu: Denak

en: SquirrelMail could not decode the bodystructure of the message
eu: SquirrelMail ez da mezuaren gorputz-egitura dekodifikatzeko gai.

en: The bodystructure provided by your IMAP server:
eu: IMAP zerbitzariak bidalitako gorputz-egitura:

en: Body retrieval error. The reason for this is most probably that the message is malformed.
eu: Berreskuratze errorea: Errore honen arrazoia seguraski mezua gaizkiegituraturik dagoela da.

en: Command:
eu: Komandoa:

en: Response:
eu: Erantzuna:

en: Message:
eu: Mezua:

en: FETCH line:
eu: Erantzuniko lerroa:

en: Hide Unsafe Images
eu: Ez erakutsi segurtasunik gabeko irudiak

en: Download
eu: Deskargatu

en: sec_remove_eng.png
eu: sec_remove_eu_ES.png

en: This external link will open in a new window
eu: Kanpo lotura leiho berri batetan irekiko da

en: Option Type '%s' Not Found
eu: %s aukera ez da aurkitu

en: Current Folder
eu: Karpeta hau

en: Compose
eu: Idatzi

en: Error creating directory %s.
eu: Errorea %s direktorioa sortzen.

en: Could not create hashed directory structure!
eu: Ezin da direktorio egitura sortu!

en: Email delivery error
eu: Banaketa errore txostena

en: Can't execute command '%s'.
eu: Ezin da '%s' komandoa exekutatu.

en: Can't open SMTP stream.
eu: Ezin izan da SMTP isuria ireki.

en: Service not available, closing channel
eu: Zerbitzua ez dago erabilgarri, kanala eteten

en: A password transition is needed
eu: Trantsizio pasahitz bat beharrezkoa da

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
eu: Eskatutako posta ekintza ez da egin: postakutxa ez dago erabilgarri

en: Requested action aborted: error in processing
eu: Eskatutako ekintza utzia: errorea prozesatzerakoan

en: Requested action not taken: insufficient system storage
eu: Eskatutako ekintza ez da osatu: biltegiratze sistema askieza

en: Temporary authentication failure
eu: Aldiroko autentifikazio hutsa

en: Syntax error; command not recognized
eu: Sintaxi errorea: komandoa ez da ezagutzen

en: Syntax error in parameters or arguments
eu: Sintaxi errorea parametro edo argumentuetan

en: Command not implemented
eu: Komandoa ez dago inplemetaturik

en: Bad sequence of commands
eu: Komando sekuentzia okerra

en: Command parameter not implemented
eu: Komando parametroa ez dago inplemetanturik

en: Authentication required
eu: Autentifikazioa beharrezkoa

en: Authentication mechanism is too weak
eu: Autentifikazio mekanismoa ahulegia da

en: Authentication failed
eu: Autentifikazioak huts egin du

en: Encryption required for requested authentication mechanism
eu: Enkriptazioa beharrezkoa hautaturiko autentifikazio mekanismoarekin

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
eu: Eskatutako ekintza ez da burutu: postakutxa ez dago eskuragarri

en: User not local; please try forwarding
eu: Erabiltzailea ez da lokala; mesedez saiatu birbidaltzen

en: Requested mail action aborted: exceeding storage allocation
eu: Eskatutako ekintza utzi egin da: biltegiratze muga gainditurik

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
eu: Eskatutako ekintza utzi egin da: postakutxa izena ez da onartzen

en: Transaction failed
eu: Transakzioak huts egin du

en: Unknown response
eu: Erantzuna ezezaguna

en: General Display Options
eu: Pantailaratze aukera orokorrak

en: Theme
eu: Gaia

en: Default
eu: Besterik ezean

en: Custom Stylesheet
eu: Norberaren estiloa

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Use Javascript
eu: Javascript erabili

en: Autodetect
eu: Autotopaketa

en: Always
eu: Beti

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Mailbox Display Options
eu: Postontziaren pantailaratze aukerak

en: Number of Messages per Page
eu: Orrialde bakoitzeko mezu kopurua

en: Enable Alternating Row Colors
eu: Koloreak txandakatu zerrendetan

en: Enable Page Selector
eu: Orri aukeratzailea

en: Maximum Number of Pages to Show
eu: Erakusteko orri kopuru gehiengoa

en: Always Show Full Date
eu: Beti data osoa ikusi

en: Length of From/To Field (0 for full)
eu: Nork/Nori eremuaren luzera (0 guztirako)

en: Length of Subject Field (0 for full)
eu: Gaia eremuaren luzera (0 guztirako)

en: Message Display and Composition
eu: Mezuen idazketa eta bistaratzea

en: Wrap Incoming Text At
eu: Sarrera testuak ondokoari moldatu

en: Width of Editor Window
eu: Editorearen leihoaren zabalera

en: Height of Editor Window
eu: Editorearen leihoaren altuera

en: Location of Buttons when Composing
eu: Idazketa botoien kokapena

en: Before headers
eu: Izenburuen aurretik

en: Between headers and message body
eu: Mezua eta izenburuen artean

en: After message body
eu: Mezuaren ondoren

en: Addressbook Display Format
eu: Helbide-liburuaren pantailaratzea

en: Show HTML Version by Default
eu: Besterik ezean HTML bertsioa erakutsi

en: Enable Forward as Attachment
eu: Eranskin bezala birbidalketa gaitu

en: Include CCs when Forwarding Messages
eu: Mezuen birbidaltzean CC-ak sartu

en: Include Me in CC when I Reply All
eu: Guztiei erantzutean CC-en sar nazazu

en: Enable Mailer Display
eu: Bidaltzailea ikusi

en: Display Attached Images with Message
eu: Gehituriko irudiak mezuarenkin batera erakutsi

en: Enable Printer Friendly Clean Display
eu: Pantaila garbitu hasierako pantailaratzean

en: Enable Mail Delivery Notification
eu: Posta banaketa txostena gaitu

en: Compose Messages in New Window
eu: Mezuak leiho berri batetan sortu

en: Width of Compose Window
eu: Idazketa Leihoaren Zabalera

en: Height of Compose Window
eu: Idazketa Leihoaren Altuera

en: Prepend Signature before Reply/Forward Text
eu: Erantzun/Birbidalitako testuaren aurretik sinadura erantsi

en: Prefix for Original Message when Replying
eu: Erantzutean Jatorrizko Mezuaren Aurrizkia

en: Cursor Position when Replying
eu: Kurtsore Kokalekua Erantzutean

en: To: field
eu: Nori: eremua

en: Focus in body
eu: Gorputzean kokaturik

en: Select body
eu: Gorputza hautatu

en: No focus
eu: Kokatu gabe

en: Sort by Received Date
eu: Jasotze Dataz Ordenatu

en: Enable Thread Sort by References Header
eu: Erreferentzi Buruez Arizko Ordenatzea Gaitu

en: Special Folder Options
eu: Karpeta berezien aukerak

en: Folder Path
eu: Karpeten kokapena

en: Do not use Trash
eu: Ez erabili paperontzia

en: Trash Folder
eu: Paperontzia

en: Do not use Drafts
eu: Ez erabili zirriborroa

en: Draft Folder
eu: Zirriborroak

en: Do not use Sent
eu: Ez erabili bidaliriko mezuak

en: Sent Folder
eu: Bidalitako mezuak

en: Folder List Options
eu: Karpeten aukerak

en: Location of Folder List
eu: Karpeten kokapena

en: Left
eu: Ezkerra

en: Right
eu: Eskuina

en: Width of Folder List
eu: Karpeten zerrendaren zabalera

en: Minutes
eu: Minutu

en: Seconds
eu: Segundu

en: Minute
eu: Minutu

en: Auto Refresh Folder List
eu: Karpeta Zerrenda Freskatze Aldia

en: Enable Unread Message Notification
eu: Mezu berrien abisua aktibatu

en: No Notification
eu: Ez jakinerazi

en: Only INBOX
eu: Sarrerako mezuak bakarrik

en: Unread Message Notification Type
eu: Mezu berrien abisu mota

en: Only Unseen
eu: Berriak bakarrik

en: Unseen and Total
eu: Irakurri gabeak eta denak

en: Enable Collapsable Folders
eu: Karpetak ilaran aktibatu

en: Enable Cumulative Unread Message Notification
eu: Mezu berrien abisu bateratua gaitu

en: Show Clock on Folders Panel
eu: Karpeten panelean ordularia erakutsi

en: International date and time
eu: Data eta ordu internazionalak

en: American date and time
eu: Data eta ordu amerikarra

en: European date and time
eu: Data eta ordu europearra

en: Show weekday and time
eu: Asteko eguna eta ordua ikusi

en: Show time with seconds
eu: Ordua segundoekin ikusi

en: Show time
eu: Ordua ikusi

en: No Clock
eu: Ordularirik gabe

en: Hour Format
eu: Ordu formatoa

en: 12-hour clock
eu: 12 orduko ordularia

en: 24-hour clock
eu: 24 orduko ordularia

en: Memory Search
eu: Bilaketak gorde

en: Disabled
eu: Aktibatu gabe

en: Folder Selection Options
eu: Karpeta Hautapen Aukerak

en: Selection List Style
eu: Hautapen Zerrenda Estiloa

en: Long:
eu: Luzea:

en: Folder
eu: Karpeta

en: Subfolder
eu: Azpikarpeta

en: Indented:
eu: Koskaturik:

en: Delimited:
eu: Mugatua:

en: You can't select INBOX as Trash folder.
eu: Ezin duzu SARRERA ezarri zakarrontzi karpeta gisa.

en: You can't select INBOX as Sent folder.
eu: Ezin duzu SARRERA ezarri Bidalitakoen karpeta gisa.

en: You can't select INBOX as Draft folder.
eu: Ezin duzu SARRERA ezarri zirriborro karpeta gisa.

en: Name and Address Options
eu: Izen eta Helbide Aukerak

en: E-mail Address
eu: ePosta Helbidea

en: Edit Advanced Identities
eu: Nortasun bereziak idatzi

en: (discards changes made on this form so far)
eu: (ezabatu orainarte egindako aldaketak)

en: Multiple Identities
eu: Nortasun anitzak

en: Same as server
eu: Zerbitzariaren bedina

en: Error opening timezone config, contact administrator.
eu: Huts ordu zonalde konfigurazio irekitzea, harremanetan ipini kudeatzailearekin.

en: Timezone Options
eu: Ordu guneetako aukerak

en: Your current timezone
eu: Zure ordu gunea

en: Reply Citation Options
eu: Erantzunetan aipatzeko aukerak

en: Reply Citation Style
eu: Erantzunetan aipatzeko eredua

en: No Citation
eu: Erantzunak aipamenik gabe

en: AUTHOR Wrote
eu: AUTHOR-(e)k esan zuen

en: On DATE, AUTHOR Wrote
eu: DATE-an, AUTHOR-(e)k esan zuen

en: Quote Who XML
eu: XML aipamena

en: User-Defined
eu: Erabiltzaileak definitua

en: User-Defined Citation Start
eu: Erabiltzaileak definituriko aipamenaren hasiera

en: User-Defined Citation End
eu: Erabiltzaileak definituriko aipamenaren bukaera

en: Signature Options
eu: Sinadura aukerak

en: Use Signature
eu: Sinadura bat erabili

en: Prefix Signature with '-- ' Line
eu: Sinadura baino lehen '-- ' marra jarri

en: Take Address
eu: Helbidea Atera

en: Address Book Take:
eu: Helbide Liburua Atera:

en: Try to verify addresses
eu: Helbidea egiaztatzen saiatu

en: Config File Version
eu: Konfigurazio bertsioa

en: SquirrelMail Version
eu: SquirrelMail bertsioa

en: PHP Version
eu: PHP bertsioa

en: Organization Preferences
eu: Erakunde Hobespenak

en: Organization Name
eu: Erakundearen izena

en: Organization Logo
eu: Erakundearen logotipoa

en: Organization Logo Width
eu: Logotipoaren zabalera

en: Organization Logo Height
eu: Logotipoaren altuera

en: Organization Title
eu: Erakundearen izenburua

en: Signout Page
eu: Desconexio orria

en: Provider Link URI
eu: Hornitzaile Lotura URI-a

en: Provider Name
eu: Hornitzaile Izena

en: Top Frame
eu: Goiko eremua

en: Server Settings
eu: Zerbitzarien konfigurazioa

en: Mail Domain
eu: Korreo domeinua

en: IMAP Server Address
eu: IMAP zerbitzariaren helbidea

en: IMAP Server Port
eu: IMAP zerbitzariaren portua

en: IMAP Server Type
eu: IMAP zerbitzari mota

en: Cyrus IMAP server
eu: IMAP Cyrus zerbitzaria

en: University of Washington's IMAP server
eu: Washington-eko unibertsitatearen IMAP zerbitzaria

en: Microsoft Exchange IMAP server
eu: Microsoft Exchange IMAP zerbitzaria

en: Courier IMAP server
eu: Courier IMAP zerbitzaria

en: Mac OS X Mailserver
eu: Mac OS X Posta zerbitzaria

en: hMailServer IMAP server
eu: hMailServer IMAP zerbitzaria

en: Binc IMAP server
eu: Binc IMAP zerbitzaria

en: Not one of the above servers
eu: Aurrekoetatik bat ere ez

en: IMAP Folder Delimiter
eu: IMAP karpetaren mugatzailea

en: Use &quot;detect&quot; to auto-detect.
eu: &quot;detect&quot; erabili antzemate automatikorako.

