SquirrelMail HEAD - en to el translation catalogue (1239 entries)

en: Address Book
el: Βιβλίο Διευθύνσεων

en: All
el: Όλοι

en: To
el: Προς

en: Cc
el: Κοινοποίηση

en: Name
el: Όνομα

en: Info
el: Πληροφορίες

en: Source
el: Πηγή

en: Bcc
el: Κρυφή Κοινοπ.

en: Use Addresses
el: Χρήση Διευθύνσεων

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Address Book Search
el: Αναζήτηση Βιβλίου Διευθύνσεων

en: Search for
el: Αναζήτηση για

en: in
el: σε

en: All address books
el: Όλα τα βιβλία Διευθύνσεων

en: Search
el: Αναζήτηση

en: List all
el: Παρουσίαση όλων

en: Unable to list addresses from %s
el: Αδύνατον να παρουσιαστούν διευθύνσεις από %s

en: Your search failed with the following error(s)
el: Η αναζήτηση σας απέτυχε με τα ακόλουθο(-α) σφάλμα(τα)

en: No persons matching your search were found
el: Δεν βρέθηκαν άτομα που να ταιριάζουν με την αναζήτηση σας

en: Return
el: Επιστροφή

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Nickname
el: Ψευδώνυμο

en: Must be unique
el: Πρέπει να είναι μοναδικό

en: E-mail address
el: Διεύθυνση E-mail

en: Last name
el: Επώνυμο

en: First name
el: Όνομα

en: Additional info
el: Πρόσθετες πληροφορίες

en: Add to:
el: Προσθήκη στο:

en: No personal address book is defined. Contact administrator.
el: Δεν έχει ορισθεί κανένα βιβλίο διευθύνσεων. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος.

en: You can only edit one address at the time
el: Μπορείτε να τροποποιήσετε μόνο μια διεύθυνση κάθε φορά

en: Update address
el: Ενημέρωση διεύθυνσης

en: ERROR
el: ΣΦΑΛΜΑ

en: Please select address that you want to edit
el: Παρακαλώ επιλέξτε τη διεύθυνση που θέλετε να επεξεργαστείτε

en: Add address
el: Προσθήκη διεύθυνσης

en: Edit selected
el: Τροποποίηση επιλεγμένων

en: Delete selected
el: Διαγραφή επιλεγμένων

en: sort by name
el: ταξινόμηση ανά όνομα

en: sort by email
el: ταξινόμηση ανά διεύθυνση

en: sort by info
el: ταξινόμηση ανά πληροφορίες

en: Add to %s
el: Προσθήκη στο %s

en: quote
el: ανέφερε

en: who
el: ποιός

en: On %s, %s wrote:
el: Στις %s, ο/η %s έγραψε::

en: Subject
el: Θέμα

en: From
el: Από

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Original Message
el: Αρχικό Μήνυμα

en: Draft Email Saved
el: Το πρόχειρο Email Αποθηκεύτηκε

en: Could not move/copy file. File not attached
el: Αδύνατη η μετακίνηση/αντιγραφή του αρχείου. Τα αρχείο δεν έχει προσαρτηθεί στα συνημμένα.

en: Draft Saved
el: Πρόχειρο Αποθηκεύτηκε

en: Your Message has been sent.
el: Το Μήνυμα σας έχει αποσταλεί.

en: From:
el: Από:

en: Send
el: Αποστολή

en: Attach:
el: Συνημμένα:

en: Add
el: Προσθήκη

en: Delete selected attachments
el: Διαγραφή επιλεγμένων συνημμένων

en: Priority
el: Προτεραιότητα

en: High
el: Υψηλή

en: Normal
el: Κανονική

en: Low
el: Χαμηλή

en: Receipt
el: Απόδειξη

en: On Read
el: Με την Ανάγνωση

en: On Delivery
el: Με την Παράδοση

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Addresses
el: Διευθύνσεις

en: Save Draft
el: Αποθήκευση Προχείρου

en: You have not filled in the "To:" field.
el: Δεν έχετε συμπληρώσει το πεδίο "Προς:".

en: Error: Draft folder %s does not exist.
el: Λάθος: Ο φάκελος προχείρων %s δεν υπάρχει.

en: Server replied:
el: Απόκριση εξυπηρετητή:

en: Illegal folder name. Please select a different name.
el: Μη έγκυρο όνομα φακέλου.  Παρακαλώ επιλέξτε ένα διαφορετικό όνομα.

en: Click here to go back
el: Κάντε κλικ εδώ για να επιστρέψετε πίσω.

en: You have not selected a folder to delete. Please do so.
el: Δεν έχετε επιλέξει κάποιον φάκελο για διαγραφή. Παρακαλώ κάντε το.

en: Delete Folder
el: Διαγραφή Φακέλου

en: Are you sure you want to delete %s?
el: Θέλετε πράγματι να διαγράψετε αυτό το συμβάν %s;

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Folders
el: Φάκελοι

en: Subscribed successfully.
el: Επιτυχής Συνδρομή.

en: Unsubscribed successfully.
el: Επιτυχής Ακύρωση Συνδρομής.

en: Deleted folder successfully.
el: Επιτυχής διαγραφή φακέλου.

en: Created folder successfully.
el: Επιτυχής δημιουργία φακέλου.

en: Renamed successfully.
el: Επιτυχής μετονομασία.

en: Subscription Unsuccessful - Folder does not exist.
el: Ανεπιτυχής Διαγραφή - ο φάκελος δεν υπάρχει.

en: refresh folder list
el: ανανέωση καταλόγου φακέλων

en: Create Folder
el: Δημιουργία Φακέλου

en: as a subfolder of
el: ως υποφάκελος του

en: None
el: Κανένα

en: Let this folder contain subfolders
el: Να περιέχει αυτός ο φάκελος υποφακέλους

en: Create
el: Δημιουργία

en: Rename a Folder
el: Μετονομασία ενός Φακέλου

en: Select a folder
el: Επιλογή ενός Φακέλου

en: Rename
el: Μετονομασία

en: No folders found
el: Δεν βρέθηκαν φάκελοι

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Unsubscribe
el: Ακύρωση Εγγραφής

en: Subscribe
el: Εγγραφή

en: No folders were found to unsubscribe from!
el: Δεν βρέθηκαν φάκελοι για τους οποίους να ακυρωθεί η εγγραφή!

en: No folders were found to subscribe to!
el: Δεν βρέθηκαν φάκελοι για να γίνει η εγγραφή!

en: Subscribe to:
el: Εγγραφή:

en: You have not selected a folder to rename. Please do so.
el: Δεν έχετε επιλέξει φάκελο για μετονομασία. Παρακαλώ κάντε το.

en: Rename a folder
el: Μετονομασία φακέλου

en: New name:
el: Νέο όνομα:

en: Submit
el: Υποβολή

en: ERROR: Help files are not in the right format!
el: ΣΦΑΛΜΑ: Τα αρχεία βοήθειας δεν είναι στην σωστή μορφή!

en: Help
el: Βοήθεια

en: Help is not available in the selected language. It will be displayed in English instead.
el: Η βοήθεια δεν έχει μεταφραστεί στην επιλεγμένη γλώσσα.. Θα εμφανιστεί στα Αγγλικά.

en: Help is not available. Please contact your system administrator for assistance.
el: Η βοήθεια δεν είναι διαθέσιμη. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για εξυπηρέτηση.

en: This chapter is not available in the selected language. It will be displayed in English instead.
el: Η βοήθεια δεν έχει μεταφραστεί στην επιλεγμένη γλώσσα. Θα εμφανιστεί στα Αγγλικά.

en: This chapter is missing
el: Αυτό το κεφάλαιο λείπει

en: For some reason, chapter %s is not available.
el: Για κάποιον λόγο, το κεφάλαιο %s δεν είναι διαθέσιμο.

en: Table of Contents
el: Πίνακας Περιεχομένων

en: Previous
el: Προηγούμενη

en: Next
el: Επόμενη

en: Top
el: Επάνω

en: Viewing an image attachment
el: Εμφάνιση συνημμένου σε μορφή εικόνας

en: View message
el: Εμφάνιση μηνύματος

en: Download this as a file
el: Κατέβασμα ως αρχείο

en: INBOX
el: ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ

en: Purge
el: Εκκαθάριση

en: Last Refresh
el: Τελευταία Ενημέρωση

en: Check mail
el: Έλεγχος Ταχυδρομείου

en: Login
el: Σύνδεση

en: %s Logo
el: %s Λογότυπο

en: SquirrelMail version %s
el: SquirrelMail έκδοση %s

en: By the SquirrelMail Project Team
el: Από την Ομάδα Ανάπτυξης του SquirrelMail

en: %s Login
el: %s Σύνδεση

en: Name:
el: Όνομα:

en: Password:
el: Κωδικός:

en: No messages were selected.
el: Δεν επελέγησαν μηνύματα.

en: Options
el: Επιλογές

en: Message Highlighting
el: Μαρκάρισμα Μηνυμάτων

en: New
el: Νέο

en: Done
el: Έγινε

en: To or Cc
el: Προς η Κοινοποίηση

en: subject
el: θέμα

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Up
el: Πάνω

en: Down
el: Κάτω

en: No highlighting is defined
el: Δεν έχει οριστεί μαρκάρισμα

en: Identifying name
el: Όνομα Ταυτοποίησης

en: Color
el: Χρώμα

en: Dark Blue
el: Σκούρο Μπλε

en: Dark Green
el: Σκούρο Πράσινο

en: Dark Yellow
el: Σκούρο Κίτρινο

en: Dark Cyan
el: Σκούρο Κυανό

en: Dark Magenta
el: Σκούρο Ματζέντα

en: Light Blue
el: Ανοιχτό Μπλε

en: Light Green
el: Ανοιχτό Πράσινο

en: Light Yellow
el: Ανοιχτό Κίτρινο

en: Light Cyan
el: Ανοιχτό Κυανό

en: Light Magenta
el: Ανοιχτό Ματζέντα

en: Dark Gray
el: Σκούρο Γκρι

en: Medium Gray
el: Μεσαίο Γκρι

en: Light Gray
el: Ανοιχτό Γκρι

en: White
el: Λευκό

en: Other:
el: Άλλο:

en: Ex: 63aa7f
el: Πχ: 63aa7f

en: Matches
el: Εγγραφές που ταιριάζουν

en: Editing identities is disabled.
el: Η επεξεργασία ταυτοτήτων είναι απενεργοποιημένη.

en: Default Identity
el: Εξ ορισμού ταυτότητα

en: Alternate Identity %d
el: Εναλλακτική Ταυτότητα %d

en: Add a New Identity
el: Προσθήκη Νέας Ταυτότητας

en: Advanced Identities
el: Προχωρημένες Ταυτότητες

en: Full Name
el: Πλήρες Όνομα

en: E-Mail Address
el: Διεύθυνση E-Mail

en: Reply To
el: Απάντηση Προς

en: Save / Update
el: Αποθήκευση / Ενημέρωση

en: Make Default
el: Να Γίνει Εξ ορισμού

en: Move Up
el: Μετακίνηση Επάνω

en: Index Order
el: Σειρά Καταλόγου

en: Checkbox
el: Τετράγωνο Επιλογής

en: Flags
el: Σημαίες

en: Size
el: Μέγεθος

en: The index order is the order that the columns are arranged in the message index. You can add, remove, and move columns around to customize them to fit your needs.
el: Η σειρά καταλόγου είναι η σειρά με την οποία διατάσσονται οι στήλες στον κατάλογο μηνυμάτων.  Μπορείτε να προσθέσετε, να αφαιρέσετε και να μετακινήσετε στήλες για να τις  προσαρμόσετε στις ανάγκες σας.

en: up
el: πάνω

en: down
el: κάτω

en: remove
el: αφαίρεση

en: Return to options page
el: Επιστροφή στην σελίδα επιλογών

en: Personal Information
el: Προσωπικές Πληροφορίες

en: Display Preferences
el: Προτιμήσεις Εμφάνισης

en: Folder Preferences
el: Προτιμήσεις Φακέλων

en: Error(s) occurred while saving your options
el: Παρουσιάστηκε σφάλμα (σφάλματα) κατά την αποθήκευση των επιλογών σας

en: Some of your preference changes were not applied.
el: Μερικές από τις αλλαγές στις προτιμήσεις σας δεν ενεργοποιήθηκαν.

en: Successfully Saved Options
el: Επιτυχής Αποθήκευση Επιλογών

en: Refresh Folder List
el: Ανανέωση Λίστας Φακέλων

en: Refresh Page
el: Ανανέωση Σελίδας

en: This contains personal information about yourself such as your name, your email address, etc.
el: Περιέχει προσωπικές πληροφορίες για εσάς όπως το όνομα σας, η ηλεκτρονική σας διεύθυνση κλπ.

en: You can change the way that SquirrelMail looks and displays information to you, such as the colors, the language, and other settings.
el: Μπορείτε να αλλάξετε τον τρόπο εμφάνισης του SquirrelMail και του πως παρουσιάζει πληροφορίες προς εσάς, όπως χρώματα, τη γλώσσα και άλλες ρυθμίσεις.

en: Based upon given criteria, incoming messages can have different background colors in the message list. This helps to easily distinguish who the messages are from, especially for mailing lists.
el: Με βάση δεδομένα κριτήρια, τα εισερχόμενα μηνύματα μπορούν να έχουν διαφορετικά χρώματα φόντου στην λίστα μηνυμάτων. Αυτό βοηθάει στο να διακρίνεται από ποιον είναι το μήνυμα, ιδιαίτερα για λίστες μηνυμάτων (mailing lists).

en: These settings change the way your folders are displayed and manipulated.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις αλλάζουν τον τρόπο με τον οποίο γίνεται η εμφάνιση και η μεταχείριση των φακέλων σας.

en: The order of the message index can be rearranged and changed to contain the headers in any order you want.
el: Η σειρά του καταλόγου μηνυμάτων μπορεί να επαναδιαταχθεί και να αλλάξει ώστε να περιέχει κεφαλίδες με οποιαδήποτε σειρά θέλετε.

en: Message not printable
el: Μη εκτυπώσιμο μήνυμα

en: Attachments:
el: Συνημμένα:

en: Unknown sender
el: Άγνωστος αποστολέας

en: Info:
el: Πληροφορίες:

en: Size:
el: Μέγεθος:

en: Type:
el: Τύπος:

en: Invalid URL
el: Λανθασμένο URL

en: Printer Friendly
el: Φιλικό για Εκτύπωση

en: Print
el: Εκτύπωση

en: View Printable Version
el: Δείτε Εκτυπώσιμη Έκδοση

en: Read:
el: Διαβασμένο:

en: Your message
el: Το μήνυμα σας

en: Sent
el: Απεστάλη

en: Was displayed on %s
el: Εμφανίστηκε %s

en: less
el: λιγότερα

en: more
el: περισσότερα

en: Read receipt
el: Απόδειξη ανάγνωσης

en: sent
el: απεστάλη

en: requested
el: αιτήθηκε

en: The message sender has requested a response to indicate that you have read this message. Would you like to send a receipt?
el: Ο αποστολέας του μηνύματος ζήτησε μία απόκριση που να δείχνει ότι έχετε διαβάσει αυτό το μήνυμα. Θα θέλατε να στείλετε απόδειξη;

en: Send read receipt now
el: Αποστολή απόδειξης ανάγνωσης τώρα

en: Search Results
el: Αποτελέσματα Αναζήτησης

en: Message List
el: Λίστα Μηνυμάτων

en: Resume Draft
el: Επαναφορά Προχείρου

en: Edit Message as New
el: Επεξεργασία Μηνύματος ως Νέο

en: View Message
el: Εμφάνιση μηνύματος

en: Forward
el: Προώθηση

en: Forward as Attachment
el: Προώθηση ως Συνημμένο

en: Reply
el: Απάντηση

en: Reply All
el: Απάντηση Προς Όλους

en: View Full Header
el: Εμφάνιση Πλήρους Κεφαλίδας

en: Attachments
el: Συνημμένα

en: You must be logged in to access this page.
el: Πρέπει να έχετε συνδεθεί για να έχετε πρόσβαση σε αυτή τη σελίδα.

