address_add 1.9 - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: Add
ar: إضافة

en: Add to Addressbook
ar: إضافة إلى دفتر العناوين

en: Personal address book
ar: دفتر عناوين شخصي

en: Global address book
ar: دفتر عناوين عمومي

en: Add to %s
ar: إضافة إلى %s

en: Nickname
ar: كنية

en: Must be unique
ar: يجب أن يكون متفرداً

en: E-mail address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: First name
ar: الاسم الأول

en: Last name
ar: الاسم الأخير

en: Additional info
ar: معلومات إضافية

en: Add address
ar: إضافة عنوان