en: Use TLS for IMAP Connections
eu: TLS erabili IMAP Konexioetarako

en: Requires PHP 4.3.x! Experimental.
eu: PHP 4.3.x behar du! Esperimentala.

en: IMAP Authentication Type
eu: IMAP Autentifikazio Mota

en: IMAP login
eu: IMAP erabiltzaile izena

en: Use Sendmail Binary
eu: Sendmail Bitarra Erabili

en: Choose &quot;no&quot; for SMTP
eu: &quot;no&quot; hautatu SMTP erabiltzeko

en: Sendmail Arguments
eu: Sendmail-ren Argumentuak

en: Sendmail Path
eu: Sendmail-ren kokapena

en: SMTP Server Address
eu: SMTP zerbitzariaren helbidea

en: SMTP Server Port
eu: SMTP zerbitzariaren portua

en: Use TLS for SMTP Connections
eu: TLS erabili SMTP konexioetan

en: SMTP Authentication Type
eu: SMTP Autentifikazio Mota

en: No SMTP auth
eu: SMTP autentifikaziorik ez

en: Login (plain text)
eu: Saio hasiera (Testu hutsa)

en: POP3 Before SMTP?
eu: POP3, SMTP aurretik?

en: Header Encryption Key
eu: Goiburu Enkriptazio Gakoa

en: Invert Time
eu: Ordua Alderantzikatu

en: Folders Defaults
eu: Kapeta Lehenespenak

en: Default Folder Prefix
eu: Lehenetsiriko Karpeta Aurrizkia

en: Show Folder Prefix Option
eu: Karpeta Aurrizki Aukera Ikusi

en: By default, move to trash
eu: Lehenespen bezala, zakarrontzira mugitu

en: By default, move to sent
eu: Lehenespen bezala, bidalietara mugitu

en: By default, save as draft
eu: Lehenespen bezala, zirriborro bezala gorde

en: List Special Folders First
eu: Lehenbizi karpeta bereziak erakutsi

en: Show Special Folders Color
eu: Karpeta berezien kolorea aldatu

en: Auto Expunge
eu: Garbitze automatikoa

en: Default Sub. of INBOX
eu: Besterik ezean INBOX-en azpian

en: Show 'Contain Sub.' Option
eu: Azpikarpeten aukerak erakutsi

en: Default Unseen Notify
eu: Besterik ezean ez irakurrien abisua

en: Default Unseen Type
eu: Besterik ezean ez irakurrien abisua

en: Auto Create Special Folders
eu: Karpeta bereziak automatikoki sortu

en: Auto delete folders
eu: Karpeten ezabaketa automatikoa

en: Enable /NoSelect folder fix
eu: Gaitu /EzHautatu karpeta konponketa

en: General Options
eu: Aukera orokorrak

en: Data Directory
eu: Datuen direktorioa

en: Temp Directory
eu: Aldibaterako direktorioa

en: Hash Level
eu: Frakmentazio maila

en: Hash Disabled
eu: Direktorioaren frakmentazioa desaktibatu

en: Moderate
eu: Tartekoa

en: Medium
eu: Erdia

en: Default Left Size
eu: Besterik ezeko karpeta zerrenden neurria

en: Usernames in Lowercase
eu: Erabiltzaile izenak letra xehez

en: Allow use of priority
eu: Aktibatu lehentasuenak

en: Hide SM attributions
eu: SM ezaugarriak eskutatu

en: Enable use of delivery receipts
eu: Jasotze baieztapenak aktibatu

en: Allow editing of identities
eu: Nortasun edizioa baimendu

en: Allow editing of full name
eu: Izenaren edizioa baimendu

en: Remove username from headers
eu: Erabiltzaile izena goiburuetatik ezabatu

en: Used only when identities can't be modified
eu: Identitateak ezin direnean aldatu bakarrik erabilia

en: Use server-side sorting
eu: Zerbitzari-aldeko ordenatzea erabili

en: Use server-side thread sorting
eu: Zerbitzari-aldeko harizko ordenatzea erabili

en: Allow server charset search
eu: Zerbitzari karaktere bilaketa onartu

en: UID support
eu: UID onarpena

en: PHP session name
eu: PHP saio izena

en: Location base
eu: Oinarri kokalekua

en: Message of the Day
eu: Eguneko mezua

en: Database
eu: Datu baseak

en: Address book DSN
eu: Helbide liburuaren DSN

en: Address book table
eu: Agendaren taula

en: Preferences DSN
eu: DSN Hobespenak

en: Preferences table
eu: Hobespen taula

en: Preferences username field
eu: Erabiltzaile izenaren lehentasuenak

en: Preferences key field
eu: Gako eremuaren hobespenak

en: Preferences value field
eu: Balio eremuaren hobespenak

en: Global address book DSN
eu: Helbide liburu nagusiaren DSN-a

en: Global address book table
eu: Helbide liburu nagusiaren taula

en: Allow writing into global address book
eu: Helbide liburu nagusian idaztea onartu

en: Allow listing of global address book
eu: Helbide liburu nagusiaren zerrendatzea onartu

en: Language settings
eu: Hizkuntza ezarpenak

en: Default Language
eu: Lehenetsiriko Hizkuntza

en: Default Charset
eu: Lehenetsiriko Karaktere Jokoa

en: Enable lossy encoding
eu: Kodeketa galera gaitu

en: Address Books
eu: Helbide Liburuak

en: Default Javascript Addressbook
eu: Lehenetsiriko Javascript Helbide Liburua

en: Global address book file
eu: Helbide liburu nagusi fitxategia

en: Allow writing into global address book file
eu: Onartu helbide liburu nagusi fitxategian idaztea

en: Themes
eu: Gaiak

en: Style Sheet URL (css)
eu: Estilo orriaren URL-a(css)

en: Default theme
eu: Lehenetsiriko Gaia

en: Use index number of theme
eu: Gaiaren indize zenbakia erabili

en: Configuration Administrator
eu: Konfigurazio Kudeatzailea

en: Note: it is recommended that you configure your system using conf.pl, and not this plugin. conf.pl contains additional information regarding the purpose of variables and appropriate values, as well as additional verification steps.
eu: Oharra: gomendagarria da zure sistema conf.pl erabiliaz eta ez plugin honen bidez konfiguratzea. conf.pl-ek argibide gehigarriak ditu aldagai eta balio erabilgarriei buruz, baita egiaztapen pausu batzuei buruz.

en: Run or consult conf.pl should you run into difficulty with your configuration.
eu: conf.pl kontsultatu edo abiarazteak konfigurazioarekin arazoetan ipini zaitzake.

en: Theme Name
eu: Gaiaren izena

en: Theme Path
eu: Gaiaren kokalekua

en: Plugins
eu: Gehiagarriak (Plugins)

en: Plugin directory could not be found: %s
eu: Ezin da plugin direktorioa aurkitu: %s

en: Change Settings
eu: Ezarpenak aldatu

en: Test Configuration
eu: Konfigurazioa Probatu

en: Config file can't be opened. Please check config.php.
eu: Konfigurazio fitxategia ezin da ireki.Mesedez aztertu config.php fitxategia.

en: Administration
eu: Administrazioa

en: This module allows administrators to manage SquirrelMail main configuration remotely.
eu: Modulu honek SquirrelMail-en aukera nagusiak hurrundik konfiguratzeko aukeraematen du.

en: Submit a Bug Report
eu: Programa errore txosten bat bidali

en: Before you send your bug report, please make sure to check this checklist for any common problems.
eu: Programa errore txosten bat bidali aurretik ziurtatu zaitez errore arruntenen egiaztapen zerrenda hau begiratzeaz.

en: Make sure that you are running the most recent copy of %s. You are currently using version %s.
eu: Ziurtatu zaitez %s-ren bertsio berriena erabiltzen ari zarela. Orain %s bertsioa erabiltzen ari zara.

en: Check to see if your bug is already listed in the %sBug List%s on SourceForge. If it is, we already know about it and are trying to fix it.
eu: Begiratu ezazu programa errorea dagoeneko Sourceforge %sprograma errore zerrendan%s dagoen, hor badago dagoneko badugu errore horren berri eta konpontzen saiatzen ari gara.

en: Try to make sure that you can repeat it. If the bug happens sporatically, try to document what you did when it happened. If it always occurs when you view a specific message, keep that message around so maybe we can see it.
eu: Ziurtatu zaitez errorea errepikatu dezakezula, errorea ez bada beti gertatzen gertatzeko zer egiten duzun dokumentatu. Beti mezu jakin bat ikustean gertatzen bada, mantendu ezazu mezua eskura agian ikusi nahiko dugu eta.

en: If there were warnings displayed above, try to resolve them yourself. Read the guides in the %s directory where SquirrelMail was installed.
eu: Goian abisurik bistarazirik badago, saiatu zure kabuz konpontzen. SquirrelMail instalaturik dagoen %s direktorioan daude gidaliburuak.

en: Pressing the button below will start a mail message to the developers of SquirrelMail that will contain a lot of information about your system, your browser, how SquirrelMail is set up, and your IMAP server. It will also prompt you for information. Just fill out the sections at the top. If you like, you can scroll down in the message to see what else is being sent.
eu: Beheko botoia sakatzean zure sistema, zure nabigatzaileari SquirrelMail konfigurazioari eta IMAP zerbitzariari buruzko informazio mordo bat duen garatzaileentzako eposta mezu bat irekiko da. Goialdeko eremuak betetzearekin aski da. Nahi izanez gero mezuaren amaiera arte irakurri dezakezu bidaliko dena ikusteko.

en: Please make sure to fill out as much information as you possibly can to give everyone a good chance of finding and removing the bug. Submitting your bug like this will not have it automatically added to the bug list on SourceForge, but someone who gets your message may add it for you.
eu: Mesedez ziurtatu ahal duzun informazioa guztia betetzen duzula garatzaileari errorea aurkitu eta konpontzeko aukera emateko. Programa errore txostena horrela bidaltzeak ez du automatikoki sourceforge-ko programa errore zerrendara gehituko, baina zure mezua eskuratzen duen norbaitek egingo du zure ordez.

en: This bug involves:
eu: Errore honen ingurunea:

en: the general program
eu: programa nagusia

en: a specific plugin
eu: plugin zehatz bat

en: Start Bug Report Form
eu: Programa Errore Txosten Inprimakia Abiarazi

en: Bug
eu: Programa Errorea

en: Bug Reports:
eu: Programa Errore Txostenak:

en: Show button in toolbar
eu: Tresnabarran botoia ikusi.

en: Could not write calendar file %s
eu: Ezin da %s egutegi fitxategian idatzi

en: TODAY
eu: GAUR

en: Go
eu: Aurrera

en: ADD
eu: Gehitu

en: EDIT
eu: Aldatu

en: DEL
eu: Ezabatu

en: Start time:
eu: Hasierako ordua:

en: Length:
eu: Iraupena:

en: Priority:
eu: Lehentasuna:

en: Title:
eu: Izenburua:

en: Set Event
eu: Gertaera jarri

en: Event Has been added!
eu: Gertaera jarrita!

en: Date:
eu: Data:

en: m/d/Y
eu: Y/m/d

en: Time:
eu: Ordua:

en: Day View
eu: Egunez-egun

en: Do you really want to delete this event?
eu: Ziur zaude gertaera hau ezabatu nahi duzula?

en: Event deleted!
eu: Gertaera ezabatuta!

en: Nothing to delete!
eu: Ez dago ezer ezabatzeko!

en: Update Event
eu: Gertaera eguneratu

en: Do you really want to change this event from:
eu: Bukaeran agertzen den pertsonarekin zita ezabatu nahi duzu?:

en: to:
eu: nori:

en: Event updated!
eu: Zita eguneratua!

en: Month View
eu: Hilabetero

en: 1 hr.
eu: ordu bat.

en: 1.5 hr.
eu: ordu eta erdi bat.

en: 2 hr.
eu: 2 ordu.

en: 2.5 hr.
eu: 2,5 ordu.

en: 3 hr.
eu: 3 ordu.

en: 3.5 hr.
eu: 3,5 ordu.

en: 4 hr.
eu: 4 ordu.

en: 5 hr.
eu: 5 ordu.

en: 6 hr.
eu: 6 ordu.