en: Folder:
el: Φάκελος:

en: Saved Searches
el: Αποθηκευμένες Αναζητήσεις

en: edit
el: επεξεργασία

en: search
el: εξερεύνηση

en: delete
el: διαγραφή

en: Recent Searches
el: Πρόσφατες Αναζητήσεις

en: save
el: αποθήκευση

en: forget
el: ξέχασε το

en: Current Search
el: Τρέχουσα Αναζήτηση

en: All Folders
el: Όλοι οι Φάκελοι

en: Body
el: Σώμα

en: Everywhere
el: Παντού

en: No Messages Found
el: Δεν Βρέθηκαν Μηνύματα

en: Please enter something to search for
el: Παρακαλώ εισάγετε κάτι για το οποίο θέλετε να κάνετε αναζήτηση

en: Signout
el: Αποσύνδεση

en: Sign Out
el: Αποσύνδεση

en: You have been successfully signed out.
el: Έχετε αποσυνδεθεί επιτυχώς.

en: Click here to log back in.
el: Κάντε κλικ εδώ για να συνδεθείτε πάλι.

en: Viewing a Business Card
el: Βλέπετε μια Επιχειρηματική Κάρτα

en: vCard Version %s is not supported. Some information might not be converted correctly.
el: Η vCard έκδοση %s δεν υποστηρίζεται. Μερικές πληροφορίες ίσως να μη μετατραπούν κατάλληλα.

en: Title
el: Τίτλος

en: Web Page
el: Ιστοσελίδα

en: Organization / Department
el: Οργανισμός / Τμήμα

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Work Phone
el: Τηλέφωνο Εργασίας

en: Home Phone
el: Τηλέφωνο Οικίας

en: Cellular Phone
el: Κινητό Τηλέφωνο

en: Fax
el: Φαξ

en: Note
el: Σημείωση

en: Add to address book
el: Προσθήκη στο Βιβλίο Διευθύνσεων

en: Title &amp; Org. / Dept.
el: Τίτλος &amp; Οργ. / Τμήμα

en: Viewing Full Header
el: Εμφάνιση Πλήρους Κεφαλίδας

en: Viewing a text attachment
el: Βλέπετε συνημμένο σε μορφή κειμένου

en: Please contact your system administrator and report this error.
el: Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος και αναφέρετε αυτό το σφάλμα.

en: Personal address book
el: Προσωπικό βιβλίο διευθύνσεων

en: Database error: %s
el: Σφάλμα βάσης δεδομένων: %s

en: Addressbook is read-only
el: Το βιβλίο διευθύνσεων είναι μόνο για ανάγνωση

en: User "%s" already exists
el: Ο χρήστης '%s' υπάρχει ήδη

en: User "%s" does not exist
el: Ο χρήστης "%s" δεν υπάρχει

en: Not a file name
el: Δεν είναι όνομα αρχείου

en: No such file or directory
el: Δεν υπάρχει τέτοιο αρχείο ή φάκελος

en: Open failed
el: Αποτυχία ανοίγματος

en: Write failed
el: Απέτυχε η εγγραφή

en: Unable to update
el: Αδυναμία ανανέωσης

en: Could not lock datafile
el: Δεν ήταν δυνατό το κλείδωμα του αρχείου δεδομένων

en: Write to addressbook failed
el: Η εγγραφή στο βιβλίο διευθύνσεων απέτυχε

en: Error initializing addressbook database.
el: Σφάλμα στην αρχικοποίηση της βάσης δεδομένων βιβλίου διευθύνσεων.

en: Error opening file %s
el: Σφάλμα στο άνοιγμα του αρχείου %s

en: Global address book
el: Γενικό βιβλίο διευθύνσεων

en: Error initializing global addressbook.
el: Σφάλμα στην αρχικοποίηση του συνολικού βιβλίου διευθύνσεων.

en: Error initializing LDAP server %s:
el: Σφάλμα στην αρχικοποίηση του εξυπηρετητή LDAP %s:

en: Invalid input data
el: Μη έγκυρα δεδομένα εισόδου

en: Name is missing
el: Το όνομα λείπει

en: E-mail address is missing
el: Η διεύθυνση E-mail λείπει

en: Nickname contains illegal characters
el: Το παρατσούκλι περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες

en: View
el: Εμφάνιση

en: View Business Card
el: Εμφάνιση Επιχειρηματικής Κάρτας

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Sun
el: Κυρ

en: Mon
el: Δευ

en: Tue
el: Τρι

en: Wed
el: Τετ

en: Thu
el: Πεμ

en: Fri
el: Παρ

en: Sat
el: Σαβ

en: January
el: Ιανουάριος

en: February
el: Φεβρουάριος

en: March
el: Μάρτιος

en: April
el: Απρίλιος

en: May
el: Μάιος

en: June
el: Ιούνιος

en: July
el: Ιούλιος

en: August
el: Αύγουστος

en: September
el: Σεπτέμβρης

en: October
el: Οκτώβριος

en: November
el: Νοέμβριος

en: December
el: Δεκέμβριος

en: Jan
el: Ιαν

en: Feb
el: Φεβ

en: Mar
el: Μαρ

en: Apr
el: Απρ

en: Ma&#121;
el: Μάι

en: Jun
el: Ιουν

en: Jul
el: Ιουλ

en: Aug
el: Αυγ

en: Sep
el: Σεπ

en: Oct
el: Οκτ

en: Nov
el: Νοε

en: Dec
el: Δεκ

en: D, F j, Y H:i
el: D, F j, Y G:i

en: H:i
el: G:i

en: D, H:i
el: D, G:i

en: Preference database error (%s). Exiting abnormally
el: Σφάλμα βάσης δεδομένων προτιμήσεων (%s). Μη ομαλή έξοδος

en: Click here to return to %s
el: Κάντε κλικ εδώ για να επιστρέψετε στο %s

en: Go to the login page
el: Πηγαίνετε στην σελίδα σύνδεσης

en: Preference file, %s, does not exist. Log out, and log back in to create a default preference file.
el: Το αρχείο προτιμήσεων, %s, δεν υπάρχει. Αποσυνδεθείτε, και συνδεθείτε ξανά για να δημιουργήσετε ένα εξ ορισμού αρχείο προτιμήσεων.

en: Preference file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
el: Το αρχείο προτιμήσεων, %s, δεν ήταν δυνατό να ανοιχθεί. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για να επιλύσετε αυτό το θέμα.

en: Preference file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
el: Το αρχείο προτιμήσεων, %s, δεν ήταν δυνατό να γραφτεί. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για να επιλύσετε αυτό το θέμα.

en: Preference file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
el: Το αρχείο προτιμήσεων, %s, δεν ήταν δυνατόν να αντιγραφεί από το προσωρινό αρχείο %s. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για να επιλύσετε αυτό το θέμα.

en: Error opening %s
el: Σφάλμα στο άνοιγμα %s

en: Default preference file not found or not readable!
el: Το εξ ορισμού αρχείο προτιμήσεων δεν βρέθηκε ή δεν είναι αναγνώσιμο!

en: Could not create initial preference file!
el: Δεν ήταν εφικτή η δημιουργία του αρχικού αρχείου προτιμήσεων!

en: %s should be writable by user %s
el: %s πρέπει να είναι εγγράψιμο από το χρήστη %s

en: Signature is too big.
el: Η Υπογραφή είναι πολύ μεγάλη.

en: Signature file, %s, could not be opened. Contact your system administrator to resolve this issue.
el: Το αρχείο υπογραφής, %s, δεν ήταν δυνατό να ανοιχτεί. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για να επιλύσετε αυτό το θέμα.

en: Signature file, %s, could not be written. Contact your system administrator to resolve this issue.
el: Το αρχείο υπογραφής, %s, δεν ήταν δυνατό να γραφτεί. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για να επιλύσετε αυτό το θέμα.

en: Signature file, %s, could not be copied from temporary file, %s. Contact your system administrator to resolve this issue.
el: Το αρχείο υπογραφής, %s, δεν ήταν δυνατόν να αντιγραφεί από το προσωρινό αρχείο %s. Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος για να επιλύσετε αυτό το θέμα.

en: You need to have PHP installed with the multibyte string function enabled (using configure option --enable-mbstring).
el: Πρέπει να έχετε εγκαταστήσει PHP με ενεργοποιημένες τις λειτουργίες multibyte string (μέσω της επιλογής ρυθμίσεων --enable-mbstring).

en: ERROR: No available IMAP stream.
el: ΣΦΑΛΜΑ : Μη διαθέσιμο IMAP stream.

en: ERROR: Connection dropped by IMAP server.
el: ΣΦΑΛΜΑ : Η σύνδεση διακόπηκε από τον εξυπηρετητή IMAP..

en: ERROR: Could not complete request.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν ήταν δυνατό να ολοκληρωθεί το αίτημα.

en: Query:
el: Εξερεύνηση:

en: Reason Given:
el: Αιτιολογία που Δόθηκε:

en: ERROR: Bad or malformed request.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Κακό η κακώς διαμορφωμένο αίτημα.

en: Server responded:
el: Απόκριση του εξυπηρετητή:

en: ERROR: IMAP server closed the connection.
el: ΣΦΑΛΜΑ : Ο εξυπηρετητής IMAP έκλεισε τη σύνδεση.

en: ERROR: Unknown IMAP response.
el: ΣΦΑΛΜΑ : Άγνωστη Απόκριση IMAP..

en: Error connecting to IMAP server: %s.
el: Σφάλμα σύνδεσης με τον εξυπηρετητή IMAP: %s.

en: Bad request: %s
el: Κακό αίτημα: %s

en: Unknown error: %s
el: Άγνωστο σφάλμα: %s

en: Read data:
el: Ανάγνωση δεδομένων:

en: Unknown user or password incorrect.
el: Άγνωστος χρήστης η εσφαλμένος κωδικός.

en: ERROR: Could not append message to
el: ΣΦΑΛΜΑ: Δεν ήταν δυνατό να προσαρτηθεί το μήνυμα στο

en: Solution:
el: Λύση:

en: Remove unneccessary messages from your folders. Start with your Trash folder.
el: Αφαιρέστε τα μη απαραίτητα μηνύματα από τον φάκελο σας. Ξεκινήστε από τον φάκελο Διαγραμμένα.

en: (no subject)
el: (κανένα θέμα)

en: Unknown Sender
el: Άγνωστος Αποστολέας

en: Unknown response from IMAP server:
el: Άγνωστη απόκριση από τον εξυπηρετητή IMAP:

en: The server couldn't find the message you requested.
el: Ο εξυπηρετητής δε μπόρεσε να βρει το μήνυμα που ζητήσατε.

en: Most probably your message list was out of date and the message has been moved away or deleted (perhaps by another program accessing the same mailbox).
el: Πιθανόν η λίστα μηνυμάτων σας ήταν παλιά και το μήνυμα στο μεταξύ μετακινήθηκε ή διαγράφηκε (ίσως από κάποιο άλλο πρόγραμμα που είχε πρόσβαση στον ίδιο φάκελο).

en: Unknown date
el: Άγνωστη ημερομηνία

en: A
el: Α

en: Thread sorting is not supported by your IMAP server.
el: Ταξινόμηση σύμφωνα με το νήμα (thread) δεν υποστηρίζεται από τον εξυπηρετητή σας IMAP.

en: Server-side sorting is not supported by your IMAP server.
el: Ταξινόμηση από την πλευρά του εξυπηρετητή δεν υποστηρίζεται από τον εξυπηρετητή σας IMAP.

en: THIS FOLDER IS EMPTY
el: ΑΥΤΟΣ Ο ΦΑΚΕΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΔΕΙΟΣ

en: Move Selected To
el: Μετακίνηση Επιλεγμένων Σε:

en: Transform Selected Messages
el: Μετασχηματισμός Επιλεγμένων Μηνυμάτων

en: Move
el: Μετακίνηση

en: Expunge
el: Εκκαθάριση

en: Read
el: Αναγν.

en: Unread
el: Μη αναγν.

en: Unthread View
el: Μη Εμφάνιση Αλληλουχίας

en: Thread View
el: Εμφάνιση Αλληλουχίας

en: Toggle All
el: Αναστροφή Όλων

en: Unselect All
el: Απο-Επιλογή Όλων

en: Select All
el: Επιλογή Όλων

en: Viewing Messages: %s to %s (%s total)
el: Προβολή Μηνυμάτων: %s έως %s (σύνολο: %s)

en: Viewing Message: %s (%s total)
el: Εμφάνιση μηνύματος: %s (σύνολο: %s)

en: Paginate
el: Σελιδοποίηση

en: Show All
el: Εμφάνιση Όλων

en: SquirrelMail could not decode the bodystructure of the message
el: Το SquirrelMail δεν μπόρεσε να αποκωδικοποιήσει την δομή του σώματος του μηνύματος

en: The bodystructure provided by your IMAP server:
el: Η παρεχόμενη δομή σώματος από τον εξυπηρετητή σας IMAP:

en: Body retrieval error. The reason for this is most probably that the message is malformed.
el: Σφάλμα ανάκτησης σώματος. Ο λόγος για αυτό είναι πιθανότατα ότι το μήνυμα είναι σε λάθος μορφή.

en: Command:
el: Εντολή:

en: Response:
el: Απόκριση:

en: Message:
el: Μήνυμα:

en: FETCH line:
el: ΑΝΑΚΤΗΣΗ γραμμής:

en: Hide Unsafe Images
el: Απόκρυψη Μη-ασφαλών Εικόνων

en: View Unsafe Images
el: Εμφάνιση Μη-ασφαλών Εικόνων

en: Download
el: Κατέβασμα

en: sec_remove_eng.png
el: sec_remove_el_GR.png

en: This external link will open in a new window
el: Αυτή η εξωτερική σύνδεση θα ανοίξει σε ένα νέο παράθυρο

en: Option Type '%s' Not Found
el: Τύπος Επιλογής '%s' Δεν Βρέθηκε

en: Current Folder
el: Τρέχων Φάκελος

en: Compose
el: Σύνθεση

en: Error creating directory %s.
el: Σφάλμα στη δημιουργία του φακέλου %s.

en: Could not create hashed directory structure!
el: Δεν ήταν δυνατή η δημιουργία hashed δομής φακέλου!

