twc_weather 1.3 - en to el translation catalogue (60 entries)

en: Above folder list
el: Πάνω από τη λίστα φακέλλων

en: Add Location
el: Προσθέστε τοποθεσία

en: Add a new location to get started
el: Προσθέστε μια νέα τοποθεσία για να ξεκινήσετε

en: Alias:
el: Διακριτικό:

en: Barometer:
el: Βαρόμετρο:

en: Below folder list
el: Κάτω από τη λίστα φακέλλων

en: Box Width:
el: Πλάτος εικονιδίου:

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Color - Background:
el: Χρώμα - Παρασκήνιο:

en: Color - Foreground:
el: Χρώμα - Προσκήνιο:

en: Color - Labels:
el: Χρώμα - Ταμπέλες:

en: Color - Values:
el: Χρώμα - Τιμές:

en: Conditions:
el: Όροι:

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Dew Point:
el: Σημείου Δρόσου:

en: Display Position:
el: Θέση Απεικόνισης:

en: Done
el: Τέλος

en: Edit
el: Διόρθωση

en: Edit Location
el: Διόρθωση Τοποθεσίας

en: Extended Forecast Days:
el: Πρόβλεψη Επόμενων Ημερών:

en: Feels Like:
el: Είναι σαν:

en: For the location, you can enter a US Zip code, a city, state/country (or some combination to search). For example you could use either: "94521", "San Francisco, CA", "New York", "Rome, Italy", etc.
el: Ως τοποθεσία μπορείτε να εισαγάγετε μια πόλη, πολιτεία, κράτος συνδιασμό των παραπάνω, αλλά πάντοτε με την αγγλική ονομασία τους. Π.χ. μπορείτε να γράψετε οποιοδήποτε από τα επόμενα: "Athens", "New York", "Athens, Greece", "Rome, Italy", κλπ.

en: Forecast:
el: Πρόβλεψη:

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Hide
el: Απόκρυψη

en: Humidity:
el: Υγρασία:

en: Location:
el: Τοποθεσία:

en: Location: <b>%s</b>
el: Τοποθεσία: <b>%s</b>

en: Margin - Bottom:
el: Περιθώριο - Από τη βάση:

en: Margin - Left:
el: Περιθώριο - Αριστερό:

en: Margin - Right:
el: Περιθώριο - Δεξί:

en: Margin - Top:
el: Περιθώριο - Από την κορυφή:

en: Metric SI Units:
el: Μετρικό Σύστημα (SI):

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Narrow Forecast:
el: Σύντομη Πρόβλεψη:

en: New
el: Νέα καταχώριση

en: Options
el: Επιλογές

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Select which of the following information you want displayed for this location:
el: Επιλέξτε ποιες από τις ποιά από τα παρακάτω στοιχεία θέλετε να εμφανίζονται γι'αυτήν την τοποθεσία:

en: Setup the weather displaying options. You can add all the cities you want to monitor as well as various options to display.
el: Ρυθμίστε τον τρόπο εμφάνισης. Μπορείτε να προσθέστε τις πόλεις που θέλετε να παρακολουθείτε και τον τρόπο εμφάνισης των πληροφοριών.

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show this location:
el: Εμφάνιση αυτής της τοποθεσίας:

en: Submit
el: Υποβολή

en: Sunday
el: Κυριακή

en: Temperature:
el: Θερμοκρασία:

en: The following options are to control the appearance of the display
el: Οι παρακάτω επιλογές ρυθμίζουν τον τρόπο εμφάνισης

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Today
el: Σήμερα

en: Tomorrow
el: Αύριο

en: Tomorrow night
el: Αύριο βράδυ

en: Tonight
el: Απόψε

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: UV Index:
el: Δείκτης UV (υπέριοδών):

en: Visibility:
el: Ορατότητα:

en: Weather Icon:
el: Εικονίδιο καιρού:

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: Wind:
el: ’νεμος:

en: box. If the field is left blank, the default values will be used. In
el: κουτί. Αν το πεδίο παραμείνει κενό, θα χρησιμοποιηθούν οι

en: the case of the colors, the default values are based on the current
el: προκαθορισμένες τιμές. Οι προκαθορισμένες τιμές για τα χρώματα

en: theme.
el: εξαρτόνται από το επιλεγμένο θέμα απεικόνησης.