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Delete &amp; Prev
eu: Ezabatu eta Aurrekora

en: Delete &amp; Next
eu: Ezabatu eta Hurrengora

en: Move to:
eu: Nora mugitu:

en: Delete/Move/Next Buttons:
eu: Ezabatu/Mugitu/Hurrengoa botoiak:

en: Display at top
eu: Goian erakutsi

en: with move option
eu: mugitzekoa aktibatu

en: Display at bottom
eu: Azpian erakutsi

en: COMMERCIAL - This list contains servers that are verified spam senders. It is a pretty reliable list to scan spam from.
eu: MERKATARITZA -Zerrenda hauek SPAM motako mezuak bidaltzen dituzten zerbitzariak dituzte eta oso erabilgarriak izan daitezke

en: COMMERCIAL - Servers that are configured (or misconfigured) to allow spam to be relayed through their system will be banned with this. Another good one to use.
eu: MERKATARITZA - Zabor-posta bidalketa baimentzen (edo gaizki konfiguratutako) duten zerbitzariak blokeatuak izango dira.

en: COMMERCIAL - Dial-up users are often filtered out since they should use their ISP's mail servers to send mail. Spammers typically get a dial-up account and send spam directly from there.
eu: MERKATARITZA - Saretze telefonikoaren bidez konektatzen diren erabiltzaileak,batzutan iragazirik daude eta beraien ISP-en posta zerbitzariak erabili behar dituzte. Arrunta da ZAbor-posta bidaltzaileek mota honetako konexioak erabiltzea.

en: COMMERCIAL - RBL+ Blackhole entries.
eu: MERKATARITZA - RBL + sarrera "Blackhole".

en: COMMERCIAL - RBL+ OpenRelay entries.
eu: MERKATARITZA - RBL+ sarrera "OpenRelay".

en: COMMERCIAL - RBL+ Dial-up entries.
eu: MERKATARITZA - RBL+ RTC. konexioak

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Direct SPAM sources.
eu: DOHAIN - Five-Ten-sg.com - SPAM iturri zuzena.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Dial-up lists - includes some DSL IPs.
eu: DOHAIN - Five-Ten-sg.com - RTC konexio zerrenda - IP batzurekin DSL.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Bulk mailers that do not use confirmed opt-in.
eu: DOHAIN - Five-Ten-sg.com - Bidaltzaile handiak ez dutenak "opt in" erabiltzendenak baieztatuak.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Other misc. servers.
eu: DOHAIN - Five-Ten-sg.com - Beste zerbitzari batzu.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Single Stage servers.
eu: DOHAIN - Five-Ten-sg.com - Fase arrunteko zerbitzariak.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - SPAM Support servers.
eu: DOHAIN - Five-Ten-sg.com - SPAM zerbitzari laguntzaileak.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Web Form IPs.
eu: DOHAIN - Five-Ten-sg.com - WEB formulariotako IP-ak.

en: FREE - Dorkslayers appears to include only really bad open relays outside the US to avoid being sued. Interestingly enough, their website recommends you NOT use their service.
eu: DOHAIN - Badirudi Dorkslayers-ek esteka txarrak eskeintzen dituela EEUU-tik kanpo. Interesgarria bada ere berain web orriak ez erabiltzeko gamendatzen du.

en: FREE - SPAMhaus - A list of well-known SPAM sources.
eu: DOHAIN - SPAMHaus-en SPAMERS zerrenda

en: FREE, for now - SpamCop - An interesting solution that lists servers that have a very high spam to legit email ratio (85 percent or more).
eu: DOHAIN, oraingoz - SPAMCOP - Zabor posta asko duten zerbitzariak begiratzen ditu eposta egiaztatzeko (%85 edo gehiago)

en: FREE - dev.null.dk - I don't have any detailed info on this list.
eu: DOHAIN - dev.null.dk - Ez dago informazio zehatzik.

en: FREE - visi.com - Relay Stop List. Very conservative OpenRelay List.
eu: DOHAIN - visi.com - Relay Stop List. Very conservative OpenRelay List.

en: FREE - ahbl.org Open Relays - Another list of Open Relays.
eu: DOHAIN - 2mbit.com Open Relays - Berbidalketa irekien beste zerrenda bat.

en: FREE - ahbl.org SPAM Source - List of Direct SPAM Sources.
eu: DOHAIN - 2mbit.com SPAM Jatorria - Zabor posta jatorri zuzenen zerrenda bat.

en: FREE - ahbl.org SPAM ISPs - List of SPAM-friendly ISPs.
eu: DOHAIN - 2mbit.com SPAM ISPs - Zabo postaren kide diren ISP zerrenda.

en: FREE - Leadmon DUL - Another list of Dial-up or otherwise dynamically assigned IPs.
eu: DOHAIN - Leadmon DUL - Another list of Dial-up or otherwise dynamically assigned IPs.

en: FREE - Leadmon SPAM Source - List of IPs Leadmon.net has received SPAM directly from.
eu: DOHAIN - Leadmon SPAM Source - List of IPs Leadmon.net has received SPAM directly from.

en: FREE - Leadmon Bulk Mailers - Bulk mailers that do not require confirmed opt-in or that have allowed known spammers to become clients and abuse their services.
eu: DOHAIN - Leadmon Bulk Mailers - Bulk mailers that do not require confirmed opt-in or that have allowed known spammers to become clients and abuse their services.

en: FREE - Leadmon Open Relays - Single Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs.
eu: DOHAIN - Leadmon Open Relays - Single Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs.

en: FREE - Leadmon Multi-stage - Multi-Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs and that have sent SPAM to Leadmon.net.
eu: DOHAIN - Leadmon Multi-stage - Multi-Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs and that have sent SPAM to Leadmon.net.

en: FREE - Leadmon SpamBlock - Sites on this listing have sent Leadmon.net direct SPAM from IPs in netblocks where the entire block has no DNS mappings. It's a list of BLOCKS of IPs being used by people who have SPAMmed Leadmon.net.
eu: DOHAIN - Leadmon SpamBlock - Sites on this listing have sent Leadmon.net direct SPAM from IPs in netblocks where the entire block has no DNS mappings. It's a list of BLOCKS of IPs being used by people who have SPAMmed Leadmon.net.

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Both Open Relays and Direct SPAM Sources.
eu: DOHAIN , oraingoz - Not Just Another Blacklist - Both Open Relays and Direct SPAM Sources.

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Dial-up IPs.
eu: DOHAIN , oraingoz - Not Just Another Blacklist - Dial-up IPs.

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - Confirmed Relays
eu: DOHAIN - Banaturiko Bidaltzaile Boikot Zerrenda - Berretsiriko Berbidalketak

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - Confirmed Multi-stage Relays
eu: DOHAIN - Banaturiko Bidaltzaile Boikot Zerrenda - Berretsiriko Maila-anitzeko bidalketak

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - UN-Confirmed Relays
eu: DOHAIN - Banaturiko Bidaltzaile Boikot Zerrenda - UN-Berretsiriko Berbidalketak

en: WARNING! You must enter something to search for.
eu: KONTUZ! Bilatzeko zerbait idatzi behar duzu.

en: WARNING! Header filters should be of the format &quot;Header: value&quot;
eu: KONTUZ! Goiburu iragazkiak &quot;Goiburua: balioa&quot; formatuan egon behar dira

en: Saved Scan type
eu: Gordetako eskaneatu mota

en: Message Filtering
eu: Mezuen iragazketa

en: What to Scan:
eu: Egiaztatu:

en: All messages
eu: Mezu guztiak

en: Only unread messages
eu: Bakarrik irakurri gabeko mezuak

en: Save
eu: Gorde

en: Match:
eu: Kointzidentziak:

en: Header
eu: Burua

en: Contains:
eu: Edukia:

en: If %s contains %s then move to %s
eu: %s-ek %s edukitzen badu %s-ra mugitu

en: Message Filters
eu: Mezu iragazkiak

en: Filtering enables messages with different criteria to be automatically filtered into different folders for easier organization.
eu: Mezuen iragazketak karpeten mezu antolaketa egiten du automatikoki.

en: SPAM Filters
eu: Zabor posta iragazkiak

en: SPAM filters allow you to select from various DNS based blacklists to detect junk email in your INBOX and move it to another folder (like Trash).
eu: Zabor posta iragazkiek zerrenda beltzetako zerbitzariak aukeratu eta beraien mezuak beste karpeta batetara ( adibidez zakarrontzira ) mugitzeko aukera ematen du.

en: You must select a spam folder.
eu: Zabor posta hautatu behar duzu.

en: You must select a scan type.
eu: Egiaztaketa mota bat hautatu behar duzu.

en: Spam Filtering
eu: Zabor posta iragaztea

en: WARNING! Tell the administrator to set the %s variable.
eu: KONTUZ! Administratzaileari %s aldagaia ezartzeko eskatu.

en: Move spam to:
eu: Zabor posta hona mugitu:

en: Moving spam directly to the trash may not be a good idea at first, since messages from friends and mailing lists might accidentally be marked as spam. Whatever folder you set this to, make sure that it gets cleaned out periodically, so that you don't have an excessively large mailbox hanging around.
eu: Zabor posta mezuak zuzenean paperontzira mugitzea ez da ideia ona hasieran mezu garrantzitsuren bat gal baitaiteke.Hala ere ziurtatu erabiltzen den karpeta maiztasun txiki batekin izaten dela ezabatua.

en: Unread messages only
eu: Irakurri gabeko mezuak bakarrik

en: The more messages scanned, the longer it takes. It's recommended to scan unread messages only. If a change to the filters is made, it's recommended to set it to scan all messages, then go view the INBOX, then come back and set it to scan unread messages only. That way, the new spam filters will be applied and even the spam you didn't catch with the old filters will be scanned.
eu: Gero eta mezu gehiago aztertu denbora gehiago eramango du.Mezu berriak bakarrik aztertzea proposatzen degu.Filtroetan aldaketaren bat eginez gero mezu guztietan aldatu.Ondoren karpetara joan eta berriz mezu berriak begiratzeko moduan jarri.Modu hontan filtroa mezu zaharrei aplikatuko zaie berriekin hasi aurretik.

en: Spam is sent to %s.
eu: <b>%s</b> -ra bidaltzen da Zaborposta

en: not set yet
eu: oraindik ezarri gabe

en: Spam scan is limited to %s.
eu: Zabor posta azterketa <b>%s</b> -ra mugaturik dago

en: %s is not found.
eu: %s ez da aurkitu.

en: Today's Fortune
eu: Gaurko atsotitza

en: Fortunes:
eu: Atsotitzak

en: Show fortunes at top of mailbox
eu: Atsotitzak bistarazi sarreraren goikaldean

en: Plugin is disabled.
eu: Plugina ezgaitua dago.

en: IMAP server information
eu: IMAP zerbitzari argibideak

en: Run some test IMAP commands, displaying both the command and the result. These tests use the SquirrelMail IMAP commands and your current SquirrelMail configuration. Custom command strings can be used.
eu: Zenbait IMAP komando abiarazi, bai komandoa bai emaitza bistaraziaz. Proba hauek SquirrelMail IMAP komandoak eta uneko zure SquirrelMail konfigurazioa erabiliko dute. Komando kate pertsonalizatuak erabili daitezke.

en: This will send a message to %s requesting help for this list. You will receive an emailed response at the address below.
eu: Egintza honek %s-ri bidaliko dio mezu bat laguntza eske korreo zerrenda honi buruz. Korreo elektronikoaren bitartez jasoko duzu erantzuna. Erantzun hori helbide honetan jasoko duzu:

en: This will send a message to %s requesting that you will be subscribed to this list. You will be subscribed with the address below.
eu: Egintza honek %s-ri bidaliko dio mezu bat korreo zerrenda honetan atxikitzeko. Helbide hau atxikituta izango da:

en: This will send a message to %s requesting that you will be unsubscribed from this list. It will try to unsubscribe the adress below.
eu: Egintza honek %s-ri bidaliko dio mezu bat korreo zerrenda honetatik ateratzeko. Helbide honi baja emango zaio:

en: Unknown action: %s
eu: Ekintza ezezaguna: %s

en: Mailinglist
eu: Posta zerrenda

en: Send Mail
eu: Mezua bidali

en: Post to List
eu: Zerrendara Idatzi

en: Reply to List
eu: Zerrendara Erantzun

en: List Archives
eu: Zerrenda Fitxategiak

en: Contact Listowner
eu: Zerrenda jabearekin harremanetan ipini

en: Mailing List
eu: Posta Zerrenda

en: POP3 connect:
eu: POP3 konexioa:

en: No server specified
eu: Ez da zerbitzaririk zehaztu

en: Error
eu: Errorea

en: POP3 user:
eu: POP3 erabiltzaile:

en: no login ID submitted
eu: Ez da ID-rik (identifikatzailerik) zehaztu

en: connection not established
eu: konexioa ez da gauzatu

en: POP3 pass:
eu: POP3 pasahitzak:

en: No password submitted
eu: Ez da pasahitzarik zehaztu

en: No connection to server
eu: Ez dago konexiorik zerbitzariarekin

en: No login ID submitted
eu: Ez da ID-rik (identifikatzailerik) zehaztu

en: No server banner
eu: Ez dago zerbitzari bannera

en: abort
eu: bertan behera utzi

en: apop authentication failed
eu: apop kautotzeak huts egin du

en: POP3 login:
eu: POP3 login-a:

en: POP3 top:
eu: POP3 lehena:

en: POP3 pop_list:
eu: POP3 zerrenda:

en: Premature end of list
eu: Zerrenda bukaera azkarregia

en: POP3 get:
eu: POP3 jaso:

en: POP3 last:
eu: azken POP3-a:

en: POP3 reset:
eu: POP3 reset-a:

en: POP3 send_cmd:
eu: POP3 cmd-a bidali:

en: Empty command string
eu: Agindu katea hutsik

en: POP3 quit:
eu: POP3 bukatu:

en: connection does not exist
eu: ez dago konexiorik

en: POP3 delete:
eu: POP3 ezabatu:

en: No msg number submitted
eu: Mezuaren zenbakia ez da jakinarazi

en: Command failed
eu: Aginduak huts egin du

en: Remote POP server Fetching Mail
eu: POP3-ko Korreo urruneko jasotze

en: Select Server:
eu: Aukeratu Zerbitzaria:

en: Password for
eu: Norentzat Pasahitza

en: Fetch Mail
eu: Korreoa Jaso

en: Fetching from
eu: Bertatik Jasotzen

en: Oops,
eu: Kontuz,

en: Opening IMAP server
eu: IMAP-a Irekitzen

en: Opening POP server
eu: POP-a irekitzen

en: Login Failed:
eu: Login Errorea:

en: Login OK: No new messages
eu: Login zuzena: Ez dago mezu berririk

en: Login OK: Inbox EMPTY
eu: Login zuzena: postontzia utzik dago

en: Login OK: Inbox contains %s messages
eu: Saio hasiera ona; Sarrerak %s mezu ditu

en: Fetching UIDL...
eu: UIDLa egiaztatzen...