en: Email delivery error
el: Σφάλμα στην παράδοση του μηνύματος

en: Service not available, closing channel
el: Μη διαθέσιμη υπηρεσία, κλείσιμο διαύλου

en: A password transition is needed
el: Απαιτείται μετάβαση κωδικού

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
el: Η ενέργεια αλληλογραφίας που ζητήθηκε δεν έγινε: μη διαθέσιμο γραμματοκιβώτιο

en: Requested action aborted: error in processing
el: Η ενέργεια που ζητήθηκε διακόπηκε: σφάλμα στην επεξεργασία

en: Requested action not taken: insufficient system storage
el: Η ενέργεια που ζητήθηκε δεν εκτελέστηκε: μη επαρκής αποθηκευτικός χώρος στο σύστημα

en: Temporary authentication failure
el: Προσωρινή αποτυχία πιστοποίησης ταυτότητας

en: Syntax error; command not recognized
el: Συντακτικό σφάλμα, η εντολή δεν αναγνωρίζεται

en: Syntax error in parameters or arguments
el: Συντακτικό σφάλμα στις παραμέτρους ή τα ορίσματα

en: Command not implemented
el: Δεν έχει υλοποιηθεί η εντολή

en: Bad sequence of commands
el: Κακή ακολουθία εντολών

en: Command parameter not implemented
el: Η παράμετρος της εντολής δεν έχει υλοποιηθεί

en: Authentication required
el: Απαιτείται πιστοποίηση ταυτότητας

en: Authentication mechanism is too weak
el: Ο μηχανισμός πιστοποίησης ταυτότητας είναι υπερβολικά αδύναμος

en: Authentication failed
el: Αποτυχία πιστοποίησης ταυτότητας

en: Encryption required for requested authentication mechanism
el: Απαιτείται κρυπτογράφηση για τον μηχανισμό πιστοποίησης ταυτότητας που ζητήθηκε

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
el: Η ενέργεια που ζητήθηκε δεν εκτελέστηκε: μη διαθέσιμο γραμματοκιβώτιο

en: User not local; please try forwarding
el: Μη τοπικός χρήστης, παρακαλώ δοκιμάστε προώθηση

en: Requested mail action aborted: exceeding storage allocation
el: Η ενέργεια ταχυδρομείου που ζητήθηκε διακόπηκε: υπέρβαση διαθέσιμου αποθηκευτικού χώρου

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
el: Η ενέργεια που ζητήθηκε δεν έγινε: δεν επιτρέπεται το όνομα γραμματοκιβωτίου

en: Transaction failed
el: Αποτυχία συναλλαγής

en: Unknown response
el: Άγνωστη Απόκριση

en: General Display Options
el: Γενικές Επιλογές Εμφάνισης

en: Theme
el: Θέμα Παρουσίασης

en: Default
el: Εξ ορισμού

en: Custom Stylesheet
el: Προσαρμοσμένο Στυλ

en: Language
el: Γλώσσα

en: Use Javascript
el: Χρήση Javascript

en: Autodetect
el: Αυτόματος Εντοπισμός

en: Always
el: Πάντα

en: Never
el: Ποτέ

en: Mailbox Display Options
el: Επιλογές Εμφάνισης Γραμματοκιβωτίου

en: Number of Messages per Page
el: Αριθμός Μηνυμάτων ανά Σελίδα

en: Enable Alternating Row Colors
el: Ενεργοποίηση Εναλλασσόμενων Χρωμάτων Γραμμών

en: Enable Page Selector
el: Ενεργοποίηση Επιλογέα Σελίδων

en: Maximum Number of Pages to Show
el: Μέγιστος Αριθμός Σελίδων για Εμφάνιση

en: Always Show Full Date
el: Πάντοτε Εμφάνιση ολόκληρης της Ημερομηνίας

en: Message Display and Composition
el: Εμφάνιση Μηνύματος και Συγγραφής

en: Wrap Incoming Text At
el: Αναδίπλωση Εισερχόμενου Κειμένου Σε

en: Width of Editor Window
el: Πλάτος Παραθύρου Επεξεργασίας

en: Height of Editor Window
el: Ύψος Παραθύρου Επεξεργασίας

en: Location of Buttons when Composing
el: Τοποθέτηση Κουμπιών κατά την Συγγραφή

en: Before headers
el: Πριν τις κεφαλίδες

en: Between headers and message body
el: Ανάμεσα στις κεφαλίδες και το σώμα του μηνύματος

en: After message body
el: Μετά το σώμα του μηνύματος

en: Addressbook Display Format
el: Μορφοποίηση Εμφάνισης Βιβλίου Διευθύνσεων

en: Show HTML Version by Default
el: Εξ ορισμού Εμφάνιση Έκδοσης HTML

en: Enable Forward as Attachment
el: Ενεργοποίηση Προώθησης ως Συνημμένου

en: Include CCs when Forwarding Messages
el: Να συμπεριλαμβάνονται οι Κοινοποιήσεις όταν Προωθούνται Μηνύματα

en: Include Me in CC when I Reply All
el: Να συμπεριλαμβάνομαι στο Κοινοποίηση όταν Απαντώ Προς Όλους

en: Enable Mailer Display
el: Ενεργοποίηση Εμφάνισης Ταχυδρόμου

en: Display Attached Images with Message
el: Εμφάνιση Συνημμένων Εικόνων με το Μήνυμα

en: Enable Printer Friendly Clean Display
el: Ενεργοποίηση Καθαρής Εμφάνισης Φιλικής Εκτύπωσης

en: Enable Mail Delivery Notification
el: Ενεργοποίηση Ειδοποίησης Παράδοσης Αλληλογραφίας

en: Compose Messages in New Window
el: Πάντα Σύνθεση σε Νέο Παράθυρο

en: Width of Compose Window
el: Πλάτος Παραθύρου Σύνθεσης

en: Height of Compose Window
el: Ύψος Παραθύρου Σύνθεσης

en: Prepend Signature before Reply/Forward Text
el: Προσάρτηση υπογραφής πριν το Κείμενο Απάντησης/Προώθησης

en: Prefix for Original Message when Replying
el: Πρόθεμα για Αρχικό Μήνυμα κατά την Απάντηση

en: Cursor Position when Replying
el: Θέση Δρομέα κατά την Απάντηση

en: To: field
el: Πεδίο Προς:

en: Focus in body
el: Σώμα μηνύματος

en: Select body
el: Επιλογή του σώματος

en: No focus
el: Όχι Μετάβαση

en: Sort by Received Date
el: Ταξινόμηση με Ημερομηνία Παραλαβής

en: Enable Thread Sort by References Header
el: Ενεργοποίηση Ταξινόμησης Thread σύμφωνα με Κεφαλίδα Αναφορών

en: Special Folder Options
el: Ειδικές Επιλογές Φακέλων

en: Folder Path
el: Διαδρομή Φακέλου

en: Do not use Trash
el: Να μην χρησιμοποιηθεί το Διαγραμμένα

en: Trash Folder
el: Φάκελος Διαγραμμένα

en: Do not use Drafts
el: Να μην χρησιμοποιηθεί το Πρόχειρα

en: Draft Folder
el: Φάκελος Πρόχειρα

en: Do not use Sent
el: Να μην χρησιμοποιηθεί το Απεσταλμένα

en: Sent Folder
el: Φάκελος Απεσταλμένα

en: Folder List Options
el: Επιλογές Λίστας Φακέλων

en: Location of Folder List
el: Τοποθεσία Λίστας Φακέλων

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Width of Folder List
el: Πλάτος Λίστας Φακέλων

en: Minutes
el: Λεπτά

en: Seconds
el: Δευτερόλεπτα

en: Minute
el: Λεπτό

en: Auto Refresh Folder List
el: Αυτόματη Ανανέωση Λίστας Φακέλων

en: Enable Unread Message Notification
el: Ενεργοποίηση Ειδοποίησης Μη-Αναγνωσμένων Μηνυμάτων

en: No Notification
el: Καμία Ειδοποίηση

en: Only INBOX
el: Μόνο ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ

en: Unread Message Notification Type
el: Είδος Ειδοποίησης Μη-Αναγνωσμένων Μηνυμάτων

en: Only Unseen
el: Μόνο όσα δεν έχουν Κοιταχτεί

en: Unseen and Total
el: Όσα δεν έχουν κοιταχτεί και Συνολικά

en: Enable Collapsable Folders
el: Ενεργοποίηση Πτυσσόμενων Φακέλων

en: Enable Cumulative Unread Message Notification
el: Ενεργοποίηση Συσσωρευμένης Ειδοποίησης Μη-Αναγνωσμένων Μηνυμάτων

en: Show Clock on Folders Panel
el: Εμφάνιση Ρολογιού στο Πάνελ των Φακέλων

en: International date and time
el: Διεθνής ημερομηνία και ώρα

en: American date and time
el: Αμερικάνικη ημερομηνία και ώρα

en: European date and time
el: Ευρωπαϊκή ημερομηνία και ώρα

en: Show weekday and time
el: Εμφάνιση ημέρας της εβδομάδας και ώρας

en: Show time with seconds
el: Εμανιση ώρας με δευτερόλεπτα

en: Show time
el: Εμφάνιση ώρας

en: No Clock
el: Όχι Ρολόι

en: Hour Format
el: Μορφή Ώρας

en: 12-hour clock
el: Ρολόι 12-ωρών

en: 24-hour clock
el: Ρολόι 24-ωρών

en: Memory Search
el: Αναζήτηση Μνήμης

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Folder Selection Options
el: Προτιμήσεις Επιλογής Φακέλων

en: Selection List Style
el: Στυλ Λίστας Επιλογής

en: Long:
el: Μακρύ:

en: Folder
el: Φάκελος

en: Subfolder
el: Υποφάκελος

en: Indented:
el: Στοιχισμένο:

en: Delimited:
el: Διαχωρισμένο:

en: You can't select INBOX as Trash folder.
el: Δεν μπορείτε να επιλέξετε τα ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ ως τον φάκελο Διαγραμμένων

en: You can't select INBOX as Sent folder.
el: Δε μπορείτε να επιλέξετε τα ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ ως τον φάκελο απεσταλμένων

en: You can't select INBOX as Draft folder.
el: Δε μπορείτε να επιλέξετε τα ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ ως φάκελο προχείρων

en: Name and Address Options
el: Επιλογές Ονόματος και Διεύθυνσης

en: E-mail Address
el: Διεύθυνση E-mail

en: Edit Advanced Identities
el: Επεξεργασία Προχωρημένων Ταυτοτήτων

en: (discards changes made on this form so far)
el: (απορρίπτει αλλαγές που έχουν γίνει μέχρι τώρα σε αυτή τη φόρμα)

en: Multiple Identities
el: Πολλαπλές Ταυτότητες

en: Same as server
el: Το ίδιο με τον Εξυπηρετητή (Server)

en: Error opening timezone config, contact administrator.
el: Σφάλμα στο άνοιγμα ρυθμίσεων της ζώνης ώρας, επικοινωνήστε με τον διαχειριστή.

en: Timezone Options
el: Επιλογές Ζώνης Ώρας

en: Your current timezone
el: Η τρέχουσα ζώνη της ώρας σας

en: Reply Citation Options
el: Επιλογές Αναφοράς Απάντησης

en: Reply Citation Style
el: Στυλ Αναφοράς Απάντησης

en: No Citation
el: Καμία Αναφορά

en: AUTHOR Wrote
el: Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ έγραψε

en: On DATE, AUTHOR Wrote
el: Στην ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ, ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ έγραψε

en: Quote Who XML
el: Ανέφερε Ποιός XML

en: User-Defined
el: Ορισμού από Χρήστη

en: User-Defined Citation Start
el: Αρχή Αναφοράς Ορισμού από Χρήστη

en: User-Defined Citation End
el: Τέλος Αναφοράς Ορισμού από Χρήστη

en: Signature Options
el: Επιλογές Υπογραφής

en: Use Signature
el: Χρήση Υπογραφής

en: Prefix Signature with '-- ' Line
el: Πρόθεμα Υπογραφής με Γραμμή '-- '

en: Take Address
el: Λήψη Διεύθυνσης

en: Address Book Take:
el: Βιβλίο Διευθύνσεων Λήψη:

en: Try to verify addresses
el: Προσπάθεια εξακρίβωσης διεύθυνσης

en: Config File Version
el: Έκδοση Αρχείου Προσαρμογής (config)

en: SquirrelMail Version
el: Έκδοση SquirrelMail

en: PHP Version
el: Έκδοση PHP

en: Organization Preferences
el: Προτιμήσεις Οργανισμού

en: Organization Name
el: Όνομα Οργανισμού

en: Organization Logo
el: Λογότυπο Οργανισμού

en: Organization Logo Width
el: Πλάτος Λογότυπου Οργανισμού

en: Organization Logo Height
el: Ύψος Λογότυπου Οργανισμού

en: Organization Title
el: Τίτλος Οργανισμού

en: Signout Page
el: Σελίδα Εξόδου

en: Provider Link URI
el: Δεσμός URI Παροχέα

en: Provider Name
el: Όνομα Παροχέα

en: Top Frame
el: Πλαίσιο Κορυφής

en: Server Settings
el: Επιλογές Εξυπηρετητή

en: Mail Domain
el: Τομέας Ηλεκτρονικού Ταχυδρομείου

en: IMAP Server Address
el: Διεύθυνση εξυπηρετητή IMAP

en: IMAP Server Port
el: Θύρα εξυπηρετητή IMAP

en: IMAP Server Type
el: Τύπος Εξυπηρετητή IMAP

en: Cyrus IMAP server
el: Εξυπηρετητής Cyrus IMAP

en: University of Washington's IMAP server
el: Εξυπηρετητής IMAP University of Washington

en: Microsoft Exchange IMAP server
el: Εξυπηρετητής Microsoft Exchange IMAP

en: Courier IMAP server
el: Εξυπηρετητής Courier IMAP

en: hMailServer IMAP server
el: Εξυπηρετητής IMAP hMailServer

en: Binc IMAP server
el: Binc εξυπηρετητής IMAP

en: Not one of the above servers
el: Όχι κάποιος από τους παραπάνω εξυπηρετητές

en: IMAP Folder Delimiter
el: Διακριτικό Σύμβολο (Delimiter) Φακέλου IMAP

en: Use &quot;detect&quot; to auto-detect.
el: Χρησιμοποιήστε το "εντοπισμός" για αυτόματο εντοπισμό.

en: Use TLS for IMAP Connections
el: Χρήση TLS για IMAP Συνδέσεις

en: Requires PHP 4.3.x! Experimental.
el: Απαιτεί PHP 4.3.x! Πειραματικό.

en: IMAP Authentication Type
el: Τύπος πιστοποίησης ταυτότητας IMAP

en: IMAP login
el: Σύνδεση IMAP

en: Use Sendmail Binary
el: Χρήση Sendmail Binary

en: Sendmail Arguments
el: Παράμετροι Sendmail

en: Sendmail Path
el: Διαδρομή του Sendmail

en: SMTP Server Address
el: Διεύθυνση Εξυπηρετητή SMTP

en: SMTP Server Port
el: Θύρα SMTP του Εξυπηρετητή

en: Use TLS for SMTP Connections
el: Χρήση TLS για SMTP Συνδέσεις

en: SMTP Authentication Type
el: Τύπος πιστοποίησης ταυτότητας SMTP

en: POP3 Before SMTP?
el: POP3 πριν SMTP;

en: Invert Time
el: Αναστροφή Χρόνου

en: Folders Defaults
el: Εξ ορισμού επιλογές Φακέλων

en: Default Folder Prefix
el: Εξ ορισμού Πρόθεμα Φακέλου

en: Show Folder Prefix Option
el: Εμφάνιση Επιλογής Προθέματος Φακέλου

en: By default, move to trash
el: Εξ ορισμού μετακίνηση στα διαγραμμένα

en: By default, move to sent
el: Εξ ορισμού μετακίνηση στα απεσταλμένα

en: By default, save as draft
el: Εξ ορισμού αποθήκευση ως πρόχειρο

en: List Special Folders First
el: Εμφάνιση Πρώτα των Ειδικών Φακέλων

en: Show Special Folders Color
el: Εμφάνιση Χρώματος Ειδικών Φακέλων

en: Default Sub. of INBOX
el: Εξ ορισμού Υπό. του ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ

en: Show 'Contain Sub.' Option
el: Εμφάνιση Επιλογής 'Περιέχει Υπο.'

en: Default Unseen Notify
el: Εξ ορισμού Ενημέρωση Μη-Ορατού

en: Default Unseen Type
el: Εξ ορισμού Τύπος Μη-Ορατού

en: Auto Create Special Folders
el: Αυτόματη Δημιουργία Ειδικών Φακέλων

en: Auto delete folders
el: Αυτόματη διαγραφή φακέλων

en: Enable /NoSelect folder fix
el: Ενεργοποίηση / Μη Επιλογή επιδιόρθωσης φακέλων

en: General Options
el: Γενικές Επιλογές

en: Data Directory
el: Φάκελος Δεδομένων

en: Temp Directory
el: Προσωρινός Φάκελος

en: Hash Level
el: Επίπεδο Hash

en: Hash Disabled
el: Απενεργοποίηση Hash

en: Moderate
el: Ελαφρό

en: Medium
el: Μέσο

en: Default Left Size
el: Εξ ορισμού Αριστερό Μέγεθος

en: Usernames in Lowercase
el: Ονόματα χρηστών με πεζά

en: Allow use of priority
el: Επέτρεψε χρήση προτεραιότητας

en: Hide SM attributions
el: Απόκρυψη SM attributions

en: Enable use of delivery receipts
el: Ενεργοποίηση χρήσης αποδείξεων παραλαβής

en: Allow editing of identities
el: Επέτρεψε επεξεργασία ταυτοτήτων

en: Allow editing of full name
el: Επέτρεψε επεξεργασία πλήρους ονόματος

en: Use server-side sorting
el: Χρήση ταξινόμησης από τον εξυπηρετητή

en: Use server-side thread sorting
el: Χρήση ταξινόμησης thread από τον εξυπηρετητή

en: Allow server charset search
el: Επέτρεψε αναζήτηση συνόλου χαρακτήρων εξυπηρετητή

en: UID support
el: Υποστήριξη UID

en: PHP session name
el: Όνομα συνεδρίας PHP

en: Location base
el: Βάση διεύθυνσης

en: Message of the Day
el: Μήνυμα της Ημέρας

en: Database
el: Βάση δεδομένων

en: Address book DSN
el: DSN βιβλίου διευθύνσεων

en: Address book table
el: Πίνακας βιβλίου διευθύνσεων

en: Preferences DSN
el: Προτιμήσεις DSN

en: Preferences table
el: Πίνακας προτιμήσεων

en: Preferences username field
el: Πεδίο ονόματος χρήστη προτιμήσεων

en: Preferences key field
el: Πεδίο κλειδιών προτιμήσεων

en: Preferences value field
el: Πεδίο τιμής προτιμήσεων

en: Global address book DSN
el: DSN Γενικού βιβλίου διευθύνσεων

en: Global address book table
el: Πίνακας Γενικού βιβλίου διευθύνσεων

en: Allow writing into global address book
el: Να επιτρέπεται η εγγραφή στο γενικό βιβλίο διευθύνσεων

en: Allow listing of global address book
el: Να επιτρέπεται η εμφάνιση λίστας του γενικού βιβλίου διευθύνσεων

en: Language settings
el: Επιλογές Γλώσσας

en: Default Language
el: Εξ ορισμού Γλώσσα

en: Default Charset
el: Εξ ορισμού Σύνολο Χαρακτήρων

en: Address Books
el: Βιβλία Διευθύνσεων

en: Default Javascript Addressbook
el: Εξ ορισμού Βιβλίο Διευθύνσεων Javascript

en: Global address book file
el: Γενικό βιβλίο διευθύνσεων

en: Allow writing into global address book file
el: Η εγγραφή στο γενικό βιβλίο διευθύνσεων απέτυχε

en: Themes
el: Θέματα

en: Default theme
el: Εξ ορισμού Θέμα

en: Use index number of theme
el: Χρήση αριθμού καταλόγου του Θέματος

en: Configuration Administrator
el: Διαχειριστής Ρυθμίσεων

en: Theme Name
el: Όνομα Θέματος

en: Theme Path
el: Διαδρομή Θέματος

en: Plugins
el: Πρόσθετα

en: Change Settings
el: Αλλαγή Ρυθμίσεων

en: Config file can't be opened. Please check config.php.
el: Το αρχείο ρυθμίσεων δεν μπορεί να ανοιχθεί. Παρακαλώ ελέγξτε το config.php.

en: Administration
el: Διαχείριση

en: This module allows administrators to manage SquirrelMail main configuration remotely.
el: Αυτό το πακέτο (module) επιτρέπει στους Διαχειριστές να διαχειρίζονται την κεντρική διαμόρφωση του SquirrelMail από απόσταση.

en: Submit a Bug Report
el: Αναφορά ενός Σφάλματος (Bug)

en: Before you send your bug report, please make sure to check this checklist for any common problems.
el: Πριν στείλετε την αναφορά σφάλματος, παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι έχετε ελέγξει αυτήν την λίστα για μερικά συνηθισμένα προβλήματα.

en: Make sure that you are running the most recent copy of %s. You are currently using version %s.
el: Βεβαιωθείτε ότι τρέχετε την πιο πρόσφατη έκδοση του %s. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιείτε την %s.

en: Check to see if your bug is already listed in the %sBug List%s on SourceForge. If it is, we already know about it and are trying to fix it.
el: Ελέγξτε εάν το σφάλμα σας βρίσκεται ήδη στη %sΛίστα Αναφορών Σφαλμάτων%s στο SourceForge. Αν είναι, ξέρουμε ήδη για το πρόβλημα και προσπαθούμε να το διορθώσουμε.

en: Try to make sure that you can repeat it. If the bug happens sporatically, try to document what you did when it happened. If it always occurs when you view a specific message, keep that message around so maybe we can see it.
el: Προσπαθήστενα βεβαιωθείτε ότι μπορείτε να το επαναλάβετε. Αν το πρόβλημα παρουσιάζεται σποραδικά, προσπαθήστε να τεκμηριώσετε τι κάνατε όταν συνέβη. Αν συμβαίνει πάντοτε όταν βλέπετε ένα συγκεκριμένο μήνυμα, κρατήστε το εν λόγω μήνυμα ώστε ίσως να το δούμε κι εμείς.

en: If there were warnings displayed above, try to resolve them yourself. Read the guides in the %s directory where SquirrelMail was installed.
el: Αν παρουσιάστηκαν προειδοποιήσεις παραπάνω, προσπαθήστε να τις επιλύσετε μόνοι σας. Διαβάστε τις οδηγίες στον φάκελο %s όπου το SquirrelMail έχει εγκατασταθεί.

en: Pressing the button below will start a mail message to the developers of SquirrelMail that will contain a lot of information about your system, your browser, how SquirrelMail is set up, and your IMAP server. It will also prompt you for information. Just fill out the sections at the top. If you like, you can scroll down in the message to see what else is being sent.
el: Πατώντας το ακόλουθο κουμπί, θα αρχίσει να συντάσσεται ένα μήνυμα προς τους προγραμματιστές του SquirrelMail, που θα περιέχει πολλές πληροφορίες για το σύστημά σας, τον φυλλομετρητή σας, το πώς έχει στηθεί το SquirrelMail και ο εξυπηρετητής IMAP σας. Επίσης θα σάς προτρέψει για περισσότερες πληροφορίες. Απλά συμπληρώστε τα τμήματα στην αρχή. Αν θέλετε, μπορείτε να δείτε παρακάτω στο μήνυμα το τι άλλο θα σταλεί.

en: Please make sure to fill out as much information as you possibly can to give everyone a good chance of finding and removing the bug. Submitting your bug like this will not have it automatically added to the bug list on SourceForge, but someone who gets your message may add it for you.
el: Παρακαλώ βεβαιωθείτε να συμπληρώσετε όσες περισσότερες πληροφορίες μπορείτε, για να δώσετε σε όλους καλές πιθανότητες να βρουν και να αφαιρέσουν το πρόβλημα. Στέλνοντάς το πρόβλημά σας με αυτόν τον τρόπο δε θα το κάνει να προστεθεί στη λίστα προβλημάτων στο SourceForge, αλλά κάποιος που θα λάβει το μήνυμά σας μπορεί να το προσθέσει για εσάς.

en: This bug involves:
el: Αυτό το πρόβλημα σχετίζεται:

en: the general program
el: με το γενικότερο πρόγραμμα

en: a specific plugin
el: με ένα συγκεκριμένο plugin

en: Start Bug Report Form
el: Έναρξη Φόρμας Αναφοράς Σφάλματος

en: Bug
el: Σφάλμα

en: Bug Reports:
el: Αναφορές Σφαλμάτων (bug):

en: Show button in toolbar
el: Εμφάνιση button στη γραμμή εργαλείων

en: Could not write calendar file %s
el: Δεν ήταν εφικτή η εγγραφή του αρχείου ημερολογίου %s

en: TODAY
el: ΣΗΜΕΡΑ

en: Go
el: Πήγαινε

en: ADD
el: ΠΡΟΣΘΗΚΗ

en: EDIT
el: ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ

en: DEL
el: ΔΙΑΓΡΑΦΗ

en: Start time:
el: Χρόνος έναρξης:

en: Length:
el: Μήκος (Διάρκεια):

en: Priority:
el: Προτεραιότητα:

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Set Event
el: Ορισμός Συμβάντος

en: Event Has been added!
el: Το συμβάν προστέθηκε!

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Time:
el: Ώρα:

en: Day View
el: Ημερήσια Εμφάνιση

en: Do you really want to delete this event?
el: Θέλετε πράγματι να διαγράψετε αυτό το συμβάν;

en: Event deleted!
el: Το Συμβάν Διαγράφηκε!

en: Nothing to delete!
el: Τίποτα προς διαγραφή!

en: Update Event
el: Ενημέρωση Συμβάντος

en: Do you really want to change this event from:
el: Θέλετε πράγματι να αλλάξετε αυτό το συμβάν από:

en: to:
el: προς:

en: Event updated!
el: Ενημέρωση Συμβάντος!

en: Month View
el: Μηνιαία Εμφάνιση

en: 0 min.
el: 0 λεπτά

en: 15 min.
el: 15 λεπτά

en: 30 min.
el: 30 λεπτά

en: 45 min.
el: 45 λεπτά

en: 1 hr.
el: 1 ώρα

en: 1.5 hr.
el: 1.5 ώρες

en: 2 hr.
el: 2 ώρες

en: 2.5 hr.
el: 2.5 ώρες

en: 3 hr.
el: 3 ώρες

en: 3.5 hr.
el: 3.5 ώρες

en: 4 hr.
el: 4 ώρες

en: 5 hr.
el: 5 ώρες

en: 6 hr.
el: 6 ώρες

en: Calendar
el: Ημερολόγιο

en: Delete &amp; Prev
el: Διαγραφή &amp; Προηγ.

en: Delete &amp; Next
el: Διαγραφή &amp; Επόμενο

en: Move to:
el: Μετακίνηση σε:

en: Delete/Move/Next Buttons:
el: Κουμπιά Διαγραφή/Μετακίνηση/Επόμενο:

en: Display at top
el: Εμφάνιση στην κορυφή

en: with move option
el: με την επιλογή μετακίνησης

en: Display at bottom
el: Εμφάνιση στο τέρμα

en: COMMERCIAL - This list contains servers that are verified spam senders. It is a pretty reliable list to scan spam from.
el: ΕΜΠΟΡΙΚΗ - Αυτή η λίστα περιλαμβάνει εξυπηρετητές οι οποίοι έχουν εξακριβωθεί ως αποστολείς κακόβουλου (spam) ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Είναι αρκετά αξιόπιστη λίστα για να ανιχνεύσετε κακόβουλα μηνύματα.

en: COMMERCIAL - Servers that are configured (or misconfigured) to allow spam to be relayed through their system will be banned with this. Another good one to use.
el: ΕΜΠΟΡΙΚΗ - Εξυπηρετητές που έχουν ρυθμιστεί (ή κακο-ρυθμιστεί) να επιτρέπουν κακόβουλα (spam) μηνύματα να αναμεταδίδονται διαμέσου του συστήματος θα αποκλείονται με αυτή την επιλογή.  Ακόμη μία καλή επιλογή προς χρήση.

en: COMMERCIAL - Dial-up users are often filtered out since they should use their ISP's mail servers to send mail. Spammers typically get a dial-up account and send spam directly from there.
el: ΕΜΠΟΡΙΚΗ - Χρήστες dial-up συνδέσεων αποκλείονται αφού πρέπει να χρησιμοποιούν τους εξυπηρετητές ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του παροχέα πρόσβασης (ISP) που χρησιμοποιούν. Οι αποστολείς κακόβουλου ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (spam) συνήθως παίρνουν ένα λογαριασμό dial-up πρόσβασης και αποστέλλουν κακόβουλο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο απευθείας από αυτόν.

en: COMMERCIAL - RBL+ Blackhole entries.
el: ΕΜΠΟΡΙΚΗ - RBL + Εγγραφές "μαύρης τρύπας"

en: COMMERCIAL - RBL+ OpenRelay entries.
el: ΕΜΠΟΡΙΚΗ - RBL+ Εγγραφές  OpenRelay.

en: COMMERCIAL - RBL+ Dial-up entries.
el: ΕΜΠΟΡΙΚΗ  - RBL+ Εγγραφές Dial-up.

en: FREE - ORDB was born when ORBS went off the air. It seems to have fewer false positives than ORBS did though.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Το ORDB γεννήθηκε όταν το ORBS βγήκε στον αέρα. Φαίνεται όμως να έχει λιγότερες λανθασμένες θετικές εγγραφές από αυτές που είχε το ORBS.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Direct SPAM sources.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Five-Ten-sg.com - Άμεσες πηγές κακόβουλου ταχυδρομείου (SPAM).

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Dial-up lists - includes some DSL IPs.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Five-Ten-sg.com - Λίστες Dial-up - περιλαμβάνει μερικές IP-διευθύνσεις με DSL.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Bulk mailers that do not use confirmed opt-in.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Five-Ten-sg.com - Μαζικοί ταχυδρομητές που δεν χρησιμοποιούν επιβεβαιωμένη είσοδο (opt-in).

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Other misc. servers.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Five-Ten-sg.com - Άλλοι διάφοροι εξυπηρετητές.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Single Stage servers.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Five-Ten-sg.com - Single Stage εξυπηρετητές.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - SPAM Support servers.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Five-Ten-sg.com - Εξυπηρετητές υποστήριξης κακόβουλου ταχυδρομείου (SPAM).