en: Server does not support UIDL.
eu: Zerbitzariak ez du UIDL-ik.

en: Leaving mail on server...
eu: Posta zerbitzarian uzten...

en: Deleting messages from server...
eu: Mezuak zerbitzaritik ezabatzen...

en: Fetching message
eu: Mezua jasotzen

en: Server error. Disconnect
eu: Zerbitzari errorea. Deskonektatu

en: Reconnect from dead connection
eu: Hildako konexio bat birkonektatu

en: Saving UIDL
eu: UIDL-a gordetzen

en: Refetching message
eu: Mezua berriz jasotzen

en: Error Appending Message!
eu: Errore bat izan da mezua eranstean!

en: Closing POP
eu: POPa ixten

en: Logging out from IMAP
eu: IMAP-etik deskonektatzen

en: Message appended to mailbox
eu: Mezua postontxira gehituta

en: Message %d deleted from remote server!
eu:  %d mezua urruneko zerbitzaritik ezabatuta!

en: Delete failed:
eu: Ezabatzeak huts egin du:

en: Remote POP server settings
eu: POP3 kontuetako konfigurazioa

en: You should be aware that the encryption used to store your password is not perfectly secure. However, if you are using pop, there is inherently no encryption anyway. Additionally, the encryption that we do to save it on the server can be undone by a hacker reading the source to this file.
eu: Adi egon behar zara, pasahitza gordetzeko kodifikazioa ez baitago guztiz babestuta. Hala ere pop erabiltzen baduzu, enkriptaziorik ez dago. Honen gain, zerbitzarian posta gordetzean erabiltzen den enkriptazioa desegin daiteke hacker batek fitxategi honen iturburua irakurtzen badu.

en: If you leave password empty, it will be asked when you fetch mail.
eu: Pasahitza bete gabe uzten baduzu, posta jasotzean eskatuko zaizu.

en: Encrypt passwords (informative only)
eu: Pasahitza zifratu (jakinarazteko bakarrik)

en: Add Server
eu: Zerbitzaria Gehitu

en: Server:
eu: Zerbitzaria:

en: Port:
eu: Portua:

en: Alias:
eu: Deskribapena:

en: Username:
eu: Erabiltzailearen izena:

en: Store in Folder:
eu: Gordetzeko Karpeta:

en: Leave mail on server
eu: Utzi Posta Zerbitzarian

en: Check mail at login
eu: Posta begiratu saioa hastean

en: Check mail at folder refresh
eu: Korreoa begiratu karpeta freskatzean

en: Modify Server
eu: Zerbitzaria Aldatu

en: Server Name:
eu: Zerbitzariaren Izena:

en: Modify
eu: Aldatu

en: No servers known.
eu: Ez dago zerbitzaririk ezagutzen.

en: Fetching Servers
eu: Zerbitzariak Eskuratzen

en: Confirm Deletion of a Server
eu: Konfirmatu ea Zerbitzaria ezabatu nahi duzun

en: Selected Server:
eu: Hau da zerbitzari ezabatuta:

en: Confirm delete of selected server?
eu: Zerbitzaria ezabatu nahi duzu?

en: Confirm Delete
eu: Baietz ezabapenari

en: Leave Mail on Server
eu: Utzi Korreoa Zerbitzarian

en: Undefined Function
eu: Definitu gabeko funtzioa

en: The function you requested is unknown.
eu: Eskatutako funtzioa ezezaguna da.

en: Fetch
eu: Jaso

en: Warning,
eu: Adi,

en: Mail Fetch Result:
eu: Jasoaren emaitza:

en: POP3 Fetch Mail
eu: POP3 kontu jasotzea

en: This configures settings for downloading email from a POP3 mailbox to your account on this server.
eu: Aukera honek pop3 postakutxa batetik zerbitzari honetako kontu batera mezuak jaisteko behar diren datuak konfiguratzen ditu.

en: Message Details
eu: Mezu Xehetasunak

en: Bodystructure
eu: Gorputz egitura

en: Entity
eu: Entitatea

en: Content-Type
eu: Eduki-Mota

en: Encoding
eu: Kodeketa

en: RFC822 Message body
eu: RFC822 Mezu gorputza

en: Close Window
eu: Leihoa itxi

en: Save Message
eu: Mezua Gorde

en: View Message details
eu: Mezu xehetasunak ikusi

en: New Mail Notification
eu: Mezu berri oharra

en: The %s option will check ALL of your folders for unseen mail, not just the inbox for notification.
eu: %s aukerak zure karpeta GUZTIAK arakatuko ditu ikusi gabeko postaren bila, ez bakarrik sarrera edo ohartaratzean.

en: Check all boxes, not just INBOX
eu: Karpeta guztietan begiratu, ez bakarrik INBOX-en

en: Selecting the %s option will enable the showing of a popup window when unseen mail is in your folders (requires JavaScript).
eu: %s aukera hautatzean zure karpetatan ikusi gabeko postarik badago popup leiho bat irekiko da (JavaScript beharrezkoa).

en: Show popup window on new mail
eu: Erakutsi Popup Lehioa

en: Use the %s option to only check for messages that are recent. Recent messages are those that have just recently showed up and have not been "viewed" or checked yet. This can prevent being continuously annoyed by sounds or popups for unseen mail.
eu: %s aukera hautatzean azken aldiko mezuak bakarrik arakatuko dira. Azken aldiko mezuak jaso berriak dauden eta irakurri edo arakatu gabeko mezuak dira. Honek denbora guztian popup leiho edo soinuak jasotzen ez egotea lor dezake.

en: Count only messages that are RECENT
eu: Mezu BERRIAK bakarrik zenbatu

en: Selecting the %s option will change the title in some browsers to let you know when you have new mail (requires JavaScript, and only works in IE but you won't see errors with other browsers). This will always tell you if you have new mail, even if you have %s enabled.
eu: %s aukera hautatzean zenbait nabigatzaileetan izenburua aldatuko da posta verria duzunean (JavaSCript beharrezkoa eta IE-n bakarrik funtzionatzen du baina ez du akatsik emango beste nabigataileetan). Honek beti ohartuko zaitu mezu berriak dituzunean nahiz %s gaiturik izan.

en: Change title on supported browsers
eu: Nabigatzaile bateragarrietan izenburua aldatu

en: Select %s to turn on playing a media file when unseen mail is in your folders. When enabled, you can specify the media file to play in the provided file box.
eu: %s hautatu zure karpetetan ikusi gabeko mezuak daudenean. Gaiturik dagoenean media fitxategia ezarri daiteke horretarako testu kutxan.

en: Enable Media Playing
eu: Medio Erreprodukzioa Gaitu

en: Select from the list of %s the media file to play when new mail arrives. If no file is specified, %s, no sound will be used.
eu: %s-ko zerrendatik hautatu mezu berri bat iristean erreproduzituko den soinua. Fitxategirik ezartzen ez bada, %s, ez da soinurik erabiliko.

en: Select server file
eu: Zerbitzariaren fitxategia hautatu

en: (none)
eu: (batez)

en: requires JavaScript to work
eu: Javascript-a behar da

en: Try
eu: Saiatu

en: Current File:
eu: Oraingo Fitxategia:

en: New Mail
eu: Mezu berriak

en: SquirrelMail Notice:
eu: SquirrelMail-en Oharra:

en: You have %s new message | You have %s new messages
eu[0]: Mezu berri %s duzu!
eu[1]: %s Mezu berri dituzu!

en: You have %s new messages
eu: %s Mezu berri dituzu!

en: NewMail Options
eu: Mezu berrien aukerak

en: This configures settings for playing sounds and/or showing popup windows when new mail arrives.
eu: Mezu berriak jasotzen direnerako aukerak ezartzen ditu.

en: %s New Messages
eu: %s Mezu Berri

en: %s New Message | %s New Messages
eu[0]: Mezu Berri %s
eu[1]: %s Mezu Berri

en: Test Sound
eu: Soinua probatu

en: No sound specified
eu: Ez da soinurik zehaztu

en: Loading the sound...
eu: Soinua kargatzen ...

en: Sent Subfolders Options
eu: Bidalitako mezuen Azpi karpetako aukerak

en: Use Sent Subfolders
eu: Erabili Bidalitako mezuen Azpi karpetak

en: Monthly
eu: Hilabetero

en: Quarterly
eu: Hiruhilabetean behin

en: Yearly
eu: Urtero

en: Base Sent Folder
eu: Bidalitako mezuen oinarrizko karpeta

en: Enabled
eu: Gaiturik

en: Disable it
eu: Ezgaitu

en: Enable it
eu: Gaitu

en: Spam reporting
eu: Zabor posta erreportea

en: SpamCop link is:
eu: SpamCop lotura:

en: Delete spam when reported:
eu: Zabor posta ezabatu erreportatzean:

en: Only works with email-based reporting
eu: epostan-oinarrituriko erreportatzearekin bakarrik funtzionatzen du

en: Spam Reporting Method:
eu: Zabor posta erreportatze modua:

en: Quick email-based reporting
eu: epostan-oinarrituriko txosten azkarra

en: Thorough email-based reporting
eu: epostan-oinarrituriko txosten zehatza

en: Web-based form
eu: Webean-oinarrituriko inprimakia

en: Save Method
eu: Gordetze Metodoa

en: Your SpamCop authorization code:
eu: Zure SpamCop baimen gakoa:

en: see below
eu: behean ikusi

en: Save ID
eu: ID-a Gorde

en: About SpamCop
eu: SpamCop-ri buruz

en: SpamCop is a free service that greatly assists in finding the true source of the spam and helps in letting the proper people know about the abuse.
eu: ScamCop zabor postaren benetako jatorria aurkitu eta datu hauek behar dituen pertsonei bidaltzen laguntzen duen dohaineko zerbitzu bat da.

en: To use it, you must get a SpamCop authorization code. There is a free %ssign up page%s so you can use SpamCop.
eu: Berau erabiltzeko, SpamCop-ren baimentze gako bat behar duzu. Hemen dohain %sizena emateko%s orrialde bat dago SpamCop erabili ahal dezazun.

en: Before you sign up, be warned
eu: Sinatu aurretik, kontutan izan

en: Some users have reported that the email addresses used with SpamCop find their way onto spam lists. To be safe, you can just create an email forwarding account and have all SpamCop reports get sent to there. Also, if it gets flooded with spam, you can then just delete that account with no worries about losing your real email address. Just go create an email forwarder somewhere (%s has a %slist of places%s) so that messages from system administrators and what not can be sent to you.
eu: Zenbait erabiltzailek jakinarazi dute SpamCop-ekin erabilitako eposta helbideak zabor-posta zerrendetan amaitzen dutela. Arriskutik kanpo egoteko, eposta birbidaltzeko kontu bat sor dezakezu eta SpamCop-en jakinarazpen guztiak bertara bidaliarazi. Gainera, kontu hori zabor-postaz gainezka badago lasai asko ezaba dezakezu kontua, zure benetako eposta helbidea galtzeko inolako arriskurik gabe. Egin behar duzuna da nonbait eposta birbidaltzaile bat sortzea (%s-k %s lekuen %s zerrenda bat du), horrela sistema-kudeatzaileen mezuak eta bidal ezin dakizuna.

en: Once you have signed up with SpamCop and have received your SpamCop authorization code, you need to enable this plugin by clicking the link above. Once enabled, you go about your normal life. If you encounter a spam message in your mailbox, just view it. On the right-hand side, near the top of where the message is displayed, you will see a link to report this message as spam. Clicking on it brings you to a confirmation page. Confirming that you want the spam report sent will do different things with different reporting methods.
eu: Behin SpamCop-en izena eman eta baimen-kodea jaso duzula, plugin hau gaitu behar duzu goiko loturan klik eginez. Behin gaituta dagoela bizitza normala egin dezakezu. Inoiz zabor-posta mezuren bat jasoz gero, ikus ezazu. Eskuinaldean, mezua bistaratzen den goialdetik gertu, mezu hau zabor-posta gisa markatzeko lotura bat ikusiko duzu. Bertan klik egiteak berrespen orrialde batera eramango zaitu. Zabor-posta jakinarazpenaren bidalketa berresten baduzu, gauza ezberdinak gauzatuko dira jakinarazpen metodo ezberdinekin.