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Web Form IPs.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Five-Ten-sg.com - Διευθύνσεις IP με Web Form.

en: FREE - Dorkslayers appears to include only really bad open relays outside the US to avoid being sued. Interestingly enough, their website recommends you NOT use their service.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Dorkslayers φαίνεται να συμπεριλαμβάνει πραγματικά άσχημα ανοικτούς αναδιανομείς ταχυδρομείου εκτός των ΗΠΑ προς αποφυγή δικαστικών αγωγών. Είναι αρκετά ενδιαφέρον το ότι η ιστοσελίδες τους συστήνουν να ΜΗΝ χρησιμοποιήσετε την υπηρεσία τους.

en: FREE - SPAMhaus - A list of well-known SPAM sources.
el: ΔΩΡΕΑΝ - SPAMhaus - Λίστα γνωστών πηγών κακόβουλου ταχυδρομείου (SPAM).

en: FREE, for now - SpamCop - An interesting solution that lists servers that have a very high spam to legit email ratio (85 percent or more).
el: ΔΩΡΕΑΝ, προς το παρόν - SpamCop - Ενδιαφέρουσα λύση που αναφέρει εξυπηρετητές που έχουν υψηλό ποσοστό κακόβουλου (spam) προς κανονικό-ταχυδρομείο (85 τοις εκατό ή περισσότερο).

en: FREE - dev.null.dk - I don't have any detailed info on this list.
el: ΔΩΡΕΑΝ - dev.null.dk - Δεν υπάρχουν λεπτομερείς πληροφορίες για αυτή τη λίστα.

en: FREE - visi.com - Relay Stop List. Very conservative OpenRelay List.
el: ΔΩΡΕΑΝ - visi.com - Relay Stop Λίστα. Πολύ συντηρητική λίστα OpenRelay.

en: FREE - ahbl.org Open Relays - Another list of Open Relays.
el: ΔΩΡΕΑΝ - ahbl.org Ανοιχτά Relays - Άλλη λίστα για Open Relays.

en: FREE - ahbl.org SPAM Source - List of Direct SPAM Sources.
el: ΔΩΡΕΑΝ - ahbl.org SPAM Source - Λίστα άμεσων πηγών κακόβουλου ταχυδρομείου (SPAM).

en: FREE - ahbl.org SPAM ISPs - List of SPAM-friendly ISPs.
el: ΔΩΡΕΑΝ - ahbl.org SPAM ISPs - Λίστα φιλικών προς κακόβουλο ταχυδρομείο (SPAM)- παροχέων πρόσβασης ISPs.

en: FREE - Leadmon DUL - Another list of Dial-up or otherwise dynamically assigned IPs.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Leadmon DUL - Άλλη λίστα Dial-up ή αλλιώς, δυναμικά αποδιδόμενων διευθύνσεων IP.

en: FREE - Leadmon SPAM Source - List of IPs Leadmon.net has received SPAM directly from.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Leadmon Πηγή SPAM  - Λίστα με IP διευθύνσεις από τις οποίες το Leadmon.net έχει λάβει απ'ευθείας κακόβουλο ταχυδρομείο (SPAM).

en: FREE - Leadmon Bulk Mailers - Bulk mailers that do not require confirmed opt-in or that have allowed known spammers to become clients and abuse their services.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Leadmon Μαζικοί Ταχυδρομητές - Μαζικοί Ταχυδρομητές που δεν απαιτούν επιβεβαιωμένη πρόσβαση (opt-in) ή που έχουν επιτρέψει σε γνωστούς χρήστες κακόβουλου ταχυδρομείου (spam) να γίνουν πελάτες και να καταχραστούν τις υπηρεσίες τους.

en: FREE - Leadmon Open Relays - Single Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Leadmon Open Relays - Ανοιχτοί αναδιανομείς ταχυδρομείου μίας φάσης που δεν συμπεριλαμβάνονται στις λίστες σε άλλους ενεργούς RBL.

en: FREE - Leadmon Multi-stage - Multi-Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs and that have sent SPAM to Leadmon.net.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Leadmon Multi-stage - Ανοιχτοί αναδιανομείς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου πολλαπλών φάσεων που δεν συμπεριλαμβάνονται σε λίστες άλλων ενεργών RBL και έχουν στείλει κακόβουλο ταχυδρομείο (SPAM) στο Leadmon.net.

en: FREE - Leadmon SpamBlock - Sites on this listing have sent Leadmon.net direct SPAM from IPs in netblocks where the entire block has no DNS mappings. It's a list of BLOCKS of IPs being used by people who have SPAMmed Leadmon.net.
el: ΔΩΡΕΑΝ - Leadmon SpamBlock - Δικτυακοί τόποι σε αυτή τη λίστα έχουν στείλει στο Leadmon.net απευθείας κακόβουλο ταχυδρομείο (SPAM) από διευθύνσεις IP σε ομάδες διευθύνσεων όπου ολόκληρη η ομάδα δεν ήταν σε απεικονίσεις DNS. Είναι λίστα ΟΜΑΔΩΝ IP που χρησιμοποιούνται από άτομα που έχουν αποστείλει κακόβουλο ταχυδρομείο (SPAM) στο Leadmon.net.

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Both Open Relays and Direct SPAM Sources.
el: ΔΩΡΕΑΝ , προς το παρόν - Not Just Another Blacklist - Ανοιχτοί αναδιανομείς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και απευθείας πηγές κακόβουλου ταχυδρομείου (SPAM).

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Dial-up IPs.
el: ΔΩΡΕΑΝ , προς το παρόν - Not Just Another Blacklist - Διευθύνσεις IP Πρόσβασης με Dial-up .

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - Confirmed Relays
el: ΔΩΡΕΑΝ - Distributed Sender Boycott List - Επιβεβαιωμένοι αναδιανομείς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - Confirmed Multi-stage Relays
el: ΔΩΡΕΑΝ - Distributed Sender Boycott List - Επιβεβαιωμένοι αναδιανομείς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου πολλαπλών φάσεων

en: FREE - Distributed Sender Boycott List - UN-Confirmed Relays
el: ΔΩΡΕΑΝ - Distributed Sender Boycott List - UN-Επιβεβαιωμένοι αναδιανομείς ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

en: Saved Scan type
el: Τύπος Ανίχνευσης αποθηκεύτηκε

en: Message Filtering
el: Φιλτράρισμα Μηνυμάτων

en: What to Scan:
el: Τι να Ανιχνευθεί:

en: All messages
el: Όλα τα μηνύματα

en: Only unread messages
el: Μόνο τα μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Match:
el: Ταίριασμα:

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Contains:
el: Περιέχει:

en: If %s contains %s then move to %s
el: Αν %s περιέχει %s τότε μετακίνηση σε %s

en: Message Filters
el: Φίλτρα Μηνυμάτων

en: Filtering enables messages with different criteria to be automatically filtered into different folders for easier organization.
el: Το φιλτράρισμα επιτρέπει μηνύματα με διαφορετικά κριτήρια να φιλτραριστούν αυτόματα σε διαφορετικούς φακέλους για ευκολότερη οργάνωση.

en: SPAM Filters
el: Φίλτρα Κακόβουλης Αλληλογραφίας (SPAM)

en: SPAM filters allow you to select from various DNS based blacklists to detect junk email in your INBOX and move it to another folder (like Trash).
el: Τα φίλτρα κακόβουλης αλληλογραφίας (SPAM) σας επιτρέπουν να επιλέξετε από διάφορες "μαύρες-λίστες" βασισμένες σε DNS για να εντοπίσετε άχρηστο ταχυδρομείο στα ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ σας και να το μετακινήσετε σε άλλο φάκελο (όπως τα Διαγραμμένα).

en: You must select a spam folder.
el: Πρέπει να επιλέξετε έναν φάκελο για spam.

en: You must select a scan type.
el: Πρέπει να επιλέξετε έναν τύπο ελέγχου.

en: Spam Filtering
el: Φιλτράρισμα Κακόβουλης Αλληλογραφίας (SPAM)

en: WARNING! Tell the administrator to set the %s variable.
el: ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ! Πείτε στον διαχειριστή σας να ορίσει την μεταβλητή %s.

en: Move spam to:
el: Μετακίνηση κακόβουλης αλληλογραφίας σε:

en: Moving spam directly to the trash may not be a good idea at first, since messages from friends and mailing lists might accidentally be marked as spam. Whatever folder you set this to, make sure that it gets cleaned out periodically, so that you don't have an excessively large mailbox hanging around.
el: Η μετακίνηση κακόβουλης αλληλογραφίας (spam) απευθείας στο φάκελο Διαγραμμένα ίσως να μην είναι αρχικά καλή ιδέα αφού μηνύματα από φίλους και λίστες αλληλογραφίας μπορεί από λάθος να μαρκαριστούν ως κακόβουλα. Σε οποιοδήποτε φάκελο και αν το ορίσετε αυτό, βεβαιωθείτε ότι καθαρίζεται περιοδικά, ώστε να μην έχετε ένα αρκετά μεγάλο γραμματοκιβώτιο να βρίσκεται τριγύρω.

en: Unread messages only
el: Μόνο Αδιάβαστα Μηνύματα

en: The more messages scanned, the longer it takes. It's recommended to scan unread messages only. If a change to the filters is made, it's recommended to set it to scan all messages, then go view the INBOX, then come back and set it to scan unread messages only. That way, the new spam filters will be applied and even the spam you didn't catch with the old filters will be scanned.
el: Όσο περισσότερα μηνύματα ανιχνεύετε, τόσο περισσότερο χρόνος χρειάζεται.  Προτείνω να ανιχνεύσετε μόνο τα νέα μηνύματα.  Αν κάνετε κάποια αλλαγή στα φίλτρα σας, συστήνεται να το θέσετε να ανιχνεύσει όλα τα μηνύματα, μετά πηγαίνετε να δείτε τα ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ και μετά επιστρέψτε και ορίστε το να ανιχνεύει μόνο τα νέα μηνύματα.  Με αυτό τον τρόπο, τα νέα φίλτρα κακόβουλης αλληλογραφίας (spam) θα εφαρμοστούν και θα ανιχνεύσετε ακόμα και την κακόβουλη αλληλογραφία που διαβάσατε με τα νέα φίλτρα.

en: Spam is sent to %s.
el: Κακόβουλη αλληλογραφία (Spam) εστάλη προς %s

en: not set yet
el: δεν έχει οριστεί ακόμα

en: Spam scan is limited to %s.
el: Η Ανίχνευση κακόβουλης αλληλογραφίας περιορίζεται σε %s

en: ON
el: ΑΝΟΙΧΤΟ

en: OFF
el: ΚΛΕΙΣΤΟ

en: %s is not found.
el: Το %s δε βρέθηκε.

en: Today's Fortune
el: Η σημερινή Τυχαία Ρήση

en: Fortunes:
el: Τυχαίες Ρήσεις (Fortunes):

en: Show fortunes at top of mailbox
el: Επίδειξη τυχαίων ρήσεων πάνω από το γραμματοκιβώτιο

en: IMAP server information
el: Πληροφορίες εξυπηρετητή IMAP

en: Run some test IMAP commands, displaying both the command and the result. These tests use the SquirrelMail IMAP commands and your current SquirrelMail configuration. Custom command strings can be used.
el: Εκτέλεση μερικών δοκιμαστικών εντολών IMAP, με εμφάνιση της εντολής και του αποτελέσματος. Αυτά τα δοκιμαστικά χρησιμοποιούν τις εντολές IMAP του SquirrelMail και την τρέχουσα ρύθμιση του SquirrelMail. Μπορούν να χρησιμοποιηθούν προσαρμοσμένες γραμμές εντολών.

en: This will send a message to %s requesting help for this list. You will receive an emailed response at the address below.
el: Θα στείλει ένα μήνυμα προς %s που θα ζητάει βοήθεια για αυτή τη λίστα. Θα λάβετε απάντηση με ηλεκτρονικό ταχυδρομείο στην παρακάτω διεύθυνση.

en: This will send a message to %s requesting that you will be subscribed to this list. You will be subscribed with the address below.
el: Θα στείλει ένα μήνυμα προς %s που θα ζητάει να εγγραφείτε σε αυτή τη λίστα. Θα εγγραφείτε με την παρακάτω διεύθυνση.

en: This will send a message to %s requesting that you will be unsubscribed from this list. It will try to unsubscribe the adress below.
el: Θα στείλει ένα μήνυμα προς %s που θα ζητάει να ακυρωθεί η εγγραφή σας σε αυτή τη λίστα. Θα προσπαθήσει να ακυρώσει την εγγραφή για την παρακάτω διεύθυνση.

en: Unknown action: %s
el: Άγνωστη ενέργεια: %s

en: Mailinglist
el: ΤαχυδρομικήΛίστα

en: Send Mail
el: Αποστολή Μηνύματος

en: Post to List
el: Ταχυδρόμηση στη Λίστα

en: Reply to List
el: Απάντηση στη Λίστα

en: List Archives
el: Αρχεία Λίστας

en: Contact Listowner
el: Επικοινωνία με τον Ιδιοκτήτη της Λίστας

en: Mailing List
el: Λίστα Μηνυμάτων (Mailing List):

en: POP3 connect:
el: POP3 σύνδεση:

en: No server specified
el: Δεν έχει καθοριστεί εξυπηρετητής

en: Error
el: Σφάλμα

en: POP3 user:
el: POP3 χρήστης:

en: no login ID submitted
el: δεν υποβλήθηκε ταυτότητα σύνδεσης

en: connection not established
el: δεν έχει δημιουργηθεί σύνδεση

en: POP3 pass:
el: POP3 κωδικός:

en: No password submitted
el: Δεν υποβλήθηκε κωδικός πρόσβασης

en: No connection to server
el: Δεν υπάρχει σύνδεση στον εξυπηρετητή

en: No login ID submitted
el: Δεν υποβλήθηκε ταυτότητα σύνδεσης

en: No server banner
el: Δεν υπάρχει banner εξυπηρετητή

en: abort
el: διακοπή

en: apop authentication failed
el: αποτυχία πιστοποίησης ταυτότητας apop

en: POP3 login:
el: POP3 σύνδεση:

en: POP3 top:
el: POP3 κορυφή:

en: Premature end of list
el: Πρόωρο τέλος λίστας

en: POP3 get:
el: POP3 λήψη:

en: POP3 last:
el: POP3 τελευταίο:

en: POP3 reset:
el: POP3 επαναφορά:

en: Empty command string
el: Άδεια γραμμή εντολών

en: POP3 quit:
el: POP3 εγκατάλειψη:

en: connection does not exist
el: η σύνδεση δεν υπάρχει

en: POP3 delete:
el: POP3 διαγραφή:

en: No msg number submitted
el: Δεν υποβλήθηκε αριθμός μηνυμάτων

en: Command failed
el: Αποτυχία εντολής

en: Remote POP server Fetching Mail
el: Λήψη Ταχυδρομείου από Απομακρυσμένο Εξυπηρετητή POP

en: Select Server:
el: Επιλογή Εξυπηρετητή:

en: Password for
el: Κωδικός για

en: Fetch Mail
el: Λήψη Ταχυδρομείου

en: Fetching from
el: Λήψη από

en: Oops,
el: Όπα,

en: Opening IMAP server
el: Άνοιγμα εξυπηρετητή IMAP

en: Opening POP server
el: Άνοιγμα εξυπηρετητή POP

en: Login Failed:
el: Αποτυχία Σύνδεσης:

en: Login OK: No new messages
el: Σύνδεση OK: Κανένα νέο μήνυμα

en: Login OK: Inbox EMPTY
el: Σύνδεση OK: Το γραμματοκιβώτιο είναι ΑΔΕΙΟ

en: Login OK: Inbox contains %s messages
el: Σύνδεση OK: Το γραμματοκιβώτιο περιέχει %s μηνύματα

en: Fetching UIDL...
el: Λήψη UIDL...