en: Email-based reporting
eu: Epostan oinarritutako jakinarazpena

en: Pressing the button forwards the message to the SpamCop service and will optionally delete the message. From there, you just need to go to your INBOX and quite soon a message should appear from SpamCop. (It gets sent to the account you registered with, so make sure that your mail forwarder works!) Open it up, click on the appropriate link at the top, and a new browser window will open.
eu: Botoia sakatzeak mezua birbidaltzen du SpamCop zerbitzura eta mezua ezabatuko du aukeran. Hortik aurrera, zure sarrerako posta kutxara joan besterik ez duzu, laster agertu beharko bailuke SpamCop-ek bidalitako mezu bat. (Izena eman zenuen kontura bidaltzen da mezua, beraz egiaztatu zure posta birbideratzailea badabilela!) Ireki posta kutxa, egin klik goialdean dagokion loturan eta nabigatzailearen leiho berri bat zabalduko da.

en: Currently, the quick reporting just forwards the request to the thorough reporting. Also, it appears that this is for members (non-free) only. Hopefully this will change soon.
eu: Momentuz, jakinarazpen azkarrak eskaera jakinarazpen zehatzera birbidaltzen du. Gainera, badirudi hau kideentzat bakarrik dela (ez da doakoa). Hau laster aldatuko dela espero dugu.

en: Web-based reporting
eu: Webean oinarritutako jakinarazpena

en: When you press the button on the confirmation page, this will pop open a new browser window and the SpamCop service should appear inside. The message will not be deleted (working on that part), but you won't need to wait for a response email to start the spam reporting.
eu: Berrespen orrialdean botoia sakatzen duzunean honek nabigatzailearen leiho berri bat zabalduko du eta SpamCop zerbitzuak bertan agertu beharko luke. Mezua ez da ezabatuko (horretan lanean), baina ez duzu erantzuneko mezu baten zain egon behar zabor postaren jakinarazpena hasteko.

en: The SpamCop service will display information as it finds it, so scroll down until you see a form button. It might pause a little while it is looking up information, so be a little patient. Read what it says, and submit the spam. Close the browser window. Press Cancel or click on the appropriate mail folder to see messages and/or delete the spam.
eu: SpamCop zerbitzuak informazioa aurkitu ahala bistaratuko du, beraz korritu orrialdea behera inprimakiaren botoia ikusi arte. Agian momentu batez geldituko da informazio bila dagoen bitartean, beraz izan pazientzia pixka bat. Irakurri esaten duena eta bidali zabor posta. Itxi nabigatzailearen leihoa. Sakatu Utzi botoia edo egin klik dagokion posta-karpetan mezuak ikusteko edota zabor posta ezabatzeko.

en: SpamCop service type
eu: SpamCop zerbitzu mota

en: Service type option allows selecting which SpamCop services you are using. Member services use different web reporting forms and does not display nags. You can purchase these services, if you want to support SpamCop.
eu: Zerbitzu mota aukerak zein SpamCop zerbitzu erabiltzen dituzun hautatzeko aukera ematen dizu. Zerbitzu partaideek web erreportatze inprimaki ezberdinak erabiltzen dituzte. Zerbitzu horiek kontratatu ditzakezu SpamCop lagundu nahi baduzu.

en: More information
eu: Informazio gehiago

en: For more information about SpamCop, it's services, spam in general, and many related topics, try reading through SpamCop's %sHelp and Feedback%s section.
eu: SpamCop-ri buruz, bere zerbitzuei buruz, zabor postaz orokorrean eta antzerako gaiez argibide gehiagorako saiatu SpamCop-en %sLaguntza eta berrelikaketa%s atala irakurri.

en: Report as Spam
eu: Zabor posta Jakinarazi

en: SpamCop - Spam Reporting
eu: SpamCop - Zabor posta Jakinarazpena

en: Help fight the battle against unsolicited email. SpamCop reads the spam email and determines the correct addresses to send complaints to. Quite fast, really smart, and easy to use.
eu: Lagun ezazu eskatu gabeko postaren aurkako borrokan. SpamCop-ek zabor posta irakurri eta kexak bidaltzeko helbide egokiak zehazten ditu. Erabat azkar, benetan arin eta erabilerraza.

en: Sending this spam report will give you back a reply with URLs that you can click on to properly report this spam message to the proper authorities. This is a free service. By pressing the "Send Spam Report" button, you agree to follow SpamCop's rules/terms of service/etc.
eu: Zabor posta jakinarazpen hau bidaltzearekin batera erantzun bat jasoko duzu zenbait URLekin, zeinetan klik eginez zabor posta mezua dagokien adituei bidaliko zaien. Hau doako zerbitzu bat da. "Zabor Posta Jakinarazpena Bidali" botoian klik eginez, SpamCop zerbitzuaren arauak/baldintzak onartzen dituzu.

en: Cancel / Done
eu: Utzi / Eginda

en: Send Spam Report
eu: Zabor Posta Jakinarazpena Bidali

en: SpellChecker Options
eu: Zuzentzaile ortografikoaren aukerak

en: Here you may set up how your personal dictionary is stored, edit it, or choose which languages should be available to you when spell-checking.
eu: Hemen zure hiztegi pertsonala nola gorde, editatu, edo ortografia  zuzenketa zein hizkuntzatan egingo duzun adierazi dezakezu.

en: Check Spelling
eu: Ortografia

en: Back to &quot;SpellChecker Options&quot; page
eu: Bueltatu &quot;SpellChecker&quot; -en aukeretara

en: ATTENTION:
eu: ADI:

en: SquirrelSpell was unable to decrypt your personal dictionary. This is most likely due to the fact that you have changed your mailbox password. In order to proceed, you will have to supply your old password so that SquirrelSpell can decrypt your personal dictionary. It will be re-encrypted with your new password after this. If you haven't encrypted your dictionary, then it got mangled and is no longer valid. You will have to delete it and start anew. This is also true if you don't remember your old password -- without it, the encrypted data is no longer accessible.
eu: SquirrelSpell-ek ezin du deszifratu zure hiztegi pertsonala. Zure postakutxa pasahitza aldatu duzula izango da arazoa. Jarraitzeko pasahitza zaharra sartu beharko duzu SquirrelSpell-ek zure hiztegi pertsonala deszifratzeko.Hori egin eta gero pasahitz berria berriro zifratuko da. Zure hiztegia ez bazegoen zifratuta horrek esan nahi du guztiz hondatu dela. Ezabatu eta berri bat egin. Gauza bera egin beharko duzu zure pasahitz zaharra ahaztu baduzu -- Pasahitz zahar hori gabe ezin izango duzu zure hiztegia berreskuratu.

en: Delete my dictionary and start a new one
eu: Nire hiztegi pertsonala ezabatu eta beste berri bat egin

en: Decrypt my dictionary with my old password:
eu: Hiztegi pertsonala deszifratu pasahitz zaharrarekin:

en: Proceed
eu: Ekin

en: You must make a choice
eu: Aukera bat egin behar duzu

en: You can either delete your dictionary or type in the old password. Not both.
eu: Hiztegia ezaba dezakezu edo hiztegiaren pasahitz zaharrasartu.

en: This will delete your personal dictionary file. Proceed?
eu: Honek zure hiztegi pertsonala ezabatuko du. Jarraitu nahi duzu?

en: Error Decrypting Dictionary
eu: Errorea hiztegia deskodetzen

en: Cute.
eu: Oso polita.

en: Could not run the spellchecker command (%s).
eu: Ezin da egiaztaketa ortografiko komandoa (%s) abiarazi.

en: Error while writing to pipe.
eu: Hut tutu-an idaztean

en: Could not open temporary file '%s'.
eu: Ezin izan da '%s' aldiroko fitxategi ireki.

en: Error while writing to temporary file '%s'.
eu: Errorea aldiroko '%s' fitxategian idazten saiatzerakoan.

en: I tried to execute '%s', but it returned:
eu: %s exekutatzen saiatu da,baina ondokoa itzuli du:

en: SquirrelSpell is misconfigured.
eu: SquirrelSpell gaizki konfiguraturik dago

en: Spellcheck completed. Commit changes?
eu: Egiaztapenak ez du amaitu.Zuzenketak gorde nahi dituzu?

en: No changes were made.
eu: Ez da aldaketarik egin.

en: Now saving your personal dictionary... Please wait.
eu: Zure hiztegi pertsonala gordetzen... Itxaron une batez.

en: SquirrelSpell Results
eu: SquirrelSpell-en emaitzak

en: Found %s errors
eu: %s errore topatu dira

en: Line with an error:
eu: Errorea daukan lerroa:

en: Error:
eu: Errorea:

en: Suggestions:
eu: Proposamenak:

en: Suggestions
eu: Proposamenak

en: Change to:
eu: Nora aldatu:

en: Occurs times:
eu: Zenbat aldiz:

en: Change this word
eu: Aldatu hitz hau

en: Change
eu: Aldatu

en: Change ALL occurances of this word
eu: Hitz honen azalpen GUZTIAK aldatu

en: Change All
eu: Aldatu guztiak

en: Ignore this word
eu: Ez egin kasurik hitz honi

en: Ignore
eu: Ez egin kasu

en: Ignore ALL occurances this word
eu: Ez egin kasurik hitz honi

en: Ignore All
eu: Ez egin kasu inori

en: Add this word to your personal dictionary
eu: Hitz hau gehitu zure hiztegi pertsonalera

en: Add to Dic
eu: Gehitu

en: Close and Commit
eu: Itxi eta zuzendu

en: The spellcheck is not finished. Really close and commit changes?
eu: Spellcheck ez da amaitu oraindik.Benetan amaitu nahi duzu?

en: Close and Cancel
eu: Itxi eta Utzi

en: The spellcheck is not finished. Really close and discard changes?
eu: Spellcheck-ek ez du amaitu oraindik.Baieztatu amaiera?

en: No errors found
eu: Ez dira erroreak topatu

en: Your personal dictionary was erased.
eu: Zure hiztegi pertsonala ezabatu da.

en: Dictionary Erased
eu: Hiztegia ezabatua

en: Your personal dictionary was erased. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
eu: Zure hiztegi pertsonala ezabatu egin da.Mesedez itxi leihoa eta sakatuortografia botoia berriz.

en: Close this Window
eu: Leiho hau itxi

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Now return to the &quot;SpellChecker options&quot; menu and make your selection again.
eu: Zure hiztegi pertsonala zuzen zifratu da.Spellcheker-en aukera orrirabueltatu eta berriz aukeratu.

en: Successful re-encryption
eu: Berrenkriptazio zuzena

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
eu: Zure hiztegi pertsonala ongi zifratu da.Mesedez itxi leiho hau eta sakatu "Ortografia" botoia berriz hasteko zuzenketa

en: Dictionary re-encrypted
eu: Hiztegia zifratua

en: Your personal dictionary has been encrypted and is now stored in an encrypted format.
eu: Zure hiztegi pertsonala enkriptatua izan da eta enkriptaturik gorde da.

en: Your personal dictionary has been decrypted and is now stored as plain text.
eu: Zure hiztegi pertsonala desenkriptatua eta testu lau moduan gorde da.

en: No action requested.
eu: Ez dago ekintzarik eskatu.

en: Personal Dictionary Crypto Settings
eu: Hiztegi pertsonalaren zifratze aukerak

en: Personal Dictionary
eu: Hiztegi pertsonala

en: No words in your personal dictionary.
eu: Zure hiztegi pertsonalak ez du hitzik.

en: Please check any words you wish to delete from your dictionary.
eu: Mesedez zure hiztegitik ezabatu nahi dituzun hitzak aukeratu.

en: %s dictionary
eu: %s hiztegia

en: Delete checked words
eu: Ezabatu aukeraturiko hitzak

en: Edit your Personal Dictionary
eu: Hiztegi pertsonala edituatu

en: Please make your selection first.
eu: Mesedez lehenbizi aukera egin

en: This will encrypt your personal dictionary and store it in an encrypted format. Proceed?
eu: Zure hiztegi pertsonala zifratzera zoaz.Jarraitu nahi duzu?

en: This will decrypt your personal dictionary and store it in a plain text format. Proceed?
eu: Zure hiztegi pertsonala deszifratzera  eta testu lau formatuan gordetzera zoaz.Jarraitu nahi duzu?

en: Your personal dictionary is currently encrypted.
eu: Zure hiztegi pertsonala enkriptaturik dago.

en: This helps protect your privacy in case the web-mail system gets compromized and your personal dictionary ends up stolen. It is currently encrypted with the password you use to access your mailbox, making it hard for anyone to see what is stored in your personal dictionary.
eu: Honek webposta sistema erasotua bada eta zure hiztegi pertsonala lapurtua bada zure pribazitatea gordetzen laguntzen du

en: If you forget your password, your personal dictionary will become unaccessible, since it can no longer be decrypted. If you change your mailbox password, SquirrelSpell will recognize it and prompt you for your old password in order to re-encrypt the dictionary with a new key.
eu: Zure pasahitza ahaztuaz gero zure hiztegi pertsonala erabili ezina izango da, eta ezingo da berriz desenkriptatu. Zure postakutxa pasahitza aldatzen baduzu SquirrelMail konturatu egingo da eta pasahitz zaharra eskatuko dizu hiztegia gako berriarekin berrenkriptatzeko.