en: Server does not support UIDL.
el: Ο εξυπηρετητής δεν υποστηρίζει UIDL.

en: Leaving mail on server...
el: Αφήνω το ταχυδρομείο στον εξυπηρετητή...

en: Deleting messages from server...
el: Διαγραφή μηνυμάτων από τον εξυπηρετητή...

en: Fetching message
el: Λήψη μηνύματος

en: Server error. Disconnect
el: Σφάλμα Εξυπηρετητή. Αποσύνδεση

en: Reconnect from dead connection
el: Επανασύνδεση από νεκρή σύνδεση

en: Saving UIDL
el: Αποθήκευση UIDL

en: Refetching message
el: Επανάληψη Λήψης μηνύματος

en: Error Appending Message!
el: Σφάλμα στην Προσάρτηση Μηνύματος!

en: Closing POP
el: Κλείσιμο POP

en: Logging out from IMAP
el: Αποσύνδεση από IMAP

en: Message appended to mailbox
el: Το μήνυμα προσαρτήθηκε στο γραμματοκιβώτιο

en: Message %d deleted from remote server!
el: Το μήνυμα %d διαγράφηκε από τον Απομακρυσμένο Εξυπηρετητή!

en: Delete failed:
el: Αποτυχία διαγραφής:

en: Remote POP server settings
el: Ρυθμίσεις απομακρυσμένου εξυπηρετητή POP

en: You should be aware that the encryption used to store your password is not perfectly secure. However, if you are using pop, there is inherently no encryption anyway. Additionally, the encryption that we do to save it on the server can be undone by a hacker reading the source to this file.
el: Πρέπει να γνωρίζετε ότι η κρυπτογράφηση που χρησιμοποιείται για να αποθηκευτεί ο κωδικός σας δεν είναι τελείως ασφαλής. Ωστόσο, αν χρησιμοποιείτε pop, έτσι και αλλιώς δεν υπάρχει κρυπτογράφηση. Επιπλέον, η κρυπτογράφηση που κάνουμε για να τον αποθηκεύσουμε στον εξυπηρετητή μπορεί να αναστραφεί από έναν χάκερ που διαβάζει την πηγή αυτού του αρχείου.

en: If you leave password empty, it will be asked when you fetch mail.
el: Αν αφήσετε τον κωδικό κενό, θα απαιτηθεί όταν κάνετε λήψη ταχυδρομείου.

en: Encrypt passwords (informative only)
el: Κρυπτογράφηση κωδικών (μόνο πληροφοριακό)

en: Add Server
el: Προσθήκη Εξυπηρετητή

en: Server:
el: Εξυπηρετητής:

en: Port:
el: Θύρα:

en: Alias:
el: Ψευδώνυμο (alias):

en: Username:
el: Όνομα Χρήστη:

en: Store in Folder:
el: Αποθήκευση στο Φάκελο:

en: Leave mail on server
el: Άφησε τα μηνύματα στον Εξυπηρετητή

en: Check mail at login
el: Έλεγχος Ταχυδρομείου κατά τη διαδικασία σύνδεσης (login)

en: Check mail at folder refresh
el: Έλεγχος Ταχυδρομείου κατά την ανανέωση φακέλων

en: Modify Server
el: Προσαρμογή Εξυπηρετητή

en: Server Name:
el: Όνομα Εξυπηρετητή:

en: Modify
el: Προσαρμογή

en: No servers known.
el: Δεν υπάρχουν γνωστοί εξυπηρετητές.

en: Confirm Deletion of a Server
el: Επιβεβαίωση Διαγραφής Εξυπηρετητή

en: Selected Server:
el: Επιλεγμένος Εξυπηρετητής:

en: Confirm delete of selected server?
el: Επιβεβαίωση διαγραφής επιλεγμένου εξυπηρετητή;

en: Confirm Delete
el: Επιβεβαίωση Διαγραφής

en: Leave Mail on Server
el: Άφησε το Ταχυδρομείο στον Εξυπηρετητή

en: Undefined Function
el: Μη ορισμένη Λειτουργία

en: Fetch
el: Λήψη

en: Warning,
el: Προειδοποίηση,

en: Mail Fetch Result:
el: Αποτέλεσμα Λήψης Ταχυδρομείου:

en: POP3 Fetch Mail
el: Λήψη POP3 Ταχυδρομείου

en: This configures settings for downloading email from a POP3 mailbox to your account on this server.
el: Κάνει ρυθμίσεις επιλογών για το κατέβασμα ταχυδρομείου από ένα γραμματοκιβώτιο pop3 στον λογαριασμό σας σε αυτόν τον εξυπηρετητή.

en: Message Details
el: Λεπτομέρειες Μηνύματος

en: Entity
el: Οντότητα

en: Encoding
el: Κωδικοποίηση

en: RFC822 Message body
el: RFC822 Σώμα Μηνύματος

en: Close Window
el: Κλείσιμο Παραθύρου

en: Save Message
el: Αποθήκευση Μηνύματος

en: View Message details
el: Εμφάνιση λεπτομερειών μηνύματος

en: New Mail Notification
el: Ειδοποίηση Νέου Ταχυδρομείου

en: The %s option will check ALL of your folders for unseen mail, not just the inbox for notification.
el: Η επιλογή  %s θα ελέγξει ΟΛΟΥΣ τους φακέλους σας για μηνύματα που δεν έχετε δει, όχι μόνο τα ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ, προς ειδοποίηση.

en: Check all boxes, not just INBOX
el: Έλεγχος όλων των κιβωτίων, όχι μόνο τα ΕΙΣΕΡΧΟΜΕΝΑ

en: Selecting the %s option will enable the showing of a popup window when unseen mail is in your folders (requires JavaScript).
el: Επιλέγοντας %s επιτρέπετε την εμφάνιση ενός αναδυόμενου (popup) παραθύρου όταν ταχυδρομείο που δεν έχετε δει είναι στους φακέλους σας (απαιτεί JavaScript).

en: Show popup window on new mail
el: Εμφάνιση παραθύρου με νέο ταχυδρομείο

en: Use the %s option to only check for messages that are recent. Recent messages are those that have just recently showed up and have not been "viewed" or checked yet. This can prevent being continuously annoyed by sounds or popups for unseen mail.
el: Χρησιμοποιήστε την επιλογή %s για να ελέγξετε μόνο για μηνύματα τα οποία είναι πρόσφατα. Πρόσφατα μηνύματα είναι αυτά τα οποία έχουν πρόσφατα εμφανισθεί και δεν τα έχετε "δει" η ελέγξει ακόμα.  Αυτό σας γλιτώνει από τη συνεχή ενόχληση με ήχους η αναδυόμενα παράθυρα για ταχυδρομείου που δεν έχετε δει.

en: Count only messages that are RECENT
el: Προσμέτρηση μόνο των μηνυμάτων που είναι ΠΡΟΣΦΑΤΑ

en: Selecting the %s option will change the title in some browsers to let you know when you have new mail (requires JavaScript, and only works in IE but you won't see errors with other browsers). This will always tell you if you have new mail, even if you have %s enabled.
el: Επιλέγοντας το %s θα αλλάξει τον τίτλο σε μερικά προγράμματα περιήγησης για να σας ενημερώσει όταν έχετε νέο ταχυδρομείο (απαιτεί JavaScript, και και λειτουργεί μόνο στον IE αλλά δεν θα δείτε σφάλματα με άλλα προγράμματα περιήγησης).  Θα σας λέει πάντα αν έχετε νέο ταχυδρομείο, ακόμα και αν έχετε ενεργοποιήσει το %s.

en: Change title on supported browsers
el: Αλλαγή τίτλου σε υποστηριζόμενα προγράμματα περιήγησης.

en: Select %s to turn on playing a media file when unseen mail is in your folders. When enabled, you can specify the media file to play in the provided file box.
el: Επιλέξτε  %s για να ενεργοποιήσετε την εκτέλεση ενός αρχείου πολυμέσων ότανυπάρχει στους φακέλους σας ταχυδρομείο που δεν έχετε δει.Όταν ενεργοποιηθεί, μπορείτε να καθορίσετε το αρχείο πολυμέσων που θα εκτελεστεί στο διαθέσιμο πλαίσιο αρχείου.

en: Enable Media Playing
el: Ενεργοποίηση Εκτέλεσης Πολυμέσων

en: Select from the list of %s the media file to play when new mail arrives. If no file is specified, %s, no sound will be used.
el: Επέλεξε από την λίστα %s το αρχείο πολυμέσων που θα εκτελεστεί όταν καταφθάνει νέο ταχυδρομείο. Αν δεν έχει ορισθεί κάποιο αρχείο, %s, δε θα χρησιμοποιηθεί κάποιος ήχος.

en: Select server file
el: Επιλογή αρχείου εξυπηρετητή

en: (none)
el: (κανένα)

en: requires JavaScript to work
el: απαιτεί JavaScript για να λειτουργήσει

en: Try
el: Δοκιμή

en: Current File:
el: Τρέχον Αρχείο:

en: New Mail
el: Νέο Ταχυδρομείο

en: SquirrelMail Notice:
el: Σημείωση SquirrelMail:

en: You have %s new message | You have %s new messages
el[0]: Έχετε %s νέο μήνυμα
el[1]: Έχετε %s νέα μηνύματα

en: You have %s new messages
el: Έχετε %s νέα μηνύματα

en: NewMail Options
el: Επιλογές Νέου Ταχυδρομείου

en: This configures settings for playing sounds and/or showing popup windows when new mail arrives.
el: Προσαρμόζει ρυθμίσεις για την εκτέλεση ήχων και/η την εμφάνιση παραθύρων όταν φθάνει νέο ταχυδρομείο.

en: %s New Messages
el: %s Νέα Μηνύματα

en: %s New Message | %s New Messages
el[0]: %s Νέο Μήνυμα
el[1]: %s νέα μηνύματα

en: Test Sound
el: Έλεγχος Ήχου

en: No sound specified
el: Δεν έχει καθοριστεί ήχος

en: Loading the sound...
el: Φόρτωμα ήχου...

en: Sent Subfolders Options
el: Επιλογές Υποφακέλων Απεσταλμένων

en: Use Sent Subfolders
el: Χρήση Υποφακέλων Απεσταλμένων

en: Monthly
el: Μηνιαίο

en: Quarterly
el: Τρίμηνο

en: Yearly
el: Ετήσια

en: Base Sent Folder
el: Απεσταλμένος Φάκελος Βάσης

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Disable it
el: Απενεργοποίησέ το

en: Enable it
el: Ενεργοποίησέ το

en: Spam reporting
el: Αναφορά Κακόβουλης Αλληλογραφίας (SPAM)

en: SpamCop link is:
el: Η σύνδεση στο SpamCop είναι:

en: Delete spam when reported:
el: Διαγραφή κακόβουλης αλληλογραφίας, αφού αναφερθεί:

en: Only works with email-based reporting
el: Δουλεύει μόνο με αναφορά, βασισμένη στο ηλ. ταχυδρομείο

en: Spam Reporting Method:
el: Μέθοδος Αναφοράς Κακόβουλου Ταχυδρομείου (Spam)

en: Quick email-based reporting
el: Γρήγορη, βασισμένη στο ηλ. ταχυδρομείο

en: Thorough email-based reporting
el: Εκτενής, βασισμένη στο ηλ. ταχυδρομείο

en: Web-based form
el: Φόρμα βασισμένη στον Web

en: Save Method
el: Μέθοδος Αποθήκευσης

en: Your SpamCop authorization code:
el: Ο κωδικός πρόσβασής σας στο SpamCop:

en: see below
el: βλέπε παρακάτω

en: Save ID
el: ID Αποθήκευσης

en: About SpamCop
el: Σχετικά με το SpamCop

en: SpamCop is a free service that greatly assists in finding the true source of the spam and helps in letting the proper people know about the abuse.
el: Το SpamCop είναι μία δωρεάν υπηρεσία που βοηθάει πολύ στο να βρίσκεται η πραγματική πηγή της κακόβουλης αλληλογραφίας (spam) και στο να ξέρει ο κατάλληλος κόσμος για την κατάχρηση.

en: To use it, you must get a SpamCop authorization code. There is a free %ssign up page%s so you can use SpamCop.
el: Για να το χρησιμοποιήσετε, πρέπει να πάρετε έναν κωδικό πρόσβασης SpamCop. Υπάρχει μία δωρεάν %sσελίδα εγγραφής%s ώστε να μπορείτε να χρησιμοποιήσετε το SpamCop.

en: Some users have reported that the email addresses used with SpamCop find their way onto spam lists. To be safe, you can just create an email forwarding account and have all SpamCop reports get sent to there. Also, if it gets flooded with spam, you can then just delete that account with no worries about losing your real email address. Just go create an email forwarder somewhere (%s has a %slist of places%s) so that messages from system administrators and what not can be sent to you.
el: Μερικοί χρήστες έχουν αναφέρει ότι η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που χρησιμοποιείται στο SpamCop βρίσκει το δρόμο της σε spam λίστες. Για να είστε ασφαλείς, μπορείτε απλά να δημιουργήσετε ένα λογαριασμό προώθησης ηλεκτρονικού ταχυδρομείου και να θέσετε όλες τις αναφορές του SpamCop να στέλονται εκεί. Επίσης, αν γεμίσει από spam, μπορείτε απλά να διαγράψετε το λογαριασμό χωρίς να ανησυχείτε αν θα χάσετε την αληθινή διεύθυνσή σας. Απλά πηγαίνετε να δημιουργήσετε έναν λογαριασμό προώθησης ηλεκτρονικού ταχυδρομείου κάπου (το %s έχει μία %sλίστα με τέτοια μέρη%s)ώστε τα μηνύματα από διαχειριστές συστημάτων και τα σχετικά να μπορούννα στέλονται σε εσάς.

en: Email-based reporting
el: Αναφορά βασισμένη στο Ηλεκτρονικό Ταχυδρομείο

en: Web-based reporting
el: Αναφορά βασισμένη στον Web

en: More information
el: Περισσότερες Πληροφορίες

en: Report as Spam
el: Ανέφερε ως Κακόβουλη Αλληλογραφία (Spam)

en: SpamCop - Spam Reporting
el: SpamCop - Αναφορά κακόβουλου ταχυδρομείου (Spam)

en: Help fight the battle against unsolicited email. SpamCop reads the spam email and determines the correct addresses to send complaints to. Quite fast, really smart, and easy to use.
el: Βοηθήστε στην μάχη ενάντια στο μη εγκεκριμένο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο. Το SpamCop διαβάζει κακόβουλο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο (spam) και καθορίζει την σωστή διεύθυνση για την αποστολή παραπόνων. Αρκετά γρήγορο, πραγματικά έξυπνο και εύκολο στη χρήση.

en: Cancel / Done
el: Άκυρο / Έγινε

en: Send Spam Report
el: Αποστολή Αναφοράς Kακόβουλου Ταχυδρομείου (Spam)

en: SpellChecker Options
el: Επιλογές Διορθωτή Ορθογραφίας

en: Here you may set up how your personal dictionary is stored, edit it, or choose which languages should be available to you when spell-checking.
el: Εδώ μπορείτε να ρυθμίσετε πως αποθηκεύεται το προσωπικό σας λεξικό, να το επεξεργαστείτε ή να διαλέξετε ποιές γλώσσες θα πρέπει να είναι διαθέσιμες σε σας όταν κάνετε έλεγχο ορθογραφίας.

en: Check Spelling
el: Έλεγχος Ορθογραφίας

en: Back to &quot;SpellChecker Options&quot; page
el: Επιστροφή στη σελίδα &quot;Επιλογές Διορθωτή Ορθογραφίας&quot;

en: ATTENTION:
el: ΠΡΟΣΟΧΗ:

en: SquirrelSpell was unable to decrypt your personal dictionary. This is most likely due to the fact that you have changed your mailbox password. In order to proceed, you will have to supply your old password so that SquirrelSpell can decrypt your personal dictionary. It will be re-encrypted with your new password after this. If you haven't encrypted your dictionary, then it got mangled and is no longer valid. You will have to delete it and start anew. This is also true if you don't remember your old password -- without it, the encrypted data is no longer accessible.
el: Το SquirrelSpell δε μπόρεσε να αποκρυπτοργραφήσει το προσωπικό σας λεξικό. Αυτό είναι μάλλον λόγω του ότι αλλάξατε τον κωδικό του ταχυδρομείου σας. Για να συνεχίσετε πρέπει να εισάγετε τον παλιό σας κωδικό, ώστε το SquirrelSpell να αποκρυπτοργραφήσει το προσωπικό σας λεξικό. Θα ξανακρυπτογραφηθεί με τον καινούριο σας κωδικό μετά απ'αυτό. Αν δεν έχετε κρυπτογραφήσει το λεξικό σας, τότε καταστράφηκε και δεν είναι πια έγκυρο. Θα πρέπει να το διαγράψετε και να αρχίσετε από την αρχή. Αυτό είναι επίσης αλήθεια αν ξεχάσατε τον παλιό σας κωδικό - χωρίς αυτόν, τα κρυπτογραφημένα δεδομένα δεν είναι πια προσβάσιμα.

en: Delete my dictionary and start a new one
el: Διέγραψε το λεξικό μου και ξεκίνα ένα καινούριο

en: Decrypt my dictionary with my old password:
el: Αποκρυπτογράφησε το λεξικό μου με τον παλιό μου κωδικό:

en: Proceed
el: Προχώρησε

en: You must make a choice
el: Πρέπει να επιλέξετε

en: You can either delete your dictionary or type in the old password. Not both.
el: Μπορείτε είτε να διαγράψετε το λεξικό σας ή να πληκτρολογήσετε τον παλιό κωδικό. Όχι και τα δύο.

en: This will delete your personal dictionary file. Proceed?
el: Αυτό θα διαγράψει το αρχείο προσωπικού σας λεξικού. Να προχωρήσω;

en: Error Decrypting Dictionary
el: Σφάλμα στην Αποκρυπτογράφηση του Λεξικού

en: Cute.
el: Χαριτωμένο.

en: Could not open temporary file '%s'.
el: Δεν ήταν εφικτή η εγγραφή του προσωρινού αρχείου '%s'.

en: Error while writing to temporary file '%s'.
el: Λάθος κατά την εγγραφή στο προσωρινό αρχείο '%s'.

en: I tried to execute '%s', but it returned:
el: Προσπάθησα να εκτελέσω '%s', αλλά επέστρεψε:

en: SquirrelSpell is misconfigured.
el: Ο Διορθωτής-Squirrel δεν έχει ρυθμιστεί καλά

en: Spellcheck completed. Commit changes?
el: Έλεγχος ορθογραφίας ολοκληρώθηκε. Να οριστικοποιηθούν οι αλλαγές;

en: No changes were made.
el: Δεν έγιναν καθόλου αλλαγές

en: Now saving your personal dictionary... Please wait.
el: Τώρα αποθηκεύεται το προσωπικό σας λεξικό... Παρακαλώ περιμένετε

en: SquirrelSpell Results
el: Αποτελέσματα Διορθωτή-Squirrel

en: Found %s errors
el: Βρέθηκαν %s σφάλματα

en: Line with an error:
el: Γραμμή με ένα σφάλμα:

en: Error:
el: Σφάλμα:

en: Suggestions:
el: Εισηγήσεις:

en: Suggestions
el: Εισηγήσεις

en: Change to:
el: Αλλαγή σε:

en: Occurs times:
el: Φορές που εμφανίζεται:

en: Change this word
el: Αλλαγή αυτής της λέξης

en: Change
el: Αλλαγή

en: Change ALL occurances of this word
el: Αλλαγή ΟΛΩΝ των εμφανίσεων αυτής της λέξης

en: Change All
el: Αλλαγή Όλων

en: Ignore this word
el: Αγνόησε αυτή τη λέξη

en: Ignore
el: Αγνόησε

en: Ignore ALL occurances this word
el: Αγνόησε ΟΛΕΣ της εμφανίσεις αυτής της λέξης

en: Ignore All
el: Αγνόησε τα Όλα

en: Add this word to your personal dictionary
el: Προσθήκη της λέξης στο προσωπικό σας λεξικό

en: Add to Dic
el: Προσθήκη στο Λεξικό

en: Close and Commit
el: Κλείσιμο και Οριστικοποίηση

en: The spellcheck is not finished. Really close and commit changes?
el: Ο έλεγχος ορθογραφίας δεν έχει τελειώσει. Πράγματι να κλείσει και να οριστικοποιηθούν οι αλλαγές;

en: Close and Cancel
el: Κλείσιμο και Ακύρωση

en: The spellcheck is not finished. Really close and discard changes?
el: Ο έλεγχος ορθογραφίας δεν έχει τελειώσει. Πράγματι να κλείσει και να χαθούν οι αλλαγές;

en: No errors found
el: Δεν βρέθηκαν σφάλματα

en: Your personal dictionary was erased.
el: Το προσωπικό σας λεξικό διαγράφηκε.

en: Dictionary Erased
el: Λεξικό Διαγράφηκε

en: Your personal dictionary was erased. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
el: Το προσωπικό σας λεξικό διαγράφηκε. Παρακαλώ κλείστε αυτό το παράθυρο και κάντε κλικ στο κουμπί "Έλεγχος Ορθογραφίας" για να αρχίσετε τον ορθογραφικό σας έλεγχο από την αρχή.

en: Close this Window
el: Κλείσιμο αυτού του Παραθύρου

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Now return to the &quot;SpellChecker options&quot; menu and make your selection again.
el: Το προσωπικό σας λεξικό επανα-κρυπτογραφήθηκε με επιτυχία. Τώρα επιστρέψτε στο μενού &quot;Επιλογές Ελέγχου Ορθογραφίας&quot; και κάντε την επιλογή σας ξανά.

en: Successful re-encryption
el: Επιτυχής Επανα-κρυπτογράφηση

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
el: Το προσωπικό σας λεξικό επανα-κρυπτογραφήθηκε με επιτυχία. Παρακαλώ κλείστε αυτό το παράθυρο και κάντε ξανά κλικ στο κουμπί "Έλεγχος Ορθογραφίας" για να αρχίσετε τον ορθογραφικό σας έλεγχο από την αρχή.

en: Dictionary re-encrypted
el: Λεξικό επανα-κρυπτογραφήθηκε

en: Your personal dictionary has been encrypted and is now stored in an encrypted format.
el: Το προσωπικό σας λεξικό έχει κρυπτογραφηθεί και είναι πλέον αποθηκευμένο σε κρυπτογραφημένη μορφή.

en: Your personal dictionary has been decrypted and is now stored as plain text.
el: Το προσωπικό σας λεξικό έχει  αποκρυπτογραφηθεί και είναι πλέον αποθηκευμένο ως απλό κείμενο.

en: No action requested.
el: Δε ζητήθηκε ενέργεια.

en: Personal Dictionary Crypto Settings
el: Κρυπτογραφικές Ρυθμίσεις Προσωπικού Λεξικού

en: Personal Dictionary
el: Προσωπικό Λεξικό

en: No words in your personal dictionary.
el: Δεν υπάρχουν λέξεις στο προσωπικό σας λεξικό.

en: Please check any words you wish to delete from your dictionary.
el: Παρακαλώ επιλέξτε λέξεις που επιθυμείτε να διαγράψετε από το λεξικό σας.

en: %s dictionary
el: %s λεξικό

en: Delete checked words
el: Διαγραφή επιλεγμένων λέξεων

en: Edit your Personal Dictionary
el: Επεξεργασία του Προσωπικού σας Λεξικού

en: Please make your selection first.
el: Παρακαλώ κάντε πρώτα την επιλογή σας.

en: This will encrypt your personal dictionary and store it in an encrypted format. Proceed?
el: Αυτό θα κρυπτογραφήσει το προσωπικό σας λεξικό και θα το αποθηκεύσει σε κρυπτογραφημένη μορφή. Να προχωρήσω;

en: This will decrypt your personal dictionary and store it in a plain text format. Proceed?
el: Αυτό θα αποκρυπτογραφήσει το προσωπικό σας λεξικό και θα το αποθηκεύσει σε μορφή απλού κειμένου. Να προχωρήσω;

en: Your personal dictionary is currently encrypted.
el: Το προσωπικό σας λεξικό είναι κρυπτογραφημένο.

en: Please decrypt my personal dictionary and store it in a clear-text format.
el: Παρακαλώ να γίνει αποκρυπτογράφηση του προσωπικού μου λεξικού και αποθήκευση του σε μορφή καθαρού κειμένου.

en: Change crypto settings
el: Αλλαγή ρυθμίσεων κρυπτογράφησης

en: Your personal dictionary is currently not encrypted.
el: Το προσωπικό σας λεξικό δεν είναι κρυπτογραφημένο.

en: If you decide to encrypt your personal dictionary, you must remember that it gets &quot;hashed&quot; with your mailbox password. If you forget your mailbox password and the administrator changes it to a new value, your personal dictionary will become useless and will have to be created anew. However, if you or your system administrator change your mailbox password but you still have the old password at hand, you will be able to enter the old key to re-encrypt the dictionary with the new value.
el: Αν αποφασίσετε να κωδικοποιήσετε το προσωπικό σας λεξικό, πρέπει να θυμάστε ότι &quot;το ανακάτεμα του&quot; γίνεται με τον κωδικό του γραμματοκιβωτίου σας. Αν ξεχάσετε τον κωδικό του γραμματοκιβωτίου σας και ο διαχειριστής του συστήματος τον αλλάξει σε νέα τιμή, το προσωπικό σας λεξικό θα γίνει άχρηστο και θα πρέπει να δημιουργηθεί από την αρχή. Ωστόσο, αν εσείς ή ο διαχειριστής του συστήματος σας αλλάξει τον κωδικό του γραμματοκιβωτίου σας αλλά διαθέτετε ακόμα τον παλιό κωδικό, θα είστε σε θέση να εισάγετε το παλιό κλειδί για να επανα-κρυπτογραφήσετε το λεξικό με τη νέα τιμή.

en: Please encrypt my personal dictionary and store it in an encrypted format.
el: Παρακαλώ να κρυπτογραφηθεί το προσωπικό μου λεξικό και να αποθηκευτεί σε κρυπτογραφημένη μορφή.

en: Deleting the following entries from %s dictionary:
el: Διαγραφή των ακόλουθων εγγραφών από το λεξικό %s:

en: All done!
el: Έγιναν Όλα!

en: Personal Dictionary Updated
el: Το Προσωπικό Λεξικό Ενημερώθηκε

en: No changes requested.
el: Δεν ζητήθηκε καμία αλλαγή.

en: Please wait, communicating with the server...
el: Παρακαλώ περιμένετε, επικοινωνία με τον εξυπηρετητή...

en: Please choose which dictionary you would like to use to spellcheck this message:
el: Παρακαλώ επιλέξτε ποιο λεξικό θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε για τον ορθογραφικό έλεγχο αυτού του μηνύματος:

en: SquirrelSpell Initiating
el: Αρχικοποίηση Διορθωτή-Squirrel

en: Settings adjusted to: %s with %s as default dictionary.
el: Οι ρυθμίσεις προσαρμόστηκαν σε: %s με το %s ως το  εξ ορισμού λεξικό.

en: Using %s dictionary (system default) for spellcheck.
el: Χρήση του λεξικού %s (προεπιλογή συστήματος) για έλεγχο ορθογραφίας.

en: International Dictionaries Preferences Updated
el: Οι Προτιμήσεις Διεθνών Λεξικών Ενημερώθηκαν

en: Please check any available international dictionaries which you would like to use when spellchecking:
el: Παρακαλώ επιλέξτε όποια από τα διαθέσιμα διεθνή λεξικά θα θέλατε να χρησιμοποιήσετε όταν κάνετε έλεγχο ορθογραφίας:

en: Make this dictionary my default selection:
el: Όρισε αυτό το λεξικό ως την εξ ορισμού επιλογή μου:

en: Make these changes
el: Να γίνουν αυτές οι αλλαγές

en: Add International Dictionaries
el: Προσθήκη Διεθνών Λεξικών

en: Please choose which options you wish to set up:
el: Παρακαλώ επιλέξτε ποιές επιλογές επιθυμείτε να ρυθμίσετε:

en: Edit your personal dictionary
el: Επεξεργασία προσωπικού λεξικού

en: Set up international dictionaries
el: Ρυθμίσεις διεθνών λεξικών

en: Encrypt or decrypt your personal dictionary
el: Κρυπτογράφηση ή αποκρυπτογράφηση του προσωπικού σας λεξικού

en: Personal dictionary encryption options are not available
el: Οι Ρυθμίσεις κρυπτογράφησης προσωπικού λεξικού δεν είναι διαθέσιμες

en: SquirrelSpell Options Menu
el: Μενού Επιλογών Διορθωτής-Squirrel

en: Translator
el: Μεταφραστής

en: Saved Translation Options
el: Αποθήκευση Επιλογών Μετάφρασης

en: Your server options are as follows:
el: Οι επιλογές του εξυπηρετητή σας έχουν ως εξής:

en: Maximum of 150 words translated, powered by Systran
el: Μέγιστο μετάφρασης 150 χαρακτήρων, από το Systran

en: Number of supported language pairs: %s
el: Αριθμός υποστηριζόμενων ζευγαριών γλωσσών: %s

en: No known limits, powered by Systran
el: Κανένας γνωστός περιορισμός, από το Systran

en: No known limits, powered by Translation Experts' InterTran
el: Kανένας γνωστός περιορισμός, από το InterTran των 'Translation Experts'

en: Number of supported languages: %s
el: Αριθμός υποστηριζόμενων γλωσσών: %s

en: Hellenic translations, no known limits, powered by Systran
el: Ελληνικές μεταφράσεις, κανένας γνωστός περιορισμός, από το Systran

en: Russian translations, maximum of 500 characters translated
el: Ρώσσικες μεταφράσεις, μέγιστο μετάφρασης 500 χαρακτήρων

en: You also decide if you want the translation box displayed, and where it will be located.
el: Επίσης αποφασίζετε αν θέλετε να εμφανίζεται το κουτί μετάφρασης, και πού θα είναι τοποθετημένο.