en: Please decrypt my personal dictionary and store it in a clear-text format.
eu: Mesedez deszifratu nire hiztegi pertsonala eta gorde testu modura.

en: Change crypto settings
eu: Zifratze aukerak aldatu

en: Your personal dictionary is currently not encrypted.
eu: Zure hiztegi pertsonala ez dago enkriptaturik.

en: You may wish to encrypt your personal dictionary to protect your privacy in case the webmail system gets compromized and your personal dictionary file gets stolen. When encrypted, the file's contents look garbled and are hard to decrypt without knowing the correct key (which is your mailbox password).
eu: Agian zure hiztegi pertsonala enkriptatu nahi duzu webgunea erasotua bada eta zure hiztegia lapurtzen badute zure pribazitatea babesteko. Enkriptaturik dagoenean, fitxategi edukia nahasirik agertzen da eta nahiko gogorra da gako zuzena ezagutu gabe (zein zure postakutxa pasahitza den) desenkriptatzea.

en: If you decide to encrypt your personal dictionary, you must remember that it gets &quot;hashed&quot; with your mailbox password. If you forget your mailbox password and the administrator changes it to a new value, your personal dictionary will become useless and will have to be created anew. However, if you or your system administrator change your mailbox password but you still have the old password at hand, you will be able to enter the old key to re-encrypt the dictionary with the new value.
eu: Hiztegi pertsonala enkriptatzea erabakiaz gero, bera zure postakutxa pasahitzaz egingo dela gogoratu ezazu. Zure postakutxa pasahitza ahazten baduzu eta kudeatzaileak beste pasahitz bategatik aldatzen badu, hiztegia erabili ezina geratuko da eta hiztegi berri bat sortu beharko duzu. Hala ere zuk edo sistema kudeatzaileak postakutxa pasahitza aldatzean zuk pasahitz zaharra eskura baduzu gako zaharra idatzi eta hiztegia berreskuratu eta gako berriaz berrenkriptatzeko aukera izango duzu.

en: Please encrypt my personal dictionary and store it in an encrypted format.
eu: Mesedez nire hiztegi pertsonala enkriptatu eta modu horretan gorde.

en: Deleting the following entries from %s dictionary:
eu: %s hiztegitik ondoko hitzak ezabatzen:

en: All done!
eu: Eginda!

en: Personal Dictionary Updated
eu: Hiztegi Pertsonala Eguneratua

en: No changes requested.
eu: Ez da aldaketarik eskatu.

en: Please wait, communicating with the server...
eu: Itxoin une batez, zerbitzariarekin komunikatzen...

en: Please choose which dictionary you would like to use to spellcheck this message:
eu: Mesedez, aukeratu mezu honen ortografia zuzentzeko erabili nahi duzun hiztegia.

en: SquirrelSpell Initiating
eu: SquirrelSpell hasten

en: Settings adjusted to: %s with %s as default dictionary.
eu: Ezarritako ezarpenak:%s %s</b> erabiliz lehenetsiriko hiztegi modura.

en: Using %s dictionary (system default) for spellcheck.
eu: %s hiztegia erabiltzen (besterik ezean) ortografia egiaztatzeko.

en: International Dictionaries Preferences Updated
eu: Hiztegi int. aukerak gaurkotuak.

en: Please check any available international dictionaries which you would like to use when spellchecking:
eu: Mesedez, aukeratu eskuragarri dauden hiztegietatik ortografia zuzentzekoerabili nahiko zenituzkenak.

en: Make this dictionary my default selection:
eu: Besterik ezean ondoko hiztegia erabili:

en: Make these changes
eu: Aldaketa hauek egin

en: Add International Dictionaries
eu: Hiztegi internazionalak gehitu

en: Please choose which options you wish to set up:
eu: Mesedez, aukeratu ezarri nahi dituzun aukerak:

en: Edit your personal dictionary
eu: Zure hiztegi pertsonala editatu

en: Set up international dictionaries
eu: Hiztegi internazionalak ezarri

en: Encrypt or decrypt your personal dictionary
eu: Hiztegi pertsonalaren zifratzea

en: Personal dictionary encryption options are not available
eu: Hiztegi pertsonalaren enkriptatze aukerak ez daude erabilgarri

en: SquirrelSpell Options Menu
eu: SquirrelSpell-en aukera menua

en: Translator
eu: Itzultzailea

en: Saved Translation Options
eu: Itzulpen aukerak gordeta

en: Your server options are as follows:
eu: Hauek dira zure zerbitzari aukerak:

en: Maximum of 150 words translated, powered by Systran
eu: Gehienez 150 hitz itzulpena, Systran motorea

en: Number of supported language pairs: %s
eu: Onartzen dituen hizkuntz pare kopurua: %s

en: No known limits, powered by Systran
eu: Ez dago muga ezagunik,Systran motorea

en: No known limits, powered by Translation Experts' InterTran
eu: Ez dago muga ezagunik,InterTran motorea Translation Experts -ena

en: Number of supported languages: %s
eu: Onartzen dituen hizkuntza kopurua: %s

en: Hellenic translations, no known limits, powered by Systran
eu: Itzulpen Helenikoak, ez dago muga ezagunik,Systran motorea

en: Russian translations, maximum of 500 characters translated
eu: Errusiar itzulpenak, gehienez 500 karaktereren itzulpena

en: You also decide if you want the translation box displayed, and where it will be located.
eu: Itzulpen aukeratzailea agertu edo ez erabaki dezakezu eta baita non ager daitekeen ere.

en: Select your translator:
eu: Aukeratu zure itzultzailea:

en: When reading:
eu: Irakurtzen:

en: Show translation box
eu: Itzulpen aukeratzailea erakutsi

en: to the left
eu: ezkerraldera

en: in the center
eu: erdian

en: to the right
eu: eskuin aldean

en: Translate inside the SquirrelMail frames
eu: SquirrelMail-en eremuaren barnean itzuli

en: Translation Options
eu: Itzulpen aukerak

en: Which translator should be used when you get messages in a different language?
eu: Ze itzultzaile erabili behar da mezuak beste hizkuntzatan jasotzean?

en: %s to %s
eu: %s-tik %s-ra

en: Chinese, Simplified
eu: Txinera, Sinplifikatua

en: English
eu: Ingelesa

en: Chinese, Traditional
eu: Txinera, Tradizionala

en: Dutch
eu: Nederlandera

en: French
eu: Frantsesa

en: German
eu: Alemaniera

en: Greek
eu: Grekera

en: Italian
eu: Italiera

en: Japanese
eu: Japoniera

en: Korean
eu: Koreera

en: Portuguese
eu: Portugesa

en: Russian
eu: Errusiera

en: Spanish
eu: Gaztelania

en: Translate
eu: Itzuli

en: Brazilian Portuguese
eu: Brasildar portugesa

en: Bulgarian
eu: Bulgariarra

en: Croatian
eu: Kroaziarra

en: Czech
eu: Txekiarra

en: Danish
eu: Danimarkarra

en: Filipino (Tagalog)
eu: Filipinera (Tagalog)

en: Finnish
eu: Finladiera

en: Hungarian
eu: Hungariera

en: Icelandic
eu: Islandiera

en: Latin
eu: Latinera

en: Latin American Spanish
eu: Gaztelania Latino Amerikarra

en: Norwegian
eu: Norbegirea

en: Polish
eu: Poloniera

en: Romanian
eu: Errumaniera

en: Serbian
eu: Serbiera

en: Slovenian
eu: Eslobeniera

en: Swedish
eu: Suekiera

en: Turkish
eu: Turkiera

en: Welsh
eu: Galiera

en: Indonesian
eu: Indonesiera

en: to English
eu: Ingelesera

en: from English
eu: Ingelesetik

en: Interface language
eu: Interfaze hizkuntza

en: Translation direction
eu: Itzulpen norabidea

en: Arabic
eu: Arabiera

en: About SquirrelMail %s
eu: SquirrelMail %s-ri buruz

en: SquirrelMail is the name of the program that provides access to your email via the web.
eu: SquirrelMail zure eposta web bidez eskuratzeko aukera ematen duen programa da.

en: If you have questions about or problems with your mail account, passwords, abuse etc, please refer to your system administrator or provider%s.
eu: Zure posta kontua, pasahitzak, arazoak etabarrekin arazorik izanez gero sistema kudeatzaile edo hornitzailearekin%s harremanetan ipini zaitez.

en: They can assist you adequately with these issues. The SquirrelMail Project Team cannot help you with that. The %shelp system%s provides answers to frequently asked questions.
eu: Beraiek lagun zaitzakete arazo hauekin. SquirrelMail Proiektu Taldeak ezin zaitu lagundu horretan. %sLaguntza sistemak%s sarri egindako galderen erantzuna du.

en: SquirrelMail is a feature rich, standards compliant webmail application written in PHP. It was made by a group of volunteers united in the SquirrelMail Project Team and is released as open source, free software under the %sGNU General Public License%s.
eu: SquirrelMail estandarrak jarraitzen dituen ezaugarriz beteriko PHP erabiliaz idatziriko webposta aplikazio bat da. SquirrelMail proiektuan baturiko bolondres talde batek garatua da eta software librea bezala banatzen da %sGNU Lizentzia Publiko Orokorraz%s.

en: For more information about SquirrelMail and the SquirrelMail Project Team, see %sthe SquirrelMail website%s.
eu: SquirrelMail eta SquirrelMail Proiektu Taldeari buruzko argibide gehiagorako ikusi %sSquirrelMail webgunea%s

en: System information
eu: Sistema argibideak

en: You are using SquirrelMail version: %s
eu: SquirrelMail bertsio hau erabiltzen ari zara: %s

en: The administrator installed the following plugins:
eu: Kudeatzaileak hurrengo plugin-ak instalatu ditu:

en: none installed
eu: batez instalaturik

en: Nothing to search
eu: Ez dago ezer bilatzeko

en: SquirrelMail Webmail Application
eu: SquirrelMail Webposta Aplikazioa

en: Add New Identity
eu: Nortasun bat gehitu

en: Received
eu: Jasoa

en: Compose Preferences
eu: Sormen Hobespenak

en: Folder list should automatically %srefresh%s.
eu: Karpeta zerrenda automatikoki %sfreskatu%s beharko zen.

en: This page should automatically %srefresh%s.
eu: Orri hau automatikoki %sfreskatu%s beharko zen.

en: Control the behaviour and layout of writing new mail messages, replying to and forwarding messages.
eu: Posta mezu berriak, erantzunak eta birbidalketak idazterakoan portamoldea eta ingurunea kontrolatzen du.

en: Read Receipt
eu: Irakurtze Egiaztapenak

en: deleted
eu: ezabaturik

en: answered
eu: erantzuna

en: draft
eu: zirriborroa

en: flagged
eu: banderaduna

en: Status
eu: Egoera

en: View as plain text
eu: Testu laua bezala ikusi

en: View as HTML
eu: HTML bezala ikusi

en: There must be at least one criteria to search for
eu: Bilaketarako behintzat kritero bat egon behar da

en: Error in criteria argument
eu: Errorea kriterio argumentuan

en: (Illegal date)
eu: (Legezkanpoko data)

en: (Wrong date)
eu: (Data okerra)

en: In
eu: Non:

en: (Missing argument)
eu: (Argumentua falta da)

en: (Spurious argument)
eu: (Argumentu okerra)

en: Missing
eu: Falta da

en: Standard Search
eu: Bilaketa Estandarra

en: Advanced search
eu: Bilaketa aurreratua

en: Add New Criteria
eu: Kriterio Berria Gehitu

en: Remove Excluded Criteria
eu: Ezabatu Bazterturiko Kriterioa

en: Remove All Criteria
eu: Kriterio Guztiak Ezabatu

en: Not
eu: Ez da

en: Answered
eu: Erantzunda

en: Before
eu: Lehenago

en: Message Body
eu: Mezu Gorputza

en: Deleted
eu: Ezabatua

en: Draft
eu: Zirriborroa

en: Flagged
eu: Banderaduna

en: Sent By
eu: Bidaltzailea:

en: Header Field
eu: Buru Eremua

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: Larger Than
eu: Hau baino handiagoa:

en: Old
eu: Zaharra

en: On
eu: Data:

en: Recent
eu: Azken Adikoa

en: Seen
eu: Ikusia

en: Sent Before
eu: Bidali Aurretik

en: Sent On
eu: Noiz Bidalia:

en: Sent Since
eu: Bidali zenetik

en: Since
eu: Noiztik

en: Smaller Than
eu: Hau baino txikiagoa

en: Subject Contains
eu: Gai Edukia

en: Header and Body
eu: Buru eta Gorputza

en: Sent To
eu: Nori Bidalia

en: And In
eu: eta

en: Or In
eu: edo

en: And
eu: Eta

en: Or
eu: Edo

en: No RPC action given
eu: Ez da RPC ekintzarik eman

en: No deletion ID given
eu: Ez da ezabatze ID-rik eman

en: No mailbox given
eu: Ez da posta kutxarik eman

en: RPC action not understood
eu: RPC ekintza ez da ulertu.

en: PHP install does not have LDAP support.
eu: PHP instalazioak ez du LDAP gaitasunik.

en: Removing entry from address book failed
eu: Huts sarrera helbide liburutik ezabatzean

en: LDAP rename is not supported by used protocol version
eu: Erabiltzen den protokolo bertsioak ez du onartzen LDAP izen aldaketa.