en: Select your translator:
el: Επιλογή του μεταφραστή σας:

en: When reading:
el: Κατά την ανάγνωση:

en: Show translation box
el: Εμφάνιση κουτιού μετάφρασης

en: to the left
el: προς τα δεξιά

en: in the center
el: στο κέντρο

en: to the right
el: προς τα δεξιά

en: Translate inside the SquirrelMail frames
el: Μετάφραση μέσα στα πλαίσια του SquirrelMail

en: Translation Options
el: Επιλογές Μετάφρασης

en: Which translator should be used when you get messages in a different language?
el: Ποιός μεταφραστής θα πρέπει να χρησιμοποιείται όταν λαμβάνετε μηνύματα σε διαφορετική γλώσσα;

en: %s to %s
el: %s σε %s

en: Chinese, Simplified
el: Κινέζικα, Απλοποιημένα

en: English
el: Αγγλικά

en: Chinese, Traditional
el: Κινέζικα, Παραδοσιακά

en: Dutch
el: Ολλανδικά

en: French
el: Γαλλικά

en: German
el: Γερμανικά

en: Greek
el: Ελληνικά

en: Italian
el: Ιταλικά

en: Japanese
el: Ιαπωνικά

en: Korean
el: Κορεάτικα

en: Portuguese
el: Πορτογαλικά

en: Russian
el: Ρώσικα

en: Spanish
el: Ισπανικά

en: Translate
el: Μετέφρασε

en: Brazilian Portuguese
el: Πορτογαλικά Βραζιλίας

en: Bulgarian
el: Βουλγάρική

en: Croatian
el: Κροατική

en: Czech
el: Τσεχική

en: Danish
el: Δανέζικα

en: Finnish
el: Φινλανδικά

en: Hungarian
el: Ουγγρική

en: Icelandic
el: Ισλανδικά

en: Latin
el: Λατινικά

en: Latin American Spanish
el: Ισπανικά Λατινικής Αμερικής

en: Norwegian
el: Νορβηγικά

en: Polish
el: Πολωνική

en: Romanian
el: Ρουμανικά

en: Serbian
el: Σέρβικα

en: Slovenian
el: Σλοβένικη

en: Swedish
el: Σουηδικά

en: Turkish
el: Τουρκικά

en: Welsh
el: Ουαλικά

en: Indonesian
el: Ινδονησιακά

en: to English
el: σε Αγγλικά

en: from English
el: από Αγγλικά

en: Interface language
el: Γλώσσα διεπαφής

en: Translation direction
el: Κατεύθυνση μετάφρασης

en: About SquirrelMail %s
el: Σχετικά με το SquirrelMail %s

en: System information
el: Πληροφορίες Συστήματος

en: You are using SquirrelMail version: %s
el: Χρησιμοποιείτε το SquirrelMail, έκδοση: %s

en: none installed
el: κανένα εγκατεστημένο

en: Nothing to search
el: Τίποτα προς αναζήτηση

en: SquirrelMail Webmail Application
el: Εφαρμογή Webmail SquirrelMail

en: Received
el: Ελήφθη

en: Compose Preferences
el: Προτιμήσεις Σύνθεσης

en: View as plain text
el: Εμφάνιση ως απλό κείμενο

en: View as HTML
el: Εμφάνιση ως HTML

en: As Attachment
el: Ως Συνημμένο

en: Bypass Trash
el: Παράκαμψη Διεγραμμένων

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: There must be at least one criteria to search for
el: Πρέπει να υπάρχει τουλάχιστον ένα κριτήριο για αναζήτηση

en: Error in criteria argument
el: Σφάλμα στα ορίσματα κριτηρίων

en: (Illegal date)
el: (Άκυρη ημερομηνία)

en: (Wrong date)
el: (Λανθασμένη ημερομηνία)

en: In
el: Στο

en: Fold
el: Δίπλωμα

en: Unfold
el: Ξεδίπλωμα

en: Missing
el: Λείπει

en: Search Criteria
el: Κριτήρια Αναζήτησης

en: Add New Criteria
el: Προσθήκη Νέων Κριτηρίων

en: Not
el: Όχι

en: Before
el: Πριν

en: Message Body
el: Σώμα Μηνύματος

en: Deleted
el: Διαγραμμένα

en: Draft
el: Προχείρο

en: Sent By
el: Σταλμένο Από

en: Header Field
el: Πεδίο Κεφαλίδας

en: Recent
el: Πρόσφατο

en: Seen
el: Έχει Εμφανιστεί

en: Sent Before
el: Έχει Σταλεί Πριν Από

en: Sent On
el: Απεστάλη Την

en: Since
el: Από

en: Subject Contains
el: Θέμα Περιέχει

en: Sent To
el: Απεστάλη Προς

en: And
el: Και

en: Address book is read-only
el: Το βιβλίο διευθύνσεων είναι μόνο για ανάγνωση

en: User '%s' already exist.
el: Ο χρήστης '%s' υπάρχει ήδη

en: Write to address book failed
el: Η εγγραφή στο βιβλίο διευθύνσεων απέτυχε

en: Removing entry from address book failed
el: Η αφαίρεση της εγγραφής από το βιβλίο διευθύνσεων απέτυχε

en: LDAP rename failed
el: Αλλαγή ονόματος στον LDAP απέτυχε:

en: Unable to rename user "%s" to "%s"
el: Αδύνατον να μετονομαστεί ο χρήστης "%s" σε "%s"

en: Address book entry is too big
el: Η εγγραφή για το βιβλίο διευθύνσεων είναι πολύ μεγάλη

en: Error initializing address book database.
el: Σφάλμα στην αρχικοποίηση της βάσης δεδομένων βιβλίου διευθύνσεων.

en: Error initializing global address book.
el: Σφάλμα στην αρχικοποίηση του συνολικού βιβλίου διευθύνσεων.

en: Error initializing other address books.
el: Σφάλμα στην αρχικοποίηση άλλων βιβλίων διευθύνσεων.

en: Unknown address book backend
el: Άγλωστο backend βιβλίου διευθύνσεων

en: Illegal folder name.
el: Μη επιτρεπτό όνομα φακέλου.

en: The name may not contain any of the following: %s
el: Το όνομα δε μπορεί να περιέχει οποιοδήποτε από τα ακόλουθα: %s

en: Please select a different name.
el: Παρακαλώ επιλέξτε ένα διαφορετικό όνομα.

en: You have not selected a folder to subscribe. Please do so.
el: Δεν έχετε επιλέξει φάκελο για εγγραφή. Παρακαλώ κάντε το.

en: You have not selected a folder to unsubscribe. Please do so.
el: Δεν έχετε επιλέξει φάκελο για ακύρωση εγγραφής. Παρακαλώ κάντε το.

en: Possible reason:
el: Πιθανή αιτία:

en: ERROR: Bad function call.
el: ΣΦΑΛΜΑ: Κακή κλήση λειτουργίας.

en: Reason:
el: Λόγος:

en: Unable to start TLS.
el: Αδυναμία εκκίνησης TLS.

en: Trash
el: Διαγραμμένα

en: Drafts
el: Πρόχειρα

en: Unknown recipient
el: Άγνωστος παραλήπτης

en: Unflag
el: Αφαίρ.Σήμανσης

en: Flag
el: Σήμανση

en: Undelete
el: Ακύρωση διαγραφής

en: unavailable
el: μη διαθέσιμο

en: Error
el: Σφάλμα

en: General Message Composition
el: Γενικά για Σύνθεση Μηνύματος

en: Replying and Forwarding Messages
el: Απαντήσεις και Προωθήσεις Μηνυμάτων

en: Strip signature when replying
el: Αφαίρεση Υπογραφής κατά την Απάντηση

en: Template
el: Θέμα Παρουσίασης

en: Default font style
el: Εξ ορισμού στυλ γραμματοσειράς

en: Font style
el: Στυλ Γραμματοσειράς

en: Font size
el: Μέγεθος γραμματοσειράς

en: Default font size
el: Εξ ορισμού μέγεθος γραμματοσειράς

en: Icon Theme
el: Θέμα Εικονιδίων

en: Show Flag / Unflag Buttons
el: Εμφάνιση Κουμπιών για Σήμανση / Αφαίρεση Σήμανσης

en: Enable Message Copy Buttons
el: Ενεργοποίηση Κουμπιών Αντιγραφής Μηνύματος

en: Use Compact Page Selector
el: Χρήση Μικρού Επιλογέα Σελίδων

en: Message Display Options
el: Επιλογές Εμφάνισης Μηνυμάτων

en: Show 'Delete &amp; Prev/Next' Links
el: Εμφνάιση συνδέσεων 'Διαγραφή &amp; Προηγ/Επόμ'

en: Translate Special Folders
el: Μετάφραση Ειδικών Φακέλων

en: Save Replies with Original Message
el: Αποθήκευση Απαντήσεων με το Αρχικό Μήνυμα

en: %d Minute | %d Minutes
el[0]: Λεπτό
el[1]: %d Λεπτά

en: Show only subscribed folders
el: Εμφάνιση μόνο φακέλων στους οποίους έχει γίνει εγγραφή

en: Mercury/32 IMAP server
el: Εξυπηρετητής IMAP Mercury/32

en: Disable server-side sorting
el: Απενεργοποίηση ταξινόμησης από τον εξυπηρετητή

en: Disable server-side thread sorting
el: Απενεργοποίηση ταξινόμησης νήματος από τον εξυπηρετητή

en: Search functions
el: Λειτουργίες Αναζήτησης

en: Only basic search
el: Μόνο βασική αναζήτηση

en: Only advanced search
el: Μόνο προχωρημένη αναζήτηση

en: Both search functions
el: Και οι δύο λειτουργίες αναζήτησης

en: Time Zone Configuration
el: Επιλογές Ζώνης Ώρας

en: Strict time zones
el: Αυστηρές ζώνες ώρας

en: Use icons
el: Χρήση εικονιδίων

en: Templates
el: Θέματα

en: Default font set
el: Εξ ορισμού σετ γραμματοσειρών

en: Default template
el: Εξ ορισμού template

en: Bug Reports
el: Αναφορές Σφαλμάτων (bugs)

en: Your current password is not correct.
el: Ο τρέχων κωδικός σας δεν είναι σωστός.

en: Your new password contains invalid characters.
el: Ο νέος σας κωδικός περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες

en: Change Password
el: Αλλαγή Μυστικού Κωδικού

en: Current Password:
el: Τρέχων Κωδικός:

en: New Password:
el: Νέος Κωδικός:

en: Verify New Password:
el: Επιβεβαίωση Νέου Κωδικού:

en: User's Password
el: Κωδικός Χρήστη:

en: Unable to use TLS.
el: Αδυναμία χρήσης TLS.

en: Error: %s
el: Σφάλμα: %s

en: Server replied: %s
el: Απόκριση εξυπηρετητή: %s

en: Unable to connect to LDAP server.
el: Αδυναμία σύνδεσης στον εξυπηρετητή LDAP.

en: Search error.
el: Σφάλμα Αναζήτησης.

en: unknown
el: άγνωστο

en: Cannot change password!
el: Αδύνατη η αλλαγή του κωδικού!

en: Connection error: %s
el: Σφάλμα κατά τη διάρκεια της σύνδεσης: %s

en: Query failed: %s
el: Το επερώτημα απέτυχε: %s

en: Connecting to Password Server
el: Σύνδεση στον εξυπηρετητή Κωδικών

en: Invalid user.
el: Μη έγκυρος χρήστης.

en: Empty domain
el: Άδειο domain

en: Empty domain password
el: Άδειος κωδικός domain

en: Empty username
el: Άδειο όνομα χρήστη

en: Empty new password
el: Άδειος νέος κωδικός

en: Server Capability response:
el: Απόκριση ικανοντήτων εξυπηρετητή:

en: Select
el: Επιλογή

en: Test Name
el: Όνομα Δοκιμής

en: IMAP command string
el: Αλφαριθμητικό Εντολής IMAP

en: Request:
el: Αίτηση:

en: Execution time:
el: Χρόνος εκτέλεσης:

en: Command failed
el: Η εντολή απέτυχε

en: No POP3 servers configured yet.
el: Δεν έχουν καθοριστεί POP3 εξυπηρετητές ακόμα.

en: Click here to go to the options page.
el: Κάντε κλικ εδώ για να πάτε στη σελίδα επιλογών.

en: Fetching from %s
el: Λήψη από %s

en: Login OK: Inbox contains %s message | Login OK: Inbox contains %s messages
el[0]: Σύνδεση OK: Το γραμματοκιβώτιο περιέχει %s μήνυμα
el[1]: Σύνδεση OK: Το γραμματοκιβώτιο περιέχει %s μηνύματα

en: Fetching message %s.
el: Λήψη μηνύματος %s.

en: Refetching message %s.
el: Επανάληψη Λήψης μηνύματος %s.

en: Warning:
el: Προειδοποίηση:

en: Follow folder preferences
el: Εμφάνιση προτιμήσεων φακέλου

en: All folders
el: Όλοι οι Φάκελοι

en: Special folders
el: Ειδικοί Φάκελοι

en: Regular folders
el: Κανονικοί φάκελοι

en: Check for new messages in:
el: Έλεγχος για νέα μηνύματα σε:

en: Width of popup window:
el: Πλάτος Αναδυόμενου Παραθύρου:

en: Height of popup window:
el: Ύψος Αναδυόμενου Παραθύρου:

en: none
el: κανένα

en: %s notice:
el: %s σημείωση:

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: SpamCop reporting
el: Αναφορά SpamCop

en: Found %d error | Found %d errors
el[0]: Βρέθηκε %d σφάλμα
el[1]: Βρέθηκαν %d σφάλματα

en: Using %s dictionary for spellcheck.
el: Χρήση του λεξικού %s για έλεγχο ορθογραφίας.

en: Translation Theme:
el: Θέμα Μετάφρασης:

en: Translation Preferences
el: Προτιμήσεις Μετάφρασης

en: Maximum of 25 kilobytes translated, powered by Systran
el: Μέγιστο μετάφρασης 25 χαρακτήρων, από το Systran

en: No known limits, powered by GPLTrans (free, open source)
el: Κανένας γνωστός περιορισμός, από το GPLTrans (δωρεάν, ανοιχτό λογισμικό)

en: When composing:
el: Κατά τη σύνταξη:

en: SquirrelMail notice messages
el: Μηνύματα παρατηρήσεων του SquirrelMail

en: Category:
el: Κατηγορία:

en: Tip:
el: Κόλπο:

en: More info:
el: Περισσότερες Πληροφορίες:

en: No folders were found to unsubscribe from.
el: Δεν βρέθηκαν φάκελοι για τους οποίους να ακυρωθεί η εγγραφή.

en: No folders were found to subscribe to.
el: Δεν βρέθηκαν φάκελοι για να γίνει η εγγραφή.

en: Message Flags
el: Σημαίες Μηνυμάτων

en: Attachment
el: Συνημμένο

en: Click here to change the sorting of the message list
el: Κάντε κλικ εδώ για να αλλάξετε την ταξινόμηση της λίστας μηνυμάτων.

en: Folder List
el: Λίστα Φακέλων

en: Delivery error report
el: Αναφορά σφάλματος παράδοσης

en: Undelivered Message Headers
el: Κεφαλίδες Μη-Απεσταλμένων Μηνυμάτων

en: This image has been removed for security reasons
el: Αυτή η εικόνα αφαιρέθηκε για λόγους ασφαλείας