en: LDAP rename is not supported by used LDAP library. You can't change nickname
eu: LDAP liburutegiak ez du onartzen LDAP izen aldaketa. Ezin duzu ezizena aldatu

en: LDAP rename failed
eu: LDAP berrizendaketak huts egin du:

en: Unable to remove some field values
eu: Ezin dira zenbait eremuetako balioak ezabatu

en: Unable to rename user "%s" to "%s"
eu: Ezinezkoa da erabiltzailea %s-tik %s-ra berrizendatzea

en: Error initializing other address books.
eu: Errorea beste helbide liburuak abiaraztean.

en: Unknown address book backend
eu: Helbide liburu interfaze ezezaguna

en: Could not open temporary file to store attachment. Contact your system administrator to resolve this issue.
eu: Ezin da aldiroko fitxategia ireki eranskina gordetzeko. Sistema kudeatzailearekin harremanetan ipini arazo hau konpon dezan.

en: Illegal folder name.
eu: Karpeta izen baliogabea.

en: The name may not contain any of the following: %s
eu: Izenak ezin du hauetakorik izan:%s

en: Please select a different name.
eu: Mesedez, hautatu beste izen bat.

en: You have not selected a folder to subscribe. Please do so.
eu: Ez duzu harpidetzeko karpeta hautaturik. Mesedez egin ezazu.

en: You have not selected a folder to unsubscribe. Please do so.
eu: Ez duzu harpidetza uzteko karpeta hautaturik. Mesedez egin ezazu.

en: Possible reason:
eu: Arrazoi posiblea:

en: ERROR: Bad function call.
eu: ERROREA: okerreko funtzio deia.

en: Reason:
eu: Arrazoia:

en: TLS is enabled, but this version of PHP does not support TLS sockets, or is missing the openssl extension.
eu: TLS gaiturik dago, baina PHP bertsio honek ez ditu TLS socket-ak onartzen edo openssl hedapena falta da.

en: IMAP STARTTLS is enabled in SquirrelMail configuration, but used IMAP server does not support STARTTLS.
eu: IMAP STARTTLS gaiturik dago SquirrelMail konfigurazioan baina erabilitako IMAP zerbitzariak ez du STARTTLS onartzen.

en: Unable to start TLS.
eu: Ezin da TLS abiarazi.

en: IMAP STARTTLS is enabled in SquirrelMail configuration, but used PHP version does not support functions that allow to enable encryption on open socket.
eu: IMAP STARTTLS gaiturik dago SquirrelMail konfigurazioan baina erabilitako PHP bertsioak ez du irekirik dagoen socket baten enkriptazioa onartzen duen funtziorik onartzen.

en: Your mailbox is not located at this server. Try a different server or consult your system administrator
eu: Zure postakutxa ez da zerbitzari honetan gordetzen. Zerbitzari ezberdin bat probatu edo sistema kudeatzaileari galdetu.

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Drafts
eu: Zirriborroa

en: Unknown recipient
eu: Hartzaile ezezaguna

en: Unflag
eu: Bandera kendu

en: Flag
eu: Bandera ipini

en: Undelete
eu: desezabatu

en: Bypass Trash
eu: Saltatu Zakarrontzia

en: Copy
eu: Kopiatu

en: unavailable
eu: ez dago eskuragarri

en: Error
eu: Errorea

en: Terminating SquirrelMail due to a fatal error
eu: SquirrelMail errore konponezin bat dela eta amaitzen

en: Secure SMTP (TLS) is enabled in SquirrelMail configuration, but used PHP version does not support it.
eu: SMTP segurua (TLS) gaiturik dago SquirrelMail konfigurazioan baina erabilitako PHP bertsioak ez du onartzen.

en: TLS session is already activated.
eu: TLS saioa dagoeneko aktibaturik dago.

en: SMTP STARTTLS is enabled in SquirrelMail configuration, but used SMTP server does not support it
eu: SMTP STARTTLS gaiturik dago SquirrelMail konfigurazioan, baina erabilitako SMTP zerbitzariak ez du berau onartzen

en: SMTP STARTTLS is enabled in SquirrelMail configuration, but used PHP version does not support functions that allow to enable encryption on open socket.
eu: SMTP STARTTLS gaiturik dago SquirrelMail konfigurazioan baina erabilitako PHP bertsioak ez du irekirik dagoen socket baten enkriptazioa onartzen duen funtziorik onartzen.

en: Run "configure", choose option 4 (General options) and set option 10 (Disable server thread sort) to true).
eu: "configure" abiarazi, 4 aukera (Aukera orokorrak) hautatu ea 10 aukera (Zerbitzariaren harizko ordenatzea ezgaitu) hautatu eta true bezala ezarri.

en: Run "configure", choose option 4 (General options) and set option 11 (Disable server-side sorting) to true.
eu: "configure" abiarazi, 4 aukera (Aukera orokorrak) hautatu ea 11 aukera (Zerbitzari aldeko harizko ordenatzea ezgaitu) hautatu eta true bezala ezarri.

en: Your used charset is not supported by your IMAP server.
eu: Zure IMAP zerbitzariak ez du erabiltzen duzun karaktere jokoa onartzen.

en: Run "configure", choose option 4 (General options) and set option 12 (Allow server charset search) to false) or choose option 10 (Language settings) and set option 2 (Default charset) to a charset supported by your IMAP server.
eu: "configure" abiarazi, 4 aukera (Aukera orokorrak) hautatu ea 12 aukera (Zerbitzariaren karaktere bilaketa gaitu) hautatu eta false bezala ezarri edo 2 aukera (Lehenetsiriko karaktere-jokoa) zure IMAP zerbitzariak onartzen duen karaktere joko batetara ezarri.

en: Out of quota error.
eu: Kuota muga errorea.

en: An error occured when SquirrelMail appended a message to the mailbox as listed in this message.
eu: Errore bat gertatu da SquirrelMail-ek mezu honetan agertzen den postakutxara mezu bat gehitzean.

en: Your IMAP server returned an error.
eu: IMAP zerbitzariak errore bat itzuli du.

en: IMAP server closed the connection.
eu: IMAP zerbitzariak konexioa eten du.

en: General Message Composition
eu: Mezu Sortze Orokorra

en: Replying and Forwarding Messages
eu: Mezuak Erantzun eta Berbidaltzen

en: Strip signature when replying
eu: Sinadura kendu erantzutean

en: Skin
eu: Gaia

en: Icon Theme
eu: Ikono Gaia

en: Default font style
eu: Lehenetsiriko letra-tipo estiloa

en: Font style
eu: Letra-tipo estiloa

en: Font size
eu: Letra-tipo tamaina

en: Default font size
eu: Lehenetsiriko letra-tipo tamaina

en: Enable Fancy Row Mouseover Highlighting
eu: Gaitu Saguazpiko Lerro Nabaritze Atsegina

en: Show Flag / Unflag Buttons
eu: Bandera ipini/kendu botoiak bistarazi

en: Enable Message Copy Buttons
eu: Mezu Kopiatze Botoiak Gaitu

en: Use Compact Page Selector
eu: Orri hautatzaile konpaktua erabili

en: Message Display Options
eu: Mezu Bistaratze Aukerak

en: Height of inline frame
eu: Barneratutako marko altuera

en: Show 'Delete &amp; Prev/Next' Links
eu: 'Ezabatu eta Aurr/Hurr' loturak ikusi

en: Translate Special Folders
eu: Karpeta Bereziak Itzuli

en: Save Replies with Original Message
eu: Erantzunak jatorrizko mezuekin gorde

en: %d Minute | %d Minutes
eu[0]: Minutu %d
eu[1]: %d Minutu

en: Show only subscribed folders
eu: Harpideturiko karpetak bakarrik bistarazi

en: Mercury/32 IMAP server
eu: Mercury/32 IMAP zerbitzaria

en: IMAP Connection Security
eu: IMAP Konexio Segurtasuna

en: Plain text connection
eu: Testu lau konexioa

en: Secure IMAP (TLS) connection
eu: IMAP seguru (TLS) konexioa

en: IMAP STARTTLS connection
eu: IMAP STARTTLS konexioa

en: Requires higher PHP version and special functions. See SquirrelMail documentation.
eu: PHP bertsio altuago eta funtzio bereziak behar ditu. Ikusi SquirrelMail dokumentazioa.

en: SMTP Connection Security
eu: SMTP Konexio Segurtasuna

en: Custom SMTP AUTH username
eu: Pertsonalizatutako SMTP AUTH erabiltzaile izena

en: Custom SMTP AUTH password
eu: Pertsonalizatutako SMTP AUTH pasahitza

en: Disable server-side sorting
eu: Zerbitzari aldeko ordenatzea ezgaitu

en: Disable server-side thread sorting
eu: Zerbitzari aldeko harizko ordenatzea ezgaitu

en: Search functions
eu: Bilaketa funtzioak

en: Only basic search
eu: Oinarrizko bilaketa bakarrik

en: Only advanced search
eu: Aurreratutako bilaketa bakarrik

en: Both search functions
eu: Bi bilaketa funtzioak

en: Time Zone Configuration
eu: Ordu Zonalde Konfigurazioa

en: Standard GNU C time zones
eu: GNU C ordu zonalde estandarrak

en: Strict time zones
eu: Ordu zonalde zehatzak

en: Custom GNU C time zones
eu: GNU C ordu zonalde pertsonalizatuak

en: Custom strict time zones
eu: Pertsonalizatutako ordu zonalde zehatzak

en: Size of username field
eu: Erabiltzaile izen eremuaren tamaina

en: Size of key field
eu: Gako eremuaren tamaina

en: Size of value field
eu: Balio eremuaren tamaina

en: Show alternative language names
eu: Ordezko hizkuntza izenak bistarazi

en: Enable aggressive decoding
eu: Deskodetze erasokorra gaitu

en: Tweaks
eu: Gomedioak

en: Use icons
eu: Ikonoak erabili

en: Use inline frames with HTML mails
eu: Barneratutako markoak erabili HTML mezuetan.

en: Use PHP recode functions
eu: PHP berkodetze funtzioak erabili

en: Use PHP iconv functions
eu: ldap_set_option() funtzioak erabili

en: Allow remote configuration test
eu: Urruneko konfigurazio proba onartu.

en: Address book file line length
eu: Helbide liburu fitxategiaren lerro luzera

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: Default font set
eu: Lehenetsiriko letra-tipoa

en: Default template
eu: Lehenetsiriko txantiloia

en: Fallback template
eu: Besterik ezeko txantiloia

en: Show System Specifications
eu: Sistema Espezifikazioak Ikusi

en: my email account
eu: nire eposta kontua

en: Bug Reports
eu: Programa errore Txostenak

en: You must type in a new password.
eu: Pasahitz berria idatzi behar duzu.

en: You must also type in your new password in the verify box.
eu: Pasahitz berriaren berrespena ere idatzi behar duzu.

en: Your new password does not match the verify password.
eu: Zure pasahitz berria eta egiaztapena ez dira berdinak.

en: You must type in your current password.
eu: Zure pasahitza idatzi behar duzu.

en: Your current password is not correct.
eu: Idatzi duzun pasahitza ez da zuzena.

en: Your new password should be %s to %s characters long.
eu: Pasahitz berriak %s eta %s karaktere arteko luzera izan behar du.

en: Your new password contains invalid characters.
eu: Pasahitz berriak karaktere baliogabeak ditu.

en: Change Password
eu: Pasahitza Aldatu

en: Current Password:
eu: Uneko Pasahitza:

en: New Password:
eu: Pasahitz Berria:

en: Verify New Password:
eu: Pasahitz Berri Egiaztapena:

en: Use this to change your email password.
eu: Hau erabili eposta pasahitza aldatzeko.

en: User's Password
eu: Erabiltzailearen Pasahitza:

en: Current configuration requires LDAP support in PHP.
eu: Uneko konfigurazioak PHP-en LDAP onarpena behar du.

en: Plugin is not configured correctly.
eu: Plugina ez dago behar bezala konfiguraturik.

en: Setting of LDAP connection option %s to value %s failed.
eu: Huts LDAP konfigurazioko %s aukeran %s balioa ezartzean.

en: Incorrect LDAP connection option: %s
eu: LDAP konexio aukera okerra: %s

en: Current PHP LDAP extension does not allow use of ldap_set_option() function.
eu: Uneko PHP LDAP hedapenak ez du onartzen ldap_set_option() funtzioa erabiltzea.

en: Unable to use TLS.
eu: Ezin da TLS erabili.

en: Error: %s
eu: Errorea: %s

en: Unable to use LDAP TLS in current setup.
eu: Ezin da uneko konfigurazioan LDAP TLS erabili.

en: Unable to bind to LDAP server.
eu: zin da LDAP zerbitzarira lotu.

en: Server replied: %s
eu: Zerbitzariaren erantzuna: %s

en: Unable to find user's password attribute.
eu: Ezin da erabiltzailearen pasahitz atributua aurkitu.

en: Unable to rebind to LDAP server.
eu: Ezin da LDAP zerbitzarira birkonektatu.

en: LDAP server uses different attribute to store user's password.
eu: LDAP zerbitzariak atributu ezberdinak erabiltzen ditu erabiltzailearen pasahitzak gordetzeko.

en: Unable to connect to LDAP server.
eu: Ezin da LDAP zerbitzariarekin konektatu.

en: Unable to find user's DN.
eu: Ezin da erabiltzailearen DN aurkitu.

en: Search error.
eu: Bilaketa errorea.

en: Multiple userid matches found.
eu: Pareko userid anitz aurkitu dira.

en: ldap_get_dn error.
eu: ldap_get_dn errorea.

en: Unsupported crypto: %s
eu: Enkriptazio onargabea: %s

en: PHP mhash extension is missing or does not support selected crypto.
eu: PHP mhash hedapena falta da edo ez du hautaturiko enkriptazioa onartzen.

en: System crypt library doesn't support standard DES crypt.
eu: Sistemako enkriptazio liburutegiak ez du DES enkriptazio estandarra onartzen.

en: System crypt library doesn't have MD5 support.
eu: Sistemako enkriptazio liburutegiak ez du MD5 onartzen.

en: System crypt library doesn't support extended DES crypt.
eu: Sistemako enkriptazio liburutegiak ez du hedaturiko DES enkriptazio onartzen.

en: System crypt library doesn't have Blowfish support.
eu: Sistemako enkriptazio liburutegiak ez du Blowfish onartzen.

en: unknown
eu: ezezaguna

en: Unable to validate user's password.
eu: Ezin da erabiltzaile pasahitza egiaztatu.

en: Blowfish is not supported by webserver's system crypt library.
eu: Web zerbitzariaren sistema enkriptazio liburutegiak ez du Blowfish onartzen.

en: MD5 is not supported by webserver's system crypt library.
eu: Web zerbitzariaren sistema enkriptazio liburutegiak ez du MD5 onartzen.

en: Extended DES crypt is not supported by webserver's system crypt library.
eu: Web zerbitzariaren sistema enkriptazio liburutegiak ez du hedaturiko DES enkriptazioa onartzen.

en: Standard DES crypt is not supported by webserver's system crypt library.
eu: Web zerbitzariaren sistema enkriptazio liburutegiak ez du DES enkriptazio estandarra onartzen.

en: PHP Curl extension is NOT available! Unable to change password!
eu: PHP Curl hedapena EZ dago erabilgarri! Ezin da pasahitza aldatu!

en: Cannot change password! (Is user 'Self Configurable User' ?) (401)
eu: Ezin da pasahitza aldatu! (Erabiltzailea "Erabiltzaile autokonfiguragarria" al da)

en: Cannot change password!
eu: ezin da pasahitza aldatu!

en: Cannot connect to Database Server, please try later!
eu: Ezin datubase Zerbitzariarekin konektatu, saiatu beranduago!

en: Database not found on server
eu: Datubasea ez da aurkitu zerbitzarian

en: SQL call failed, try again later.
eu: SQL deiak huts egin du, saiatu beranduago.

en: Duplicate login entries detected, cannot change password!
eu: Bikoizturiko saio hasiera sarrera antzeman da, ezin da pasahitza aldatu!

en: Password change was not successful!
eu: Pasahitza ez da behar bezala aldatu!

en: Plugin is unable to use PHP Pear DB libraries. PHP Pear includes must be available in your PHP include_path setting.
eu: Plugina ez da PHP Pear DB liburutegiak erabiltzeko gai. ure PHP include_path ezarpenak PHP Pear eduki behar du.

en: Required change password backend configuration options are missing.
eu: Pasahitza aldatzeko beharrezko interfazearen konfigurazio aukerak falta dira.

en: Connection error: %s
eu: Konexio errorea: %s

en: Invalid table name: %s
eu: Taula izen baliogabea: %s

en: User table is empty.
eu: Erabiltzaile taula hutsik dago.

en: Invalid uid field.
eu: Uid eremu baliogabea.

en: Invalid password field
eu: Pasahitz eremu baliogabea

en: Invalid domain field
eu: Domeinu eremu baliogabea

en: Query failed: %s
eu: Eskaerak huts egin du: %s

en: Unable to find user in user table.
eu: Ezin da erabiltzailea erabiltzaile taulan aurkitu.

en: Too many matches found in user table.
eu: Parekatze gehiegi aurkitu dira erabiltzaile taulan.

en: Unable to detect password crypto algorithm.
eu: Ezin da pasahitz enkriptazio algoritmoa antzeman.

en: Unable to encrypt new password.
eu: Ezin da pasahitz berria enkriptatu.

en: Unable to set new password: %s
eu: Ezin da pasahitz berria ezarri: %s

en: Unable to use digest-md5 crypto.
eu: Ezin da digest-md5 erabili

en: Closing Connection
eu: Konexioa Ixten

en: Connecting to Password Server
eu: Pasahitz Zerbitzariarekin Konektatzen

en: No valid backend defined.
eu: Ez dago baliozko interfazerik ezarririk.

en: Incorrent path to vmail.inc file.
eu: Okerreko bidea vmail.inc fitxategira.

en: Invalid or corrupted vmail.inc file.
eu: vmail.inc fitxategi baliogabe edo hondatua.

en: Invalid user.
eu: Erabiltzaile baliogabea.

en: Empty domain
eu: Domeinu hutsa

en: Empty domain password
eu: Domeinu pasahitz hutsa

en: Empty username
eu: Erabiltzaile izen hutsa

en: Empty new password
eu: Pasahitz berri hutsa

en: Unable to execute "%s".
eu: Ezin da "%s" exekutatu.

en: Server Capability response:
eu: Zerbitzari Ahalmen erantzuna:

en: Select the IMAP commands you would like to run. Most commands require a selected mailbox so the select command is already setup. You can clear all the commands and test your own IMAP command strings. The commands are executed in order. The default values are simple IMAP commands using your default_charset and folder_prefix from SquirrelMail when needed.
eu: Aukeratu exekutatu nahiko zenituzkeen IMAP komandoak. Komando gehienek aukeratutako postontzi bat behar dute beraz select komandoak dagoeneko konfiguratuta egon behar du. Komando guztiak garbi ditzakezu eta zure IMAP komando propioak probatu. Komandoak ordenan exekutatzen dira. Lehenetsitako balioak IMAP komando sinpleak dira eta beharrezkoa denean SquirrelMail-eko default_charset eta folder_prefix erabiltzen dira.

en: NOTE: These commands are live, any changes made will effect your current email account.
eu: OHARRA: Komando hauek zuzenean ezartzen dira, egindako edozein aldaketak zure eposta kontuan eragina izango du.

en: Select
eu: Hautatu

en: Test Name
eu: Izena Probatu

en: IMAP command string
eu: IMAP komando katea

en: Request:
eu: Eskaera:

en: Execution time:
eu: Exekuzio denbora:

en: Mailing Lists
eu: Korreo Zerrendak

en: Manage the (non-RFC-compliant) mailing lists that you are subscribed to for the purpose of providing one-click list replies when responding to list messages.
eu: Harpideturik zauden posta zerrendak (RFC-betetzen-ez-dutenak) kudeatu klika batez erantzuna zerrendara bidaltzeko.

en: No POP3 servers configured yet.
eu: Ez dago POP3 zerbitzari konfiguraturik oraindik.

en: Click here to go to the options page.
eu: Sakatu hemen aukera orrialdera joateko.

en: Fetching from %s
eu: %s-tik jasotzen

en: Can't get mailbox status:
eu: Ezin da postakutxa egoera eskuratu:

en: Fetching list of messages...
eu: Mezu zerrenda jasotzen...

en: Login OK: Inbox contains %s message | Login OK: Inbox contains %s messages
eu[0]: Saio hasiera egokia; postontziak mezu %s du
eu[1]: Saio hasiera egokia; postontziak %s mezu ditu

en: Fetching message %s.
eu: %s mezua jasotzen.

en: Warning:
eu: Adi:

en: Authentication type:
eu: Autentifikazio mota:

en: USER
eu: ERABILTZAILEA

en: APOP or USER
eu: APOP edo USER

en: Connection type:
eu: Konexio Mota:

en: Plain text
eu: Testu laua

en: Use TLS
eu: TLS erabili

en: Use StartTLS
eu: StartTLS erabili

en: The NewMail plugin will follow the Folder Preferences option &quot;Enable Unread Message Notification&quot;
eu: PostaBerri pluginak karpeta hobespenetako &quot;Mezu berrien abisua aktibatu&quot; aukera jarraituko du.

en: Follow folder preferences
eu: Karpeten hobespenak jarraitu

en: All folders
eu: Karpeta guztiak

en: Special folders
eu: Karpeta bereziak

en: Regular folders
eu: Karpeta arruntak

en: Check for new messages in:
eu: Mezu berrien bila arakatu:

en: Width of popup window:
eu: Popup leihoaren zabalera:

en: If set to 0, reverts to default value
eu: 0 bezala ezarriaz lehenetsiriko balioa erabiliko da

en: Height of popup window:
eu: Popup leihoaren altuera:

en: uploaded media file
eu: igotako media fitxategia

en: none
eu: batez

en: Upload Media File:
eu: Media Fitxategia Igo:

en: Uploaded Media File:
eu: Igotako Media Fitxategia:

en: Media file %s will be removed, if you upload other media file.
eu: Beste fitxategi bat igotzen baduzu, %s media fitxategia ezabatu egingo da.

en: %s notice:
eu: %s oharra:

en: Warning
eu: Abisua

en: There are some restrictions in Sent Subfolder options.
eu: Zenbait murrizpen daude Bidaliak Azpikarpeta aukeretan.

en: Sent Subfolders plugin is misconfigured.
eu: Bidaliak Azpikarpeta plugina konfiguratu gabe dago.

en: Save emails submitted to SpamCop:
eu: SpamCop-era bidalitako mezuak gorde.

en: SpamCop reporting
eu: SpamCop erreportatzen

en: Your %s dictionary is encrypted with password that differs from your current password.
eu: %s hiztegia zure pasahitzetik ezberdina den pasahitz batez enkriptaturik dago.

en: Invalid SquirrelSpell module.
eu: SquirrelSpell modulu baliogabea.

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: SquirrelSpell error.
eu: SquirrelSpell errorea.

en: Found %d error | Found %d errors
eu[0]: Errore %d topatu da
eu[1]: %d errore topatu dira

en: Using %s dictionary for spellcheck.
eu: %s hiztegia erabiltzen ortografia aztertzeko.

en: Translation Theme:
eu: Itzulpen Gaia:

en: Selected translation engine is disabled. Please update your translation preferences.
eu: Hautatutako itzulpen motorra ezgaiturik dago. Mesedez itzulpen hobespenak eguneratu.

en: Translation Preferences
eu: Itzulpen Hobespenak

en: Maximum of 25 kilobytes translated, powered by Systran
eu: Gehienez 25 kilobyte-ko itzulpena, Systran motoreak horniturik

en: No known limits, powered by GPLTrans (free, open source)
eu: Ez dago muga ezagunik,GPLTrans motoreak horniturik (librea, kode irekia)

en: Transliterate unknown words:
eu: Transkribatu hitz ezezagunak:

en: When composing:
eu: Idazten:

en: Not yet functional, currently does nothing
eu: Oraindik ez dabil.

en: Address book is empty
eu: Helbide liburua htsik dago

en: Address book search
eu: Helbide liburuan bilaketa

en: Attachment
eu: Eranskinak

en: Attach
eu: Erantsi

en: Max.
eu: Geh.

en: Receipts
eu: Baieztapena

en: SquirrelMail notice messages
eu: SquirrelMail-en ohar mezuak

en: Category:
eu: Kategoria

en: Tip:
eu: Gomendioa:

en: More info:
eu: Argibide gehiago:

en: No folders were found to unsubscribe from.
eu: Ez dago harpidetza utzi daitekeen karpetarik!

en: No folders were found to subscribe to.
eu: Ez dago izena eman daitekeen karpetarik!

en: Message Flags
eu: Mezu Banderak

en: Click here to change the sorting of the message list
eu: Sakatu hemen mezu zerrendaren ordena aldatzeko

en: Add/Edit
eu: Gehitu/Editatu

en: Rule Conditions
eu: Arau Baldintzak

en: Identifying Name
eu: Izena Identifikatzen

en: To or cc
eu: Norentzat edo CC

en: Other
eu: Beste bat

en: Save Changes
eu: Aldaketak Gorde

en: Type
eu: Mota

en: Requested
eu: eskatuta

en: Send Read Receipt Now
eu: Bidali Irakurtze Baieztapena Orain

en: Viewing HTML formatted email
eu: HTML formatua duen mezua ikusten

en: As Attachment
eu: Eranskina Bezala

en: Move To
eu: Nora mugitu:

en: Delete &amp; Previous
eu: Ezabatu eta Atzera

en: and subfolders
eu: eta azpikarpetak

en: Exclude
eu: Baztertu

en: Fold
eu: Tolestu

en: Unfold
eu: Ireki

en: Forget
eu: Ahaztu

en: Email
eu: ePosta

en: Additional Info
eu: Informazio Gehigarria

en: Folder List
eu: Karpeta Zerrenda

en: Delivery error report
eu: Jasotze errore txostena

en: Undelivered Message Headers
eu: Mezuaren burua ez da jaso

en: This image has been removed for security reasons
eu: Irudi hau segurtasun arrazoiengatik ezabatua izan da
